Mide Balonu Yuttum!

Merhaba :) tabi siz beni tanımıyorsunuz ama cuma günü balon sürecimden önce bu konuyu 2 kere okudum. Benim için siz artık benden birisiniz. Lütfen bu konuyu bırakmayın taktıranlar irtibatta olalım. :)
Cuma günü çılgın ve ani kararla endoskopi ile mide balonum ve botoksum yapıldı. Kombine işlem yaptırdım. Neyime güvenerek inanın ben de bilmiyorum. Hastaneden çıktım eve geldim. Elimde ilaç listesi bir de sıvı listesi. İlk gün saat başı 1 bardak su yudum yudum yazıyor. Ne mümkün. O bir yudum su her şeyi tetikledi. Sürekli öğürme, kusma, ağrı, kramp ne varsa. Zaten açım mideme bir şey girmemiş bir önceki geceden beri. Halim yok dermanım yok o kadar kötü oldum. Eşimle gittik acile. Serumu ve iğneyi yaptırdım. O beni biraz rahatlattı. O geceyi hiçbir şey hatırlamayarak geçirdim. Ertesi gün de yine 1 yudum su içemedim ve ölü gibi uyudum. Akşamına yine gittim serum taktırdım. Hem besinsiz kaldığım için en azından serumla besin almış olurum dedim. Yine bir uyku faslı ama nasıl uyku dünyadan haberim yok. Kafamı koyduğum an gidiyorum. 3. günün şafağında ben biraz toparlar gibi oldum. Listedeki saat başı içeceklere bakarak yavaş yavaş içmeye çalıştım.İlaçlarımı içtim. Günün bitmesini bekledim ve her an ne gereği vardı böyle bir şeye diye kendime kızdım. Arkadaşlar bu konuya gelip okuyan arkadaşım bu işe gönül vereceksen şunu bil isterlerse mideni aldır, bağırsağını kestir, balon taktır hepsi fiziki bir engel. Sen mantıken bu yola kendini hazırlamadıysan süt yudumlar lahmacun hayali kurarsın. Daha da beter olursun çünkü gerçekten yiyemiyorsun. Pskilolojik olarak yıkılıyor insan. Enerjim yok, ruhum çekilmiş gibiyim. Bugün 4. günüm bugün daha iyi sayılırım. Biraz yürüyüş yaptım. Gaz sancılarına iyi geldi. 5 bardak su içmeyi başardım. Ayrıca süt, tavuk suyu ve meyve suyu içtim (annem elma armutu kaynatıp hoşaf gibi yaptı sağolsun) Bu süreçte çocuğumla zerre ilgilenemedim. Afedersiniz ama kendimden haberim yoktu :) Tabi bu kadar besinsiz susuz giden kilo şu an için 4 kg. Bugün üstüne regl olmamda cabası :) Kıssadan hisse varsa balonlular beklerim sohbete gelin görüşelim, motive olalım. :)Bu konuda çok bilgi var bu konu yaşasın istedim. Hepinize sevgiler ve saygılar.
Sizin adınıza gerçekten çok sevindim. Bu motivasyonla ve bu bilinçle ilerlediğiniz sürece başarmanıza hiç birşey engel olamaz. Ben başardım, sizin başaracağınıza da adım gibi eminim. Durumunuzdan haberdar edin sık sık, merak edenlere yardımcı olalım dediğiniz gibi bu konu yaşasın :KK66:

Sizin adınıza gerçekten çok sevindim. Bu motivasyonla ve bu bilinçle ilerlediğiniz sürece başarmanıza hiç birşey engel olamaz. Ben başardım, sizin başaracağınıza da adım gibi eminim. Durumunuzdan haberdar edin sık sık, merak edenlere yardımcı olalım dediğiniz gibi bu konu yaşasın :KK66:
yaa çok teşekkür ederim. Tek eksiğim okumama rağmen yutulabilir balon biraz daha pahalı olduğu için endoskopik olan balondan taktırmam oldu. Sürecim daha zorlu geçti. İlk 1 3 gün oldukça ağrılı, bulantılı geçti. Sonra düzeldim. 1 haftada baya toparladım. Şu an beslenmeme dikkat etmeye çalışıyorum. Şu an 3. haftadayım. 110 ile başladım 102 kiloya indim. Dört gözle ikili hanelere inmeyi istiyorum. İlk hafta kendime nasıl böyle bir işe kalkıştım diye kızıyordum. Şimdi iyi ki bu işe girmişim diyorum. Sizin sözünüzü dinledim spora da başladım. Göğüs falan çalışıyorum :):):)

Herkese merhaba arkadaşlar bende bir haftadır sizlerin yazışmaları okuyarak net karar verdim ve bugün taktırdım ins süreç güzel geçer ve bende hayalimdeki kiloya artık kavusurum. Boy 162/kilo 71 belki kilon pek yokmuş diyetle halledersin diyebilirsiniz ama buyuk oranda kilo verdim bir yildirda 65 e inip tepem atınca yiyip 75 oluyorum bu artık beni yordu. onlymelek onlymelek enerjisi süreci inancı beni etkiledi.cunku fazla bu süreçte bilgiye ulaşmak mümkün değilmiş anladım ben

yaa çok teşekkür ederim. Tek eksiğim okumama rağmen yutulabilir balon biraz daha pahalı olduğu için endoskopik olan balondan taktırmam oldu. Sürecim daha zorlu geçti. İlk 1 3 gün oldukça ağrılı, bulantılı geçti. Sonra düzeldim. 1 haftada baya toparladım. Şu an beslenmeme dikkat etmeye çalışıyorum. Şu an 3. haftadayım. 110 ile başladım 102 kiloya indim. Dört gözle ikili hanelere inmeyi istiyorum. İlk hafta kendime nasıl böyle bir işe kalkıştım diye kızıyordum. Şimdi iyi ki bu işe girmişim diyorum. Sizin sözünüzü dinledim spora da başladım. Göğüs falan çalışıyorum :):):)
Şahane, aynı bu motivasyonla devam, aman göğüslere dikkat :KK66:
Ben de aslında baştan yan etkilerden özellikle de kusmaktan çok çok korkmuştum ama şimdi düşününce diyorum ki boşuna korkmuşum 3-5 gün bi şekilde geçermiş ya senelerdir kiloların her türlü yükünü çekmişim buna bi şekilde katlanılır yani.

Herkese merhaba arkadaşlar bende bir haftadır sizlerin yazışmaları okuyarak net karar verdim ve bugün taktırdım ins süreç güzel geçer ve bende hayalimdeki kiloya artık kavusurum. Boy 162/kilo 71 belki kilon pek yokmuş diyetle halledersin diyebilirsiniz ama buyuk oranda kilo verdim bir yildirda 65 e inip tepem atınca yiyip 75 oluyorum bu artık beni yordu. onlymelek onlymelek enerjisi süreci inancı beni etkiledi.cunku fazla bu süreçte bilgiye ulaşmak mümkün değilmiş anladım ben
Merhabalar, balonunuz hayırlı olsun o zaman aramıza hoşgeldiniz. :KK68:
Bu konuyu açmaktaki amacım buydu zaten, çok fazla bilgi yoktu ama itiraf edeyim bu kadar da faydalı olabileceğimi düşünmemiştim. Gerek buradan, gerek kendi çevremden o kadar çok kişiye yardımcı oldum ki balon konusunda bu bana çok iyi hissettiriyor gerçekten. Sizler de yazmaya devam edin, hatta bayram sonrası çok yakınımda yeni bir balon süreci de başlıyor. Ben de yeniden paylaşıma başlayabilirim süreçle ilgili.

Merhabalar, balonunuz hayırlı olsun o zaman aramıza hoşgeldiniz. :KK68:
Bu konuyu açmaktaki amacım buydu zaten, çok fazla bilgi yoktu ama itiraf edeyim bu kadar da faydalı olabileceğimi düşünmemiştim. Gerek buradan, gerek kendi çevremden o kadar çok kişiye yardımcı oldum ki balon konusunda bu bana çok iyi hissettiriyor gerçekten. Sizler de yazmaya devam edin, hatta bayram sonrası çok yakınımda yeni bir balon süreci de başlıyor. Ben de yeniden paylaşıma başlayabilirim süreçle ilgili.
Teşekkür ederim, hoşbuldum. Bende bu süreçte haftalık kilo bildirimimi yaparım ☺️ bakalım nasıl ve nekadar değişim olacak

Merhaba, sizin hikayenizden çok etkilendim. Ben de balon taktıracağım. Balon taktırmanızın ardından 1,5 yıl geçmiş. Balondan sonraki durumunuzu da yazabilir misiniz? Kilo kontrolünü şuan nasıl sağlıyorsunuz ve kaç kilodasınız? Yeme düzeniniz şuan nasıl?

Vee işlem yapilali 4.gun oldu bende bin pişmanlık surecindeyim ağrısi kusması ve halsizligi yüzünden.ama herkes geçiyor dediği için bekliyorum.sadece dün serum vurdurdum daha çabuk toparlarim diye.hayirlisi.daha kaç gün çekerim bu durumu bilemiyorum

Merhaba, sizin hikayenizden çok etkilendim. Ben de balon taktıracağım. Balon taktırmanızın ardından 1,5 yıl geçmiş. Balondan sonraki durumunuzu da yazabilir misiniz? Kilo kontrolünü şuan nasıl sağlıyorsunuz ve kaç kilodasınız? Yeme düzeniniz şuan nasıl?
Merhaba, ben beslenme alışkanlığımı sürdürüyorum hala, çok katı değil tabi ki, ama porsiyon kontrolünü sürdürmek en önemlisi. Aslına bakarsan kendimi kısıtlamıyorum ama nefis körlemek derler ya aynen öyle yapıyorum canım bişey istediyse yiyorum ama az ve dengelemeye çalışıyorum günlük öğünleri. Kilom şu anda 2-3 kilo yukarı, 2-3 kilo aşağı oynuyor ama bu benim su tüketmememden ve ödemden kaynaklanıyor. Bu yüzden hala sabit diyebiliriz, kilo almıyorum diyebiliriz yani.

Vee işlem yapilali 4.gun oldu bende bin pişmanlık surecindeyim ağrısi kusması ve halsizligi yüzünden.ama herkes geçiyor dediği için bekliyorum.sadece dün serum vurdurdum daha çabuk toparlarim diye.hayirlisi.daha kaç gün çekerim bu durumu bilemiyorum
merhaba şu an nasilsiniz acaba bende düşünüyorum da mide balonunu

Iyi geceler, bende 13 aylik Spatz3 Balon taktirmak istiyorum. Almanyada yasiyorum. Burada taktirmayi düsünüyorum. 12 aylik Spatz taktiran varmi aranizda?

iyi olmanıza çok sevindim kaç kg ile başladınız acaba ve şu an kacsiniz
71.3 ile başladım şuan 66.5 kg ile devam ediyorum tabi midemde 500 Luk balonda var.ben sıfır hareketle devam ediyorum kızımla ilgilenmeye gidiyor tüm enerjim. bu böyle devam etmez ins belki spor yapabilsem daha çok vericem ama bı parka çıkarsam çocuğu eve zor kendimi atıyorum yatak döşek Sürünüyorum 😂 sonu güzel olacak onu hayal edip ha gayret diyorum 😝

71.3 ile başladım şuan 66.5 kg ile devam ediyorum tabi midemde 500 Luk balonda var.ben sıfır hareketle devam ediyorum kızımla ilgilenmeye gidiyor tüm enerjim. bu böyle devam etmez ins belki spor yapabilsem daha çok vericem ama bı parka çıkarsam çocuğu eve zor kendimi atıyorum yatak döşek Sürünüyorum 😂 sonu güzel olacak onu hayal edip ha gayret diyorum 😝
ah ne güzel rakam o öyle valla ona can kurban

X