Nişan Nişan tepsisini kim alır ?

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi

Z e r d e c a l

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2018
566
724
Merhaba,
Haziranda nişanım olacaktı covid sebebiyle ertelendi. Ne zaman olacağı belli değil apar topar bir anda olabilir diye ben önden alıyım hazır bulunsun dedim üzerine kız kardeşi tepsi atmış bende beğendiğimi attım alıcam diye ve kaynanam biz alıcaz erkek tarafı alır demiş, benim beğendiğimi malesef beğenmemişler ben ona daha güzelini alırım demiş. Adetlerden hiç anlamam Gerçekten erkek tarafımı alıyor, nasıl yaptınız sizler

Bende nişanı kız yapar diye bilince herşeyi üzerime alınmıştım şaşırdım o halde değişkenlik gösteren bir durummuş 😊
Aynen zaten bu süslenmiş tepsiler vs yeni çıktı bir küçük gümüş tepside tutulurmus eskiden simdi nişan yüzüklerini takıları aldığınız sarraflar bile hediye ediyor yaninda yani kaygısına kalmaya gerek yok

Merhaba,
Haziranda nişanım olacaktı covid sebebiyle ertelendi. Ne zaman olacağı belli değil apar topar bir anda olabilir diye ben önden alıyım hazır bulunsun dedim üzerine kız kardeşi tepsi atmış bende beğendiğimi attım alıcam diye ve kaynanam biz alıcaz erkek tarafı alır demiş, benim beğendiğimi malesef beğenmemişler ben ona daha güzelini alırım demiş. Adetlerden hiç anlamam Gerçekten erkek tarafımı alıyor, nasıl yaptınız sizler
Nişanda elbise hariç kız tarafı yapar her şeyi (tatlısı, çiçeği hariç) ama herkesin adeti farklı oluyor bizim öyleydi ama elbisemi de ben aldım karşı tarafa bırakmadım.

Ben kendim alışmıştım keşke almasaydım. Düğünümüzde kaynım 1000 liralık m..... Harcadıgını duydugumdan beri herşeyi eşime yaptrmadım için pişmanım. mm.... Nin parasını eşim ödemiş ceplerine para koymuş. Şaka gibi bende masraf olmasın diye dügün salonu ve fotografçı istemedim

Şimdiden kaynanam, kız kardeşi vs diye girerseniz konuya bir tepsi üzerinden, bu işin içinden çıkamazsınız, haberiniz olsun... Asla kafaya takılmayacak çok ufak bir detay, kim almış ne fark eder?

Şahsen biz evlenirken hiçbir şeyi kız/erkek tarafı yapmadan her şeyi eşimle beraber yaptık, kafamız rahat oldu. Tavsiye ederim.

Istemeye Geldiklerinde gümüş Gondolu Eşim almişti.

Tepsiyi biz kiz tarafi almiştik.
Peki Nişan bohcasi alcaklarmi size?
Evet'se sizde Erkeke almaniz gerekir

Şimdiden kaynanam, kız kardeşi vs diye girerseniz konuya bir tepsi üzerinden, bu işin içinden çıkamazsınız, haberiniz olsun... Asla kafaya takılmayacak çok ufak bir detay, kim almış ne fark eder?

Şahsen biz evlenirken hiçbir şeyi kız/erkek tarafı yapmadan her şeyi eşimle beraber yaptık, kafamız rahat oldu. Tavsiye ederim.

Çekirdek ailede büyüdüğüm ve adetleri çok bilmediğim için sordum aslında yoksa benim için çok önemli değil alıp almamaları sadece şaşırdım ben kendim alıcağımı düşünüyordum çünkü 😊

Siz yazınca fark ettim. 3 yıl öncesini düşününce biz hiç ben alayım siz alın gibi konuşmalara girmedik. Gelirken getirmişlerdi. Şimdi dolapların birinde koymuşum duruyor. Çokta önemli bir detay değil. Biz alırız dedikleri şeyleri bırakın alsınlar. Beğenmediklerinizi siz tekrar istediğinizi alırsınız. Şahsen ben öyle yaptım. kendi istediklerimi sordular söyledim. aldılar veya almadılar ben ne istiyorsam ayrıca aldım kendime.

X