Nişan Nişanı atmıştık ya, biz şimdi barıştık kızlar :D

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi
Diğer bütün konularını okudum ve sana şu an hayret ediyorum. Benim en yakın arkadaşım da hemen hemen seninle aynı şeyleri yaşadı bazen daha azını bazen daha çoğunu...
Onun nişanlısı da seninki gibiydi arada pek fark göremedim artı ailesi de bu şekilde. Neyse gelelim saadede en sonunda nişanı attı arkadaşım sonra senin gibi çocuğun yalvarmalarına dayanamayıp barıştı, çocuk neler neler dedi duysan. "Bir daha öyle şeyler yaşamayacağız, ben senin değerini anladım, her şey çok farklı olacak güzel olacak, sen hiç merak etme, ben seni çok seviyorum bi daha eşşeklikler yapmam, ailemi de karıştırmam söz veriyorum vs vs....."
Nitekim çocuğun dediği gibi de oldu barıştılar her şey çok güzeldi ilk hafta ben tabi sürekli arkadaşıma diyorum bak yapma etme olmayacak, iyice üzüleceksin falan filan ama dinlemedi seviyorum da seviyorum tuttumuş gidiyo, o değişmiş eskisi gibi değil çok farklı falan filan demeler. Üstelik senin gibi ailesinin de haberi yok barıştıklarından ve karşılar doğal olarak. Sonra tabi herkes öğrendi saklayamadı daha fazla ama yine de ailesi sen nasıl istersen öyle olsn dediler kızlarına.
Gelgelelim sonuç pek iç açıcı olmadı. Her şeyin eskisi gibi olması pek uzun sürmedi yine aynı meseleler, aynı tartışmalar o değişen çocuk tekrar eskiye döndü! Ve yine ayrıldılar.
Zor da olsa arkadaşım anladı ondan adam olmayacağını ümidi kesti şu an 6 aydır filan ayrılar bütün numaralarını değiştirdi kız hatta taşındılar hiç bir şekilde ulaşamıyor çocuk ona. Kız okadar mutlu ve pozitif ki anlatamam. Nişan döneminde isteme döneminde bana her gün binlerce sorun anlatan arkadaşımın şu an hiç bir sorunu yok kafasını kurcalayan hiçbir şey yok.
Ben senin ilişkin hakkında yorum yapamam haddime düşmez. Ama bu seninine çok benzeyen ve birebir şahit olduğum durumu anlatmadan edemedim kusura bakma....

Diğer bütün konularını okudum ve sana şu an hayret ediyorum. Benim en yakın arkadaşım da hemen hemen seninle aynı şeyleri yaşadı bazen daha azını bazen daha çoğunu...
Onun nişanlısı da seninki gibiydi arada pek fark göremedim artı ailesi de bu şekilde. Neyse gelelim saadede en sonunda nişanı attı arkadaşım sonra senin gibi çocuğun yalvarmalarına dayanamayıp barıştı, çocuk neler neler dedi duysan. "Bir daha öyle şeyler yaşamayacağız, ben senin değerini anladım, her şey çok farklı olacak güzel olacak, sen hiç merak etme, ben seni çok seviyorum bi daha eşşeklikler yapmam, ailemi de karıştırmam söz veriyorum vs vs....."
Nitekim çocuğun dediği gibi de oldu barıştılar her şey çok güzeldi ilk hafta ben tabi sürekli arkadaşıma diyorum bak yapma etme olmayacak, iyice üzüleceksin falan filan ama dinlemedi seviyorum da seviyorum tuttumuş gidiyo, o değişmiş eskisi gibi değil çok farklı falan filan demeler. Üstelik senin gibi ailesinin de haberi yok barıştıklarından ve karşılar doğal olarak. Sonra tabi herkes öğrendi saklayamadı daha fazla ama yine de ailesi sen nasıl istersen öyle olsn dediler kızlarına.
Gelgelelim sonuç pek iç açıcı olmadı. Her şeyin eskisi gibi olması pek uzun sürmedi yine aynı meseleler, aynı tartışmalar o değişen çocuk tekrar eskiye döndü! Ve yine ayrıldılar.
Zor da olsa arkadaşım anladı ondan adam olmayacağını ümidi kesti şu an 6 aydır filan ayrılar bütün numaralarını değiştirdi kız hatta taşındılar hiç bir şekilde ulaşamıyor çocuk ona. Kız okadar mutlu ve pozitif ki anlatamam. Nişan döneminde isteme döneminde bana her gün binlerce sorun anlatan arkadaşımın şu an hiç bir sorunu yok kafasını kurcalayan hiçbir şey yok.
Ben senin ilişkin hakkında yorum yapamam haddime düşmez. Ama bu seninine çok benzeyen ve birebir şahit olduğum durumu anlatmadan edemedim kusura bakma....

Öncelikle ictenliğin için çook çok teşekkür ederim..

Biz çıktık bir yola bakalım sonumuz ne olacak ikimizde bilmiyoruz. Tek bildiğimiz ikimizde şuan mutluyuz beraberken. gerçekten başka hiçbirşey düşünmüyoruz beraberken... Bakalım zaman gösterecek herşeyin hayırlısını.

Eğerki bende allahın sevgili kuluysam evlenmeden dönerim inşaalah böyle bi durumdan. Ama gerçekte çok seviyorum. Oda seviyor :) Ya ne bilim anlatılamaz yaa bu müthiş bişey :KK70:

Olumsuz düşünmek istemiyorum herşeyi zamana bıraktım canım anlıycağın :)

Öncelikle ictenliğin için çook çok teşekkür ederim..

Biz çıktık bir yola bakalım sonumuz ne olacak ikimizde bilmiyoruz. Tek bildiğimiz ikimizde şuan mutluyuz beraberken. gerçekten başka hiçbirşey düşünmüyoruz beraberken... Bakalım zaman gösterecek herşeyin hayırlısını.

Eğerki bende allahın sevgili kuluysam evlenmeden dönerim inşaalah böyle bi durumdan. Ama gerçekte çok seviyorum. Oda seviyor :) Ya ne bilim anlatılamaz yaa bu müthiş bişey :KK70:

Olumsuz düşünmek istemiyorum herşeyi zamana bıraktım canım anlıycağın :)

Bende onceki konularina baktim canim,hakkinda hayirlisi neyse o olsun diyorum :) onemli olan sizin mutlu olmaniz,anlasabilmeniz :) isin icine aileler girince cikilmaz bi hale donusebiliyo benim sozum kabus gibiydi bugun aksam nisanim var ama hersey yolunda rabbim gonlune gore versin cnm ins hersey istediginiz gibi olur :)

yazını gerçekten merakla takip ediyorum.bende 3 ay önce nişanlımdan ayrıldım seninkine benzer sorunlar yaşayarak.O da barışmak için çok uğraştı arkadaşımı arayarak ağladığını bile söyledi o ketum adam. Ailesi de çok uğraştı barışmamız için ama ben ağlayarakta olsa barışma tekliflerini geri çevirdim.Çünkü mantığımı duygularımın önüne geçirebilmeyi başardım ben ve doğru bir karar verdiğime inanıyorum çok dua ettim çünkü hayırlı değilse olmasın Allah'ım diye ve düğüne 15 gün kala bitirme gücünü buldum kendimde.şimdi düşünüyorum da yanımda olsa ellerini öper,onu koklar sımsıkı sarılırım ağlayarak bağırıp çağırarak ama yine evime geri dönerim.olmayınca olmuyor çünkü,kalp her zaman doğru yere götürmüyor insanı.Dünyanın en yakışıklı,en zeki,en eğlenceli adamı gelse de şu an karşıma bana aşık olsa,ben yinede O'nu isterim biliyorum çünkü ben O'nun suretine aşığım,gerisi ise benim inanmak istediğim şeyden ibaret...
İçinde birbirinizin olmadığı bir hayatın verdiği acı, birbirinizin kıymetini bilmeye bir ömür yetecek mi diye yazını merakla takip ediyorum... umarım kalbiniz bu sefer doğru yere götürür sizi ....

yazını gerçekten merakla takip ediyorum.bende 3 ay önce nişanlımdan ayrıldım seninkine benzer sorunlar yaşayarak.O da barışmak için çok uğraştı arkadaşımı arayarak ağladığını bile söyledi o ketum adam. Ailesi de çok uğraştı barışmamız için ama ben ağlayarakta olsa barışma tekliflerini geri çevirdim.Çünkü mantığımı duygularımın önüne geçirebilmeyi başardım ben ve doğru bir karar verdiğime inanıyorum çok dua ettim çünkü hayırlı değilse olmasın Allah'ım diye ve düğüne 15 gün kala bitirme gücünü buldum kendimde.şimdi düşünüyorum da yanımda olsa ellerini öper,onu koklar sımsıkı sarılırım ağlayarak bağırıp çağırarak ama yine evime geri dönerim.olmayınca olmuyor çünkü,kalp her zaman doğru yere götürmüyor insanı.Dünyanın en yakışıklı,en zeki,en eğlenceli adamı gelse de şu an karşıma bana aşık olsa,ben yinede O'nu isterim biliyorum çünkü ben O'nun suretine aşığım,gerisi ise benim inanmak istediğim şeyden ibaret...
İçinde birbirinizin olmadığı bir hayatın verdiği acı, birbirinizin kıymetini bilmeye bir ömür yetecek mi diye yazını merakla takip ediyorum... umarım kalbiniz bu sefer doğru yere götürür sizi ....

canımsın yaa çok teşekkür ederim... umarım yüzüm kara çıkarmaz...

Bende onceki konularina baktim canim,hakkinda hayirlisi neyse o olsun diyorum :) onemli olan sizin mutlu olmaniz,anlasabilmeniz :) isin icine aileler girince cikilmaz bi hale donusebiliyo benim sozum kabus gibiydi bugun aksam nisanim var ama hersey yolunda rabbim gonlune gore versin cnm ins hersey istediginiz gibi olur :)

Şimdiden tebrik ederim... Teşekkürler cnım :)

iki insan birbirini sevip "bir" oluyor, bu çok güzel... AMA... evlilik sadece bu iki insanın değil, ailelerinin de işin içine yoğun şekilde karıştığı bir durum... hani abd'de yaşasak, hey dostum ben reşitim sen karışma deyip herkes yoluna gider de, biliyorsunuz kızlar bizim ülkemizde az ya da çok geleneği göreneği büyüklere saygısı onayı vs.si bitmiyor. diyeceğim o ki, çiftlerin karşılıklı birbirlerinin aileleriyle anlaşması da önemli... buarada eski konularını da okudum... ilk yaşadığınız tatsızlıkla ilgili şunu söylemek istiyorum, iki insan mutlu olmak istiyorsa fedakarlık yapılması şart. dolayısıyla maddi şeyler ikinci plana atılmalı. kızlar bakın bugün bir nişan alışverişine gidip adeta erkek tarafını sömüren kızlar tanıyorum. her zaman maddiyatı ikinci plana atalım, olmasa da olur biz kendimiz çalışır alırız diyelim. huzurumuz için varsın fazlası diğer tarafın olsun. çünkü fedakarlık olmadan bu işin altından kalkmak mümkün olmuyor. en anlayışlı aile ile de muhattap olsanız, her şey karşılıklı olacağı için fedakarlığı eşit ölçüde yapacaklardır bunu unutmayalım... kız tarafı olmak bizi lady ya da prenses yapmaz.

ah canım ya sen ayrıl bence ben sizin sonunuzu hiç iyi görmüyorum bikere aileler istemiyosa hiç hayır gelmez bu işten sizin mutlu olmanız fayda etmiyo malesef evlenince eski haline döner hiç merak etme bide evlendiğinde onun ailesiyle olucaksın hep malesefki sen istesende istemesende canım ben sana söyliyim bak sen mutlu olmazsın ... kendine yazık etme hiç bişeyden korkma ne yaşamış olursan ol hiç birşeyden korkma...ve ayrıl

Aileleri duymazdan gelebilecekseniz ve kapattığınız konuları açmayacaksanız neden olmasın.

Ama şu da var geçmiş de unutulmuyor. En ufak sıkıntıda önüne gelecektir bu konu. Ya da sen getireceksindir. Umarım kötü senaryolar olmaz, hayırlısı olur sizin için.

Evet kızlar biz barıştık :) çok mutluyuz ikimizde, sanki birbirimizin değerini anladık :) ne biliyim çok mutluyum ben hemde hiç olmadığım kadar mutluyum :)

Biliyorum daha önceki konularımı görenler belki bana kızacaklar... Kızın haklısınız ama gönül bu lafım geçmiyor... Ben onu çoooook seviyorum oda beni :)

Şimdi nerden başlayayım bilmiyorum ama kötü bi şekilde nişan atıldı.. Bu safhada sessiz kalan ve tek kelime etmeyip olup biteni izleyen ben oldum ve bu süreçte en büyük destekçim biricik ailemdi... Onlar bana hiç laf kondurmadılar... Korudular kolladılar, destek oldular... Özelliklede canım babamdan Allah bin kere razı olsun ki bana en büyük destek veren o oldu....

Gel gelelim neler olupta barıştığımıza :KK70:

Nisan ayında nişan atıldı... Aradan 4 ay geçti, ben kendime bir iş budum ve kafamı dağıtmak için çalışıyorum ve aklımda bir gram dahi barışma ümidi yoktu....
Tamamen kendime yoğunlaşmıştım ama arada o aklıma geldiğinde gözlerim dolar ağlayı verirdim hernerde olursam olayım... Birgün sabah evdeyim telefonum çaldı. ikimizin birtane ortak arkadaşımız var. başka da ortak arkadaşımız yoktu zaten. Ortak arkadaş beni aradı. Nasılsın iyimisin falan konuşmaya başladık. Sonra bugün evdemisin dedi, evet ded,m bende, yanıma gelsene konuşuruz dedi. Bende yok falan dedim neyse telefonu kapattık. saat 3 gibi eski nişanlım yani canımın içi ayrıldık ayrılalı ilk kez beni arıyor. İlk önce açmadım telefonu, bir daha aradı, sonra bir daha, birdaha ve birdaha, açmıyorum tabi bu arada telefonumu. sonra msj attı. "Size geliyorum ben dışarı çık konuşalım biraz" yazmış bende cevap falan yazmadım kaalede almadım açıkçası, o sırada benim acilen bir işim çıktı ve Kurtköye gitmek durumunda kaldım. Hazırlanıp çıktım evden. Tabi bu arada sürekli arıyor msj atıyor, "geliyorum çık evden konuşalım" diye :)
Bende hiçç cevap vermiyorum yazmıyorum. Neyse ben kurtköye ulaştım oda gelmiş bizim kapının önüne. Bana msj attı tekrar "geldim sizin evin önündeyim bekliyorum seni" yazmış. Cevap yazmadım yine. Sonra tekrar msj attı "nolur bir kere yüzünü göreyim çok özledim seni çok" yazmış bu msjına dayanamadım çünkü bende onu çok özlemiştim. Bu msjından sonra tekrar aradı ve açtım telefonu.
Gayet ciddi bi edayla;
- "ne var ne istyorsun" diye sert çıktım,
- "balkona çık göreyim seni giderim sonra söz veriyorum çok özledim seni" dedi.
Bende evde olmadığımı söyledim. Nerde olduğumu sordu. Önce söylemedim ama öyle yalvardıki söylemek zorunda kaldım ve söyledim. Kurtköye geldi beni aldı 5 dk konuşalım dedi. Tmm dedim bende. İlk gördüm tanıyamadım neredeyse. Çünkü saçı sakalına karışmış, zayıflamış, inanın kafası kocaman görünüyordu zayıflıktan, okadar zayıflamış yani düşünün. Neyse güzel bi yere yemeğe gittik. Konuştuk ama hiç taviz vermiyorum, bu iş olmaz artık anla dedim bi baktım sustu sonra yüzüne baktım ağlıyor... Hiç bişi demedim tabi... Öyle çekip geldim eve. Sonra akşam tekrar aradı.
-"Yarında görüşelim" falan dedi, ben
-"yok olmaz, bugün okadar çok ısrar edip aradığın için konuştum seninle yoksa senin tekrar bişiler yaşamak gibi bi düşüncem niyetim yok bitti bu iş anla" dedim...
Ama o yine beni ikna etti herşeyi halletcem ben, seni çok seviyorum falan fıstık... Temmuzun 17.sinden beri konuşuyoruz. Ama ailelerimizin haberi yok :KK43: Yani var ama çok karşılar. :KK43:

Benim ailem bana sen ne kadar gurursuzsun sana yapılan bu kadar şeye rağmen nasıl onunla konuşursun diyorlar :KK43: Babam seni silerim

Annem teyzelerim hepsi aynı şeyleri söylüyor bir tanesi bile olumlu tek bir kelime bile etmyor :KK43:

onun annesi de istemiyor..
Onun babası babası demişki; kızın babasıyla bir kez konuşurum eğer ters yaparsa birdaha konuşmam demiş :KK43: yani anlayacağınız iki tarafta istemiyor birleşmemizi :KK43:

Ama bz birbirimizi okadar çok seviyoruz ki :) ben onunla gerçekten çok mutluyum...

Beni mutlu etmek için elinden gelen herşeyi yapıyor... Biz beraber çok ama çok mutluyuz :) Birbirimizi çok ama çok seviyoruz :)
peki biz bu durumda ne yapıcaz :KK43:

canım, baban sana okadar arka çıkmış. bunu ne güzel sürdürmüşsün bence barışmamalıydın. belliki aşk acısı çekiyor, pişman olmuş olabilir, ama şimdilik seni geri kazanmak için yapıyor bunlar, ilerde yine başka sıkıntılar çıkacak. bence ne güzel yeni düzen hayat kurmuşsun kendine, yine bir tık bile ilerliyemiceksin ben bunu düşünüyorum.
ailenin kıymetini bil, sıfırdan çook temiz bir sayfa başlamışsın, bağri başka birini tanısaydın. ne biliğim, hayırlısı olsun.

selam kızlar

:KK43: çok mutsuzum :KK43: çünkü mutsuzum hani başka bir kelime ile tarif edemiyorm şuanki halimi.:KK43:

neler oluyor bir bilseniz

annem ve babam bizim oralı birini buldular bana :KK43: çocuk iyi bir mevkide çalışıyor. ve bir kaç haftadır beni görmeye gelmek istiyorlarmış. bende aileme istemediğimi söyledim. eğer onlar gelirse, diğer haftada eski nişanlımın ailesi gelir kabul ederseniz gelsinler dedim. yoksa gelmesin kimse dedim..
babam küplere bindi..

dün annemle konuşurlarken duydum benim duyduğumu ikiside bilmiyorlar tabi..

babam diyorki eğerki onlar gelirse onlardan yapamayacakları şeyler isterim...
başlık parası isterim,
evi kızın üstüne yap derim.
bunları yapamaz onlar çünkü 3 çabuta laf eden adam bunları yapamaz bunu yine göt gibi ortada bırakır dedi anneme..
eğer yaparsada ben onun hayatta evine gitmem dedi :KK43:(((( ama benim duyduğumu bilmiyorlar ikiside bu konuşmayı..

bende bugün öğle arasında eski nişanlımı aradım.. ben dedim annemle babam kendi arasında konuşurken bunları duydum dedim aynen şuan sana anlattığım gibi anlattım tüm olanı biteni.. bir anda bir kükredi. sinirlendi. dedim ki benim bişi istedğim falan yok ben duyduğumu söylüyorum dedim.... çok bağırdı bağırdı bağırdı yaa inanamazsınız kızdı öfkelendi.. ya git arama beni dedi yüzüme telefonu kapattı :KK43:(

ya çok kötüyüm şuan sana anlatırken bile ağlaya ağlaya yazıyorum olanları :KK43:

son durumu söylüyorum :KK43:(((((((( artık telefonlarımı açmıyor :KK43: meşgule veriyor yada hiç açmıyor :KK43: allahım yaa :KK43: yardımmmmm :KK43:

ve son olarak, bu pazar babamın bahsettiği o çocuk beni istemeye geliyorlar :KK43: kesin hemde :KK43:

Son düzenleme:
baban sonuna kadar haklı. senın ilerde uzulmenı ıstemediği için elinden gelen engelı onune koymak ıstıyor bende olsam oyle yapardım. ama bunu sevmedığın bırıyle evlendırmye zorlayarak değil o yanlış.
baban yerındede annen yerındede olsam bu evlılığe asla musade etmez kızımı göz göre göre ateşe atmazdım
vazgecmedın bu sevdadan o kadar soyledık...eğer eskı nışanlınla evlenırsen anlarsın hayat sadece aşktan ıbaret değilmiş. evlılık bambaşka bırşeymış
umarım senı bu sevdadan vazgecırecek bırılerı olur

Canım ben senin diğer tüm konularını okudum, nişan alışverişinde, nişanda yaptıkları nişan sonrası olanlar yaşadığın herşeyi okudum, ve BABAN SONUNA KADAR HAKLI...çok cimri ve kendinden başka bir şey düşünmeyen biri eski nişanlın..kendini boşu boşuna üzme, evlilik nişanlılık gibi değil.. çok başka, sadece sevdiğin adamla değil ailesiyle de evleniyosun istemesen de bir araya geleceksiniz sen ne kadar alttan alırsan al onlar senin canını sıkmak için yiiyp bitirecekler, bir laf bi söz herşeye herşeye giriyorlar bir şekilde. ilerde çocuğun olduğunda da.. çok zor günler geçirirsin.. son pişmanlık fayda etmez...yaa vazgeç bu işten canım ya yazık olur sana, barıştığınızı yeni okudum ve üzüldüm açıkçası, çünkü hiç kimse değişmez inanma, yaptıklarından belli nasıl biri olduğu, ilerde evli olunca aynı evin içine girince çok değişicek o inandığın adam gidip yerine Allahım ben nasıl yaptım nasıl evlendim dediğin biri gelecek bu belli..

dünden beri bende aramıyorum artık :KK43: beyfendi hafta sonu kafasını dinlemeye bigaya gitti. bu hafta sonu bana öyle uzun geldikki hiç dinlenemedim. kafamda bin türlü şey düşünmekten kafam dinlenemedi.. şuan aramıyorum bende ama içim gidiyor.. arasamda değişen bişi olmayacak biliyorum :KK43: ya önümüzdeki hafta sonu bildiğin beni istemeye geliyorlar onun bana yaptığına bak :KK43:

bizim işimiz babanla olmaz artık anla bunu dedi. ben annemle babam arasında konuşmayı anlattığımda sonra da arama beni dedi yüzüme kapattı ya ne olduğumu anlayamadım. :KK43:

diğer konularını bilmiyorum ama yorumlara göre eski nişanlın ve ailesi baya bi canını sıkmışlar.dahada zorlama güzelim olmuyorsa olmuyordur.hiç kimsede değişmez buna emin ol sadece değiştim deyip rol yapar oda kısa sürer.
istemediğin biriyle evlenmek zorunda değilsin ama ailene arkanı dönerekde asla evlenme.çünkü sizin geleceğiniz yok gibi.sonra 3-5 yıl sonra aileme dönmek istiyorum diye çok ağlanırsın.
şimdiden senin bababla bu iş olmaz diyen adama notum 0.....

dünden beri bende aramıyorum artık :KK43: beyfendi hafta sonu kafasını dinlemeye bigaya gitti. bu hafta sonu bana öyle uzun geldikki hiç dinlenemedim. kafamda bin türlü şey düşünmekten kafam dinlenemedi.. şuan aramıyorum bende ama içim gidiyor.. arasamda değişen bişi olmayacak biliyorum :KK43: ya önümüzdeki hafta sonu bildiğin beni istemeye geliyorlar onun bana yaptığına bak :KK43:

bizim işimiz babanla olmaz artık anla bunu dedi. ben annemle babam arasında konuşmayı anlattığımda sonra da arama beni dedi yüzüme kapattı ya ne olduğumu anlayamadım. :KK43:

canım senin adına üzüldüm ama bence senin de kafanı toplamaya ihtiyacın var.dediğin gibi durum bu kadar ciddiyken onun harekete geçmemesi ne bileyim insanı düşündürüyor.Ne olursa olsun biz kızlar her durumda sevgimize sahip çıkarken erkekler de genelde bunu göremiyorum ben.ama üzme kendini ne yapmak istediğine karar vermelisin bence.

Aaaah aah eski nişanlın hiç değişmemiş kendini hala ne diye kandırıyosunki sen :) İstemeye gelcekler beni diyosun adam beni arama diyo kusura bakmada o kişilkte bi insan avucunu yalamalı bence :) Kaliteni daha fazla düşürme yoluna bak

tüm yazdıklarını okuyan birisi olarak diyorum ki herşeyi geçtim kavgalarınızı tekrar barışmanızı vs. vs. sen nasıl annen ve babanın arasında olan konuşması yabancıya ( sevgilin de olsa eşin de olsa ailenden değildir bu sebeple yabancıdır ) anlatırsın ne kadar ayıp , o adam bugün var yarın yok ama ailen senin parcandır kanındır canındır ne konuşurlarsa konuşsunlar ev içinde kalmalıydı büyük hata yapmışsın.

X