Çocuk Hastalıkları Oksijensiz kalan bebekler

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Mrvelf

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2021
36
2
31
Merhaba anneler. Ablamin bebegi doğar dogmaz oksijensiz kalmis doktorlar fark edip hemen oksijen vermisler. Ama vucudunun sogutulmasi gerekioms cihaz orda olmayınca istanbul Gungorene geldiler. Doktorlar yasamaz demisler ama bebekte morarma hic yok cok guzel gorunuyodu. Akcigerde kanama da varms sanrm boyle durum yasayan var mi lutfen donus yapin lutfen

Benim bebeğimde oksijensiz kalmış çigeri patlamış 6 gün soğutma ısıtma tedavisi yapıldı tüpüde çıkarmışlar kedi kendine nefes alabiliyormus enfeksiyon varmış şimdi 10 gün oldu en düşük derceye düşürmüşler kuvezde engelli olup olmaycagin 2 yaşında anlariz diyor dokturu sizin bebeginiz kaç gün yati yoğum bakımda

Benim bebeğimde oksijensiz kalmış çigeri patlamış 6 gün soğutma ısıtma tedavisi yapıldı tüpüde çıkarmışlar kedi kendine nefes alabiliyormus enfeksiyon varmış şimdi 10 gün oldu en düşük derceye düşürmüşler kuvezde engelli olup olmaycagin 2 yaşında anlariz diyor dokturu sizin bebeginiz kaç gün yati yoğum bakımda
rabbim sifa versin bir tanidigiminizin bebegide sezeryan sonrasi oksijensiz kalmis beyninde hasar olmustu 2 yasina kadar bekleyip anlamaya gerek yok o tanidigimz 6 aylikken anlayip doktorlari dolasip özel gereksinim raporuyla fizik tedavi ye gidiyordu hareketleri daha azdi gunden gune biraz daha iyi 1 yasindaydi yuruyemiyordu simdi elinden destekle yuruyo tabiki beyinden hasar aldigi icin skintilari var

rabbim sifa versin bir tanidigiminizin bebegide sezeryan sonrasi oksijensiz kalmis beyninde hasar olmustu 2 yasina kadar bekleyip anlamaya gerek yok o tanidigimz 6 aylikken anlayip doktorlari dolasip özel gereksinim raporuyla fizik tedavi ye gidiyordu hareketleri daha azdi gunden gune biraz daha iyi 1 yasindaydi yuruyemiyordu simdi elinden destekle yuruyo tabiki beyinden hasar aldigi icin skintilari var
Kaç gün yatmış kuvezde acaba

Çok geçmiş olsun bende aynı süreçten geçtim korkmayın inşAllah birşey olmaz bebeğiniz HİE evre kaç bilginiz var mı

Şuan emizirimeme izin yok süt sagiyorum hergun onu götürüyoruz hortumula agizindan besleniyor
Yinede sorun emme refleksi varsa hortumunu falan emer dua edin bebeğiniz için ve sütünüzü koruyun inanın sütünüzün çok faydası olacak birde evre kaç diye sorun inşaAllah toparlar bebeğiniz Rabbim şifa versin 🤲

Değişiyor en az iki hafta yatırıyorlar ama taburcu olmaya yakın beyin emarı. Çekerler size daha net bir bilgi verirler ozaman içiniz daha rahat olur inşAllah sizin ve bebeğiniz için süreç çok güzel olur 🤲
Size ne dediler bebeğiniz nasıl nasıl bı süreç geçirdiniz benim doğumumu zoru oldu bebeğim kilolu diye nst de kalbi zayifiliyor dediler vakumla çıkardılar

İnşallah amin benim bebeğim 12 gündür yatıyor
Sizin gibi o günlerde her yere bakmıştım iyileşen bebekler var mı tek benim bebeğim mi ?ama çok bebek vardı sonradan gördüm her gün her gün netten bakıyordum …bazı bebekler iyi bazıları fizik tedavi ile iyi olan çok zor bir süreç ama en iyi şekilde 6. Ayda belli olur her şey nöroloji doktoruna sık takipte oluyorsunuz taburcu olur olmaz o size yol gösterir korkmayın bebekler çok güçlü inanın

X