ölüm korkum var

aynısını bende söylüyorum benden başkasına muhtaç etmesin diye. Allah ömür versin hastalık vermesin kimsenin ailesine

cok zor günler gecirmissíniz ve hala da geciriyorsunuz.Allah size sabir ve güc versin.Fakat korkuyla yasanmaz.ben de sizin gibi sürekli aileme birsey olursa ne yaparim diyerek korku icinde yasayan biriydim.Hala tam olarak bu korkulari atmis degilim üzerimden.Ama artik en kötü ihtimali düsünüp kendimi o duruma hazirlamaya calisiyorum.Bu dünyada her gün binlerce insan ölüyor.Kücücük cocuklar ölüyor.Son zamanlarda ülkemizde yasananlara bakin.Gencecik insanlar öldüler.Ölüm fikrine alismamiz gerekiyor.Dogum nasil hayatin bir parcasiysa ölüm de hayatin bir parcasi.Tabi ki sizin durumunuz cok zor.Birdenbire gelen ölümle, yorucu ve aciyla dolu bir hastalik karsilastirilamaz.Ben daha cok size üzüldüm.Umarim yakin zamanda teselli bulursunuz.

yok yardımcı istemem. güvenmem kimseye benim kadar kimse ilgilenemez gibi bir düşüncem var. ayrıca annemde istemez. o istesede benim gönlüm razı olmaz. onlar bana baktılar yetiştirdiler. şimdi sıra bende ne olursa olsun. ömrüm feda olsun. yine de ben yapamazdım demeyin. Allah öyle bir dert verir ki Allah korusun yapamam dediğiniz şeyleri yapmak yaşamak zorunda kalırsınız. ben o neden hep sabırlı olmaya çalıştım. en daraldığım anlarımda bile. Allah herşeye rağmen bu günleri aratmasın
bakıcıya bırakma şeklinde değil de sizin yanınızda yardımcı olsa
rabbim yardımcınız olsun

Allah şifalar versin maddi imkanlariniz bakıcı için yeterli mi

Cok zor seyler yasamizsiniz bosuna dememisler akraba akrep gibi sokar diye yaziklar olsun. Basiniz sagolsun nur icinde yatsin babaniz. Gelin girmeyen ev olurda ölüm girmeyen ev olmaz derler. Allah hayirli ölümler versin. Annenize uzun ömurler versin. Ahirette sizi cenette tekrar kavustursun Rabbim.

Çok üzüldüm canım gerçekten
sen calısıyormusun? maddı durumunuz nasıl
acaba eve bır yardımcımı alsan annenle ılgılenmesı ıcın degılde bıraz uzerınden yuk kalksa olmazmı?
buarada babanada Allah rahmet eylesın ınsallah

Rahmetli babam hep çok sağlıklıydı doktora gidecek duruma dahi gelmedi hiç. Ta ki kansere yakalana dek. 76 yaşında vefat ettı. Annemde aynı yaşta. Ömür boyu boya fabrikalarında çalışmışlar ve sigara da maalesef
Tabi ciğerleri çok etkilendi bu durumda :KK43: Çok üzüldüm gerçekten.Hem hasta insan için,hem bakan insan için çok zor.Allah yardımcın olsun arkadaşım.Anneciğinede acil şifalar,sağlıklı uzun ömürler diliyorum.Allah yokluğunu göstermesin inşallah.

Canım benım de yasadıklarım senınkıne benzerdı.. Annem ben kucukken Beyın kanaması gecırdı.. Sonra felc vurdu Cok uzun bı sure hastanede kaldı.. Sonra ev hastaneye dondu bı nevı.. Yıllar gectı Annem duzeldı toparladı derken hayatımız daha donulmez bır hal aldı. Babamı kaybettık.. Hem maddı hem manevı olarak cok sarsıldık.. Yalnız olmak ne demek cok ıyıbılırım.. Ama bu haline de hamd olsun de.. İnan cektıklerının mukafatını alacaksın ilerde.. Ama aklına ölümü getirme.. Su anı yasa annenle doyasıya vakıt gecır.. Hayatta hersey olabılır.. Hersey bızı bulabilir ve Biz bunlara basımız dik bi şekilde göğüs germeyi öğrendik.. İnan bana yanlız bırakanlarda türlü cefalar yaşayacak.. Yalnız değilsin..

Canımm her cumlenı okurken hangi duygularla yazdıgını oyle yurekten anlıyorum ki! Annemin hastalığı sebebı ile 4 yılım hastanelerde gectı. Onca akrabam dostum bıanda yokoluverdı. Hastalıkta akrabalarını kaybedıyorsun önce.. Tek basıma hastanelerde aldıgımız nefesın bedelini yarına cıkacakmı annem dıyerek verdım. Senı cok ıyı anlıyorum hasta olmak ne kadar agırsa hasta yakını olmakta bı okadar agır. Bız tek cocuklar için cok daha zor. Ailemıze duskun oluyoruz. Evet yasayamam dıyordum ama yasanıyor:KK43: yarım eksık anlamsız. Elde avucta hastanelerde gecen acı gunlerle yasanıyor. Vıcdan rahatlığı ile. Yınede sanslıyım dıyorum ya bıanda kaybetseydım. Emek verdım baktım yarasını sardım ona defalarca sevgımı dile getrdım. Yalnız degılsın demek için bu yorum ben senı anlıyorum ve bazen ınsan sadece anlasılmak istıyor..
tabii yalnız değiliz, bilmediğimiz çok daha zor durumda olanlarda var muhakkak. sağlık herşey. öncelikle annecine çok geçmiş olsun. nesi vardı annenin? şimdi nasıl? iyileştimi? merak ettim sende paylaş istersen mesaj atabilirsin

Canım benım de yasadıklarım senınkıne benzerdı.. Annem ben kucukken Beyın kanaması gecırdı.. Sonra felc vurdu Cok uzun bı sure hastanede kaldı.. Sonra ev hastaneye dondu bı nevı.. Yıllar gectı Annem duzeldı toparladı derken hayatımız daha donulmez bır hal aldı. Babamı kaybettık.. Hem maddı hem manevı olarak cok sarsıldık.. Yalnız olmak ne demek cok ıyıbılırım.. Ama bu haline de hamd olsun de.. İnan cektıklerının mukafatını alacaksın ilerde.. Ama aklına ölümü getirme.. Su anı yasa annenle doyasıya vakıt gecır.. Hayatta hersey olabılır.. Hersey bızı bulabilir ve Biz bunlara basımız dik bi şekilde göğüs germeyi öğrendik.. İnan bana yanlız bırakanlarda türlü cefalar yaşayacak.. Yalnız değilsin..
çok zor ya hayat.. Allah vermesin hastalık kimselere. sınavlara tabi tutuluyoruz. hamd ediyorum her daim. şükürler olsun Allah bugünümüzü aratmasın diyorum. yürek genişliliği versin diyorum. üzülüyorum da böyle yazılarda okuyunca. ama paylaşmak da güzel. teşekkür ediyorum. Allahtan rahmet diliyorum babalarımıza. inşallah hepimiz alırız mükafatını. herkesi bir hikayesi var işte :KK43:

Tabi ciğerleri çok etkilendi bu durumda :KK43: Çok üzüldüm gerçekten.Hem hasta insan için,hem bakan insan için çok zor.Allah yardımcın olsun arkadaşım.Anneciğinede acil şifalar,sağlıklı uzun ömürler diliyorum.Allah yokluğunu göstermesin inşallah.
Allah razı olsun :KK200:

Cok zor seyler yasamizsiniz bosuna dememisler akraba akrep gibi sokar diye yaziklar olsun. Basiniz sagolsun nur icinde yatsin babaniz. Gelin girmeyen ev olurda ölüm girmeyen ev olmaz derler. Allah hayirli ölümler versin. Annenize uzun ömurler versin. Ahirette sizi cenette tekrar kavustursun Rabbim.
amiiiinnn Allah razı olsun :KK200:

Çok üzüldüm canım gerçekten
sen calısıyormusun? maddı durumunuz nasıl
acaba eve bır yardımcımı alsan annenle ılgılenmesı ıcın degılde bıraz uzerınden yuk kalksa olmazmı?
buarada babanada Allah rahmet eylesın ınsallah
başta annem istemez böyle birşeyi. bende zaten bir yere gitmiyorum. annem de şükür ayakta. öyle bakıcıya ihtiyacı yok. arada sırada benim işim çıktığında birisi olsa fena olmaz, ama annem istemez. tanıdıklardan çağırdığım olduğunda bile kıyametleri koparıyor. üzerine de fazla gitmek istemiyorum, bu sefer de sen birini çağırdığnda ben rahatsz oluyorum, yatacaksam da oturmak zorunda kalıyorum hatta hizmet etmek zorunda kalıyorum diyor. annem de çok titizdir. kuralcıdır. zor yani. belki ılımlı olsaydı bu konuda bende saha farklı yaklaşa bilirdim. ama işim olduğunda elimden geldiğince kısa kesip Allaha emanet edip işimi hal edip eve koşuyorum

tabii yalnız değiliz, bilmediğimiz çok daha zor durumda olanlarda var muhakkak. sağlık herşey. öncelikle annecine çok geçmiş olsun. nesi vardı annenin? şimdi nasıl? iyileştimi? merak ettim sende paylaş istersen mesaj atabilirsin
Bizim durumumuz daha farklıydı yıne bır tur kanser cesıdı.. Annem hayatta degıl ne yazıkki. Üstelik cok genc yasta idi.. Bu durumun sansı olmaz yas zaman .. Ama suan yanınızda annenız daha cok anı bırıktıreceksınız inş. Kaybetme korkusuyla gecen yıllar malesef bu korkuyu derınden hıssetmemıze sebp oluyor.

Ölüm korkusu diye başlığı görünce benim gibi buda diyerek girdim. Sonra kendime şükrettim. Bu benim her gece ki aksam yatıp sabaha uyanamama korkuma benzemiyordu. Sana çok üzüldüm. Su an da ağlıyorum zaten. Herkezin sıkıntısı var ben de psikolojik kotu zamanlar geçiriyorum. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Herşey gönlümüz ce olsun.

Bizim durumumuz daha farklıydı yıne bır tur kanser cesıdı.. Annem hayatta degıl ne yazıkki. Üstelik cok genc yasta idi.. Bu durumun sansı olmaz yas zaman .. Ama suan yanınızda annenız daha cok anı bırıktıreceksınız inş. Kaybetme korkusuyla gecen yıllar malesef bu korkuyu derınden hıssetmemıze sebp oluyor.
Bak şimdi ben çok üzüldüm
Yanlış bir soru sorduğum için üzüldüm.
Allah rahmet eylesin. Yarana parmak bastığım için özür dilerim. Ben insanlarıda üzdüm burda galiba silme şansımda yok yazımı

Ölüm korkusu diye başlığı görünce benim gibi buda diyerek girdim. Sonra kendime şükrettim. Bu benim her gece ki aksam yatıp sabaha uyanamama korkuma benzemiyordu. Sana çok üzüldüm. Su an da ağlıyorum zaten. Herkezin sıkıntısı var ben de psikolojik kotu zamanlar geçiriyorum. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Herşey gönlümüz ce olsun.
Gerçekten kendimi kötü hissediyorum insanları istemeyerek üzüyorum bu yazım ile. Niyetim bu değildi. Nolur helal edin hakkınızı buna hakkım yoktu

Gerçekten kendimi kötü hissediyorum insanları istemeyerek üzüyorum bu yazım ile. Niyetim bu değildi. Nolur helal edin hakkınızı buna hakkım yoktu
Bazen çok zor zamanlar geçiriyoruz. Allah hepimize sabir versin. Benim derdim senin gibi değil. Allaha bin şükür. İnşallah annen de şifa bulur. Hayırlı uzun ömurler yasar. En önemlisi son nefes de imanla vefat eder. Ölüm herkeze. Ama insanin o kadar zoruna gidiyor ki. Kendini düşünmüyorsun bazen sevdiklerin daha ileri geliyor. ne deyim ki. Allah sana da bana da herkeze de yardım etsin. Çok zor ya. Çok zor.

Bak şimdi ben çok üzüldüm
Yanlış bir soru sorduğum için üzüldüm.
Allah rahmet eylesin. Yarana parmak bastığım için özür dilerim. Ben insanlarıda üzdüm burda galiba silme şansımda yok yazımı
Sana ıyı gelmıyor sanırım konuşmak. O donemler bende kattıyyen katlanamazdım olumsz birsey duymaya gercek oldugunu bılsem dahı. Yasadık uzuluyoruz ama sahsen konun için degıl hep yuregımde.. Annemın acısı boğazımda yutkunamadıgım bır yumruk benım için .. Guclu bırı oldugunu dusunuyor ailene olan destegını takdr edyrm

Siz nasıl iyi insansınız böyle! Allah sizden razı olsun kat be kat, iki yetişkin hasta insana tek başına dirayetle bakmak herkesin harcı değildir. Öyle güzel ki kalbiniz imanınız, vicdanınız. Gözlerim dolu dolu okudum, tüylerim diken diken oldu.
Annenizi ara ara uyarın tatlı konusuna çok dikkat etsin, siz de lütfen kendinize dikkat edin. Siz iyi olursanız anneniz de iyi olur. Hastalıklarla ilgili pek bir bilgim yok o yüzden yardımcı olamayacağım ama aklıma geldikçe size dua edeceğim.

X