Namaz kardeşliği..

enteldantell

Aktif Üye
Pro Üye
30 Haziran 2022
2.592
4.122
Arkadaşlar merhaba.
namaz konusunda hem yeni başlayanlara motive olsun hem de kendi aramzda sinerji olsun diye konuyu açmak istedim.
bazen sabah namazına kalkamadığımız,ya da namazları aksatma noktasında gevşek davrandığımız oluyor.
birbirmize bu konuda destek olalım ,namaz kardeşliği yapalım istiyorum.
ne dersiniz?
namaz vakitleri farklı olsa da , birbirimize hatırlatabilir ,namaza devam konusunda destek olabiliriz.
Aklımıza takılanları, tecrübelerimizi, dualarımızı birleştirebiliriz.
Bismillahirrrahmanirrahimm.

Arkadaşlar merhaba.
namaz konusunda hem yeni başlayanlara motive olsun hem de kendi aramzda sinerji olsun diye konuyu açmak istedim.
bazen sabah namazına kalkamadığımız,ya da namazları aksatma noktasında gevşek davrandığımız oluyor.
ne dersiniz?
namaz vakitleri farklı olsa da , birbirimize hatırlatabilir ,namaza devam konusunda destek olabiliriz.
Ay çok güzel bir konu. Ben özellikle sabah namazında zorlanıyorum bazen gün içinde de kilamadigim oluyor birbirimize destek olup çözebiliriz bence 😍 Allah razı olsun 💐❤️

Ay çok güzel bir konu. Ben özellikle sabah namazında zorlanıyorum bazen gün içinde de kilamadigim oluyor birbirimize destek olup çözebiliriz bence 😍 Allah razı olsun 💐❤️
ben de öyle düşündüm.
hoşgeldin canım
niyetimiz güzel .
RABBİM daim etsin inşallah.
sabahlarda ben de sıkıntılıyım ,kalkamıyorum doğru düzgün:KK43:(
ALLLAHtan artık vakitler döndü, kalkma imkanı oluştu

ben de öyle düşündüm.
hoşgeldin canım
niyetimiz güzel .
RABBİM daim etsin inşallah.
sabahlarda ben de sıkıntılıyım ,kalkamıyorum doğru düzgün:KK43:(
ALLLAHtan artık vakitler döndü, kalkma imkanı oluştu
Hoşbuldum canım😍
Evet niyet önemli önce gerisi de gelir inşaallah 🙏
Bende bir de regl dönüşleri sıkıntılı oluyor. Bir kere kalkarsan gerisi geliyor çoğu zaman ama özellikle temizlendikten sonra kalkamıyorum 😭

Hoşbuldum canım😍
Evet niyet önemli önce gerisi de gelir inşaallah 🙏
Bende bir de regl dönüşleri sıkıntılı oluyor. Bir kere kalkarsan gerisi geliyor çoğu zaman ama özellikle temizlendikten sonra kalkamıyorum 😭
benim de sabah uyku sorunum var
bi türlü uykumu almış kalkmıyorum tiroitten dolayı
o yüzden uyanamıyorum

Arkadaşlar merhaba.
ne dersiniz?
Canım çok güzel.. ben namaz kılıyorum sabahları uyanamıyorum
Dün namazlarımızı aksattim
Bugün inşallah yola devam

Ben de basım dara dusunce namaza sarılıyorum bu durumdan cok utanıyorum
neden utanıyorsun canım,hiç yapmamaktan daha iyi değil mi?
RABBİM çabalarını daim etsin inşallah
belki burada devamlı kılmaya niyet edersin :KK200:
Canım çok güzel ben namaz kılıyorum sabahları uyanamıyorum
Dün namazlarımızı aksattim
Bugün inşallah yola devam
canım hoşgeldin
öğlen vakti hatırlatmalara başlayalım o zaman.:KK200:

Yaa ne kadar güzel ben de katılmak isterim gün sonu 5 vakit kıldım gibi bildirilse ne güzel olur ben de sabah namazı veya gün içinde 1 vakit aksattığım oluyor reglim bitsin ben de bildireyim

Yaa ne kadar güzel ben de katılmak isterim gün sonu 5 vakit kıldım gibi bildirilse ne güzel olur ben de sabah namazı veya gün içinde 1 vakit aksattığım oluyor reglim bitsin ben de bildireyim
hoşgeldin canım
aynen ,namaz vakitlerinde hatırlatma yapacağım
vakti kılan kıldım yazarsa güzel olur. :KK200:

Hayırlara vesile olan bir topik olsun canım

RABBİM 5 vakit namaz ile nasiplendirdiği, şereflendirdiği, dosdoğru kılıp ibadetleri kabul olan kullarından eylesin cümlemizi 🤲

Gönülden ALLAH rızasını kazanabilmek için yapmaya gayret ettiğimizde, hiç bir engel kalmaz.

Elhamdülillah çok şükür vaktinde, 5 vakit namaz kılmaya gayret eden biriyim ALLAH kabul etsin

Teşvik ve feyz almak için, topiğe sık sık gelmeye gayret edeceğim.

Selam ve dua ile 🤲

Hayırlara vesile olan bir topik olsun canım

RABBİM 5 vakit namaz ile nasiplendirdiği, şereflendirdiği, dosdoğru kılıp ibadetleri kabul olan kullarından eylesin cümlemizi 🤲

Gönülden ALLAH rızasını kazanabilmek için yapmaya gayret ettiğimizde, hiç bir engel kalmaz.

Elhamdülillah çok şükür vaktinde, 5 vakit namaz kılmaya gayret eden biriyim ALLAH kabul etsin

Teşvik ve feyz almak için, topiğe sık sık gelmeye gayret edeceğim.

Selam ve dua ile 🤲
teşekkür ederim canım ALLAH razı olsun :KK200:
amin inş niyetinin yerine ulaşmasını diliyorum .:nazar:
ço sağolasın bol bol gel beklerim:)

sorulacak ilk soru NAMAZ mış. öyle duymuştum. namazım yok ama ben iyi bir insandım vs demenin de bir ehemmiyeti yok. Sıfır birden her zaman daha iyidir.
canım evet öyle.Ama kimseyi yargılayamaz.Kalplerdekini yalnız ALLAH bilir.
belki namazımız tam olabilir ama çok başka bir günah yüzünden ALLAh korusun RABBİM in azabına vuruluruz
ya da tam tersi de olabilir
hepimiz elimizden geleni yapıp gerisini ALLLAHa bırakmalıyız
RABBİM en doprusunu bilir. :KK200:

canım evet öyle.Ama kimseyi yargılayamaz.Kalplerdekini yalnız ALLAH bilir.
belki namazımız tam olabilir ama çok başka bir günah yüzünden ALLAh korusun RABBİM in azabına vuruluruz
ya da tam tersi de olabilir
hepimiz elimizden geleni yapıp gerisini ALLLAHa bırakmalıyız
RABBİM en doprusunu bilir. :KK200:
Yok yargılamak için değil de kendimi böyle motive ediyorum. Düzgün ameller işlemeye çalışıyorum iyi bir insan olarak hayatımı devam ettirmeye çalışıyorum. Sonra diyorum ki Rabbim bana farz kılmış, ilk soracağı soru bu. Kalk hemen kıl diyorum kendi kendime. Yanlış anlaşıldıysam kusura bakmayın.

X