Mide Balonu

sena134

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2014
4
3
29
Merhabalar
31.07.2023 tarihinde hava ile şişirilen mide balonu taktırdım. Sıvı ile şişirilen ve yutulabilen mide balonu ile ilgili çok başlık vardı. Belki benim gibi havalı mide balonu taktırmayı düşünen vardır diye yardımcı olmak amaçlı konuyu açıyorum. 82 kilo ile başladım şu an 5. Günüm doldu 78e düştüm. Ağrım bulantım ilk 3 gün oldu. Ama öyle YouTube’da anlatılanlar ya da forumda yazılanlar kadar şiddetli değildi, dayanabildim. Halen şikayetler var ama önemli oranda azaldı. Sadece halsizliğim devam ediyor(yemek yiyemediğim için) Bir de lıkır lıkır su içmeyi özledim. Şu anda pişman değilim umarım da olmam. Süreç hakkında bilgi vermeye devam edeceğim. 🙂

Merhaba, tam aradığım konu bu !
Öncelikle tebrik ederim bu adımı attınız, başarı ile ilerliyorsunuz.
Beni biraz bilgilendirebilir misiniz?
Hangi şehirde taktırdınız ? Fiyat nedir ? Ben istanbuldayım.
2 hafta geçmiş üzerinden, kendinizi nasıl hissediyorsunuz ?
Benim kilom 83 şuan, dönem dönem o kafamdaki konsantrasyonu sağlayıp kilo verebiliyorum ( en son pandemide kilo alıcam korkusuyla 73 kiloya indim) , sonra bi yemeğe başladım 2-3 ayda 13 kilo aldım ve 86 ya çıktım.
Artık zihinsel olarak yoruldum,bir düzene girmek istiyorum fakat mide balonu sönüp gidince hala yoluma devam edebilir miyim diye endişeliyim. Ama şuanki kilom ile fiziksel aktivite yapmak bile zor, kilolarımdan kurtulursam sanki ilerlemek, spor yapmak , daha aktif hale gelmek kolaylaşacakmış gibi geliyor.

Az önce insta da sayfalar geziyordum, bir doktora mesaj attım ilk defa bilgi almak için, sonra forum a geldim sizin konuyu gördüm, umarım ilerlemeniz bizmle paylaşırsınız.

Başarılar dilerim, gelsin güzel kıyafetler 😍

Merhabalar
31.07.2023 tarihinde hava ile şişirilen mide balonu taktırdım. Sıvı ile şişirilen ve yutulabilen mide balonu ile ilgili çok başlık vardı. Belki benim gibi havalı mide balonu taktırmayı düşünen vardır diye yardımcı olmak amaçlı konuyu açıyorum. 82 kilo ile başladım şu an 5. Günüm doldu 78e düştüm. Ağrım bulantım ilk 3 gün oldu. Ama öyle YouTube’da anlatılanlar ya da forumda yazılanlar kadar şiddetli değildi, dayanabildim. Halen şikayetler var ama önemli oranda azaldı. Sadece halsizliğim devam ediyor(yemek yiyemediğim için) Bir de lıkır lıkır su içmeyi özledim. Şu anda pişman değilim umarım da olmam. Süreç hakkında bilgi vermeye devam edeceğim. 🙂
Sena hanım selamlar
Nereye yaptırdınız acaba?

Merhaba, tam aradığım konu bu !
Öncelikle tebrik ederim bu adımı attınız, başarı ile ilerliyorsunuz.
Beni biraz bilgilendirebilir misiniz?
Hangi şehirde taktırdınız ? Fiyat nedir ? Ben istanbuldayım.
2 hafta geçmiş üzerinden, kendinizi nasıl hissediyorsunuz ?
Benim kilom 83 şuan, dönem dönem o kafamdaki konsantrasyonu sağlayıp kilo verebiliyorum ( en son pandemide kilo alıcam korkusuyla 73 kiloya indim) , sonra bi yemeğe başladım 2-3 ayda 13 kilo aldım ve 86 ya çıktım.
Artık zihinsel olarak yoruldum,bir düzene girmek istiyorum fakat mide balonu sönüp gidince hala yoluma devam edebilir miyim diye endişeliyim. Ama şuanki kilom ile fiziksel aktivite yapmak bile zor, kilolarımdan kurtulursam sanki ilerlemek, spor yapmak , daha aktif hale gelmek kolaylaşacakmış gibi geliyor.

Az önce insta da sayfalar geziyordum, bir doktora mesaj attım ilk defa bilgi almak için, sonra forum a geldim sizin konuyu gördüm, umarım ilerlemeniz bizmle paylaşırsınız.

Başarılar dilerim, gelsin güzel kıyafetler 😍
Merhaba
Manisa’da bir. özel hastanede 30.000tl ye yaptırdım. İşlemden 1 hafta sonra hiç bir problemim kalmadı. Hatta şu anda balon yok gibi. Sadece sol yan yatınca ağrı yapıyordu. Bugün fark ettim artık o da yok.
Şöyle söyleyeyim evet az yiyince doyuyorsunuz. Ama biz şişmanların genel anlamda derdi doymamak değil doyduğumuz halde üstüne misli misli yemek. Balonun bu anlamda bir faydası yok. Yani yine iradenizi kullanmak zorundasınız. E bunu balon taktırmadan yapsak da kilo veririz. Probleminiz doymamaksa taktırın. Ama doymanızın üstüne keyfi olarak yiyen bir insansanız balona hiç gerek yok paranıza yazık. Ben doymasına rağmen yiyenlerdendim şu anda 30.000 tl verdiğim için irademe sahip çıkıp spor yapıyorum çünkü verdiğim paraya acıyorum açıkçası. Ayrıca normalde geçen sene yalnızca diyetle ayda 5 kg vermiştim balon takılalı 3 hafta olmak üzere diyet ve sporla henüz 3 kilo verebildim. Ve balondan sonra aşırı acıkmaya başladım ve acıkınca mide krampları canımı çok acıttığı için ufak ufak da olsa yemek zorunda kalıyorum. Sonuç olarak 3 hafta öncesine dönsem asla taktırmazdım. Dediğim gibi doymama probleminiz varsa taktırın ama doyup da üstüne yeme akışkanlığınız varsa önermem. Sevgiler.

X