🌺Niloya'nın Günlüğü🌺

Günlük yapmanız gereken işlerinizi aksattığınız oluyor mu yoksa her gün belli bir rutinim vardır?

• Evet, arada aksatırım.

OY: 100 86,2%
  • Hayır, rutinlerimi düzenli yaparım.

OY: 16 13,8%

• Ankete Katılan
    116
  • Anket Kapalı .
🌟Özlü bir söz: Kusurlarla dolu bir varlık olan insanı başarıya götüren şey; eksikliklerinin farkına varması ve kendini geliştirmesidir.

⭐Buraya bir gün içinde verimli geçirmek adına neler yaptığımı yazacağım. Bazen işlerimi yapmak adına oldukça saldığım zamanlar oluyor. Belki yazarsam daha verimli olur diye düşündüm.

⭐Örnek verecek olursam sabahları kalkmakta zorlanıyorum. Önceden günlük rutinlerim arasında kitap okumak varken şu günlerde ayda 1 kitap bile bitirmediğımi söyleyebilirim. Günlük yürüyüşüm yahut sporumu yapmıyorum buna koronanın da etkisi oldu. Yakınlarımızdaki aktivite yapabileceğimiz alanlar kapanınca bir müddet ara verince yeniden başlamak zor oldu. Sağlık açısından her gün yürüyüş veya 15 dk egzersiz yapmayı hedefliyorum. Günlük evin temizliği, cilt bakımı gibi sorumlulukları alışkanlık haline getirmek istiyorum. Önceden bal dök yala olan evim şimdi bir mobilyanın tozunu almak bile öylesine zor geliyor ki... Cildim için sabun reyonlarından ayrılmak istemeyen ben şimdilerde gece yatmadan evvel yüzümü temizlemek dahi zor geliyor.

⭐Birbirimizi motive etmek adına isteyen arkadaşlar gelebilir. Umarım yazarak yapmak istediklerimi alışkanlık haline getirebilirim.
Merhabalar, NLP ile de ilgilenmenizi tavsiye ederim🌸

Psikoloğun nasıl bir ödev veriyor canım çok özel değilse açıklar mısın ajandaya da baktım çok güzel ayrıntılı çok hoşuma gitti
Vücut bakımında vücut fırçalama duydum yapıyor musun? Duyunca baya şaşırdım yani keselemeyi biliyoruz da fırça bi internette bakıcam nasıl yapılıyor falan diye

Sorunuma sebep olabileceğini düşündüğü bir konu ile ilgili eski fotolara bakıp 10 gün boyunca düşüncelerimi yazmamı istedi psikolog. Sizler de psikoloğa gidiyorsunuz sanırım narinkimse ve sen. Umarım hep beraber sorunlarımızın üstesinden geliriz en kısa zamanda.

Ajanda çok güzel ben artık her sene alırım. Seneye de le coloru alıcam onun ajandaları da çok hoşuma gitti yazmayı, not almayı seven biri olarak ajanda kullanmak çok hoşuma gidiyor :KK68:

Benim cilt bakım ve vucüt bakım rutinim şu şekilde,
Sabah ve akşam yüz yıkama jeli-göz çevresi kremi-yüze serum ve nemlendirici
Duş sonrası vücut fırçalama yapıyorum tüm vücudumu bebe yağı ya da nemlendirici krem ile nemlendiriyorum.
Pazar günleri evdeysem saç bakımı ve peeling ya da kil maskesi yapıyorum.

Bunları son 1 aydır düzenli yapıyorum öncesinde çok düzensizdim :)

Sorunuma sebep olabileceğini düşündüğü bir konu ile ilgili eski fotolara bakıp 10 gün boyunca düşüncelerimi yazmamı istedi psikolog. Sizler de psikoloğa gidiyorsunuz sanırım narinkimse ve sen. Umarım hep beraber sorunlarımızın üstesinden geliriz en kısa zamanda.

Ajanda çok güzel ben artık her sene alırım. Seneye de le coloru alıcam onun ajandaları da çok hoşuma gitti yazmayı, not almayı seven biri olarak ajanda kullanmak çok hoşuma gidiyor :KK68:

Duş sonrası vücut fırçalama yapıyorum tüm vücudumu bebe yağı ya da nemlendirici krem ile nemlendiriyorum.

Ne guzel ya ben bi duzen tutturamadim herseye cok useniyorum. Hatta yaptiklarimi suan buraya yazmaya bile :KK12:

Teşekkür ederim. Ben de gidiyorum psikoloğa o yüzden merak ettim

Benim 4.seansım bitti, kendimi çok iyi hissediyorum ama sorunumla ilgili henüz yol katedemedik gibi bence ama bu işler adım adım tabi zaman gerek biraz, robot değiliz sonuçta beynimize bir program yükleyip anında istediğimiz kişi olamayacağımıza göre, sabırlı olup seansları aksatmamalıyız diye düşünüyorum. (kendi adıma)

Ne guzel ya ben bi duzen tutturamadim herseye cok useniyorum. Hatta yaptiklarimi suan buraya yazmaya bile :KK12:

Yazmakla başlayabilirsin hatta önce kafanda bir plan yap sonra yazıya dök planı. Youtube motivasyon videoları çok iyi geliyor. Ben arabada son zamanlarda radyo açmak yerine Hikmet Anıl Öztekin'in videolarını dinliyordum, baya etkili oldu benim için. Planlı, düzenli, hedeflerime odaklanarak yaşamak istiyorum ve bunun için de çabalamaya çalışıyorum kendimi sıkmadan, bunaltmadan tabi.

Yazmakla başlayabilirsin hatta önce kafanda bir plan yap sonra yazıya dök planı. Youtube motivasyon videoları çok iyi geliyor. Ben arabada son zamanlarda radyo açmak yerine Hikmet Anıl Öztekin'in videolarını dinliyordum, baya etkili oldu benim için. Planlı, düzenli, hedeflerime odaklanarak yaşamak istiyorum ve bunun için de çabalamaya çalışıyorum kendimi sıkmadan, bunaltmadan tabi.
Aslinda calismiyorum uni bitince yazina hemen evlendik. Okuldayken daha duzenliydim evlendikten sonra ilk 1 yilda oyle nasil bebek oldu hayatim tersine dondu ve surekli bi halsizlik var uzerimde atamadigim ilk olarak buna yonelik bisey yapsam daha iyi olacak sanirim. Hani yazsamda yapacak halim yok gibi. Ben boyle degildin sonradan oldum :KK14:

Aslinda calismiyorum uni bitince yazina hemen evlendik. Okuldayken daha duzenliydim evlendikten sonra ilk 1 yilda oyle nasil bebek oldu hayatim tersine dondu ve surekli bi halsizlik var uzerimde atamadigim ilk olarak buna yonelik bisey yapsam daha iyi olacak sanirim. Hani yazsamda yapacak halim yok gibi. Ben boyle degildin sonradan oldum :KK14:

Allağ bağışlasın :KK68: adım adım yapsan, mesela ufak ufak kendine çok yüklenmeden. Günlük plan yapmayıp bir yerden başlasan devamı gelir bence. liste kabarık olunca gözün korkar belki. Mesela her gün cilt bakımı görevi gibi. Listeye ev düzeni, yemek, çocuk bakımı gibi zorunlu görevler dışında, hiçbir şey eklemeyeceksin tek bir madde olacak, bir kaç hafta buna yoğunlaşsan belki gözün de korkmaz sonrasında bir rutin oluşturursun.

Allağ bağışlasın :KK68: adım adım yapsan, mesela ufak ufak kendine çok yüklenmeden. Günlük plan yapmayıp bir yerden başlasan devamı gelir bence. liste kabarık olunca gözün korkar belki. Mesela her gün cilt bakımı görevi gibi. Listeye ev düzeni, yemek, çocuk bakımı gibi zorunlu görevler dışında, hiçbir şey eklemeyeceksin tek bir madde olacak, bir kaç hafta buna yoğunlaşsan belki gözün de korkmaz sonrasında bir rutin oluşturursun.
Kesinlikle cok mantikli yapamadigim ne varsa listede o olsun zorunlu olanlar zaten yapiliyor istemesemde

Benim 4.seansım bitti, kendimi çok iyi hissediyorum ama sorunumla ilgili henüz yol katedemedik gibi bence ama bu işler adım adım tabi zaman gerek biraz, robot değiliz sonuçta beynimize bir program yükleyip anında istediğimiz kişi olamayacağımıza göre, sabırlı olup seansları aksatmamalıyız diye düşünüyorum. (kendi adıma)
Benim de 4.seansım bitti. Bilmiyorum ne kadar iyiyim ama devam edeceğim inşallah. Çok yorgunum bir de. Yukarıda bir arkadaş yazmış ya yaptıklarımı yazmaya da üşeniyorum. Aynı o durumdayım.

Benim de 4.seansım bitti. Bilmiyorum ne kadar iyiyim ama devam edeceğim inşallah. Çok yorgunum bir de. Yukarıda bir arkadaş yazmış ya yaptıklarımı yazmaya da üşeniyorum. Aynı o durumdayım.

Ben şöyle düşünüyorum, bana bahşedilen bir hayat var, Allah ömür verirse bi 40 sene daha yaşayacağım diyelim neden 40 senemi bu sorunla uğraşarak geçireyim neden daha iyi, daha huzurlu bir hayat yaşamayayım. O yüzden bu psiklogla umarım güzel sonuçlar alırım ama olmasa da başka bir psikolog, başka yöntemlerle vs. çözmek istiyorum. Bi 10 senemi daha aynı sorunla boğuşarak, dibe çökerek, aynı döngü içerisinde debelenerek geçirmek istemiyorum :KK43:

Ben şöyle düşünüyorum, bana bahşedilen bir hayat var, Allah ömür verirse bi 40 sene daha yaşayacağım diyelim neden 40 senemi bu sorunla uğraşarak geçireyim neden daha iyi, daha huzurlu bir hayat yaşamayayım. O yüzden bu psiklogla umarım güzel sonuçlar alırım ama olmasa da başka bir psikolog, başka yöntemlerle vs. çözmek istiyorum. Bi 10 senemi daha aynı sorunla boğuşarak, dibe çökerek, aynı döngü içerisinde debelenerek geçirmek istemiyorum :KK43:
Aynen senin gibi düşünüyorum. Ömür gelip geçiyor. Aynı sorun ömrümün sonuna kadar benle olsun istemiyorum. Bakalım Allah şifa verendir bize de verecek inşallah bir gün.

Benim psikolog değil psikoterapist ama böyle birşey istemedi böyle birşey yapsak üzülmez miyiz siz neler yaşadınız yazınca ben eski resimlerimize baktığımda hüzünleniyorum. Geçmişimi yazmak yerine ben geleceğe umutla bakmayı hedefledim. Düşünürken bile üzülüyorum yazınca da etkilemez mi insanı?

Canım 2 çocuğa bakıyorsan tek başına çok da büyük birşey bekleme gerçekten kolay değil çocuk bakmak birbirimizi motive edicez burada inşallah inan bir kızım var bazen yoruluyorum ruhum yoruluyor dün gece mesela yine az uyudum bugünlerde kızım rahatsız biraz o zaman çok daha zor oluyor

Dün inanır mısın yoruldum gece 1.5 yazmaya öyle üşendim ki ama dedim hedefledim yaptım bi yazmak kaldı onu da yapıver dedim sabah uyandığımda bugün için yapacak olduklarıma halim kalmadı dün gece kızım yine az uyudu uykusuz olunca da sabah motivasyon düşük oluyor birlikte yapıcaz inşallah en azında kendimize gün içinde cilt bakımı bile yapsak bu bizim için kar dün gece yatmadan önce aynaya baktığımda kendimi çok mutlu gördüm cildimi temizlenmiş görünce çok rahatladım hadi beraber başlayalım 🥰

X