Nutuk..Ey Türk Gençliği!

Hayatta yeğane varlığım ve servetim Türk olarak doğmaktır.Atatürk gibi yüce bir insan daha doğmadı vede doğmayacaktır.TANRI TÜRK' Ü KORUSUN:nazar:

Bunca yil sonra bile hala güncelligini koruyor.Gelecegi görmek bu olsa gerek.Her okudugumda duygulaniyorum ve nedemek istedigini cok iyi anliyorum.Ve üzülerek söylüyorumki bazi satirlari kelimesi kelimesine yasaniyor.Ben bize biraktigi bu ödevi kuvvetim yettigi,nefes aldigim yere kadar yapacagim.Ruhun sad olsun canim Atam.Sevgilerimle..

zaten liderliğin en önemli özelliklerinden biridir, geleceği tahmin edebilmesi...çünkü O, kendisini sevenler kadar sevmeyenlerin de olduğunu biliyordu ...yaptığı icraatlardan büyük rahatsızlık duyan bir kesim vardı ve kendilerine verilen ilk fırsatta Atamızın kurduğu bu düzeni yıkmaya çalışacaklardı... insan emek verdiği bişeye en ufak bir zarar gelsin istemez... Atatürk ün rahat uyuyabilmesi için elimizden geleni yapıcaz.. O bu vatan için çok emek verdi.. dünyada vatanını bu kadar çok seven başka bir lider daha yoktur heralde...

30 Ağustos zafer bayramımız kutlu olsun
Ne mutlu Türküm diyene

hareketli_bayrak_ve_ataturk.gif

cooltext92132772lr4.gif

14/05/1919'da Osmanlı Ordusunun Konumu Sevr Antlaşmasına göre Osmanlı İmparatorluğunun Parçalanması İnönü muharebelerinde iki tarafın durumu Sakarya Meydan Muharebesi Büyük Taarruz Başkomutan Meydan Muharebesi Türkiye Cumhuriyeti haritası

Son gazimizi edebiyete uğurlarken,yüreklerimizde diğer kahraman atalarımıza şükranlarımızı sunarken ,gündemimize ait çok güzel bir anlatımı siz değerli kardeşlerime iletiyorum.

ATA'NIN CAN DÜNDAR'A MEKTUBU

Utandım çocuk

Beni anlatan bir film yapmışsın .
Kızgınım, utanç içindeyim.
Sana değildir kızgınlığım. Filmdeki Mustafa'dan da utanmış değilim.
Başaramamışım, bundandır utancım.
Komutam altında, bu vatan için kanını akıtan Türk askerlerinden utandım.
"Özgürlük" demiştim, benim karakterimdir. .
"Bilim" demiştim, tek yol göstericidir.
Sen, "Karanlıktan korkardı" demişsin benim için.
Korkardım evet. Bu ulusu boğmak isteyen karanlıklardan çok korktum.
Ama insaf be çocuk, korkup da kaçmadım ya.
Söküp atmadım mı o karanlığı bu ülkenin üzerinden?
Diktatör demişsin bir de. Hiç okumadın mı çocuk?
Nerde benim nesilleri emanet ettiğim öğretmenler?
Anlatmadılar mı sana?
Başkomutan olarak cepheden cepheye koşarken ve bütün kararları tek başıma alabilecekken neden bir meclis kurdum ben çocuk? Böyle diktatör olur mu?
Ah be çocuğum.
Neden, nasıl düşman ettiler seni bana?
Baktım aşktan, sevgiden, aileden bahseden güzel şeyler yazmışsın bugüne kadar.

Belli ki,çalışkansın, zekisin. Kara cüppeleri ile milletin ümüğüne çökmüş olan yobazları çok iyi anlarım da çocuk, seni anlayamıyorum.

Onlar zaten hiç sevmedi beni. Yüzyıllardır süren iktidarlarını çekip almıştım ellerinden.

Sevmeyecekler beni elbette..
Peki sen çocuk, sen neden kol kola girdin bu kara kalplilerle?
Dedim ya, sana değil kızgınlığım.
Başaramamışım.

Anlatamamışım demek ki özgürlüğün kıymetini, bağımsız bir ulusun, onurlu özgür bireyi olmanın ne büyük bir nimet olduğunu.
Yazık olmuş, onca vatan evladının kanına, onca ananın göz yaşına. Veremem ki şimdi hesabı, ne o gencecik bedenlere, ne de gözü yaşlı analara.
"Bu muydu uğruna bizi ölüme gönderdiğin vatan?" derlerse,
"Bu nesiller miydi,ölen evlatlarımızın kanıyla kurduğun ülkeyi emanet ettiğin?"

diye sorarlarsa ne derim ben onlara be çocuk?

Olmadı be çocuk...

Olmadı.

M.Kemal

çok ğüzel bir paylasım nazlım tüylerim diken diken oldu içim burkuldu evet biz atamızı hep karanlıktan bizleri kurtaran olan öğrendik ve doğruydu ben de elimden geldikçe kızıma atatürkün lider ruhunu bu vatan için yaptıklarını anlattım ne mutlu ki kızımı da atatürkçü laik bir ğenç olarak yetiştirdim kim ne derse dedsin kim ne yaparsa yapsın biz atatürkçüyüz ve biliyorum ki kızımın çocukları da ben ona nasıl anlattıysam o da cocuklarını atatürkçü olarak yetiştiricek yani kısacası atatürkü takdir edenler hiç tükenmiyicek

Herkez Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'ni okuyor.Peki kaç kişi Nutuk'u okudu? Atatürk'ü başkalarının ağzından değil, kendi ağzından kendi cümlelerinden öğrenin. ışte o zaman Mustafa Kemal gibi düşünebilirsiniz.

Lütfen arkadaşlar herkes evinin kütüphanesine birer Nutuk alıp koysun.Arkadaşlarına,akrabalarına hediye etsin.Üstelik sıkıcı bir kitap da değil,aksine Kurtuluş Savaşı'nı ilk ağızdan tüm gerçekliğiyle öğrenme şansınız var.Özellikle beyni Atatürk ile ilgili yıkanmışlar insanların okuması sağlanmalı,belki yaptıkları yanlışın farkına varırlar.Birinin bile Mustafa Kemal'e olan yanlış bakış açısını değiştirmek çok önemli.Tartışmadan,sorgulamadan kabullenmeye alışan bir toplum olmaya başladık giderek.Buna dur demeliyiz :KK45::KK45::KK45:

"Din bir vicdan meselesidir. Herkes vicdanının emrine uymakta serbesttir. Biz dine saygı gösteririz. Düşünüşe ve düşünceye muhalif değiliz. Biz sadece din işlerini, millet ve devlet işleriyle karıştırmamaya çalışıyor, kasde ve fiile dayanan taassupkâr hareketlerden sakınıyoruz."

"Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır."
M. Kemal ATATÜRK
En Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE

“Atatürk, bütün Asya kıtasının Ata'sıdır.”
(Çin Basını)

"Eğer tarih bir kalbe sahip olsaydı, Mustafa Kemal'i mutlaka kıskanırdı."
Tchang Yang Yee Pan Gazetesi, Çin, 1958

"Atatürk gibi insanlar bir nesil için doğmadıkları gibi belli bir devre için de doğmazlar. Onlar önderlikleriyle yüzyıllarca milletlerin tarihinde hüküm sürecek insanlardır."
Tahran Gazetesi

"O büyük insan yalnız Türkiye için değil, bütün doğu milletleri için de en büyük önderdi."
Emanullah HAN
Afgan Kralı

"Kemal Atatürk'ün karakterinin bir cephesini göstermek itibariyle bir noktayı hatırlatmak isterim. Bize savaşlarından birini anlatıyordu.
Birdenbire durdu: Görüyorsunuz ya, dedi: birçok zaferler kazandım. Fakat bunların en büyüğünden sonra bile her akşam, savaş alanlarında ölen bütün askerleri düşünerek içimde derin bir keder duyuyorum. Cesaret ve zekasından başka yüreği bu kadar yüce olan böyle bir Şef'in, yurdu için mucizeler yaratmış olmasına şaşılabilir mi?"
George BENNES Vu Gazetesi, 1938

Nutuk bende de var henüz bitiremedim, kitaplarımın bir kısmı baba evinde kaldı. Telefonuma da yükledim, kitabı saklayacağım ileride çocuklarım için.

X