Obursirin'in başarı öyküsü

obursirin

Guru
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2009
698
1.616
37
Herkese selammm,

Beni bazılarınız bilir, eski LWcilerdenim :) Foruma uzun süredir giremiyordum, geri döndüğümde de bizim forumun kapandığını gördüm ve çok üzüldüm.. Ben de uzun zamandır yazmayı planladığım başarı öykümü sizlerle paylaşmak istiyorum..

Aylardan ağustos falandı yanlış hatırlamıyorsam.. Yaz okuluna kalmıştım ve annem Adanadan kalkıp geldi yanıma 2 aylığına.. Beni görünce şok geçirdi, aylardır görüşemiyorduk çünkü.. O her zaman kilolu olan kızı artık adeta bir "obez" olmuştu. Halbuki giydiğim her şeyi kendime yakıştırıyor, kendimi hala güzel diye adlandırıyordum. Boyum da 1.76 olduğu için hep boydan kurtarıyorum diye avutuyordum kendimi.. Bi nevi kendimi kandırıyordum galiba... Ama artık son 2 yıldır 44 beden olan ben, 46 bedene zor sığıyordum. Alışveriş yaptığım hiç bir mağazadan artık bir çöp alamaz olmuştum. Annemin gazıyla ve tartıda gördüğüm 96 rakamının gazıyla internette neler yapmam gerektiği yönünde bir kaç araştırma yaptım. Eczacı olan teyzemin de önerisiyle ve bu caaanım forumun gazıyla LWye başladım. Aslında o benim için sadece başlangıç için bir dozdu, mucize olduğuna inandırdım kendimi ve de anne yemekleriyle sağlıklı beslenmeye başladım. Litrelerce içtiğim diet kolayı 2 günde bir bardak içmeye başladım. Her şey az yağlı, bol sebze ağırlıklı beslenmeye başladım. Yeşil çay zulüm gibiydi benim için, burnumu kapata kapata içtim günlerce. Sonra alıştım, hatta seve seve içmeye başladım... Tartı banyodaki yerini salona taşıdı ve her gün kilomu kontrol ediyordum. Sağolsun annem 2 güne bir benle havuza geliyor ve deli gibi yüzüyorduk.. Derken, 1-2-3-4 kilolar yavaş yavaş gitmeye başladı. Kilom hiç artmadı bu süreçte, ya aynı kiloyu görüyordum ya biraz azını.. Bu beni inanılmaz mutlu ediyordu. Annem artık memlekete dönerken, yani 2 ayın sonunda tam 82 kiloydum. yani 14 kilo vermiştim. Artık zaradan mangodan 40 beden pantolonlara sığıyordum. Şuanda aradan 3 ay geçmesine rağmen ve de bu sürede ffast foodları mideme indirmeme rağmen, hala 81 kiloyum. Kilom sabitlendi almadım ancak Ocak sonunda ablamın nişanına daha güzel görünmek adına bugün yine başladım diyete. İnşallah 75i görürüm ve de o hikayemi de sizlerle paylaşırım.
Herkesiii kocaman kocaman öpeeer, sağlıklı zayıflamalar dilerim kaydirigubbakcemile2

çok tbr ederim canım inşşll daha çok verirsin yalnız ben şunu merak ettim 82 kilodayken 40 bedene nasıl ggirebiliyordun

teşekkür ederimmm
Şuanda da 81 kiloyum boyum 1.76 ve de 40 bedenim canımm.. çok nadir 42 aldığım da oluyor ama yüzde 99 40 bedenim :)

çok tbr ederim canım inşşll daha çok verirsin yalnız ben şunu merak ettim 82 kilodayken 40 bedene nasıl ggirebiliyordun

canım yanlış anlama ama bende buraya takıldım..
bende 1.73 boyundayım63-62 kiloyum..ama bende 40 beden giyiyorum 38 giyemedim daha..çok nadir bedeni kesimi büyükse ozaman sığar..bide mango falan diyorsun..onların bedenleri daha dar oluyor..
tabi bu noktayı geçersek 14 kilo 2ayda süper inşallah daha çok verirsin canım..

tebrik ederim seni inş dahada kilo veririz ama bende 40bedene takıldım benimde boy 1.76 kilom 89du şimdi 86oldum ama 89ken 48beden giyiyodum hadi atıyorum şimdi 46olsam.sen nasıl 40oldun?
ama 2ayda 14kilo güzel ben ayda 4kilo die sabitledim kendime inş veririm bende ki şimdilik iyi gidiyor

ya ben anlamıyorum 65 kiloyum 1.71 boyundayım 42 bedenden aşagısı geçmiyor ve çokta orantılı vücudum vardır öyle basen falan yok kilo aldımmı heryerden alırım siz nasıl oluyorda 81 ile 40 giyiyorsunuz daha öncede biyerde bayan 72 falandı galiba kilosu oda 40 giyiyorum demişti nasıl bi iş anlamadımCADIARZU

tebrik ederim.
benim kardeşim 15 yaşında ve 83 kilo. zayıflamayı düşünmüyo. aynaya bakınca kendimi kilolu hissetmiyorum diyo ama mağazaya girdiğimizde yada kıyafet almaya çıktığımızda bedenine ve yaşına uygun kıyafet bulamıyoz.
diyetler uyguladı türlü türlü (dr kontrolünde), ama çoğu kez gizli gizli cips, kola, fastfood tüketti. sanki bizden gizli tüketse ne olacak. sadece kendini kandırdı.
oyüzden darısı benim kardeşimini başına diyorum tekrar kutluyorum seni.

ben iri bi vücuda sahibim, yani 96 kiloyken bile insanlar bana maksimum 80 82sindir diyorlardı.. Hatta şuanda inatla erkek arkadaşıma kilomu söylemiyorum ve o tahminde bulunuyor aklı sıra, maksimum 70sindir diyor. Ablam bile inanmadı 80 olduğuma, önünde tartıldım. Benim kemikler ağır sanırım anlamadım :) Zaten bacaklarım ve kalçam hiç bir zaman büyük olmadı, göbeğim çok fazlaydı, o da azaldı baya bu 14-15 kilodan sonra.. Şuanda Koton'dan bi pantolon aldım, eve yeni geldim.. 40 beden :) Yalan söyleme gibi bi durumum asla olamaz, isteyene pantolonlarımın etiketini yolliim :) şaka bi yana, o galiba bölgesel durumlara göre değişiyor yani benim ablam da 1.78 boyunda ve 76 kilo, o da 42 giyiyor, basenlerinden ötürü. Yani kiloyla pek alakalı değil beden durumu..

evet beden ile ilgili bazı şeyler.. Bende 90 dan 67 ye indim
boyum 173
38 beden giyebiliyorum
ama üst bölge alta göre daha toplu üstte 38 olmuyor..
vucut şekline göre değişiyor yani

şirinem tebrik ederim canımalkisalkisalkis.... bizde bu kız ne oldu diyorduk, dönüşün muhteşem olmuş gülüm bizim topik kapandı ama biz yine toplanacak yer bulduk:)))

KUTLARIM CANIM
ilaç topiğinden aşinayım sana
azimliydin,dilerim istediğin kiloya sağlıkla ulaşırsına.s.

sağolun canlarıııııııım
darısıı daha cok kilocukların başınaaa:)
hepimizin başına bi de tabi :))

kızlar benim de üniversitedeki ev arkadaşım çok kiloluydu ama neredeyse benimle aynı kiloda olduğunu iddia ediyordu, bizde dalga geçiyorduk. sonra tartıldı önümüzde ve şok olduk :bbo: boyumuz ve kilomuz neredeyse aynıydı ama o benim 1,5 katım gibi duruyordu ve dolayısıyla aynı boy ve kiloda ciddi farklı bedenleri giyiyorduk, bü yüzden genelleme yapmak imkansız gibi geliyor bana...

oburşirin seni tebrik ederim canım iki ayda 14 kilo inanılmaz.. darısı başımıza :nazar:

canım öncelikle çoook tebrik ederim. sanırım vücut tiplerimiz benziyor seninle. ben kilo alırken her bölgemden alırım ama benim de basenlerimde hiç problem olmadı, göbeğimi küçültmek istedim hep kaydirigubbakcemile2 ayrıca arkadaşlar 40 bedene girmek vücudun kas/yağ oranıyla da ilgilidir. üstteki arkadaş da yazmış zaten. aynı kiloda olup da kas oranı daha yüksek bir insan, yağı fazla olandan her zaman daha incedir

X