nurovic diyet yolculuğu

Ay ben bi de deli gibi güneşlenip her hafta somon vs. dikkat eden biriyim ona rağmen d vitaminim cok dusukmus. Folik asit aynı sekilde ve d vit. engel oluyormus kilo vermeye. Mutlaka yaptırmak lazım bu tahlilleri. Hele de boyle diyet yaparken belki de bosa efor sarf ediyoruz degerlerimizde problem var
Cok haklısın bende mutlaka baktırıcam haftaya randevu alıp şimdi kendım multi vitamine basladım ıcınde herşey var 1 haftadır içiyorum bakalım sonuçlar nasıl çıkacak

Hurma siparişini az önce verdim. Adet olarak hesaplayinca 7 günde 147 adet hurma yicem. 1.5 kilo yapiyor. Ulen umarım kilo almam hee :)
yok yaaa vermezsin kilo verme garantili, çok kez denedim
Ya aslında yapardım ama içeriği nasıl cok az yemek gerekiyorsa yapamam hem emziriyorum hala hemde cok spor yapıyorum az yersem bitkin düşerim kas kaybederim benim amacım kılo vermekten cok aslında aynı zamanda kas kütlesi arttırmak oldu ıcın tam olarak nasıl bir detoks
zaten emziriyorsanız yapmayın. sadece sabah öğle akşam 7 adet hurma ve 1 kase yoğurt yeniyor. çok tok tutuyor ama. isterseniz ara öğünlerinizde tüketebilirsiniz enerjide verir. zaten 1 haftadan uzun yapmamak gerekiyor bi detoks sadece. kilon durduğunda yapılabilir. yada acil bikaç kilo vermen gerekiyordur bi düğün dernek için o zaman yapılabilir. ben en çok o zamanlar yapıyorum.

25. Günden merhabalar

Bugün OMAD ( tek öğün) yaptım.

1 porsiyon et sote
1 porsiyon patates püresi
1 porsiyon şehriye pilavı
3 kaşık yoğurt

Diyete basladigimdan beri ilk defa bu kalorileri gördüm. Eliptigi düşersem aksamkiyle birlikte -300 olacak o rahatlattı içimi:))))))

Eklentiler

• IMG-20240508-WA0015.jpg
    IMG-20240508-WA0015.jpg
    28,8 KB · Görüntüleme: 14
25. Günden merhabalar

1 porsiyon et sote
3 kaşık yoğurt

Diyete basladigimdan beri ilk defa bu kalorileri gördüm. Eliptigi düşersem aksamkiyle birlikte -300 olacak o rahatlattı içimi:))))))
bu akşam eve gidince kabak sote yapmayı planlıyordum. ama şimdi senin menünü gördüm tek öğün yapmaya karar verdim. ye mi yo rum. sabah daha fazla eksi çıkayım :-)

yok yaaa vermezsin kilo verme garantili, çok kez denedim

zaten emziriyorsanız yapmayın. sadece sabah öğle akşam 7 adet hurma ve 1 kase yoğurt yeniyor. çok tok tutuyor ama. isterseniz ara öğünlerinizde tüketebilirsiniz enerjide verir. zaten 1 haftadan uzun yapmamak gerekiyor bi detoks sadece. kilon durduğunda yapılabilir. yada acil bikaç kilo vermen gerekiyordur bi düğün dernek için o zaman yapılabilir. ben en çok o zamanlar yapıyorum.
Ozaman ben denemiyim zaten regl de oldum sonunda cok zor geçiyor ağrı larla bide aç kalırsam komalık olurum 😅 eğer kilo vermede sorun yaşar takılma gibi bişi olursa bir kaç gün denemeye calısırım ama şuan iyi gidiyor gibi bakalım

25. Günden merhabalar

1 porsiyon et sote
3 kaşık yoğurt

Afiyet olsun canım kalori olarak cok iyi tek öğün olarak yapabiliosan şahane güzelde yemişsin proteini falan 🥰

17.Gün

Sabah sporu:
12 dakika karın egzersizi

Öglen sporu:
13 dakika yaza hazırlık serisi
11 dakika ağırlıklı leslie
21 dakika leslie

Akşam sporu:
Leslie 3 mill

Eklentiler

• IMG_20240508_202734.jpg
    IMG_20240508_202734.jpg
    71,2 KB · Görüntüleme: 9
  • IMG_20240508_202705.jpg
    IMG_20240508_202705.jpg
    71,4 KB · Görüntüleme: 8
  • IMG_20240508_202649.jpg
    IMG_20240508_202649.jpg
    62,1 KB · Görüntüleme: 11
Helal olsun sana. Komşum olmanı ne çok isterdim. Beni de gazlardin ne güzel ya.
Teşekkürler canım🥰 ay ne güzel olurdu bir spor arkadaşı hıc sıkılmadan yapardık 🥰
Ay bugün doğum günü annemler de pasta dolu zor tuttum kendımı yemedim eve geldim gelirken sadece rulo pasta kendım yaptım onubıde köstebek pasta getirdim çocuklara eşime onlar yedi ben yemedım bayadır tatlıya hayır dememiştim kendımı tebrık ettım 😂🤣 hele frambuazlı yaş pasta nasıl hayır dedim sasırdım ama bura olmasa belki yerdim sizin etkınız cok fazla sağolun🥰💐

Kızlar programda şöyle bır yazı gördüm adet düzensizliği diyor sanırım benım bundan kaynaklanıyor yaptıgım spora karsı yediğim az kalıyor az yağ alıyorum bu yüzden sanırım duzenım şaştı bugün anca oldum 16 gün sonunda 🥴 söktürücü içmeme rağmen ustelık 3. Gününde söktü

Eklentiler

• IMG_20240508_215850.jpg
    IMG_20240508_215850.jpg
    151,5 KB · Görüntüleme: 12
Teşekkürler canım🥰 ay ne güzel olurdu bir spor arkadaşı hıc sıkılmadan yapardık 🥰
Ay bugün doğum günü annemler de pasta dolu zor tuttum kendımı yemedim eve geldim gelirken sadece rulo pasta kendım yaptım onubıde köstebek pasta getirdim çocuklara eşime onlar yedi ben yemedım bayadır tatlıya hayır dememiştim kendımı tebrık ettım 😂🤣 hele frambuazlı yaş pasta nasıl hayır dedim sasırdım ama bura olmasa belki yerdim sizin etkınız cok fazla sağolun🥰💐
Gönülden tebrik ediyorum seni. Zoru başarmışsin 💞

Kızlar programda şöyle bır yazı gördüm adet düzensizliği diyor sanırım benım bundan kaynaklanıyor yaptıgım spora karsı yediğim az kalıyor az yağ alıyorum bu yüzden sanırım duzenım şaştı bugün anca oldum 16 gün sonunda 🥴 söktürücü içmeme rağmen ustelık 3. Gününde söktü
Çok zor geliyor bana bu işler ya. İsim içinden çıkamıyorum bazen. Kalori açığı net kilo kaybı bunun haricinde sağlıklı yiyecekler ona da ok. Ama işte az kaloriyi de doldurcaz derken bocaliyorum ben. Kaş yapayım derken göz çıkarmak oluyor kuralına göre oynamayinca da. Ay ne zor işler gerçekten bunlar. Koruma dönemi napacam asıl bakam.

Gönülden tebrik ediyorum seni. Zoru başarmışsin 💞
Teşekkürler cok şükür🥰
Çok zor geliyor bana bu işler ya. İsim içinden çıkamıyorum bazen. Kalori açığı net kilo kaybı bunun haricinde sağlıklı yiyecekler ona da ok. Ama işte az kaloriyi de doldurcaz derken bocaliyorum ben. Kaş yapayım derken göz çıkarmak oluyor kuralına göre oynamayinca da. Ay ne zor işler gerçekten bunlar. Koruma dönemi napacam asıl bakam.
Evet gerçekten cok zor bir cok yerde günlük 300 400 kalori acıgı yeter fazlası iyi değil diyor ben 900 civarı bırakıyorum ama karnım doyuyor çünkü kahvaltı etmıorum yani öğlen 1 gibi ilk ogunum oyuzden bu menüler beni doyuruyor ekstra bişi yemek kendimi zorlamak demek umarım zarar vermiyorumdur zamanla göreceğiz koruma donemı daha kolay olacak bence nedense öyle hissediyorum cunku suandada tam anlamıyla bir diyet yapmıyorum sadece saglıklı besleniyorum bunu bir ömür yaparım normalden pek farkı yok sadece koruma donemınde bukadar dikkat etmem arada kaçamak yaparım 🤭

Teşekkürler cok şükür🥰

Evet gerçekten cok zor bir cok yerde günlük 300 400 kalori acıgı yeter fazlası iyi değil diyor ben 900 civarı bırakıyorum ama karnım doyuyor çünkü kahvaltı etmıorum yani öğlen 1 gibi ilk ogunum oyuzden bu menüler beni doyuruyor ekstra bişi yemek kendimi zorlamak demek umarım zarar vermiyorumdur zamanla göreceğiz koruma donemı daha kolay olacak bence nedense öyle hissediyorum cunku suandada tam anlamıyla bir diyet yapmıyorum sadece saglıklı besleniyorum bunu bir ömür yaparım normalden pek farkı yok sadece koruma donemınde bukadar dikkat etmem arada kaçamak yaparım 🤭
Ya benim gerçekten kafam allak bullak. Hesaplamalar felan gına geldi iyce. Relax olup sadece spor ve sağlıklı kontrollü beslenme şekli olmadıktan sonra boş gerçekten.

Ya benim gerçekten kafam allak bullak. Hesaplamalar felan gına geldi iyce. Relax olup sadece spor ve sağlıklı kontrollü beslenme şekli olmadıktan sonra boş gerçekten.
Evet cok haklısın bende hiç kalori hesabı yapmıyordum başta ne güzel keşke hıc bulaşmasaydım bu kez takıntı oldu 🥴
Ama sporuda yemek düzenini de inşallah bır aksılık olmazsa gücüm saglıgım yettıkçe devam ettiricem zamanla biraz sporu azaltırım koruma dönemi günde 2 ye düşürürüm mesela sabah karın akşam tek sefer kardiyo agırlık karısık tarzı daha az yorucu ve kalıcı olur dediğim gibi yeme duzenımden memnunum diyet değil saglıklı beslenme olarak yapıyorum diyet diyince soğuma gelıo bozması kacınılmaz oluyor normalde ne yiyorsam aynısının saglıklı versiyonu şuan sadece yaglı kızartma hamur ısı yok şeker az tüketiyorum ☺

tebrik ediyorum çok iyi yapmışsın. evet pasta yemek çok güzel ama mutluluğu kısa sürüyor malesef ama yemeyip es geçtikten sonra mutluluk paha biçilemez bence. ben böyle durumlar hep şey derim kendime bak ne kadar güçlü bi iradem var yemicem dedim ve yemedim. kendimide yüceltirim hemen :sampiyon:
al bndende o kadar yaaa o kadar iki arada bi derede kalıyorum ki yesem alıcak gibiyim az yesem bi dert :confused:

3 . gün

sabah 9:00
hindiba kahve

öğle 12:00
1 kase kısır
1 kutu ayran

ara 13:30
şekersiz türk kahvesi

ara 17.30
1 adet karabuğday patlağı
yarım armut

akşam 19:30
3 adet badem + 2 adet fındık + 1 adet kaju

öğle molamda yine 1 saat yürüyüş yaptım. akşam yemeği yemedim ama biraz kuruyemiş attım ağzıma.

tebrik ediyorum çok iyi yapmışsın. evet pasta yemek çok güzel ama mutluluğu kısa sürüyor malesef ama yemeyip es geçtikten sonra mutluluk paha biçilemez bence. ben böyle durumlar hep şey derim kendime bak ne kadar güçlü bi iradem var yemicem dedim ve yemedim. kendimide yüceltirim hemen :sampiyon:

al bndende o kadar yaaa o kadar iki arada bi derede kalıyorum ki yesem alıcak gibiyim az yesem bi dert :confused:
Evet cok doğru önce yemedim aklımda kaldı cok sürmedi sonra dedim iyiki yememısım cok mutlu oldum yemiş olsaydım kötü hıssedecektim hedefe az kalmışken olmaz hayır 😅💪
İrâde konusunda herkez söyler gerçekten cok iradeli bir insanım yeterki gerçekten istiyim 💪🥰

Ay vallahi bunaldım iç dökmeye geldim. Motivasyonum hiç yok nasıl boyle oldum bilmiyorum. Eski fotograflarıma baktım inceciğim işin garibi o zaman da kilolu sanıyormuşum kendimi :KK70:

Evin altında spor salonu havuz var inmiyorum, cunku işten dönünce hiç halim kalmıyor. Bütün pratik seyler saglıksız. Bir de iş yerinde yemeği iptal ettiler dışardan söylüyoruz ne yicem diye düşünmekten sıkılıyorum. Köklü bi değişikliğe ihtiyacım var. Eşimin de kilosu var ama sürekli yiyor o ve ben o yerken duramıyorum. Nasıl yapacagım bilmiyorum :KK43: Galiba hayatıma balık etki devam edeceğim kabullenmem mi lazım nedir

Huhuu
Ay vallahi bunaldım iç dökmeye geldim. Motivasyonum hiç yok nasıl boyle oldum bilmiyorum. Eski fotograflarıma baktım inceciğim işin garibi o zaman da kilolu sanıyormuşum kendimi :KK70:

Evin altında spor salonu havuz var inmiyorum, cunku işten dönünce hiç halim kalmıyor. Bütün pratik seyler saglıksız. Bir de iş yerinde yemeği iptal ettiler dışardan söylüyoruz ne yicem diye düşünmekten sıkılıyorum. Köklü bi değişikliğe ihtiyacım var. Eşimin de kilosu var ama sürekli yiyor o ve ben o yerken duramıyorum. Nasıl yapacagım bilmiyorum :KK43: Galiba hayatıma balık etki devam edeceğim kabullenmem mi lazım nedir
53 kilolardayken ben de şişman sanardim kendimi🤣
Ah gençlik ah.
Aynı evin içinde biri yerken zor oluyor evet irade meselesi. Çalışırken zor oluyor diyet, ama evden hazırlayıp goturebilirsin ozaman hiç bocalamaZsin cnm 🌸

X