Çocuk Hastalıkları Oksijensiz kalan bebekler

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Mrvelf

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2021
36
2
31
Merhaba anneler. Ablamin bebegi doğar dogmaz oksijensiz kalmis doktorlar fark edip hemen oksijen vermisler. Ama vucudunun sogutulmasi gerekioms cihaz orda olmayınca istanbul Gungorene geldiler. Doktorlar yasamaz demisler ama bebekte morarma hic yok cok guzel gorunuyodu. Akcigerde kanama da varms sanrm boyle durum yasayan var mi lutfen donus yapin lutfen

Cok uzuldum gercekten Allah sabir ve sifa versin insallah 😞 3. Evre de demisler hastanedeyken. Mr eeg cekildi sinyal zayifti ilk basta eeg yine cekildi sonuc almadilar daha. Goz takibi maalesef yok ilactan sanirim. Kafasini ceviriyo kaldirio bazen. Ellerini sıkıyor. Hapsirma oksurme var diyo ablam. 2 ay hastanede kaldi 2 ay olcak hastaneden cikali. Ama aglamasi normal bir bebek gibi degil burnundan beslendigi icin sümük akiyor hep 😞
Anladim sizinle daha önce konuşmuştuk zaten doktor önerisi de yapmıştım hatta.Agliyor olması,bazı reflekslerinin olması güzel.Evre 2 muhtemelen.Mr cektirmenizi ve çocuk norologu bulmanızı tavsiye ederim.Sekelleri olacaktır muhtemelen.Aglamasinin farklı olması elbette az da olsa beyin hasarına ilişkin bir konu ilaçlar uyuşturuyor yavruları..ama onlar olmayınca da nöbet geçirip tekrar hasar alabilir bu anlamda keppra kullanamaya yan etkilerine ragmen devam etmek zorunda.Zor bir süreç ama alışıyor insan.Kardesinize sabırlar,küçük yavruya ise olabilecehi en güzel duruma gelmesi için güç diliyorum

Anladim sizinle daha önce konuşmuştuk zaten doktor önerisi de yapmıştım hatta.Agliyor olması,bazı reflekslerinin olması güzel.Evre 2 muhtemelen.Mr cektirmenizi ve çocuk norologu bulmanızı tavsiye ederim.Sekelleri olacaktır muhtemelen.Aglamasinin farklı olması elbette az da olsa beyin hasarına ilişkin bir konu ilaçlar uyuşturuyor yavruları..ama onlar olmayınca da nöbet geçirip tekrar hasar alabilir bu anlamda keppra kullanamaya yan etkilerine ragmen devam etmek zorunda.Zor bir süreç ama alışıyor insan.Kardesinize sabırlar,küçük yavruya ise olabilecehi en güzel duruma gelmesi için güç diliyorum
İsminize dikkat etmedim yeni kullaniorm sayfayi reklamlar sayfayi kapliyor o da etkili oldu 🤦 ablamlar uzun yola cikamiyor bebek yuzunden yoksa yanima ist gelck burak tatli da uzaktan tanidiklariymis haber vardi ondan. İzmite gittiler sakaryada yasiyolar. Nörolog bulmakta zormus devlette bulabilmisler. Kepra kullaniyor insallah eeg guzel cikar da birakir. Kardesm de sara hastasi o da kullaniyor nobete sahit olduk gercekten cok kotu . Cok tsk ediyorum iyi dilekleriniz icin.

Haberde denk gelmstm. Beyin duzelmiyosa manasi neymis bu tedavinin cidden soru isareti
Kök hücre tedavisi kalp hastalarında ise yariyor ama uzun vadede kansere yol açıyor biz yurtdışına bile ulaştık bu konu için ama maalesef günümüz şartlarında hala hasar görmüş beyin hücresini eski haline getirecek bir tedavi yok.Beyin hücreleri yenilenmiyor.Maddi durumum iyi tedavisi olsa çadırda yasamaya canımı vermeye razıyım ama yok..Kök hücre tedavisi beyin hasarıni tedavi ediyor diyenler şarlatan malesef haberlerde çıkıyor evet te haberciler de sağlık kuruluşlarından para alıp reklam yapıyor sonuçta güvenilir kaynaklar değil yani.Liv Hospital de binlerce dolar verip yaptirdi arkadaşlarımız nokta kadar gelisme olmadığı gibi çocuk enfeksiyon kapip vefat etti 3 ay sonra.Benim size norologla görüşün dememin sebebi çocuğun durumunu tam olarak anlayin beyin hasarı az ise fizik tedavi vb ile vücut bütünlüğünü sağlayabilirsiniz.

Kök hücre tedavisi kalp hastalarında ise yariyor ama uzun vadede kansere yol açıyor biz yurtdışına bile ulaştık bu konu için ama maalesef günümüz şartlarında hala hasar görmüş beyin hücresini eski haline getirecek bir tedavi yok.Beyin hücreleri yenilenmiyor.Maddi durumum iyi tedavisi olsa çadırda yasamaya canımı vermeye razıyım ama yok..Kök hücre tedavisi beyin hasarıni tedavi ediyor diyenler şarlatan malesef haberlerde çıkıyor evet te haberciler de sağlık kuruluşlarından para alıp reklam yapıyor sonuçta güvenilir kaynaklar değil yani.Liv Hospital de binlerce dolar verip yaptirdi arkadaşlarımız nokta kadar gelisme olmadığı gibi çocuk enfeksiyon kapip vefat etti 3 ay sonra.Benim size norologla görüşün dememin sebebi çocuğun durumunu tam olarak anlayin beyin hasarı az ise fizik tedavi vb ile vücut bütünlüğünü sağlayabilirsiniz.

Ne kotu bir sey insanlarin duygulariyla umutlariyla oynamak ya 🤦 ben de bir anneyim ve acinizi gercekten hissettim 😞 nörologa gidiyolar eeg cekilmis bir haftaya cikar demis sonuc. Emme terapisi yapiyolar fizik tedavi de onermis terapi yapan doktor hatta orda bir saat kendisi yapmis kayda alin siz evde yapin demis

Çok geçmiş olsun acaba MR çekilebildi mi hasar var mı beyinde? Eğer yanına girebiliyorsa annesi mutlaka dokunsun konuşsun her şeyi hissediyorlar.. kızım da 2 ayın sonunda emme gelişti başta iki ay yutkunamıyor dediler mucize gibiydi ve ilk emdiği günün ertesi güne çıkmak istedi benden ayrı kalamadı, her şeyi hissediyormuş yavrum çok etkileyiciydi
Mrb benimde bebeğim oksijensiz kaldı soğutma tedavisi uyguladılar. Emar sonucu temiz çıktı. Şuan iki aylık gayet iyi. Acaba sizin bebeğiniz nasl ne olur cevap yazın çok endişeliyim

Mrb benimde bebeğim oksijensiz kaldı soğutma tedavisi uyguladılar. Emar sonucu temiz çıktı. Şuan iki aylık gayet iyi. Acaba sizin bebeğiniz nasl ne olur cevap yazın çok endişeliyim
Merhabalar geçmiş olsun, merak etmeyin emarın temiz olması iyi haber sonuçta bizim öykümüz çok başka kızım 29 haftada ağır kan kakaybı ile doğdu ve 5. Gün ağır bir beyin kanaması geçirdi MR da ciddi hasar görünüyor. Şuan cp kuzum ama dünyalar tatlısı onu çok seviyorum… bebeğinizin gelişimini takip edin kendinize dünyayı dar etmeyin boş yere, en kötüsünü yaşadık inanın günlerimiz zehir oldu ama geçen günler gelmiyor geri.. Tadını çıkarın bebeğinizin gelişiminde gecikme görürseniz önlem amaçlı fizik tedaviye başlarsınız 🙏

Merhabalar geçmiş olsun, merak etmeyin emarın temiz olması iyi haber sonuçta bizim öykümüz çok başka kızım 29 haftada ağır kan kakaybı ile doğdu ve 5. Gün ağır bir beyin kanaması geçirdi MR da ciddi hasar görünüyor. Şuan cp kuzum ama dünyalar tatlısı onu çok seviyorum… bebeğinizin gelişimini takip edin kendinize dünyayı dar etmeyin boş yere, en kötüsünü yaşadık inanın günlerimiz zehir oldu ama geçen günler gelmiyor geri.. Tadını çıkarın bebeğinizin gelişiminde gecikme görürseniz önlem amaçlı fizik tedaviye başlarsınız 🙏

Geçen günler geri gelmiyor ama bu günlerde geçmek bilmiyor.. o düşünceler, endişeler geçmek bilmeyen pişmanlık.. niye o doktora gittim.. neden o hastanede doğurdum ah ah çok kötüyüm sürekli ağlıyor kendimi suçluyorum.. ne olacak bilmiyorum..hep aklımdan geçiyor şunlar acaba yürüyecek mi koşacak mi konuşacak mı vs... Bugün iki aylık oldu şükür yutkunma problemi yok epilepsi değil onunla konuşuyoruz tepki veriyor konuştuğumuzda sesli gülüyor yüzüstü yatırdığmda kafasını kaldırıyor zaten çok hareketli.. ama işte

Geçen günler geri gelmiyor ama bu günlerde geçmek bilmiyor.. o düşünceler, endişeler geçmek bilmeyen pişmanlık.. niye o doktora gittim.. neden o hastanede doğurdum ah ah çok kötüyüm sürekli ağlıyor kendimi suçluyorum.. ne olacak bilmiyorum..hep aklımdan geçiyor şunlar acaba yürüyecek mi koşacak mi konuşacak mı vs... Bugün iki aylık oldu şükür yutkunma problemi yok epilepsi değil onunla konuşuyoruz tepki veriyor konuştuğumuzda sesli gülüyor yüzüstü yatırdığmda kafasını kaldırıyor zaten çok hareketli.. ama işte
Aynı şeyleri yaşamışız iki aylıktı herşey normal gidiyordu sma biz endişeden stresten çocuğumuzu sevemedik ve o günler geri gelmiyo smdi gercrkten

Kızım henüz oturamıyor 3,5 yaşında, konuşamıyor yaklaşık 10 kelime söyleyebiliyor, hareket etmek istediğinde kasılmaları var. Çoğu şeyi anlıyor ancak çok ufak ufak ilerlemeye çalışıyoruz…
Merhaba aynı durumdayız şu an oğlum 3.5 yaşında oturamıyor birkaç keşime söylüyor kasılmaları var anlıyor çok çok yavaş ilerliyor sizin yazdığınızda 2021 yılı sanırım 2 yıl içinde ne gibi ilerlemeler yaşadınız paylaşır mısınız

Merhaba aynı durumdayız şu an oğlum 3.5 yaşında oturamıyor birkaç keşime söylüyor kasılmaları var anlıyor çok çok yavaş ilerliyor sizin yazdığınızda 2021 yılı sanırım 2 yıl içinde ne gibi ilerlemeler yaşadınız paylaşır mısınız
Merhabalar, kızımın epilepsisi de var maalesef 2-3 yaş arası doktorun verdiği bir ilaç yüzünden çok yoğun nöbet geçirdi bu bizi baya geriletti ilacı bıraktık şimdi nöbetlerimizin sıklığı azaldı. Kızımda bedensel olarak çok bir gelişme sağlayamadık maalesef hareket isteği onu kasıyor. Bizi çok iyi anlıyor sorularımıza tercihlerini kendi verebildiği onaylama ya da hayırlama şekillerinde cevaplıyor. Kasılması çok yoğun olduğu için kelimeleri söyleyemiyor rahat. Ama sevdiği şeyleri yapmaktan mutlu oluyor biz de onunla olmaktan mutlu oluyoruz. İlk yıllardaki endişeleri korkuları bir yana bırakıp güzel zaman geçirmeye odaklıyız. Mutlu bir çocuk olması önemli, durumu nasıl olursa olsun.. deli gibi araştırırdım eskiden… Umarım güzel gelişmeleriniz olur 🙏

Merhaba aynı süreçleri yaşadım oğlum şu an 5aylik sizin çocuğunuz su an nasıl
Benim bebeğimde soğutma işlemi bitti çigeri patlamış nefes alamıyordu şimdi tüpü çıkarmışlar kedilinden nefes ala biliyormuş enfeksiyon varmış en düşük dereceye düşürmüşler kaç gün yatar daha kuvezde sizinki kaç gün yati

Sizin bebek soğutma ısıtma tedavisi den sonra kuvezde ne zaman çıktı

X