Nekadar Beklemem Gerek

biscuitt

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2008
107
2
43
Selam arkadaslar
Şimdi eğer benim pazarteside negatif çıkarsa testim ikinci tüp bebek için nekar beklemeliyim yani hemen başlayabilirmiyim. Lütfen bilen arkadaslar bana yardımcı olabilir mi?

Bilmiyorum bu konuyu ama sanırım 3 adet siklüsü beklemek gerekiyo...Tabi birazdan bilenler yardımcı olur sana muhakkak.
İnşallah olur bu kez.Belirtiler yaşıyormusun?

İnsallah. Aslında ben bu ay cok umutluydum ve bugün test yaptırdım hormon sevıyem 0.100 cıktı yanı negatif anlamına geliyormus bu ama dr. pazartesıye kadar ılaclarına devam et tekrar test yapıp bakarız dedi. Gerçi çok az bir ihtimal dedi ama belki yüksele bilir bakalım İnsallah ama bugün moralim alt üst oldu ve ağlaya ağlaya gözlerim şişti :KK43:

Seni anlıyorum ben aşılamada bile deliler gibi ağlamıştım.elbette tüp bebek daha zor her açıdan.
Ben hep demekki benim için böylesi hayırlı diyerek avunuyorum,inanıyorum.Sağlıklı hayırlı olsun da bekleyelim napalım :KK43:
Değerin gerçekten çok düşük, dost acı söyler aşılama olsa belki yükselme şansı vardır ama tüp bebek de ben sanmıyorum yükseleceğini.
Çünkü transfer günü belli tutsa şimdiye yükselirdi değerin.
Aşılamada ise şöyle bi alternatif oluyo sonra gün aşırı ilişki deneniyor ya bazen onlarla da kalınabiliyor ve değer geç yükselebiliyor.
Ağla canım ağlayabildiğin kadar ama bi kaç günü geçmesin bu üzüntün lütfen.Senin için en iyi olan neyse emin ol ki o olacaktır..

Çok teşekkür ederim gercekten moral oldu. Biliyormusun tüp bebeğe müraacat etmeden önce ya neden ben diyordum çünkü benim ailemde ve çevremde hiç olmadı böyle bir sorun ama şimdi bakıyorumda okadar çok insanın başında varki bu sorun biraz olsun rahatlıyorum. Yanlız değilim :) Ama beni düşündüren ne bende ne eşimde hiçbir sorun yok ama neden olmuyor ve neden tüp bebek bile tutmadı çünkü bana yaşın cok genc ve hiçbir sorunun yok seninki tutar dediler ama malesef :KK43:

Çok teşekkür ederim gercekten moral oldu. Biliyormusun tüp bebeğe müraacat etmeden önce ya neden ben diyordum çünkü benim ailemde ve çevremde hiç olmadı böyle bir sorun ama şimdi bakıyorumda okadar çok insanın başında varki bu sorun biraz olsun rahatlıyorum. Yanlız değilim :) Ama beni düşündüren ne bende ne eşimde hiçbir sorun yok ama neden olmuyor ve neden tüp bebek bile tutmadı çünkü bana yaşın cok genc ve hiçbir sorunun yok seninki tutar dediler ama malesef :KK43:

Benimde çok doğurgan akrabalarım var canım aynen :))
Herkesin kısmeti kaderi farklı sanırım.Zamanı var demekki belki hayatta daha pişmemiz gerekiyor.Belki daha sağlıklı bi bebek bekliyoruzdur.Hepimize sağlıklı bebekleri kucaklamak kısmet olsun inşallah.Beklenen gün gelecekse çekilen acılar kutsalmış.Üzme kendini üzünce de olmuyo inan :KK66:)
Hem gençsin güzelsin tadını çıkar:KK66:

Sonra yine görüşmek dileğiyle kendine iyi bak sen geleceğin annesisin çünkü tabi bende :KK66:
Kalbinden geçen tüm keşkeler gerçekleşir umarım..
Ben çıkıyorum iyi akşamlarr...kib

Sağol :) ya acaba diyorum bu sefer aşılamamı denesem?? Onun için keç gün ilaç kullanıyosun? Biraz bilgi verirmisin? Ben aslında birazda cevreden dolayı kendime sıkıntı yapıyorum yani herkes sormuyo mu bebek yok mu diye deli oluyorum. Ya olsa söyleriz yani.

umarım görüsürüz :) tanıştığıma cok memnun oldum. ii geceler umarım Allah hepimizin çabalarını boşa cıkarmaz ve insallah herşey gönlümüzce olsun.

hayırlısı olsun canım kısmet nasip bazı şeyler bende 20 ekimde aşılama yaptırmıştım olmadı aşılamanın şansı çok düşük %10 benim eşimde sorun pzt günü dr a gidicem bu ay yine istiyorum bilmiyorum hayırlısı olsun tüm bebiş isteyenlere Allah tez zamanda nasip etsin...

Amin İnsallah. Bizde ikimizde de hiç sorun yok ama malesef 3 yıllık evliyim bunun ilk yılı korundum sonrada olmadı artık son care tüp bebek dedim ama olmadı :KK43: artık hayırlısı herhalde hemen arkasından ikinci tüp bebek yapılamıyormus dr. görüşmem lazım. Sen aşılamayı nerde yaptırdın?

biscuitt hayatım aşılamayı boşver en yüksek oran t.bebekte bide yaptırdıktan sonra bayan için 3ay erkek ameliyatından sonra 6ay beklemek gerekiyor bazı dr.2ayda diyebiliyorlar Allah yardımcımız olsun

canım yaaa inan yaşadıklarımzda hepp var bir hayır diyorum...bizler sabırla sınanıyoruz galiba..sabır diyip beklicez...bizdede hiç bir sorun yok bende başarısız bir aşılama deneyimi yaşadım ve kendimi psikolojik olarak tüp bebeğe hazırlıyorum..hazırmıyım hala bilmiyorum çünkü çokkk korkuyorum aynı üzüntüleri yaşamaktan olumsuz sonuç almaktan....ama azimliyim bir gün mutlaka nazlı meleğim gelecek hayatıma diyorum...buda bana yetiyooo... Allahım herşeyin hayırlısını nasip etsin hakkımızda...

Amin. Hepimizin. Sen tüp bebek düşünüyormusun yoksa tekrar aşılama mı? Birde erkek ameliyatı derken?

aşılamayı jfk hastanesinde yaptırdım. bizim sayı düşük bi de aşılamada tutma oranı düşük o yüzden denedik ama olmadı ilaçlı hsg yani rahim filmi çektirdinizmi kızlar bana önce rahim filmi çekildi yapışıklık filan varsa açılsın diye ama çok şükür bişey yokmuş herşey temiz çıktı rontgenden sonraki ayda aşılama yaptırdım ama olmadı. ssk yapıyormu aşılama bilmiyorum randevu aldım ssk okmeydanına pzt gidip görüşücem bakalım..

Amin inşallah. Bende başta aşılama düşündüm ama sonunda ihtimal düşük üzülürüm diye tüp bebek yaptırdım ama yine üzüldüm:KK43: Bakalım bundan sonra ne yaparım bilmiyorum kim bilir belkide birdaha gerek kalmadan olur :) Allahım düşüncesi bile çoook güzel Allah isteyen herkese ve bize de nasip etsin

erkeklerde sorun olabilir varikosel gibi o ameliyatı olduktan 6 ay sonra tüp bebek yapılıyormuş. bayanda da 1. tüp bebekten sonra 2. tüp bebek için 3 ay geçmesi lazımmış arkadaş sanırım böyle demek istedi anlayabildiğim kadarıyla

X