Sevgilisi olan bir adamı tek yemeğe çağırmak

Merhaba, 2,5 yıllık bir ilişkim var. Hızlıca durumu anlatayım. Sevgilimle aynı iş yerindeyim, bazı nedenlerden dolayı iş yerinde bir ilişkimiz var diye acikca söylemedik. Ama zaten herkes biliyor. Çok uzun olmasın diye ayrıntılara girmek istemiyorum ama biliniyor beraber olduğumuz.

Sorum şu, gecen gün bir kız gelip sevgilime diyor ki gel öğle yemeğine gidelim. Ben izinli değilim oradayım, bizim ilişkimizi biliyor hadi diyelim bilmedi yaklaşık 3 yıldır hep beraberiz zaten beraber gelip gidiyoruz, öğle arasında beraber, bir iş olduğunda aksam oturup birbirimizi bekliyoruz vs. Bu kız daha önce de herkesin olduğu gruba benim yapacağım bir işi, üstlerimizin işin öneminde dolayı benim değil de sevgilimin yapmasını istediğini ima eden bir şey yazmıştı. Sonra benim çok canım sıkıldı ve gidip mesajı da göstererek sorumluya sorduk (normalde ben pek oyle seyler yapmam tamam diyip geçerim) sorumlumuz ben öyle birsey demedim falan dedi hatta onu uyardılar sanırım sonra, görev paylaşımı yapması gerekiyor ama bambaşka şekilde lanse ettiği için.

Bu yemeğe çağırma olayi beni çok rahatsız etti bunu düşünüyorum nasıl 3 yıldır biriyle beraber olan bir adama gelip gel yemeğe gidelim diyor (Teklif ettiği şey hep beraber gitmek değil öyle olsa takılmam ama sadece ona diyor) bugün de sevgilimi o kızla bir meseleyle ilgili konuşurken görünce patladım kavga ettik. Canım sıkkın. Ben ilişkiler konusundan pek anlamıyorum. İnsanları da çözemiyorum. Haksız mıyım size sormak istedim.

İş yerinde mıç mıç sevgili olmasanız bile, aklı olan tavırlarınızdan, yan yanayken davranışlarınızdan sevgili, aranızda bir şey olduğunu anlar. Kızın sadece senin sevgilini yemeğe çağırması ilginç olmuş. Senle bunca zaman sevgili olduğunu anlamasa bile flört ettiğini anlamıştır, iş yerinde zaten başkasıyla böyle yakın olan erkeği tek yemeğe çağırması ilginç olmuş. Çünkü bunu konuşurlar, dedikodusunu yaparlar.

Sen bu konuyu kapat, seninkinin aklına karpuz kabuğu düşürme. Bu sefer herkes beni beğeniyormuş, diye götü kalkar. Ben gergindim, o an çok gerildik, kızın zaten hayatında ciddi ilişkisi varmış diyerek konuyu kapatalım vs de.

eğer biliyorsa rahatsız edici yemekhane bile olsa bence. Ama bilmiyorda olabilir, daha sonra sohbet içinde söyleyin ilişkinizi bakalım nasıl tepki verecek

İş yerinde mıç mıç sevgili olmasanız bile, aklı olan tavırlarınızdan, yan yanayken davranışlarınızdan sevgili, aranızda bir şey olduğunu anlar. Kızın sadece senin sevgilini yemeğe çağırması ilginç olmuş. Senle bunca zaman sevgili olduğunu anlamasa bile flört ettiğini anlamıştır, iş yerinde zaten başkasıyla böyle yakın olan erkeği tek yemeğe çağırması ilginç olmuş. Çünkü bunu konuşurlar, dedikodusunu yaparlar.
+
kızın ilişkiyi bilmiyor olma ihtimali anca şöyle olsaydı mantıklı gelebilirdi:
kız işe yeni başlamıştır, biraz da toydur hani ilk iş deneyimi falandır, iş otamlarına alışık değildir
ancak öyle biri için ilişkiyi bilmiyor olabilir diye düşünürüm
aksi halde mümkün değil

çok suçu var
3 sene içerisinde 2 kişinin sevgili olup olmadığını anlamak gayet de mümkün
açıkça söylenmese bile anlar insan. bilmiyor, anlamadı kısımlarını bi geçelim kimse kimseyi kandırmasın
bu dünyada nedense herkes işine geldiği zaman çok saf, işine geldiği zaman çok kurnaz.

yani şurada yazan işi çevirebilecek kurnazlıkta birinin, bunların ilişkisini bilmeme/anlamama ihtimali sıfır benim gözümde
diğer kişinin sırf cinsiyeti kadın diye elalemin sevgilisine göz koymasını "yazık ya bilmiyormuş kız ilişkisi olduğunu, kıyamam" draması yapıp savunacak değilim
bal gibi de suçlu
üstelik kadın üstü üzerinden yani başkası üzerinden yalan söyleyebiliyor
+
öyle önüne gelene adım da atılmaz
adım atacaksa ilk yapması gereken şey kişinin sevgilisi var mı yok mu onu araştırmak
sırf şunu araştırmadan bodoslama adım atması bile onu suçlu yapar
+
hayatın akışına ters yorumlarla şu kızın savunulması komiğime gidiyor
hiç mi iş yerlerinde çalışmadık, bu tarz şeyler açıkça ilan edilmese bile bilinir, en kötü ihtimalle birileri anlar
başkaları mutlaka haklarında konuşur, duyarsınız, kulak misafiri olursunuz
kaldı ki göz koyduğunuz biri varsa algılarınız daha açık olur, mutlaka öğrenebilirsiniz yani
o yüzden biz bi geçelim kızı aklama çabalarını.

yoo konu sahibesi kendisi yazmış hadi diyelim bilmiyor diye.
daha önceki yorumumda da yazdım yakın arkadaş olduklarını da düşünebilir.

yoo konu sahibesi kendisi yazmış hadi diyelim bilmiyor diye.
daha önceki yorumumda da yazdım yakın arkadaş olduklarını da düşünebilir.
elimde harika bir boğaz köprüsü var, çok uygun fiyata sana satmamı ister misin ? :KK45:
sendeki bu iyi niyete söyleyecek başka sözüm yok çünkü :KK53:

Sevgilim yapı olarak mesafeli biri zaten. Samimi davranmadigini biliyorum o gün de direkt bana mesaj attı beni yemeğe çağırdı diye, reddetti falan yani sevgilimi suçlayacak birsey bulamadim ama yine de niye diyorum.
Niyemi kız yollu çünku acık ve net
kimse kimsenin sevgilisini eşini nisanlisini tek yemeğe cagiramaz cagiraninda altında bı haltlar vardır

Beni rahatsız etmedi durum öğle yemeğini yiyebilirler beraber ne var bunda kadına ahlaksız iması yapmak da ne kadar çirkin. Siz niye gizliyorsunuz sevgili olduğunuzu ben buna takıldım açıkçası?
iş hayatınız var mı ya da eskiden oldu mu bilmiyorum ama yöneticilerin kulağına gitmesin diye gizlenir
gizlenmesinden ziyade açıkça ilan edilmez demek daha doğru
ayrıca herşeyden önce özel hayatın gizliliğine giriyor, kimsenin kimseye, hele ki yöneticilerine açıkla ilişkisini ilan etme zorunluluğu yok
ama anlayan anlar, konuşan konuşur o da hayatın akışında olan bişidir.

ay allahım en nefret ettiğim kız tipi. varoş milletin sevgilisinde gözü var ama sen sevgilinle bu yüzden kavga etme. sevgilinin suçu yok. kız bir daha yaparsa sert dille uyar. amacın ne senin tam olarak utanmıyor musun de
Hayır bide kadını saf cikarmaya çalışanlar var anlamıyorum
Evli cocuklu adamların bile metresi olmayı kabul eden tonla kadın var ne bu kadınları temize çıkarma çabası?
Açık ve net kız sevgilisi olan adama yürüyor öyle olmasa gelir kıza teklif eder üçümüz yemeğe çıkalım isterseniz diye
Böyle utanmazlar evli nişanlı tanımaz.

Hayır bide kadını saf cikarmaya çalışanlar var anlamıyorum
Evli cocuklu adamların bile metresi olmayı kabul eden tonla kadın var ne bu kadınları temize çıkarma çabası?
Açık ve net kız sevgilisi olan adama yürüyor öyle olmasa gelir kıza teklif eder üçümüz yemeğe çıkalım isterseniz diye
Böyle utanmazlar evli nişanlı tanımaz.
+
ya çok saflar, aşırı iyi niyetliler
ya da o kızda kendilerinden bi parça gördükleri için kızı aklamaya çalışıyorlar

ben çok acayip şeyler görmüşümdür özellikle iş ortamında
farklı sosyal ortamlara da çok girip çıkmışlığım vardır
kadın erkek diye ayrım yapmayacağım ama hoşlandığı kişinin sevgilisi olduğunu öğrendiği an, önemli değil ayırırız nolacak diyenler,
uzun ilişkisi olan nişanlı biri için, 5 senedir her akşam pilav yemekten sıkılmıştır, ben ona farklı tatlar sunayım diyenler,
karşı tarafın ilişkisini olduğu gibi kabul edip ben sorun etmem sevgilini diyenler
neler neler denk geldi
artık gram şaşırmıyorum
birkaç ay önce aldatılan arkadaşımla olan konuşmam, buyurun

Eklentiler

• WhatsApp Image 2024-05-03 at 13.33.14.jpeg
    WhatsApp Image 2024-05-03 at 13.33.14.jpeg
    127,4 KB · Görüntüleme: 73
iş hayatınız var mı ya da eskiden oldu mu bilmiyorum ama yöneticilerin kulağına gitmesin diye gizlenir
gizlenmesinden ziyade açıkça ilan edilmez demek daha doğru
ayrıca herşeyden önce özel hayatın gizliliğine giriyor, kimsenin kimseye, hele ki yöneticilerine açıkla ilişkisini ilan etme zorunluluğu yok
ama anlayan anlar, konuşan konuşur o da hayatın akışında olan bişidir.
Özellikle gizmelerinin sebebini duyulursa işten atılma ihtimali olduğunu için düşündüm açıkçası. Memurum eşimle aynı yerde çalışıyorum, eşim bir iş arkadaşıyla öğle yemeğini yemekhanede veya disarda yiyebilir iş arkadaşının cinsiyeti önemli değil.

+

kadın erkek diye ayrım yapmayacağım ama hoşlandığı kişinin sevgilisi olduğunu öğrendiği an, önemli değil ayırırız nolacak diyenler,
uzun ilişkisi olan nişanlı biri için, 5 senedir her akşam pilav yemekten sıkılmıştır, ben ona farklı tatlar sunayım diyenler,
karşı tarafın ilişkisini olduğu gibi kabul edip ben sorun etmem sevgilini diyenler
neler neler denk geldi
artık gram şaşırmıyorum
Aynen öyle bende o kadar çok şey gördüm duydum ki görmemek mumkün değil dolu
Utanmadan evli adama yuruyenmi dersin sevgilisi olan adamla yatan gezenmi dersin
E adam zaten p*ç ona lafım yok
Bu karaktersiz yollu kadinlari temize çıkarma cabası nedir?ya kendilerinden bırseyeler görüyorlar yada çok saflar kocaları yapıyor onlar normalleştiriyor

Ben böyle iğrenç şeyleri normal karşılamam
O tüt yollularıda temiz çıkaramam kimse kusura bakmasın şimdi gelirler hemcinsini etiketliyor diyenler gelsinler
Hemcinsimde kendine yapılmasını istemedigi seyi başkasına yapip hemcinsini kocasını sevgilisini kabul etmesin namuslu olsun
Daha az önce bı konu okudum evli adam baskasindan çocuk yapmiş
Adam zaten karaktersiz de bu metres cokmu ak pak?evli adamın kapatması olmayı kabul edip ona çocuk doğuran hemcinsim cokmu namuslu dokunulmazlığımı var hayırdır?

Niye kavga ediyorsunuz ki medeni biri gibi davranmalısınız insan elbette kıskanır kızın saçını başını yolası falan gelir de partnerinize ve kendinize güveniyorsanız sorun olmamalı sorun olduğunda zaten anlarsınız sizi gerçekten seven biri zaten gönlünü kaydırmaz.

da o kızda kendilerinden bi parça gördükleri için kızı aklamaya çalışıyorlar

kendilerinden bırseyeler görüyorlar yada çok saflar kocaları yapıyor onlar normalleştiriyor

Şimdi biri size dönüp, kızın niyetini o kadar net anladığınıza göre yoksa siz de mi öylesiniz hemen de anladınız maşallah dese...

Hoş olmaz, bence zaten başkalarının yorumlarının üstüne bu kadar rahat namussuzluğa varacak şekilde yorumlar yapmak da hoş değil.

Yorumlarınızı eminim benim yorumum üstünden yapmamışsınızdır. Ama dışarıdan okuduğum kadarıyla konunun şu geldiği yer hiç etik durmuyor.

Merhaba, 2,5 yıllık bir ilişkim var. Hızlıca durumu anlatayım. Sevgilimle aynı iş yerindeyim, bazı nedenlerden dolayı iş yerinde bir ilişkimiz var diye acikca söylemedik. Ama zaten herkes biliyor. Çok uzun olmasın diye ayrıntılara girmek istemiyorum ama biliniyor beraber olduğumuz.

Sorum şu, gecen gün bir kız gelip sevgilime diyor ki gel öğle yemeğine gidelim. Ben izinli değilim oradayım, bizim ilişkimizi biliyor hadi diyelim bilmedi yaklaşık 3 yıldır hep beraberiz zaten beraber gelip gidiyoruz, öğle arasında beraber, bir iş olduğunda aksam oturup birbirimizi bekliyoruz vs. Bu kız daha önce de herkesin olduğu gruba benim yapacağım bir işi, üstlerimizin işin öneminde dolayı benim değil de sevgilimin yapmasını istediğini ima eden bir şey yazmıştı. Sonra benim çok canım sıkıldı ve gidip mesajı da göstererek sorumluya sorduk (normalde ben pek oyle seyler yapmam tamam diyip geçerim) sorumlumuz ben öyle birsey demedim falan dedi hatta onu uyardılar sanırım sonra, görev paylaşımı yapması gerekiyor ama bambaşka şekilde lanse ettiği için.

Bu yemeğe çağırma olayi beni çok rahatsız etti bunu düşünüyorum nasıl 3 yıldır biriyle beraber olan bir adama gelip gel yemeğe gidelim diyor (Teklif ettiği şey hep beraber gitmek değil öyle olsa takılmam ama sadece ona diyor) bugün de sevgilimi o kızla bir meseleyle ilgili konuşurken görünce patladım kavga ettik. Canım sıkkın. Ben ilişkiler konusundan pek anlamıyorum. İnsanları da çözemiyorum. Haksız mıyım size sormak istedim.
Ya benim anlamadığım 3 yıllık bir ilişki neden saklanır. Yani iş yerinde öpüşün demiyoruz ama sevgili olduğunuz da bilinmeli bence . Yoksa böyle ucubeler araya fitne fesat sokar.

elimde harika bir boğaz köprüsü var, çok uygun fiyata sana satmamı ister misin ? :KK45:
sendeki bu iyi niyete söyleyecek başka sözüm yok çünkü :KK53:

iyi niyet değil ki bu.
objektif bakış açısı.
konu sahibesi gelsin aydınlatsın 3 senedir aynı yerde mi çalışıyorlar. bu diğer kız ne kadar süredir orada çalışıyor. kız sevgili olduğumuzu biliyor demiş olsaydı farklı değerlendirirdim. ama iş yerinde öğle yemeğini beraber yiyelim demek çok yeterli bir veri değil bana göre.

+

neler neler denk geldi
artık gram şaşırmıyorum
birkaç ay önce aldatılan arkadaşımla olan konuşmam, buyurun

karşılıklı sohbet edebileceğimizi düşünmem sanırım yine benim iyi niyetim!
siz bel altı vurarak gol attığınızı falan düşündünüz sanırım.
kişi kendinden bilir işi.
iyi forumlar size.

Konu sahibi, burda konu ikiye ayrılmış sanırım yine. Kadını suçsuz bulanlar,kadin bisey yapmamış ki diyenler. Özel hayatlarına baksan eşi yada sevgilisini başka bir kadın basbasa yemeğe çağırsa saygı duyacaklar herhalde. Eminim saç bas yolmalik tepki verir hepside. Burda ahkam kesmek kolay. Dürüst olalım hanımlar modern gözükmeye çalışmayın zorla eğreti duruyor

iyi niyet değil ki bu.
objektif bakış açısı.
konu sahibesi gelsin aydınlatsın 3 senedir aynı yerde mi çalışıyorlar. bu diğer kız ne kadar süredir orada çalışıyor. kız sevgili olduğumuzu biliyor demiş olsaydı farklı değerlendirirdim. ama iş yerinde öğle yemeğini beraber yiyelim demek çok yeterli bir veri değil bana göre.
ben önceki yönetici üzerinden yalan söyleme konusunu da göz önünde bulundurarak yorum yaptım
sadece beraber yemek yiyelim olayı değil tek başına

X