Namaz kardeşliği..

Selamünaleyküm kardeşlerim ben 19 yaşında bipolar hastasıyım.Bugun diyanet fetva hattını aradım ve bipolarlarin islam dinindeki ve ibadetlerdeki durumunu sordum.Arastirip dönüş yapacağını söyledi.Sizce nedir bizim durumumuz?

Selamünaleyküm kardeşlerim ben 19 yaşında bipolar hastasıyım.Bugun diyanet fetva hattını aradım ve bipolarlarin islam dinindeki ve ibadetlerdeki durumunu sordum.Arastirip dönüş yapacağını söyledi.Sizce nedir bizim durumumuz
Takıntı ve vesvese hastalığı
Vesvese şeytandan gelir. Hergün okuya bildiğin kadar Felak Nas surelerini oku hatta suya da oku zamanla geçiyor. Bende öyleydim çok şükür hergün 100 er adet okuyorum ve inan hiçbirşeyi kafama takmıyorum çok şükür.

Aslında kızlar perşembe akşamları birbirimiz için hacet namazı kılabiliriz.
Hani şu 4 rekattan sonra selam verilip tekrar secdeye gidilince 41 kez hz yunus duasını okuyorsun o çok etkili ve çok huzur veriyor.

Aslında kızlar perşembe akşamları birbirimiz için hacet namazı kılabiliriz.
Hani şu 4 rekattan sonra selam verilip tekrar secdeye gidilince 41 kez hz yunus duasını okuyorsun o çok etkili ve çok huzur veriyor.
İlgimi çekti çok istediğim 2 hacetim var Allah izin verirse neden olmasın.
Detaylı anlatır mısınız namazın kilinisini?

Takıntı ve vesvese hastalığı
Vesvese şeytandan gelir. Hergün okuya bildiğin kadar Felak Nas surelerini oku hatta suya da oku zamanla geçiyor. Bende öyleydim çok şükür hergün 100 er adet okuyorum ve inan hiçbirşeyi kafama takmıyorum çok şükür.
Bugün 2-3 gün aradan sonra ikinci ve akşam namazlarını kilabildim çok şükür.😄

İlgimi çekti çok istediğim 2 hacetim var Allah izin verirse neden olmasın.
Detaylı anlatır mısınız namazın kilinisini?
Benim yaptığım şekli söyle anlatayım.
4 rekatlık hacet namazında ilknrekattabfatihadan sonra 3 ayetel kürsi okunuyor
2 rekatta fatiha dan sonra ihlas
3 rekatta fatiha dan sonra felak
4 rekatta fatihadan sonra Nas suresi oku
Sonra sureleri oku selam ver hiç kımıldamadan secdeye var
Orada 41 adet hz yunus duası oku sonra kalk 11 salavat çek sonrasında niyetini söyle

Orada 41 adet hz yunus duası oku sonra kalk 11 salavat çek sonrasında niyetini söyle
La ilahe illa ente subhaneke inni kuntu minezzalimin değil mi?

Allahim razı olsun☝️🤲

Arkadaşlar sürekli düşündüğüm ve hiçbir birliktelik yasamadigim bir çocuk var 3.5 senedir.Onun nasibim olup olmadığını nasıl öğrenirim kesin bir bicimde islama göre?

Arkadaşlar sürekli düşündüğüm ve hiçbir birliktelik yasamadigim bir çocuk var 3.5 senedir.Onun nasibim olup olmadığını nasıl öğrenirim kesin bir bicimde islama göre?
Konu namaz kardesliginden cikmis
Ogrenemezsin islama gore hele boyle birsey hic yok
oyle degisik isimli ilimlerle ogrencem diye de ugrasma kendi e zarar verirsin anca
Ben dusuncelerini cok saglikli goremiyorum lutfen destek al

Konu namaz kardesliginden cikmis
Ogrenemezsin islama gore hele boyle birsey hic yok
oyle degisik isimli ilimlerle ogrencem diye de ugrasma kendi e zarar verirsin anca
Ben dusuncelerini cok saglikli goremiyorum lutfen destek al
İlaçlarımı değişince yine saçmalamaya başladın diyor çevremdekiler.Durtusel hareket ediyorum yani.Tavsiyenizi dinleyeceğim.Inanin ben de bipolarima çare arıyorum.

O kadar çok duaya ihtiyacım var ki.Bildiginiz ve yaptığınızda hızlı ve hayırlı bir şekilde hemen karşılığını aldığınız dualar var mı?

Arkadaşlar vesvese mi yapıyorum acaba vutir namazını kılarken dil sürçmesi gibi bir şey yaşadım.Inna yerine inne dedim.Tekrar kilmam gerekir mi acaba?

X