Olumlama yaparak zengin olunur mu?

Yada olumlama yaparak hayatı değişen var mı?
Olumlamayı nasıl yaptığınız önemli.
Sadece cümleleri okuyup geçiyorsanız, o olumlamalarla ilgili hayatınızda hiçbir şey yapmıyorsanız hiçbir şey olmaz.

Benim uyguladığım adımlar şöyle:
  • Sadece olumlu cümleler kullanıyorum
  • Sadece "şimdiki zaman" kullanıyorum ("yeterinden fazlası para bana sağlıkla akıyor" vs)
  • Bana olumlu kaynaklardan akan parayı hayal ediyorum ve olduğu zamanki heyecanımı/sevincimi hissetmeye çalışıyorum. Gözümde canlandırıyorum (insan şükürle doluyor hemen, oh çok şükür para nehirler gibi akmaya başladı filan diyorum)
  • Hayatımda açılacak para kapılarına gözümü açıyorum. Fırsatları görünür kılmaya niyet ediyorum.

"Olumlama" meselesi, bütünsel bir çalışma. Cümle okumaktan ibaret değil yani. Hayatınızda bunu "olmuş" farzetmeniz ve o şükür haline, sevinç haline geçmeniz önemli.

Sadece cümleleri okuyup geçiyorsanız, o olumlamalarla ilgili hayatınızda hiçbir şey yapmıyorsanız hiçbir şey olmaz.

• Sadece "şimdiki zaman" kullanıyorum ("yeterinden fazlası para bana sağlıkla akıyor" vs)
  • Bana olumlu kaynaklardan akan parayı hayal ediyorum ve olduğu zamanki heyecanımı/sevincimi hissetmeye çalışıyorum. Gözümde canlandırıyorum (insan şükürle doluyor hemen, oh çok şükür para nehirler gibi akmaya başladı filan diyorum)
  • Hayatımda açılacak para kapılarına gözümü açıyorum. Fırsatları görünür kılmaya niyet ediyorum.

"Olumlama" meselesi, bütünsel bir çalışma. Cümle okumaktan ibaret değil yani. Hayatınızda bunu "olmuş" farzetmeniz ve o şükür haline, sevinç haline geçmeniz önemli.
Bu yaptıklarınızla değişim hiss ediyor musunuz Peki?

Fakir olduğunu hissederken olumlama da yapsanız, yaydığınız enerji fakirlik üzerine ise, nafile.
Önce zengin olduğunuzu gerçekten hissedin. Elinizdeki paraya teşekkür edin, daha fazlasının da size gelebileceğine inancınız olsun. Bunu yaparken de çalışın. Çalışmadan kimseye para gelmez.
Enerji frekansınız varlığa yönelirse, fırsatlar karşınıza çıkacaktır.
Yoksa rüyanızda yalı sahibi olup, nasıl temizleyeceğim burayı vizyonundan öteye geçemezsiniz.

Olumlama dediğin şeye bakış açına bağlı.
Ben kendi hayatımda yaptığım ve bana yaptığım şekliyle paylaşayım.

Zengin olmak gibi bir hedefim yoktu. Ancak standarlarımın olduğundan 3 katı daha iyi olmasını istiyordum.
Öncelikle bunun için çok dua ettim. Bu zaten günümüzde olumlama denilen şeydir. Yani siz bbir şeyi istersiniz, bunun için niyette bulunursunuz, bunu gerçekleştirmek için fiili bir çaba verirsiniz. Sonrasında standartlarımı yükseltmek için çalışmam gerekiyordu. Bir yerlerde çalıştım. Sonrasında daha da iyi bir hayat istediğimi keşfettim. Bunun için ne yapabilirdim? ek iş yaptım. Ek işim çok büyüdü. Ama bunu sadece 'çok zenginim.' diyerek yapmadım. Kafa yapısı şuydu: Hayat beni destekliyor, benim hayat standartlarım yükseliyor, Allah kullarını hakkıyla bilen, işiten, duyan, görendir. Emeklerim sana emanet Rabbim.' Allah'a güvenince verdiğiniz emeğinde karşılığının er yada geç geleceğini zaten biliyorsunuz. Yeri geldi uyumadım, yemek yemedim, dışarı çıkmadım yıllarca. nelerden taviz verdim.... Ama hep inandım. Kısacası sözle değil özle başarılıyor. Bakış açısını sözlere değil özünüze odaklayın. Allah'ın sonsuz nimetleri saymakla sözle bitmez.

Konunuz ilginç, zengin olmak için zengin gibi düşünmek gerekir. İyi kazanan ve isabetli yatırımlar yapanın zenginleşmesi kaçınılmazdır. Tabii bu dile kolay, ticaretin de yatırımın da onlarca alt başlığı var. Sıfırdan başlayıp zengin olanların motivasyon konuşmaları ve biyografileri bakış açısı kazandırmada faydalı olur diye düşünüyorum.

Peki sürekli olmuş gibi ve sevinç halinde kalabiliyor musunuz? Bunu her hangi bir şey için soruyorum zenginlikten ziyade, hani bu enerjiyi, hissi nasıl uzun süre sürdürebiliriz?

X