Okumakta Olduğunuz Kitap?

Che

Nirvana
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
2.706
26
canlarım daha önce de böyle bir başlık açmıştı8k.
ben devam ettirmek istiyorum.
şuan okuduğumuz kitapları paylaşalım ne dersiniz.
önce ben başlıyorum.
şuan okuduğum kitap:

Johan Fante / üzümün kardeşliği

Öncelikle böyle güzel bir topic açtığın için çok teşekkür ediyorum canım Che!.. :eek:

Şu anda okuduğum kitap: Tongue Fu
Yazarı: Sam horn
Konusu:- İnsanlararası iletişimde husumeti, anlaşmazlıkları ve yanlış anlamaları uyuma dönüştürmek
- Sözlü çatışmalardan, ağız kavgalarından ve sinir patlamalarından kaçınmak
- Sözünüzü, insanlarla huzurlu bir birlikteliğin aracı haline getirmek istemez misiniz?
Sözlü dövüş sanatı Tongue Fu size bütün bunların yolunu gösteriyor.
Tongue Fu ile şu teknikleri kolaylıkla öğrenebilirsiniz:
- Unutmanız gereken sözler ve kullanmanız gereken hangileridir?
- "Haklısınız" demenin muazzam dönüştürücü gücünden nasıl yararlanabilirsiniz?
- Sözel zorbalarla nasıl başa çıkabilirsiniz?
- Başkaları bamtelinize dokunduğunda ne yapabilirsiniz?
- Onurunuzu koruyarak münakaşalardan nasıl sıyrılabilirsiniz?
- Ne diyeceğinizi bilmediğinizde ne diyebilirsiniz?
- Susmayı kendi yararınıza nasıl kullanabilirsiniz?
- Duygularınızı nasıl kontrol edebilirsiniz?

Herkese tavsiye ediyorum... gerçekten pek çok şey öğrendiğim bir kitap ve bir günde kitabın yarısına geldim.

Che canım öncelikle teşekkürler böyle bir konu açtığın için.Elimde şu an "Masumiyet Asla Geri Gelmez" isimli kitap var...

Link Silinmiştir.

Masumiyet Asla Geri Gelmez(Retreat,Innocence can never be regained)

Yazar: Mary Stanley

Başı beladan kurtulmayan ele avuca sığmaz Kitty, dengesiz bir annenin yaralı çocuğu Mary, genç dahi Anna, müşfik Bernadette, hayat dolu ve kibar Treasa, sıradışı Downey ikizleri...
Dini bir okulda birlikte eğitim gören bu kızlar yıllar sonra bir araya geldiklerinde karanlık sırlar açığa çıkar.
Katolik eğitimi, ilgisiz anne babalar, masumiyetin yitirilişi, dostluğun gücüyle etkileyici kadınlara dönüşen küçük kızlar...
"Mary Stanley İrlanda edebiyatında yeni bir ses. Maeve Binchy tadında yeni bir yazarın doğuşunu müjdeliyor."
- İrish World-
"Stanley'in asıl gücü betimlemelerinde... İnanılmaz bir okuma keyfi sunuyor."
- İmage-

Yazar çok iyi bildiğimiz Maeve Binchy nin öğrencisi oluşuyla edebiyat dünyasında bir avantaj kazanmış durumda.Üslup açısından yoğun benzerlikleri okurken farkediyorsunuz...Sevgilerimle...

Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!

Los Angeles sokaklarında işlediği seri cinayetlerde kurbanlarının yüzüne kartvizit bırakan bir katil dolaşmaktadır. Adı bilinmeyen katilin yeni adı ise Bebekçi'dir.
Şehrin tüm emniyet teşkilatını ve Harry Bosch adınsaki bir dedektif de peşinde koşturan katil her yeni günü ve geceyi bir kabusa çevirmiştir. Harry Bosch sonunda asıl katili öldürür. Ne var ki bir başka katil Bebekçi'nin kaldığı yerden işine devam edecek, dedektif ise Los Angles'in tanıdığı karanlık sokaklarından, kendi yüreğinin tanımadığı karanlığına yürüyecektir.
Edgar ödüllü yazar Michael Connely, Betondaki Sarışın'la mesleğinde yepyeni bir sayfa açarak, okurları mahkeme salonlarındaki çatışmalardan, sadist bir katilin izini süren soluk kesici maceralara taşıyor.

Gayet sürükleyici gerilim türü romanlardan hoşlananlara tavsiye ederim:KK66:

eny .!.:

Los Angeles sokaklarında işlediği seri cinayetlerde kurbanlarının yüzüne kartvizit bırakan bir katil dolaşmaktadır. Adı bilinmeyen katilin yeni adı ise Bebekçi'dir.
Şehrin tüm emniyet teşkilatını ve Harry Bosch adınsaki bir dedektif de peşinde koşturan katil her yeni günü ve geceyi bir kabusa çevirmiştir. Harry Bosch sonunda asıl katili öldürür. Ne var ki bir başka katil Bebekçi'nin kaldığı yerden işine devam edecek, dedektif ise Los Angles'in tanıdığı karanlık sokaklarından, kendi yüreğinin tanımadığı karanlığına yürüyecektir.
Edgar ödüllü yazar Michael Connely, Betondaki Sarışın'la mesleğinde yepyeni bir sayfa açarak, okurları mahkeme salonlarındaki çatışmalardan, sadist bir katilin izini süren soluk kesici maceralara taşıyor.

Sen bizi gericek bir kitap tavsiye etmesen şaşardım zatennn:KK70: bu arada netinde istanbul maceranda hayırlı olsunn:p

romance .!.:
Che canım öncelikle teşekkürler böyle bir konu açtığın için.Elimde şu an "Masumiyet Asla Geri Gelmez" isimli kitap var...

Link Silinmiştir.

Masumiyet Asla Geri Gelmez(Retreat,Innocence can never be regained)

Yazar: Mary Stanley

Başı beladan kurtulmayan ele avuca sığmaz Kitty, dengesiz bir annenin yaralı çocuğu Mary, genç dahi Anna, müşfik Bernadette, hayat dolu ve kibar Treasa, sıradışı Downey ikizleri...
Dini bir okulda birlikte eğitim gören bu kızlar yıllar sonra bir araya geldiklerinde karanlık sırlar açığa çıkar.
Katolik eğitimi, ilgisiz anne babalar, masumiyetin yitirilişi, dostluğun gücüyle etkileyici kadınlara dönüşen küçük kızlar...
"Mary Stanley İrlanda edebiyatında yeni bir ses. Maeve Binchy tadında yeni bir yazarın doğuşunu müjdeliyor."
- İrish World-
"Stanley'in asıl gücü betimlemelerinde... İnanılmaz bir okuma keyfi sunuyor."
- İmage-

Yazar çok iyi bildiğimiz Maeve Binchy nin öğrencisi oluşuyla edebiyat dünyasında bir avantaj kazanmış durumda.Üslup açısından yoğun benzerlikleri okurken farkediyorsunuz...Sevgilerimle...

canım çok güzel bir kitaba benziyor okumak isterdim.
ben bu gidişle bütün kitapları alacağım galiba...
sevgilerimle...

eny .!.:

gerilim ve de korku romanlarını çok severim.
mutlaka okumak isterim.
eny canım tavsiyen için teşekkürler.
sevgilerimle...

Rana

Yapıtlarını iki ayrı dilde kaleme alan nadir yazarlardan olan Osman Necmi Gürmen, uzun bir aradan sonra edebiyat dünyasına, Kanat Yayınları’ndan çıkan Râna kitabı ile geri döndü.

Çok sarsıcı bir dönem kitabı olan Râna, yazar Osman Necmi Gürmen’in kaleme aldığı 3. eseri.1905-1928 yılları arasındaki dönemi akıcı bir dille ve çarpıcı olaylarla aktaran Osman Necmi, 'assas ve akıllı' Râna’ya bu iki meziyetin fayda değil nasıl zarar verdiğini tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyor. Hep sorgulayan Râna ile, okurun da kendisini, çevresini, dönemi, kadını ve inancı sorgulamasını istiyor. Osman Necmi, okurun önce kalbine dokunuyor, kalbine yerleşiyor. Ünlü Fransız edebiyat dergisi Études’in yazdığı gibi, 'Osman Necmi Gürmen’in romanlarında hep şiirin müziği var...'

Osman Necmi, parçalanan imparatorluğun altüst olmuş tutucu dünyasında büyüyen, her şeyiyle yeniliğe gebe bir toplumun doğum sancılarında kıvranan, iki dünya arasında Râna ile, okurunu yakın tarihimize olağanüstü bir çekicilikle yolculuğa çıkartıyor.

Benim elimde simdi Zülfü Livanelinin Mutluluk adlı kitabı var...

Aslında yeni bir kitap degil ama ben yeni okuyorum...

MsscooL .!.:
Rana

Yapıtlarını iki ayrı dilde kaleme alan nadir yazarlardan olan Osman Necmi Gürmen, uzun bir aradan sonra edebiyat dünyasına, Kanat Yayınları’ndan çıkan Râna kitabı ile geri döndü.

Çok sarsıcı bir dönem kitabı olan Râna, yazar Osman Necmi Gürmen’in kaleme aldığı 3. eseri.1905-1928 yılları arasındaki dönemi akıcı bir dille ve çarpıcı olaylarla aktaran Osman Necmi, 'assas ve akıllı' Râna’ya bu iki meziyetin fayda değil nasıl zarar verdiğini tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyor. Hep sorgulayan Râna ile, okurun da kendisini, çevresini, dönemi, kadını ve inancı sorgulamasını istiyor. Osman Necmi, okurun önce kalbine dokunuyor, kalbine yerleşiyor. Ünlü Fransız edebiyat dergisi Études’in yazdığı gibi, 'Osman Necmi Gürmen’in romanlarında hep şiirin müziği var...'

Osman Necmi, parçalanan imparatorluğun altüst olmuş tutucu dünyasında büyüyen, her şeyiyle yeniliğe gebe bir toplumun doğum sancılarında kıvranan, iki dünya arasında Râna ile, okurunu yakın tarihimize olağanüstü bir çekicilikle yolculuğa çıkartıyor.

Canım güzel bir kitap bizlerle paylaştığın için teşekkürler..

selam:)

deryagmur Tongue Fu kitabını ben de okudum. Gerçekten faydalı bir kitap.

Ben de şimdilerde Füreyya yı okuyorum evde.. "İyi hissetmek" Dr David Burns un kitabını da işyerinde öğlenleri okuyorum.. İkisi de güzel..

BENDE SUNA KIRAÇ'IN '' ÖMRÜMDEN UZUN İDEALLERİM VAR' ADLI KİTABINI OKUYORUM... CANIM ÇİLEĞİM YOLLADI. ÇOK GÜZEL Bİ ANI KİTABI TAVSİYE EDERİM..ÇİLEĞİM TEŞEKKÜRLER Bİ TANEMMM...

bende Regine Deforges in mavi bisiklet adlıkitabını okuyorum

Ihanet Noktasi- Dan Brown

Diğer Kitaplarini Kudum Sona Bu Kaldi Yeni Aldim Başlamadim Ama Melekler Ve şeytanlar Kadar Güzel Değildir

cimcimebenim .!.:
Ihanet Noktasi- Dan Brown

Diğer Kitaplarini Kudum Sona Bu Kaldi Yeni Aldim Başlamadim Ama Melekler Ve şeytanlar Kadar Güzel Değildir

dan brown un hiç kitabını okumadım ama Melekler ve Şeytanlar kitabını duymuştum.

ben şu an KIRMIZI MANTOLU KÜÇÜK KIZadlı kitabı okuyorum.
yazarı:Roma LİGOCKA
Steven Spielberg'in Schindlerin listesi adlı filminin galasında Roma Lagocka adında bir kadın şaşkın gözlerle filmi izler.Tam bu sırada o unutulmaz sahne,kırmızı mantolu kızın annesinin elinden tuttuğu sahne perdeden yansır.Kaadın içinden,'Bu benim! O kırmızı mantolu kız benim'diye haykırır.Elli yıl öncesini anar ve yaşadıklarını yazmaya karar verir.Soykırım zamanlarının çocuk kurbanlarını anlatan harika bir kitap.

DANIELLE STELL

SASHAATTIĞIHER ADIMIYAPTIĞI HERŞEYİHESAPLAYAN OLDUKÇA KURALCI BİR KADINDIR.MÜKEMMEL BİR EVLİLİK YAPMIŞ YAŞAMIŞ,ERGENLİK ÇAĞINDA ÇOCUKLARI OLAN VE KOCASIYLA YAŞADIĞI HER ANI ŞÜKRANLA ANAN BİR DULDUR.
liam ise hiç bir kural tanımadan, tamamen başıboş ve derbeder yaşayan bir ressamdır.Karısı ve çocukları olduğu halde kimi zaman onlarla kimi zaman onlardan uzak bir yaşamı seçmektedir.
Sasha babasının paristeki sanat galerisini uluslararası bir üne kavuştururken,Liam da zamanının ünlü ve ilginç ressamlarından biri olma yolundadır.
Birbirlerine tamamen zıt iki karakter arasında yaşanan imkansız aşk onların tahmin edemeyeceği sonuçlara yol açar.
Acabaimkansız olanı başarmak için neler feda edilebilir?Bunu sasha ve liamın aşkına tanık olurken anlayacaksınız.

çok güzel bir kitap ben okuyorum şu an sevgiler.

BENDE Tongue Fu OKUYORUM PEMBE KAPLI KİTAP MESLEĞİM GEREĞİ İNSAN İLİŞKİŞLERİYLE ALAKALI.TAVSİYE EDERİM SÜPER

Diğer kitabı bitirdim.Şimdi Ahmet Ümit in Kavim isimli kitabına başladım.

Kabzasında bir haç olan bıçakla öldürülmüş bir adam... Üstelik yanı başında bir Kutsal Kitap açık bırakılmış, satırlardan birinin altı adamın kanıyla çizilmiş ve kitabın kenarına bir azizin adı düşülmüş...
"Kavim"de olaylar böyle başlıyor işte. Komiser Nevzat, yardımcısı Ali ve Zeynep de olayı çözmek için hemen harekete geçiyorlar.
Ahmet Ümit’in beklenen yeni romanında gizemli olaylar çerçevesinde işlenen cinayetleri aydınlatmaya çalışıyor kahramanlarımız. Hıristiyanlık, Süryanîlik, Arap Alevîliği gibi dinî konuların da rol oynadığı, İstanbul’dan Mardin’e uzanan, devletin derinliklerinde kurulmuş yanlış düzene çarpıp geri tepen ilginç bir soruşturma bu. İşlenen cinayetler gizemli ve çarpıcı, ama kahramanlarımızın soruşturma sırasında karşılarına çıkan gerçekler daha da çarpıcı. Çok heyecanlı, gerilimli bir polisiyeyle karşı karşıyayız, orası kesin. Ama bu polisiye bize Türkiye’nin yakın geçmişi ve bugünüyle ilgili de çok şey söylüyor. Yani, Ahmet Ümit yine çok katmanlı ve çok sesli bir romana imza atıyor. "Kavim", hem polisiye severleri hem de tüm roman severleri mutlu edeceğe benziyor.

X