Anket Ne kadar kıskançsınız?

Ne kadar kıskançsınız?

• Ankete Katılan
    453
İkili beraberlikte önemli bir detay bence , eşim bensiz hiç bir yere gitmez . Zaten işi bitiğinde hemen eve gelir . Sabah 6 ve 9.30 dur çalışma saati ondan sonra hep benimle evden çalışır . Tel hayatta benden saklayamaz . Ben de saklamam . Ben bazen hep evdesin diye şikayet etsemde iyi ki yanımda 🥰🙏

İkili beraberlikte önemli bir detay bence , eşim bensiz hiç bir yere gitmez . Zaten işi bitiğinde hemen eve gelir . Sabah 6 ve 9.30 dur çalışma saati ondan sonra hep benimle evden çalışır . Tel hayatta benden saklayamaz . Ben de saklamam . Ben bazen hep evdesin diye şikayet etsemde iyi ki yanımda 🥰🙏
Annem iki ay önce beyin kanaması geçirdi , evde ve hastanede geçen süreçte . Eşim hep benim yanımda , ve annemin yanımda. Ben artık bıktın sene onu kıskanmam . Yaptıkları sağ olsun o kadar iyi bir eş olduğunu gösterdi bana , bundan sonra asla kısmanmam eşimi .

100 kişiye değil sizlere sorduk ve en cadı üyeyi arıyoruz : )

Ne kadar kabul etmesek de hepimizin içinde biraz da olsa kıskançlık var.

Ama asıl önemli olan bu kıskançlık yeteri kadar mı? Yoksa tedavi edilmesi gereken bir boyutta mı?

Sevgilim bensiz hiçbir yere gidemez.
Benden habersiz de hiçbir yere gidemez.
Benim tanımadığım insanların olduğu bir mekana da gidemez.
Zaten evden hiç çıkmasın canım ne gerek var!
Onu kuş gibi bir kafese koyup saklayasım geliyor.
Kıyafetine mutlaka karışırım.
Yeni biriyle tanışmasından hoşlanmam.
Bazen okuluna/işine ona haber vermeden giderim(baskın misali).
Sosyal medya hesapları gizli olmak zorundadır.
Benim izin vermediğim kimseyi takip edemez.
Benim izin vermediğim kimse onu takip edemez.
Facebook hesabını haftada bir elden geçiririm
Ne haftası, her gün!
Facebook'ta o ilişki durumu yapılacak!
Telefon rehberinde istemediğim hiçbir isim bulunamaz.
Telefonu geç açması onun için bir intihardır.
Whatsapp'ta son görülmesini saniye saniye kontrol ederim.
Whatsapp'taki tiklerin mavi olma sürelerine çok dikkat ederim.
Eğer ona asılan birini fark edersem katil olurum.
Bazen eski sevgililerini stalklarım.
Kendimi sürekli eski sevgilileriyle kıyaslarım.
Sinirli bir insan sayılabilirim.
Sayılmak ne kelime direkt sinirliyim.
Çok şüpheciyim.
Paranoyaklık derecesine ulaşır bazen bu şüpheciliğim.
Kabul ediyorum benmerkezciyim.
Onu boğduğumu söyleyerek benden ayrılan sevgilim oldu.
Ara sıra kontrol manyağı olduğumsa bir gerçek.
"X mi ben mi?!" diye sorarken buluyorum bazen kendimi. Bu X, arkadaş da olabilir ailesinden biri de.
Takıntılı olduğumu düşünüyorum bazen.
Sevgilimden sürekli "neredesin, ne yapıyorsun, yanında kimler var" gibi raporlar istiyorum.
Bazen onu hemcinslerinden bile kıskandığım oluyor.
Onun arkadaşlarının ona birilerini ayarlayabileceğini düşündüğüm için onlarla görüşmesini istemiyorum bazen.
Bazen rüyasında gördüğü şeyleri bile kıskanıyorum.
Rüyamda beni aldattığını gördüğüm için kavga çıkardığım ya da günlerce trip atıp laf soktuğum oldu.
Sevdiği hayvanlardan kıskanıyorum onu.
Bazen cansız nesnelerden bile kıskanıyorum hatta.
Çok güzel/yakışıklı oldu diye sinirlenebilirim.
Bazen onu takip ediyorum. Nette değil, bildiğin fiziki takip :)
Ben gidemiyorsam da bir arkadaşımı gönderip takip ettiriyorum (oha artık!)
"Şu sana baktı, tanıyor musun? EMİN MİSİN?" gibi diyaloglarım oldu.
"Neden baktın ona? Tanıyor musun?" gibi de oldu.
Bir yere gittiyse yeni biriyle tanıştı mı diye sürekli sorarım.
Beni arkadaşlarına nasıl anlattığını sorarım.
Cümlelerindeki gizli anlamları kovalarım.
Ben sevdiğimi öldürürüm, çünkü herkes öldürür sevdiğini.
Annesinden bile kıskanırım onu.
Bazen kendimden bile kıskandığım oluyor.
Henüz 3 yaşında bir kardeşim var ondan bile kıskanıyorum onu :)
Son olarak seven kıskanır kardeşim!
Tühhh en cadılıktan, nerdeyse kıskanmamaya geçiş yapmışım, işe bak. Oysaki böyle miydim nisanliyken, taze evliyken... Cık cık cık vah bana...
😄

Bunların hepsini kendim yapıyorum ki bi de ben 😁
Eşimin sosyal medya hesapları yoktur sadece iş hesabı var orda da bir tek beni takip ediyor 😂 benim de sosyal medyada baya takipçim vs vardır aktifim adam hiç bir kez olsun bakayım edeyim demedi ya hayatta takmaz ben de ona bisey demem haliyle

İnsanın özel alanı olmalı, kimse kimsenin malı yada sahibi değil, gidecek olan gider zaten, kıskanç değilim, kıskanılmakta rahatsız eder, telefon karıştırılması yada baskın vs ayrılık sebebim olur.

Ufak tefek kıskançlıklar, , böyle naz yapmalar muhakkak olabilir, Hem ben yaparım hem de kıskanılmak isterim.
Lakin fazlası hem beni hem de karşı tarafı sıkıntıya sokabilir. O bakımdan paylaştığınız seçeneklerin haricinde yüzde 50-55 kıskancım diyebilirim

Gerektigi kadar fazlasi yok 🤫😆
Sevdiklerime karsi asiri korumaciyimdir🧡gerektiginde kafa göz dalmaktan cekinmem.
Sahipleniciyimdir🧡 ama belli etmem ben kiskandigimi 😜🤣
Aslinda sakin bi yapida görünürum karsimdaki asla anlayamaz burada yani sosyal medyada arada belli ediyorum yani belli etmem gerekiyo bu hissiyatimi cunku sabrim biterse dönüsü telafisi olmayan durumlar olmasini istemem. 🤷‍♀️

Koç burcu olarak kıskancın tillahı sanıyordum kendimi meğer tam bir godoşmuşum 🤣🤣🤣🤣
Koç burcu deyince yorumun üzerinden uzun zaman geçse de dikkatimi çekti, rahmetli babam da koç burcuydu ve kıskançtı lakin kıskançlığı burcundan mıydı yoksa karakterinden miydi bilmiyorum 🤷‍♀️ belki koç erkekleri kıskançtır ama kadınları kıskanç değil, ne eş, ne arkadaş kimseye kıskançlık yapmam, koçlar kıskanç değil inatçı ve dik kafalı bence 😂 öfkelerine de kimse denk gelmesin çabuk söner ama o arada yakar yıkar😬

Koç burcu deyince yorumun üzerinden uzun zaman geçse de dikkatimi çekti, rahmetli babam da koç burcuydu ve kıskançtı lakin kıskançlığı burcundan mıydı yoksa karakterinden miydi bilmiyorum 🤷‍♀️ belki koç erkekleri kıskançtır ama kadınları kıskanç değil, ne eş, ne arkadaş kimseye kıskançlık yapmam, koçlar kıskanç değil inatçı ve dik kafalı bence 😂 öfkelerine de kimse denk gelmesin çabuk söner ama o arada yakar yıkar😬
Allah rahmet eylesin 🙏🏻🙏🏻 Koç erkekleri biraz fenadır 🤭 aşırı sahiplenirler çünkü sevdikleri zaman ondan olabilir kıskançlığı erkeklerinin

Bir koç kadını olarak son derece kiskancimdir 😂

Bir koç kadını olarak son derece kiskancimdir 😂
Gerçekten mi? Demek ki burçlar herkeste farklı özellikler gösteriyor, sitede burçlardan çok bahsedildiği için kendi burcumu savunmaya geçmek için bakıyorum özelliklerine 😂 insanların kişiliklerinde bir etkileri olduğunu düşünmüyordum ama herkes şu burç böyle bu burç böyle deyince acaba mı dedim :))) ama kıskançlık kısmı geçmemiş bana, bir inadı, dik kafalılığı bir aceleciliği bir de hem dille hem eylemle yakma yıkma kısmı var😂

• Beğen
Reactions: The
Gerçekten mi? Demek ki burçlar herkeste farklı özellikler gösteriyor, sitede burçlardan çok bahsedildiği için kendi burcumu savunmaya geçmek için bakıyorum özelliklerine 😂 insanların kişiliklerinde bir etkileri olduğunu düşünmüyordum ama herkes şu burç böyle bu burç böyle deyince acaba mı dedim :))) ama kıskançlık kısmı geçmemiş bana, bir inadı, dik kafalılığı bir aceleciliği bir de hem dille hem eylemle yakma yıkma kısmı var😂
Saydigin tüm özellikler bende de var Mune. Ortak özelliklerimiz de çok demek ki 😂 ama kiskancimdir da yani. Tabi eşime güvendigim için aştım biraz çok şükür 🥲

X