Namaza başlamak istiyorum. Napmaliyim bakabilir misiniz?

Sabah namazına ne olursa olsun 1 defalık kalkın diğer vakitler ağir geliyorsa sadece sabahlari kılın, günü ona göre yaşıyor insan. Kendinize cizelge yapip motive olabilirsiniz.
Ben cocuklara her gün 1 vakit artırarak kılabilmelerini söylüyordum. Sonra adapte oluyor insan. Okudugunuz kitap iceriklerinde size namazı ve Allah'ı hatirlatacak olanları seçin. Bununla ilgili hergün 1 video izlemeye çalışın. Burada da düzenli namaz topikleri var onlara bakın hergün yazın ne kilmişsaniz. Motivasyonunuzu kendiniz artırın ciddi vakit ayırin inşallah daim olur😊

Sabah namazına ne olursa olsun 1 defalık kalkın diğer vakitler ağir geliyorsa sadece sabahlari kılın, günü ona göre yaşıyor insan. Kendinize cizelge yapip motive olabilirsiniz.
Ben cocuklara her gün 1 vakit artırarak kılabilmelerini söylüyordum. Sonra adapte oluyor insan. Okudugunuz kitap iceriklerinde size namazı ve Allah'ı hatirlatacak olanları seçin. Bununla ilgili hergün 1 video izlemeye çalışın. Burada da düzenli namaz topikleri var onlara bakın hergün yazın ne kilmişsaniz. Motivasyonunuzu kendiniz artırın ciddi vakit ayırin inşallah daim olur😊
Çok teşekkür ederim hemen birazdan hazırlayacagim çizelgeyi. Çok güzel fikriniz için çok teşekkür ederim. Motive etmesi için iyi olacak🥰🙏

Tuvalete gidince abdettinizi alın abdest alunca hemen okundugu gibi hiç bir ise başlamadan namazınızı kılın sürekli abdetli olunca rahat edemezsiniz kılarsiniz bir vakit geçince öbür vakitte mutlaka kaza edin sonraya birakmayın ALLAH daim etsin inşallah

Tuvalete gidince abdettinizi alın abdest alunca hemen okundugu gibi hiç bir ise başlamadan namazınızı kılın sürekli abdetli olunca rahat edemezsiniz kılarsiniz bir vakit geçince öbür vakitte mutlaka kaza edin sonraya birakmayın ALLAH daim etsin inşallah
Amin inşallah çok teşekkür ederim. Sabahtan beri iyiyim devam ediyorum. İnşallah daim olur içim çok rahat oluyor kilinca. Diğer türlü sanki bir boşluktayim gibi oluyor

Arkadaşlar namazlara başlamak istiyorum. Ne zaman başlamak istesem hep biraz zaman sonra unutup gidiyorum. Dünyaya dalıyorum. Daimi olması için bir daha bırakmamak için ne yapmalıyım

Açıkçası tek formülü devamlılık.
Yani bir vakti kaçırınca hepsini salma.
Devam etmeye çalışı.
Birde ilk zamanlar sadece farzını kıl.
Ben böyle böyle alıştım.
İlk zamanlar sadece farzını kıldım.
Sonra hepsini.
Bir vakti atlasam diğerinden devam ettim.
Kısa sureleri tercih ettim.
Kısa kısa sohbetler dinledim.
Dini kitaplar okudum.
Hergün yarım sayfada olsa kuranı kerim okuyorum anlamıyla birlikte.
Kendimce bi rutin oluşturdum.

S
Açıkçası tek formülü devamlılık.
Yani bir vakti kaçırınca hepsini salma.
Devam etmeye çalışı.
Birde ilk zamanlar sadece farzını kıl.
Ben böyle böyle alıştım.
İlk zamanlar sadece farzını kıldım.
Sonra hepsini.
Bir vakti atlasam diğerinden devam ettim.
Kısa sureleri tercih ettim.
Kısa kısa sohbetler dinledim.
Dini kitaplar okudum.
Hergün yarım sayfada olsa kuranı kerim okuyorum anlamıyla birlikte.
Kendimce bi rutin oluşturdum.
sabah namazını kaçırdım mesela ama öyle olunca salmiyorum kazasını kılıyorum. Bir yerden baslamak lazım . Bir arkadaş önermişti kendime günlük çetele hazırladım motive açısından iyi geldi

biraz daha ölumu dusunup bu sahte hayattan uzaklasinca eminim namazinizi da daha iyi kilarsiniz yarin ölucegimizi ve borclarimizla gitcegimiz dusuncesi ne kadar uzucu dimi M minikbaykus

Ben bir vakit de olsa kılmaya çalışıyorum. Sabah namazları en çok kılmadığım. Allah affetsin. 💔

Arkadaşlar namazlara başlamak istiyorum. Ne zaman başlamak istesem hep biraz zaman sonra unutup gidiyorum. Dünyaya dalıyorum. Daimi olması için bir daha bırakmamak için ne yapmalıyım
4 ay oldu başlayalı.Ve sayemde annemde kılmaya başladı.Vesile oldum.Birden bire ben namaza başlayıp huzura gidicem dedim ve başladım.Sukurler olsunki bırakmayı da hiç düşünmüyorum.

biraz daha ölumu dusunup bu sahte hayattan uzaklasinca eminim namazinizi da daha iyi kilarsiniz yarin ölucegimizi ve borclarimizla gitcegimiz dusuncesi ne kadar uzucu dimi M minikbaykus
Cok doğru Kendi kendime onu dedim. Ne için yaşıyoruz ne yapıyoruz. Gelme amacımız ne biraz bunlar etkiledi. Bide üste gelen imtihanlar Allah aslında uyarıyor bizi dedim.

X