Ömrümü kendime harcamak hedefim

Yeni film yorumları geliyoree
💜 İlk filmim Garfield. Hahaha çocukken nasıl ağzı açık izliyormuşum ya şimdi izlerken bana çok basit geldi. Ama bi parçamın ağzı yine açıktı tabii.

💜 Disney'de Clock adlı bir film daha izledim. Film kadınlar üzerindeki annelik dayatmasını konu oluyor ve sanatsal/felsefik bir yaklaşımı vardı ama sonunu anlamadım. Sondaki mesaj neydi çözemedim açıkçası.

💜 Veee son olarak Bruce Willis'in başrolde olduğu 2019 yapım Glass adlı filmi izledim. Klasik süper kahraman iyi kötü savaşının dışında bir süperkahraman filmi ve gerçekten çok güzeldi.

Eylül ayında okuduğum kitapların da yorumlarını ekleyeceğim buraya.

🐥 İlk kitabım Adrian McKinty - Zincir
Kitap başlangıçta çok farklı ve üslup olarak çok akıcıydı. Çocuk kaçırma zinciri diyebilirim biri sizin çocuğunuzu kaçırıyor ve sonra siz başka bir çocuk Zincir böyle ilerleyip gidiyor ama zincirin arkasındaki kişilerin kurgusu bence biraz basit kalmıştı yani çok daha gelişmiş olmasını beklersim bu yüzden sonlara doğru kitap biraz sıkıcı bir hal almaya başladı benim için. Yine de okuduğum farklı tarzda bir gerilim kitabıydı.

🐥Jean Christophe Grange - Küllerin Günü
Grange her zaman ki gibi detaylı araştırmalar ve sağlam bir kurgu üzerine oturtmuştu kitabı. Her polisiyesi klasik iyi polis kötü canavar dışında süpriz sonlu. Çok severek okumuştum.

🐥Micalea Smeltzer - Yaban Çiçeği
Kapağı ve ismi çok hoşuma gittiği için sipariş vermiştim içeriğini okumaya pek fırsat bulamamıştım. Eh, tam da pembe dizi ayarında bir kitap. Ama üslubuna 1den 5e kadar puan verecek olursam 1 diyebilirim.

Kızlar napıyosunuz nasıl gidiyor?
Minik kuşumm merhaba 💜
Mesajını gördüm ama bir haftadır salgından salgına yakalandığım için kendime gelip yazamadım sana. Bu aralar topik ıssız sadece ben varım 🤣 bende bildiğin gibiyim kendimi sevmeye ve şımartmaya devam ediyorum. Sen nasılsın? Nasıl gidiyor hayat?

Minik kuşumm merhaba 💜
Mesajını gördüm ama bir haftadır salgından salgına yakalandığım için kendime gelip yazamadım sana. Bu aralar topik ıssız sadece ben varım 🤣 bende bildiğin gibiyim kendimi sevmeye ve şımartmaya devam ediyorum. Sen nasılsın? Nasıl gidiyor hayat?
İyiyim leydim seni gördüm daha iyi oldum 😍

Ben her şeyi saldım ya ondan yazmıyorum, bi ara hayatımı yine düzene sokmam lazım. Biraz bi bıkkınlık var üzerimde sebepsiz.

Çok geçmiş olsun iyisin şimdi dimi? Cidden fena bi salgın var ve yakalandın mı uzun süre iyileşilmiyor da maalesef.

İyiyim leydim seni gördüm daha iyi oldum 😍

Ben her şeyi saldım ya ondan yazmıyorum, bi ara hayatımı yine düzene sokmam lazım. Biraz bi bıkkınlık var üzerimde sebepsiz.

Çok geçmiş olsun iyisin şimdi dimi? Cidden fena bi salgın var ve yakalandın mı uzun süre iyileşilmiyor da maalesef.
Minik kuşum kışın gelmesine azıcık kaldı kendine kış için bi rutin oluşturmanı tavsiye ederim. Bu topik de bunun için burada zaten biliyorsun. Neleri saldın nasıl geçiyor günün söyle bakalım?
Şimdilik daha iyiyim mide ağrılarım devam ediyor ama çok şükür bu halime diyim.

Topiği açtışkmdan beri ingilizcemi geliştirmek istediğimi söylüyordum. Bi site buldum newsinlevels adında. Burada seviyelere göre ayrılmış haber metinleri var. Bu metinler üzerinden çeviri yapıyorum. Benim için çok faydalı oluyor hem metin kurma yönümü geliştiriyorum hemde unuttuğum kelimeleri öğreniyorum. Tavsiye ederim benim gibi çeviri yapmak isterseniz

Minik kuşum kışın gelmesine azıcık kaldı kendine kış için bi rutin oluşturmanı tavsiye ederim. Bu topik de bunun için burada zaten biliyorsun. Neleri saldın nasıl geçiyor günün söyle bakalım?
Şimdilik daha iyiyim mide ağrılarım devam ediyor ama çok şükür bu halime diyim.
Ye iç yat işe git gel uyu olarak geçiyor; ne kendimi geliştiriyorum ne spor ne diyet. Ama toparlicam ben de bakalım kafamda bir şeyler var.
Çok uzun sürüyor bir de bu sene ki salgınlar.

Merhabalar,
Biraz kendimden bahsetmek gerekirse 28 yaşında mühendisim. Okumayı, araştırmayı, izlemeyi ve gezmeyi çok seviyorum. Bu yaşıma kadar insanlar için çok uğraştım. Memnun etmeye çalıştım, insanların takdir ettiği kişi olmaya çalıştım ama hepsi boşuna ömrümü başkaları için harcamak istemiyorum artık.
Kiloluyken zayıflasan güzel olursun diyenler 17 kilo verince eski halin daha iyiydi yüzün yaşlı görünüyor dedi bana. Özetle insanları asla memnun edemeyiz. Zamanımı kendimi geliştirmek, mutlu etmek ve ruhuma şifa olmak için harcamak istiyorum. Burası benim şifa günlüğüm olsun istiyorum. Yeri gelir mutluluğumu, öğrendiğimi, güldüğümü yazarım yeri gelir hüznümü buraya paylaşırım.

Benim gibi düşünen ruhuna şifa arayan herkese kapım açıktır.

Sevgilerimle
düşüncelerini destekliyorum kendini gerçekleştirmek kendine dönmek ne kadar muhteşem bir eylem !!!!
keşke çoğu insan bunun farkında olsa fazla mutsuz olmaz beklentiye de girmez

Ye iç yat işe git gel uyu olarak geçiyor; ne kendimi geliştiriyorum ne spor ne diyet. Ama toparlicam ben de bakalım kafamda bir şeyler var.
Çok uzun sürüyor bir de bu sene ki salgınlar.
Minik kuşummm kızdırma beni sen Bihter Ziyagilsin kendine gelllll. Toparlayacağına eminim kafandakileri bir an evvel uygulamaya sokarsan çok mutlu olurum.
düşüncelerini destekliyorum kendini gerçekleştirmek kendine dönmek ne kadar muhteşem bir eylem !!!!
keşke çoğu insan bunun farkında olsa fazla mutsuz olmaz beklentiye de girmez
Bu topiği açtığımdan beri kendime verdiğim değer çok fazlalaştı. Böyle olunca çevrem rafineleşti hayatıma gerçekten bu topik ve fikir çok iyi geldi. Teşekkür ederim. Katılmak isterseniz beklerim

Hellooooow canım topiğim gece uyuyamayıp gerek görselliği gerek senaryo kalitesiyle olsun beni mest eden canım Zaman Çarkı adlı diziyi önermeye geldim. Fantastik dizi severlere şiddetle tavsiye ederim

Dün Amazon'da Moon Fall adlı filmi izledim. 6/10 diyebilirim. Kurgusunda kafada soru işaretleri kalıyor ne yazık ki. Ama sonunu merakla izlediğim bir film oldu.

Bu topiği açtığımdan beri hayatta çok yol kat ettim. Çok ağladım çok güldüm. Ama kendime değer vermekten ve kendimi sevmekten hiç vazgeçmedim. Ne olursa olsun kim olursa olsun benden değerli değil. Şimdi hayatımın bazı şeylerden vazgeçiş ve yeniden toparlanma dönemindeyim. Benden değerli olmayan şeyler beni acıtıyordu. Kesip atmak ve yoluma devam etmek zorundayım. Eminim bunun da üstesinden gelip kendime benden değerli olmayan hiçbir şeyi hayatımda tutmadığım için teşekkür ederim.

Bu topiği açtığımdan beri hayatta çok yol kat ettim. Çok ağladım çok güldüm. Ama kendime değer vermekten ve kendimi sevmekten hiç vazgeçmedim. Ne olursa olsun kim olursa olsun benden değerli değil. Şimdi hayatımın bazı şeylerden vazgeçiş ve yeniden toparlanma dönemindeyim. Benden değerli olmayan şeyler beni acıtıyordu. Kesip atmak ve yoluma devam etmek zorundayım. Eminim bunun da üstesinden gelip kendime benden değerli olmayan hiçbir şeyi hayatımda tutmadığım için teşekkür ederim.
Bunu yazdıktan sonra neler yaptım biraz anlatayım. Düzenli olarak spora gitmeye başladım,spor yapmak gerçekten vücuttaki negatif enerjiyi alıyor. Beslenmeme dikkat ediyorum. Kitap okumayı ihmal etmiyorum, şimdiden 2 kitap bitirdim bile. Film izliyorum ama beni gerçekten saracak bir dizi bulamadım henüz.
Günlük olarak kendime daha fazla özen gösteriyorum 7.00da kalkıp kahvaltımı yapıyorum, giyimime ve makyajıma özen gösteriyorum. Her zaman kendim için elimden gelenin en iyisini yapmak istiyorum

13. 11. 2023 Günlüğüm
💜 Güne sağlıklı bir kahvaltıyla başladım
💜 Spora gidip sonrasında kendim hazırladığım kahvemi içip işle ilgili bir plan oluşturdum.
💜 İşe odaklanıp yapılması gerekenleri hallettim
💜 Güzel ve sağlıklı bir öğle yemeği ve akşam yemeğiyle menülerimi tamamladım.
💜Eve gelip kazaya kalan ve vakti giren namazlarımı kıldım
💜5 sayfa Kurani kerim okudum
💜50 sayfa kitap okuyup günü bitirdim

Canım topiğime merhabaaa 💜
Film yorumları serisi yapmıştım haydi devam edelim.
Netflix'i çoook uzun zamandır kullanmıyorum çok fazla film, dizi izlediğim dönemde hangi içeriğe baksam LG*BT hangi içeriğe girsem bir olumlama. Çok sıkılıp üyeliğimi iptal et iştim Amazon Prime Video ve Disney kullanıyordum. Disney'i de kapatıp şuan sadece Amazon içerikleri üzerinden devam ediyorum ama Netflix'e döneceğim gibi.
💜 İzlediğim ilk film Vesper,
Bilim kurgu tarzında ama bence dram hakim. Görselleştirmelerini çok sevdim. Gerçekten farklı bir tarzı vardı. Ama yüksek tempoda ilerleyen gir film değil ne yazık ki. Görmek istediğiniz çok şey var, bahsi geçen diyarlar var ama hiçbirini göremeden hep aynı yerde film bitti. Bir sürü soru işaretiyle bitti hemde. Puan olarak 5/10 diyebilirim.

💜 İkinci film tabii ki Bihter,
Bihterle ilgili başta beklentim çok yüksekti çünkü çok fazla olumlu yorum görmüştüm. Sonra bir anda olumsuz eleştiri batağına düştü film. Bende olumsuz eleştiri yapanlar güruh içindeyim. Farah'ı Bergen filminde çok sevmiştim gerçekten çok güzeldi oyunculuğu. Ama Bihter de çok yapmacık duruyordu, Firdevs Hanım hariç tüm oyuncuların enerjisi rollerine uygun değildi şahsen. Film senaryoya sadık devam ederken sonu sanki Bihter çok doğru şeyler yapmış da güçlü duruyormuş gibi gösterildi. Bihter bir aldatmaca içinde bunun doğru ve güçlü yanı olmamalı şahsen. Filmin son anına kadar bir erkeğe muhtaç olan Bihter son sahnede çıkıp gidiyor geride bir sürü ihanet bırakarak. Üzgünüm ama hiç beğenmedim.

Orangegreysky Orangegreysky labellevie labellevie Kirmizi krizantem Kirmizi krizantem Annwyl Annwyl monoi monoi S sarahconnor hln09 hln09 A Arrietty_ La Vie La Vie little bird little bird
Merhaba kızlar,
Topiğe bir dönem gelmiş ama sessizliğe bürünmüş üyeleri etiketledim. Yılın son ayına girdik ve bu seneyi, kalan son 1 ayı değerlendirelim istiyorum. Yeni yıl için hedefleriniz var mı? Hepsinden öte nasılsınız? Günleriniz nasıl geçiyor?
iyiyim ben kuzu müsait değilim bugün ama yarın detaylı bir şekilde yazıcam 🌸 sen nasılsın hedeflerin neler bu ay ve gelecek yıl için?

Orangegreysky Orangegreysky labellevie labellevie Kirmizi krizantem Kirmizi krizantem Annwyl Annwyl monoi monoi S sarahconnor hln09 hln09 A Arrietty_ La Vie La Vie little bird little bird
Merhaba kızlar,
Topiğe bir dönem gelmiş ama sessizliğe bürünmüş üyeleri etiketledim. Yılın son ayına girdik ve bu seneyi, kalan son 1 ayı değerlendirelim istiyorum. Yeni yıl için hedefleriniz var mı? Hepsinden öte nasılsınız? Günleriniz nasıl geçiyor?
Benim is + hastalik yogun geciyor.

Bir ajandam var. Ona aralik hedeflerimi yazdim. Eve gelince paylasirim . Bakalim kac gune ✔️ atmissim.
Ocakda yogun olacagi icin su iki ay hedeflerimi yerine getirmeliyim ki yogunda olsam aliskanlik olsun. Boylece gerisi gelir

X