Öğrenciyim ufak tefek para biriktiriyorum, gram altınla mı biriktireyim?

geçen sene bi kuyumcuya girip(güya yatırım yapacağım ya) bi ton paraya italyan altını kolye aldim.
aylar geçti, bozdurmaya gidince aşırı az para söylediler
ALTININ AYARINA DEĞİL Kİ İŞÇİLİĞİNE VE MARKASINA VERMİŞSİNİZ DİYO KUYUMCU...
sonra dedim bari takayim napacağım bunu bu fiyata bozup.. kaldı öyle elimde saf saf.
hiç anlamıyorum bu işlerden, anam da uğraşmıyor..

geçen sene bi kuyumcuya girip(güya yatırım yapacağım ya) bi ton paraya italyan altını kolye aldim.
aylar geçti, bozdurmaya gidince aşırı az para söylediler
ALTININ AYARINA DEĞİL Kİ İŞÇİLİĞİNE VE MARKASINA VERMİŞSİNİZ DİYO KUYUMCU...
hiç anlamıyorum bu işlerden, anam da uğraşmıyor..
Benim arkadaşlarım bes hesaplarına yapıyorlar birikimlerini.Daha sonra toplu para veya maaş almak için.Her sene yatırdığınız kadar devlet katkı payı da yatırıyor.10 sene yatırmanız gerek.Karlı mı değil mi bilemiyorum ama.

Benim arkadaşlarım bes hesaplarına yapıyorlar birikimlerini.Daha sonra toplu para veya maaş almak için.Her sene yatırdığınız kadar devlet katkı payı da yatırıyor.10 sene yatırmanız gerek.Karlı mı değil mi bilemiyorum ama.
Aa.
Bu biraz başak, balık burcu işi olmuş fazla uzun vadeli bi güvence vaadediyor :d sorumluluk sahibi insanlar için iyi iş, bana bi iki gömlek büyük.
biriktirip harcamak istiyorum taş çatlasın bir bir buçuk sene

Selam hatun kişileri.
Okuldan boş vakit kalınca çalışıyorum, para harcamaya aşırı düşkünüm ama artık şöyle biner biner para biriktirip koymak istiyorum.
nakitte mi biriksin, gram mı alayım, nabayım ya...

Kısa süre sonra kullanmayacaksanız nakitte birikmesin. Ufak meblağlara da vadeli bir şey getirmez zaten. En güzeli altın veya döviz. En azından değerini korur.

Aa.
Bu biraz başak, balık burcu işi olmuş fazla uzun vadeli bi güvence vaadediyor :d sorumluluk sahibi insanlar için iyi iş, bana bi iki gömlek büyük.
biriktirip harcamak istiyorum taş çatlasın bir bir buçuk sene
Onu düzenli iş hayatına geçince yapabilirsiniz.Mesela senede 10 bin yatırdınız,10 bin de devlet yatırıyor sizin hesabınıza.

Peki misal biner biriktirdikçe dolara yatırmak mı mantıklı, gram altına mı sizce?

Birkaç yıl ellemem biriktirdiğim parayı diyorsanız altın bence. Ama ben çok iyi değilim bu konularda. Ben elime para geçtikçe seyahat ederim :-) Sanırım böyle konuların konuşulduğu ayrı forumlar da var sitede. Onlara da bakın.

Selam hatun kişileri.
Okuldan boş vakit kalınca çalışıyorum, para harcamaya aşırı düşkünüm ama artık şöyle biner biner para biriktirip koymak istiyorum.

Garanti bankasından ya da enparadan döviz ve altın hesabı aç. Bunlarda kur daha düşük. Dolar ve euro alma. Onlar hep baskılanır. Ama sterlin alabilirsin her zaman artar. Altında gram al yine buradan. İsveç parası da hep artıyor.

Selam hatun kişileri.
Birde alırsan haftasonu al, her pazartesi kur yükselir. Pazartesileri alım yapma. Hepsi burada gibi sitelerde kredi/banka kartı puanları ile altın alabilirsin uyguna gelir.

Selam hatun kişileri.

Ayrıca gencecik insanlara çatır çatır para harcamak varken yatırım tavsiyesi aratan ekonomiye de sövüyorum.

Sanırım yarın gram ile ilk minik yatirimimi yapmis olacagim,
Nillev Nillev hanım lütfen ben bozdurana kadar altın piyasasına bulaşmayın olur mu, ekonominin parametreleri bi anda sarsılmasın. jshf
Şu aralar gram hesabını düşünüyorum ama alıp hemen geri bozdururum diye uzak duruyorum.Siz normal altın veya dolar alabilirsiniz.Dolar hiç almam mesela.Euro alırım.Ben euro neredeyse doların iki katıyken tüm dolarlarımı euroya çevirmiştim.Sonra ikisi neredeyse eşitlendi.😂Biraz anlasam bitcoin işine girerim de ben de bu şans oldukça orada da zarar ederim.

X