Organlarımızı toprağa götürmeyelim

zaten ehlıyetın arkasında var bagısladıgı organına ısaret koyuyorsun
ben kalbım harıc hepsını bagısladım
ıanaclarımdan oturu onu ayrı tuttum oda benım kısısel tercıhım ama zaten dıger organlar daha cok aranan organlar zaten

2 sene kadar önce bütün organlarımı bağışladım..
Etrafımda ki herkeside bu konuda teşvik etmeye çalışırım her zaman..
Toprak olup gideceğine insanlara can olsun..

organ bağışına dair her hangi bir yere başvurmadım lakin
aileme de eşime de organlarımı bağışlayın diye vasiyet ettim

Organ bağışı için herhangi bir sağlık ocağına başvurulabiliyor mu? Ya da ızmir'de nereye başvurmamız gerekir hanımlar?

Bende organlarımı bağışlamak istiyorum ama ailem ne der bilemiyorum.Bence insanın beyin ölümü gerçekleştiğinde artık yapılacak bişey yok gibi en azından organ bağışı bekleyen insanlar yaşarlar da bir işe yararız.

bende yaklasık 4 yıl once tum organlarımı esımle beraber bagısladım

Bende uzun zamandır bağışlamak istiyordum.Aileme,çevremdekilere hep söylüyordum ben ölünce bağışlamaları için. :94:
bugün hastaneye gittiğimde görüştüm,yarın tekrar gidip form doldurucam inşallah.
hiç tereddüt etmiyorum,toprağın altında çürümek yerine işe yarayan hangi organım varsa hayat versin.
Bu konu gerçekten çok önemli,gereken önemi vermeliyiz bence En Büyük KK

bende en yakın zamanda bagışlıcam organlarımı eşim ve kendi ailem karşı ama karar verdim hatta kayınvaldeme anlattım bagış yapmak istediğimi oda form doldurmaya giderken bana da haber ver bende bagışlamak istiyorum dedi okaddar mutlu oldumki biz öldükten sonra kimbilir kaç kişi hayat bulacak bizim organlarımızla kurtulucak hastalıklarından

Organ bağışının formalite olduğunu duymuştum.
Ailenin onayı yoksa o form bir işe yaramıyormuş.
Bağış yapmayı önemsemedim o nedenle, ama yapıcam inşallah.

Bağış yapmak yerine vasiyetimi hatırlatıyorum ara ara :-)

BEN HATTA KADAVRA OLMAK İSTİYORUM BU DÜNYADA HİÇBİRİŞE YARAMAYAN ACİZ BEDENİM İLİMİN HİZMETİNDE OLSUN, GELECEGİN DR EVLATLARI ÜZERİMDE BİLGİ ÖGRENSİN DİYORUM BİZİMKİLER YOK OLMAZ BİR MEZARIN OLSUN DİYORLAR
BU KADAR KARŞIYIM TOPRAKTA ÇÜRÜMEYE YARADANIN NİMETİ SAGLIKLI VÜCUDA HAKSIZLIK GİŞBİ GELİYOR BENCİLLİK YAPMAK BİRİLERE UMUT IŞIGI YAKMAMAK En Büyük KKEn Büyük KK
ORGAN VEREN HERKESLERE GÖNÜLDEN TEBRİKLER KOYUYORUMMMM

bende organ bagısı yapmıstım cok önceden.. Yapmam diye kesin konuşan insanlar, hastane köşesinde çaresiz bekleyen insanların yasadıklarına empati yapabilseler keşke..

arkadaşlar kızmayın ama organlarınız sizim malınıdamı bağışlıyosunuz,size ALLAH tarafından emanettir,bence bu konuyu islami olarak araştırın,ondan sonra karar verin bağışlayın,ama önce bi araştırın derim...

organlarımız bize aittir canım. bize yaratıcımızın hediyesi. ne yani kendini islamcı zanneden bi cübbeli çıkıpta günahtır dese onumu dinliyeceğiz. Allah önce insana akıl fikir vicdan vermiş.ayrıca burda organlarımızı satmaktan bahsedilmiyor Allah ın bir kuluna bağışlamaktan bahsediliyor. sizin gibiler araştırın bilmemne hoca nız uygun görmez ise bağışlamaz sınız ama pardon o zaman size ve ya bir yakınınıza organ gerektiğinde eminimki yana yakıla organ arayıp dinen de caiz hale getirirsiniz.

öldükten sonra organlarim ne ise yariyacak?...neden baskasina hayat vermiyelim...birgün sende allah göstermesin bu duruma düsersin ve aylarca belki senelerce organ beklersin...ozaman yukarda yazdiklarin aklina bile gelmez...umarim bagislayanlarin sayisi artar...saygilar...
şu zihniyetin organ ihtiyacı olursa o zaman dinende caiz hale eminimki getirir.
ama ben organlarımın böyle bir insanda kullanılmasını istemezdim. ayrıca organ nakli yapılacak kişilerden ve çevrelerinden en az 2 kişiden organ bağışı için onay alınmalı ne malum yarın birgün bizim ölümüz incinmesin demiyecekleri.
bu zihniyetler yüzünden ateistler çoğalıyor.

Merhaba bende ortaokulda organ bağışı konusunu işlediğimiz zaman o an ben kesinlikle 18 yaşımı doldurduğum zaman organlarımı bağışlayacağım dedim :) Her devlet hastanelerinde bu formu bulmak mümkün mü ? Bu konuda bilgisi olanardan yardım rica ediyorum.

Merhaba bende ortaokulda organ bağışı konusunu işlediğimiz zaman o an ben kesinlikle 18 yaşımı doldurduğum zaman organlarımı bağışlayacağım dedim :) Her devlet hastanelerinde bu formu bulmak mümkün mü ? Bu konuda bilgisi olanardan yardım rica ediyorum.

cnm bunun için bir sağlık kuruluşuna gitmen yeterli, en basitinden sağlık ocagına git ve basvur... aile hekimin ya da orada görevli biri mutlaka sana yardımcı olacaktır.

Merhaba arkadaşlar...
ben öncelikle böyle duyarlılık sahibi insanların varlığını bilmek ve bu gibi sitelerde böyle konuların yer olmasından inanın gurur ve buyuk bir memnuniyet duyuyorum. teşekkür ediyorum hepinize...
bu sayfanın varlığından yeni haberim oldu oysa ben bu işin içindeyim ama takip ettiğim bir kaç konunun dışına pek cıkmıyor ve siteyi tam keşfeçıkmadığımı bir kez daha hatırlıyorum.
ben 11 yıl 6 ay 15 gunluk bir böbrek nakilliyim. o kadar şanslıydım ki bana annem verdi böbreğini ve sonradan öğrendik ki babamınki daha uyumluymuş.... kimisinin annesi kendini parçalar ama tıbben mumkun olmadıgı için vermez, kimi de bn gibi nankördür kıymet bilmez... (çok şükür dikkat ediyorum ilaçlarıma, diyetime yoksa saldım çayıra seklinde yasamıyorum elbette...)
burada arkadasların organlarını bağışlamış en azından bu konuda duyarlı olduklarını bilmek güzel.
organ nakli ve bağışı konusunda ilk sayfalarda detaylı yazılmış ama onlar genel olarak teorik bilgi... bu konuda öğrenmek istedikleriniz varsa bana sormaktan çekinmeyiniz lutfen bilgim dahilinde her sorunuza cevap veririm en azından elimden geldiğince yardımcı olurum, gerekli kişilere yönlendiririm vs...
herkese tekrardan teşekkürler...
iyi geceler diliyorum.
Sevgiler....

X