Mide balonu yutuyorum

Geçmiş olsun ve hayırlı olsun tekrar. Benim de en çok korktuğum şeydi kusmak (sürekli bulantıyla geçen bir hamilelikten dolayı) o yüzden seni çok iyi anlıyorum. Ama benim korktuğum gibi olmadı senin de olmaz inşallah. Kafanı başka şeylerle meşgul edersen daha rahat atlatırsın. Bi de şunu da unutma yutulabilir balonun yan etkileri normalinden çok çok az, bunu bilmek de insanı rahatlatıyor bence. O açlık dolayısıyla baş ağrısını iyi bilirim ama ona çok yapılacak bişey yok malesef ilk günlerde olacak biraz. Katlanılmayacak gibi değildir ama tahmin ediyorum, gidecek kiloları, gelecek güzel kıyafetleri filan düşün motivasyonunu düşürme :) Çok kötü hissedersen serum taktırıp atlatabilirsin, psikolojik olarak rahatlaman önemli sürekli kendini dinlemek yapabileceğin en kötü şey şu anda. Hepsi geçecek, herşey güzel olacak güzelll :KK66:
Sizin çocuğunuz var sanırım çocukla ilk bastaki sivi diyet nasil gecti benimde iki çocuğum var merak ediyorum

Sizin çocuğunuz var sanırım çocukla ilk bastaki sivi diyet nasil gecti benimde iki çocuğum var merak ediyorum
Evet, benim de iki çocuğum var ama biri zaten büyük diğeri de kreşe gittiği için bana ekstra bi zorlukları olmadı. Bi de sağolsun arkadaşım yanımdaydı geldi gitti destek oldu birkaç gün. Sizin çocukların yaşları küçük ve evdeler anladığım kadarıyla bu soruyu sorduğunuza göre :)
Öyleyse biraz zor geçebilir evet, size yardımcı olacak birileri vardır inşallah çevrenizde.

Selam kızlar dun gece şiddetli kramp ve yoğun mide bulantısı başladı gözlerimden uyku damlamasina rağmen beni uyutmadı. Serum taktırdım bir kaç saat uyuyabildim. Hemşire bir şeyler yemediğiniz için serum mutlaka taktırın sıvı takviyesi aynı zamanda dedi. Baya da iyi geldi o anda. 9 gibi yine krampla uyandım henüz mide bulantısı yok ama tekrar serum taktırmaya düşünüyorum cunku iki yudum su yarın çay bardağı ananas suyu dışında hiçbir şey içemiyorum. Sanki midem boğazıma dayanamış gibi bir hissiyat bide çok su içmiş sismis gibi. Tam anlamıyla ne zaman geçer acaba 😞

Evet, benim de iki çocuğum var ama biri zaten büyük diğeri de kreşe gittiği için bana ekstra bi zorlukları olmadı. Bi de sağolsun arkadaşım yanımdaydı geldi gitti destek oldu birkaç gün. Sizin çocukların yaşları küçük ve evdeler anladığım kadarıyla bu soruyu sorduğunuza göre :)
Öyleyse biraz zor geçebilir evet, size yardımcı olacak birileri vardır inşallah çevrenizde.
Yani cok var diyemem aslında kosturmacali bir hayatim var benim

İlk iki günün içerisindeyim bir şeyle pek ilgilenecek modunuz olmuyor. Zorlayabilir sizi bu anlamda. Bir sey yiyemediginiz icin haliniz olmuyor zaten maalesef

Selam kızlar dun gece şiddetli kramp ve yoğun mide bulantısı başladı gözlerimden uyku damlamasina rağmen beni uyutmadı. Serum taktırdım bir kaç saat uyuyabildim. Hemşire bir şeyler yemediğiniz için serum mutlaka taktırın sıvı takviyesi aynı zamanda dedi. Baya da iyi geldi o anda. 9 gibi yine krampla uyandım henüz mide bulantısı yok ama tekrar serum taktırmaya düşünüyorum cunku iki yudum su yarın çay bardağı ananas suyu dışında hiçbir şey içemiyorum. Sanki midem boğazıma dayanamış gibi bir hissiyat bide çok su içmiş sismis gibi. Tam anlamıyla ne zaman geçer acaba 😞
Ben ilk 5-6 gün olabildiğince sırtıma yastık koyarak uyumaya çalışmıştım tabi adına uyku denirse. Düz yattığım an inanılmaz bir yanma bulantı oluyordu. Düz yatıyorsanız o da yan etkileri artırıyor. Evde serum hizmeti alıyorsanız 2-3 gün akşamları yaptırırsanız hem bulantı kusmayı engelliyor hem uyutuyor. Ben ilk gece taktırdığımda daha serumun 10'uncu dakikası uyuyakalmıştım. İlk 2 gün su dışında hiçbişey içemedim ben ama bu nedenle 3. gün çok halsizdim az az elma suyu içmeye başladım. Ben kendimi 5. gün iyi hissetmeye başlamıştım. Ama 3. gün iyi olan da var. Sayılı gün gelip geçecek. Sonra hatırlamazsınız bile, biraz başları zordu dersiniz:)

Ben ilk 5-6 gün olabildiğince sırtıma yastık koyarak uyumaya çalışmıştım tabi adına uyku denirse. Düz yattığım an inanılmaz bir yanma bulantı oluyordu. Düz yatıyorsanız o da yan etkileri artırıyor. Evde serum hizmeti alıyorsanız 2-3 gün akşamları yaptırırsanız hem bulantı kusmayı engelliyor hem uyutuyor. Ben ilk gece taktırdığımda daha serumun 10'uncu dakikası uyuyakalmıştım. İlk 2 gün su dışında hiçbişey içemedim ben ama bu nedenle 3. gün çok halsizdim az az elma suyu içmeye başladım. Ben kendimi 5. gün iyi hissetmeye başlamıştım. Ama 3. gün iyi olan da var. Sayılı gün gelip geçecek. Sonra hatırlamazsınız bile, biraz başları zordu dersiniz:)
Kesinlikle yatmak çok zormuş serumdan sonra 3 saat falan uyumuşum ben de. Gece seruma gideceğim rahat rahat uyumak icin çünkü hem uykusuzluk hem halsizlik bitik bir durumdayım. Su bile içmek istemiyorum. Sadece bir iki yudum ananas suyu içiyorum biraz kendime getiriyor beni anlık 😁 bu ilk günlerde evde yürüdünüz mü kısa kısa da olsa sürekli yatmak bir zarar verir mi acaba ☹️

Kızlar artık benim de bir balonum var. Yaklaşık 1 saat falan oldu. Yutarken zorlandığım icin doktorum tel yardımıyla itti. Şimdilik ara ara kasılmalar oluyor dayanıyorum. Biraz da bulantı var bilmiyorum psikolojik mi yapıyorum yoksa normal mi?
İki gün boyunca sadece sıvı beslenmem gerekiyor. Et suyu vs içemem. Elma suyu ya da ananas suyu içeceğim. Sütte gaz yapacağı icin icmiyorum simdilik doktor da oyle önerdi.
Bunlarin yanı sıra dun akşamdan bu saate kadar aç kaldığım icin basım dönüyor açlık hissetmiyorum ama önceden acıktığım zaman böyle olurdum basım ağrır döner bir şeyler atıştırinca geçerdi. Şimdi ne yapacağım bilmiyorum açıkçası suanda beni bu zorluyor. Basımda bir ağırlık var. Bir de kusmaktan çok korkuyorum umarım olmaz 😓
Merhaba, tam olarak nasıl oluyor acaba bu mide balonu? Surecten biraz bahsedebilir misiniz rica etsem? Benim eşimde de kilo ve kilo verememe problemi var malesef.

Canım senin çocuğun yoktu sanırım değil mi, ben hamilelikten midem boğazıma dayanmış hissine ve rahat uyku uyuyamamaya alışık olduğum için beni o kadar zorlamamıştı. :)
Sırt üstü yatmayı filan deneme bile, sol tarafına ve biraz da yüksek yastıkla yada 2 yastıkla filan yatarsan daha rahat olabilir. İçtiklerini de yudum yudum hatta neredeyse damla damla içmen gerekiyor ki kasılmalar geçene kadar daha fazla bulantı yaşama. Kasılmalar azaldığında bil ki geçiyor artık miden pes ediyor :) Ondan sonrası rahat zaten unutacaksın gidecek :KK66:

Canım senin çocuğun yoktu sanırım değil mi, ben hamilelikten midem boğazıma dayanmış hissine ve rahat uyku uyuyamamaya alışık olduğum için beni o kadar zorlamamıştı. :)
Sırt üstü yatmayı filan deneme bile, sol tarafına ve biraz da yüksek yastıkla yada 2 yastıkla filan yatarsan daha rahat olabilir. İçtiklerini de yudum yudum hatta neredeyse damla damla içmen gerekiyor ki kasılmalar geçene kadar daha fazla bulantı yaşama. Kasılmalar azaldığında bil ki geçiyor artık miden pes ediyor :) Ondan sonrası rahat zaten unutacaksın gidecek :KK66:

Evet canım çocuğum yok☺️ Sadece sola yatabiliyorum. Ama halsizlik beni mahvetti basımı kaldıracak halim yok suanda 🫢 uyumakta istemiyor insan sürekli zsten kramplar uyutmuyor 😁 bakalım bugun de bitti diye kendimi motive ediyorum 🙈

Evet canım çocuğum yok☺️ Sadece sola yatabiliyorum. Ama halsizlik beni mahvetti basımı kaldıracak halim yok suanda 🫢 uyumakta istemiyor insan sürekli zsten kramplar uyutmuyor 😁 bakalım bugun de bitti diye kendimi motive ediyorum 🙈
Evet işte olay bu, bugün de bitti ne kaldı ki :)
En fazla 2-3 gün daha katlanacaksın öyle düşün ve günden güne azalacak şekilde. Bi de bu durumun yaklaşık 3 ay sürdüğünü düşün ve günden güne ağırlaşan bi şekilde. İşte biz buna evlat hatrına her çile çekilir diyoruz :KK70:

Evet işte olay bu, bugün de bitti ne kaldı ki :)
En fazla 2-3 gün daha katlanacaksın öyle düşün ve günden güne azalacak şekilde. Bi de bu durumun yaklaşık 3 ay sürdüğünü düşün ve günden güne ağırlaşan bi şekilde. İşte biz buna evlat hatrına her çile çekilir diyoruz :KK70:

Anneliğin kutsallığı o da 🥰🥰

Bu süreç bana çok zor geliyor.
Çok bir kilonuz da yokmuş halbuki. Diyet ve sporla verilirdi.
Geçmiş olsun. İnşAllah yaptırdığınıza değer.

O zaman kendinize en az 3 gün fırsat tanıyabileceğiniz ortamı oluşturmanız lazım önce bence. Bir de şöyle bir durum var koşuşturmacalı hayatınızın içerisinde diyete düzenli uyabilecek misiniz? 3 gün bir şekilde sürünerek de olsa atlatılır hadi diyelim o bişey değil, ama kendinize zaman ayıramayacak durumdaysanız ve diyete uyamazsanız sizin için boşa çekilmiş çile ve boşa harcanan para olur.
Bana özel hayatımda da forumda da bu konuda soru soran herkese şunu diyorum; önce kendinizi iyice bir tartın, kilo vermeyi niye istiyorum ve yeterince istiyor muyum diye. Psikolojik olarak hazır olmak çok önemli bence ve iyice düşünülüp öyle verilmesi gereken bir karar. Sosyal medyada şurda burda öncesi-sonrası fotoğraflarını görüp de bi hevesle bu işe kalkışılınca çok sonuç alınacağını düşünmüyorum ben. Herkese de uygun değil zaten, mesela doktorum beni görüp ben de yaptırayım diye giden bir yakınıma sizin fayda göreceğinizi düşünmüyorum dedi ve balonu takmadı.
Umarım kafanızı daha çok karıştırmamışımdır ama niyetim her açıdan düşünüp sonra pişmanlık yaşamamanızı sağlamaktı :)

Her isteyen balon yutuyor mu?
Hangi doktora gitmek gerek?
Fiyat vs nedir?
Hayır herkese uygun birşey değil. Obezite tedavisi bu, öyle 3 günde 5 kilo ver vs. gibi zayıflama yöntemi adı altındaki bişeylerden değil. Kısaca anlatılacak birşey de değil o yüzden aşağı link bırakıyorum, konu sahibinin ve benim gittiğimiz doktorun sitesi, detaylıca anlatmışlar herşeyi okumanızı öneririm

Bu süreç bana çok zor geliyor.
Çok bir kilonuz da yokmuş halbuki. Diyet ve sporla verilirdi.
Geçmiş olsun. İnşAllah yaptırdığınıza değer.

Süreç söylediğiniz gibi zor maalesef ama buna değeceğine inanıyorum 🙏🏻 Bu zamana kadar hep diyet spor denemelerim oldu ömrümün sonuna kadar diyet yapmam gerekiyordu istedigim kiloya inebilmek için ve başaramıyordum hep basa sarıyordum. 60 kilo iken 55 olmak isterdim kendimi bir anda 74 kilo olarak buldum ve umutsuzluğa kapıldım diyetle zaten çok zor kilo veren bir insanım. Böyle bir yola girdim eşimle uzun uzun araştırdık. Yakın çevreme de bahsetmedim tepkilerini tahmin edebildiğim için. Umarım başarı örneklerinden biri de ben olurum. Çektiğim tüm zorluklara değer 🥳

Süreç söylediğiniz gibi zor maalesef ama buna değeceğine inanıyorum 🙏🏻 Bu zamana kadar hep diyet spor denemelerim oldu ömrümün sonuna kadar diyet yapmam gerekiyordu istedigim kiloya inebilmek için ve başaramıyordum hep basa sarıyordum. 60 kilo iken 55 olmak isterdim kendimi bir anda 74 kilo olarak buldum ve umutsuzluğa kapıldım diyetle zaten çok zor kilo veren bir insanım. Böyle bir yola girdim eşimle uzun uzun araştırdık. Yakın çevreme de bahsetmedim tepkilerini tahmin edebildiğim için. Umarım başarı örneklerinden biri de ben olurum. Çektiğim tüm zorluklara değer 🥳
Bak şimdi aklıma geldi, çevrendekilere bahsetmemekle iyi yapmışsın "Aman canım senin kilonda ne var", "Biraz boğazını tutsan verirdin" sözlerini o kadar çok duydum ki bu insanın motivasyonunu çok kırıyor o anda. Ama şimdi noldu biliyor musun, bana bunları söyleyenler şimdi her fırsat bulduklarında beni kenara çekip bende mi yaptırsam acaba diyor :KK70:
10 seneden fazla hayalini kurduğun kiloya gelmek için çabalayıp da hep bi yerde takılıp kalmayı, sonra da tekrar kilo alıp başa dönmenin ne demek olduğunu çok iyi biliyorum ve seni en iyi ben anlarım. Kim ne derse desin ben hayatımın en karlı yatırımını yaptığımı düşünüyorum, hele de ben yaptırdıktan sonra dolar yükselip fiyatlar uçtuktan sonra :KK70:

Kesinlikle sırf bu yüzden kimseye söylememe kararı aldım. Çünkü herkes her şeyi çok biliyor. Yürüyüş yapsan verirsin boğazını tutsan verirsin gibi tavsiyeleri fazlasıyla duydum. Arayıp soranlara biraz midemi üşütmüşüm diyorum 🤪 diyet sırasında yapılan yorumlar çok yıpratıcı oluyor çok yaşadım. Tavsiye istemiyorum bu sebeple hic kimseden 🤭

Sizinki baya karlı bir yatırım olmuş 🧿 harika zamanlama 🤞🏻

X