Konuşma Problemleri Oğlum 1.5 yıldır kekeliyor nasil gecer fikri olan var mi ?

Geç konuşma, kekeleme, her türlü konuşma probleminin paylaşıldığı konular.

arzukg

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Aralık 2014
56
36
34
Merhaba oğlum 4.5 yaşında 3 yaşında kekelemeye başladı daha doğrusu takılma aslında ama şimdilerde daha çoğaldı geçmek bilmiyor daha önce yaşayan var mı nasıl gecer yavrumun bu sorunu

Benimde bir arkadaşım konuşma bozukluklarini tedavi ediyor doktor. Ben de ilk kez o okuyunca öğrenmiştim böyle bir bölümü. Muayenehane açtı kiz memleketinde... Bu alanda uzman bir drt götürsen?

Merhaba oğlum 4.5 yaşında 3 yaşında kekelemeye başladı daha doğrusu takılma aslında ama şimdilerde daha çoğaldı geçmek bilmiyor daha önce yaşayan var mı nasıl gecer yavrumun bu sorunu
Aynı sorun benim kızımda da var konuşma ve dil terapisine götürdük 7 yaşına kadar normal dedi şimdi 5.5 yaşında

Aynı sorun benim kızımda da var konuşma ve dil terapisine götürdük 7 yaşına kadar normal dedi şimdi 5.5 yaşında
Bi arkadaşımın kızınada doktoru öyle demis oda 7 yaşını bekliyor benimde oğlum 5.5 yasinda insallah dediğiniz gibi olur bizim doktorumuz yüzme kursunuzu önerdi nefes konrltrolu oldigi için cok faydaliymis aklınızda bulunsun

Benimde bir arkadaşım konuşma bozukluklarini tedavi ediyor doktor. Ben de ilk kez o okuyunca öğrenmiştim böyle bir bölümü. Muayenehane açtı kiz memleketinde... Bu alanda uzman bir drt götürsen?
Götürdüm götürmez olur muyum 😔çokta tedavisi olmayan bisey olduğunu zamanla gecer belki dedi bi kaç bisey öğretti bunları yapın okuma yazma öğrenince de okuma terapisiyle destekleriz dedi bu kadar

Küçükken babanemin köyünden çok jetler geçerdi. O ara kardeşim de baya kekeliyordu. O zaman terapi fln yok. Babanemin bi arkadaşı kurşun döktü kardeşime. Direk bu çocuk jetlerden korkmuş dedi. Uçaklar çıkmış hep güya. Sonra işte kurşunu yastıkta sakladılar filan geçmişti tesadüf mü bilmem ama çok kısa sürede düzelmişti. Fikir olsun diye dedim ama anladığım bu yaşlarda sık oluyor

Bi arkadaşımın kızınada doktoru öyle demis oda 7 yaşını bekliyor benimde oğlum 5.5 yasinda insallah dediğiniz gibi olur bizim doktorumuz yüzme kursunuzu önerdi nefes konrltrolu oldigi için cok faydaliymis aklınızda bulunsun
Yazları gidiyor yüzme kursuna teşekkür ederim

Bu gün bıldırcın yumurtasının sarısını sürün demişti biri onuda denicem insallah faydası olur

Küçükken babanemin köyünden çok jetler geçerdi. O ara kardeşim de baya kekeliyordu. O zaman terapi fln yok. Babanemin bi arkadaşı kurşun döktü kardeşime. Direk bu çocuk jetlerden korkmuş dedi. Uçaklar çıkmış hep güya. Sonra işte kurşunu yastıkta sakladılar filan geçmişti tesadüf mü bilmem ama çok kısa sürede düzelmişti. Fikir olsun diye dedim ama anladığım bu yaşlarda sık oluyor
Ne mutlu geçmiş kardeşinizin ki bulabilmek öyle iyi kurşun döken götürürüm tabi sagolun yine de

Mrb çocuğunuz düzeldi mi bizde şuan ayni durumdayız Çok endslym
Merhaha kusura bakmayın yillar sonra görüyorum mesajınızı evet düzeldi hemde kendj kendine bi problem yoktu ama simdi de duyma problemi yaşıyoruz 4. Gün oldu isitme cihazına başladık ve arada konuşmasında sorun oluyor keşkelere gibi değil takılma gibi bujunda attığımız günleri konuşmayı nasıl etsin rabbim sizede acil şifalar diliyorum İstanbul da iseniz Ahmet kolat hocayı tavsiye ederim bana bekle sabret duzelecek dedi öyle de oldu işinde çok iyi bir hekim

X