Öğrenciyim ufak tefek para biriktiriyorum, gram altınla mı biriktireyim?

Selam hatun kişileri.
Okuldan boş vakit kalınca çalışıyorum, para harcamaya aşırı düşkünüm ama artık şöyle biner biner para biriktirip koymak istiyorum.
nakitte mi biriksin, gram mı alayım, nabayım ya...
Nakitte biriktirirsen paran çöp olur değer kaybediyor gram al yada dolar bana sorarsan dolar al paranın değeri her ne olursa olsun altında dolarda değerini korur ama tl ile çöp olur.

Harikasın yaaaa❤️
Şimdi desem ki en iyi yatırım elektronik eşya herkes yok diyecek ama öyle.Dyson süpürgeyi 12 ay taksitle almıştım.Daha taksiti bitmeden 2 katını geçti fiyatı.Iphone da öyle oldu.Saç kurutma makinası da neredeyse 3 kat arttı.Kahve makinam bozuldu.Yenisini aldım.Bir sene dolmadan iki katını geçti zamlarla.Artık birikim yapmak için buzdolabı,bulaşık makinası alsam mı acaba diye düşünür oldum.😂İkinci el uygulamalardan satarım artık.

Şimdi desem ki en iyi yatırım elektronik eşya herkes yok diyecek ama öyle.Dyson süpürgeyi 12 ay taksitle almıştım.Daha taksiti bitmeden 2 katını geçti fiyatı.Iphone da öyle oldu.Saç kurutma makinası da neredeyse 3 kat arttı.Kahve makinam bozuldu.Yenisini aldım.Bir sene dolmadan iki katını geçti zamlarla.Artık birikim yapmak için buzdolabı,bulaşık makinası alsam mı acaba diye düşünür oldum.😂İkinci el uygulamalardan satarım artık.

yatırım geyiğine evi bastan dizmissin seni seni:)

İkinci el uygulama kullanıyorum millet abuk sabuk seylerı satıyor kaç tlye ben koyuyorum orijinal ürün 4 te 1 fiyatına daha 100 olmaz mı 200 olmaz mı arkadasım o fiyata bulursan ben alayım yada 100 200 ne ben sana bedava göndereyim para vereyim üstüne sununda altını çiziyim koydugum ürünler kullanılmamış ve daha yükseğe kullanılmışlar satılıyor ..

İkinci el uygulama kullanıyorum millet abuk sabuk seylerı satıyor kaç tlye ben koyuyorum orijinal ürün 4 te 1 fiyatına daha 100 olmaz mı 200 olmaz mı arkadasım o fiyata bulursan ben alayım yada 100 200 ne ben sana bedava göndereyim para vereyim üstüne sununda altını çiziyim koydugum ürünler kullanılmamış ve daha yükseğe kullanılmışlar satılıyor ..
Bizde ikinci el kültürü yok.Sıfırından pahalıya satıyorlar.

O bilezik de daha iyi bi yatırım mı olmuş oluyor noluyor
Yo hayır satarken aynı aslında sadece fark ödememiş oluyorsun gram birikiminle şayet alırsan adana burması al alırkende aynı satarkende aynı zararın olmaz diğerlerinde olur hani tek tek kaybedilir birşey olur tek parça halinde dursun amacıyla söyledim

Yatırım için buzdolabı al tavsiyesi de garip oldu.😂Çok saçmalamışım.Buzdolabı da şöyle 2 sene önce 3 bin tl ye alınan buzdolabı 18-20 bin tl olmuş.Çok çekici geldi fikir bi anda.
ya ahaha maksadim sadece kenarı üc bes bisi atmak,
bir gün ansizin evin zilini calip iceri buzdolabıyla girdiğimi düsünmek istemiyorum. saniyorum ki annem de istemiyor. jshf

Yo hayır satarken aynı aslında sadece fark ödememiş oluyorsun gram birikiminle şayet alırsan adana burması al alırkende aynı satarkende aynı zararın olmaz diğerlerinde olur hani tek tek kaybedilir birşey olur tek parça halinde dursun amacıyla söyledim
şimdi anladım ne demek olduğunu, eğer ki baktım gramlar birikiyor kaybolmasın diye bi adana burması iyi gider, çok teşekkür ederim :süslü:

geçen sene bi kuyumcuya girip(güya yatırım yapacağım ya) bi ton paraya italyan altını kolye aldim.
aylar geçti, bozdurmaya gidince aşırı az para söylediler
ALTININ AYARINA DEĞİL Kİ İŞÇİLİĞİNE VE MARKASINA VERMİŞSİNİZ DİYO KUYUMCU...
sonra dedim bari takayim napacağım bunu bu fiyata bozup.. kaldı öyle elimde saf saf.
hiç anlamıyorum bu işlerden, anam da uğraşmıyor..
Evet taki altinlar oyle oluyor. En mantiklisi gram almak

X