nurovic diyet yolculuğu

Hoşgeldin. Ben hergun akşamdan akşama yazıyorum günlük yediğim listeyi. Cumartesi den cumartesi ye de tartı günümü yazicam.
Çok heyecanli oluyor tartı günleri ya :))
O zaman cumartesi günü tartilalim 😍 ay bende heyecnlandim hazirana kadar 10 kilo versem . 🙈

3. Gün

Sabah
Filtre kahve

Öğlen
25 gr simit
25 gr ezine peyniri
115 gr domates
1 adet ceviz

Ara öğün
Filtre kahve
Salatalık

Ara öğün
200 gr yeşil elma

Akşam
80 gr tarhana çorba
100 gr süzülmüş ton balığı
3 kaşık tereyağlı makarna

Ara öğün
Filtre kahve

Günlük alınması gereken kalori 1800 kcall

toplam alınan kalori : 613 kcall
+ 1 salatalık daha ekliyorum ( uyumadan önce yedim midem kazındı yoksa uyuyamam ) :KK70:

Dün dahiliye dr una çıktım, diyetisyene yönlendirmesi için. Yağdan mi kastan mi veriyorum diye takip etmek istedim süreci. Önce kan testi talep etti.
bugün sonuçlar için gittim Dr a. Kolestrol 200 üst sınır benimki 224 çıkmis. Gizli şeker varmış. Diyetle hepsi normale döner diyerek yönlendirdi. Pazartesi diyetisyene gidiyorum.
15 günde bir çağırıp ölçümleri yapıyormuş diyetisyen. Listeyi de yeniliyormus her seferinde.

bu konuyu birazda diyet seruvenimdeki yaşadıklarımı da yazmak için kullanacağım.

ilerde okumak için:)

Likralı kot mu sizinki. Benim dediğim beden 38-40-42-44-46 şeklinde ilerliyor. Sizinki farklıdır belki.55 kiloyken oluyordu bana 38 çünkü :)
Hayır değil dün likralı kumaş pantolon aldım standart beden beli tam oldu altı bol geldi. Bahsettiğim farklı modeller olduğu gibi farklı kalıplarda var. lcw da 40 bedene giremedim kalıp dardı ama çalışan başka modelin 40 bedenini verdi ve tam oldu likralı esnek kot değil kesinlikle farklı kalıplar deneyin mutlaka her modelin kalıbı aynı olmayabilir çünkü

Dün dahiliye dr una çıktım, diyetisyene yönlendirmesi için. Yağdan mi kastan mi veriyorum diye takip etmek istedim süreci. Önce kan testi talep etti.
bugün sonuçlar için gittim Dr a. Kolestrol 200 üst sınır benimki 224 çıkmis. Gizli şeker varmış. Diyetle hepsi normale döner diyerek yönlendirdi. Pazartesi diyetisyene gidiyorum.
15 günde bir çağırıp ölçümleri yapıyormuş diyetisyen. Listeyi de yeniliyormus her seferinde.

bu konuyu birazda diyet seruvenimdeki yaşadıklarımı da yazmak için kullanacağım.

ilerde okumak için:)
Bugün bende aile hekimine gittim açlık için kan verdim yarın tokluk için vericem insülin direnci vardı ne durumda diye açıkçası kg verememi ona bağlıyorum eğer düzeldiyse tüm sorumlusu benim ve çok üzülücem size yazdı mı gizli şeker için ilaç ben kullanıyorum hala ama ilk zamanlar ki gibi düzenli değil normale inmişti kg da verdim diye aksattım ilacı ve tekrar kg aldım

Selamlar ben de evlenince kiloları alıpbaşınıgidengillerdenim :KK70:
2 sene önce evlendiğimde 49 kiloydum kendimi 55 falan sanarken 2 -3 ay önce tartıda 60 kiloyu gördüm :KK43:
özellikle kalça bölgem ve bacaklarım cok cok kalınlaşmış. Kısa bir süre aralıklı oruç yaptım. Çok faydasını göremedim. 3 haftadır takviye bir çaya başladım. -bayramda tatile gittim deli yedim-
Masabaşı çalışıyorum, kahvaltı öğünü yapmıyorum. Öğlen sadece corba salata varsa tavuk vs. yiyorum. hiç biri yoksa yulaf yiyorum. Aksam oldugunda eşimle zor oluyor ama yine dikkat etmeye çalışıyorum. Bende aranıza katılıyorum. Dün tartıldım tok karnına

boy: 155 Kilo 57.6

Haydi bakalııııım :KK70:

Bugün bende aile hekimine gittim açlık için kan verdim yarın tokluk için vericem insülin direnci vardı ne durumda diye açıkçası kg verememi ona bağlıyorum eğer düzeldiyse tüm sorumlusu benim ve çok üzülücem size yazdı mı gizli şeker için ilaç ben kullanıyorum hala ama ilk zamanlar ki gibi düzenli değil normale inmişti kg da verdim diye aksattım ilacı ve tekrar kg aldım
İlaç vermedi. Aslında neye istinaden gizli şeker dedi onu da çok anlayamadım. Çünkü şekere dair tüm değerler olması gereken aralıkta çıktı tahlilde. Ama ben zaten abartı yediğim zaman sekerimin çıktığını bildiğimden bu kısmı sorgulamadim. Hamileliklerimde de mesela hep dikkat ettim yediklerime ki şekerden etkilenmesin bebekler diye.
Benimki genetik miras.
Dr 10 yıl icinde dikkat etmezsen şeker hastası olursun demişti zaten.

Hayır değil dün likralı kumaş pantolon aldım standart beden beli tam oldu altı bol geldi. Bahsettiğim farklı modeller olduğu gibi farklı kalıplarda var. lcw da 40 bedene giremedim kalıp dardı ama çalışan başka modelin 40 bedenini verdi ve tam oldu likralı esnek kot değil kesinlikle farklı kalıplar deneyin mutlaka her modelin kalıbı aynı olmayabilir çünkü
Kalıplar yanlış oluyor bazen ya da etiketlerde beden kaydırma olabiliyor. işin içinden yazıyorum :) Bende aynı markadan 2 şort aldım ikisi de 36 biri büyük gelirken diğeri olmadı bile. Marka bazlı değil de mezurayla ölçerek bakmak daha saglıklı bedene :)

İlaç vermedi. Aslında neye istinaden gizli şeker dedi onu da çok anlayamadım. Çünkü şekere dair tüm değerler olması gereken aralıkta çıktı tahlilde. Ama ben zaten abartı yediğim zaman sekerimin çıktığını bildiğimden bu kısmı sorgulamadim. Hamileliklerimde de mesela hep dikkat ettim yediklerime ki şekerden etkilenmesin bebekler diye.
Benimki genetik miras.
Dr 10 yıl icinde dikkat etmez şeker hastası olursun demişti zaten.
Ben hamilelikte insülin kullandım hep doğumdan sonra şeker çok normaldi açlık ve tokluk ikiside ama dr anlamamış başka dr buldu ilaca başladım. gizli şeker dedikleri insülin direnci sanırım zaten yine araştırın sizde. İnsüline bakılmış mı mesela insülin ya da homa yazar

Selamlar ben de evlenince kiloları alıpbaşınıgidengillerdenim :KK70:
2 sene önce evlendiğimde 49 kiloydum kendimi 55 falan sanarken 2 -3 ay önce tartıda 60 kiloyu gördüm :KK43:
özellikle kalça bölgem ve bacaklarım cok cok kalınlaşmış. Kısa bir süre aralıklı oruç yaptım. Çok faydasını göremedim. 3 haftadır takviye bir çaya başladım. -bayramda tatile gittim deli yedim-
Masabaşı çalışıyorum, kahvaltı öğünü yapmıyorum. Öğlen sadece corba salata varsa tavuk vs. yiyorum. hiç biri yoksa yulaf yiyorum. Aksam oldugunda eşimle zor oluyor ama yine dikkat etmeye çalışıyorum. Bende aranıza katılıyorum. Dün tartıldım tok karnına

boy: 155 Kilo 57.6

Haydi bakalııııım :KK70:
Hoşgeldin :)
Evlendigimde ben de 55 dim. Rahatliktan dolayı aldık aldık aldık :))))) 9 yıllık süreçte de verdik aldım verdim aldım :))))))

Bu sefer farklı bir motivasyonla başladım. .4.gunum bugün. Dayanamadım tartıldım 2 kg gitmiş bile. Zaten fazla olan kilolar hızlı gidiyor da hedefe yaklaştıkca o son birkaç kilo çok zorluyor vermekte.

Yaşımı baz alınca 54 olmsliymisim ben
O sebeple 50 olsada hedef kilom, belki 52 lerde sonlandirip koruma kısmına gecebilirim.

Yol uzunnn bakarız artık o günler bı gelsin de hele :))))

Benimki genetik miras.
Dr 10 yıl icinde dikkat etmezsen şeker hastası olursun demişti zaten.
Bu test, matematiksel bir formüldür. 8-10 saatlik açlık sonrası alınan kan şekeri ile açlık insülin düzeyi birbiri ile çarpılarak, 405'e bölünür ve HOMA-IR denilen insülin direnci düzeyi ortaya çıkar. Çıkan sonuç 2.5 üzerinde ise, kişide insülin direnci var demektir.

Sizde hesaplayabilirsiniz eğer bakılmadıysa

Ben hamilelikte insülin kullandım hep doğumdan sonra şeker çok normaldi açlık ve tokluk ikiside ama dr anlamamış başka dr buldu ilaca başladım. gizli şeker dedikleri insülin direnci sanırım zaten yine araştırın sizde. İnsüline bakılmış mı mesela insülin ya da homa yazar
Evet evet bakilmis. Dediğim gibi şekere dair tüm testleri istemiş Dr. Geriye dönük 3 ay olana bile bakmis. Hepsi normal. İnsülin 4.10 mesela. Sonuçlara göre normal aralikta görünüyor, bilemedim.

Bu test, matematiksel bir formüldür. 8-10 saatlik açlık sonrası alınan kan şekeri ile açlık insülin düzeyi birbiri ile çarpılarak, 405'e bölünür ve HOMA-IR denilen insülin direnci düzeyi ortaya çıkar. Çıkan sonuç 2.5 üzerinde ise, kişide insülin direnci var demektir.

Sizde hesaplayabilirsiniz eğer bakılmadıysa
Süpersin.
Çok aydınlandim sayende.
Yürekten tşk ederim 🌸

Hesapladım şimdi : 0.75 çıktı doğru yaptıysam.

Rica ederim 🌸 eğer doğru yaptıysan güzel haber insülin direnci yok😌
Ama Dr var dedi.
Ben yanlış yapmış olmalıyım o zaman.

Şimdi ben buraya yazıyım sen hesaplar misin zahmet olmazsa.

Eklentiler

• IMG-20240418-WA0001.jpg
    IMG-20240418-WA0001.jpg
    24,7 KB · Görüntüleme: 22
  • IMG-20240418-WA0002.jpg
    IMG-20240418-WA0002.jpg
    74 KB · Görüntüleme: 22
Arkadaşlar burayı benle beraber aktif kullanacak olanlar bana yazabilir mi ?

Tablo yapicam da, yazışmalarda kaybolmasın.
Kolay takip edelim kilo azalışlarini :KK66:

4. Gün

Kahvaltı
küçük porsiyon patates salatası
2 adet zeytin

Ara öğün
Filtre kahve
Sirkeli limonlu su

Öğlen
200 gr yoğurt
35 gr meyveli müsli

Ara öğün