Mide Balonu Yuttum!

onlymelek

Guru
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2010
234
235
Kızlar merhaba, başlıktan da anlaşılacağı üzere ben dün mide balonu yuttum :))
Araştırma yaptığım süreçte (ki 4-5 aydır araştırdım durdum) yutulan mide balonu konusunda forumda ve dahi internette çok fazla yorum ve bilgi bulamadım. Taktırırsam girip ben yazacağım diye kendime söz verdim ve işte şimdi buradayım. :))
Hamilelik sonrasında mide botoksu yaptırmaya niyetlendim, araştırınca vazgeçtim sonra mide balonuna yöneldim ama doktorum emzirme sürecinde balon takamayacağını sütü etkileyebileceğini söyledi, hem de acele etme belki verebilirsin emzirme sürecinde kilolarını dedi, o da olmadı. Emzirmeydi, pandemiydi derken 3 sene geçti aradan ve ben hamilelik sonrası kilo veremediğim gibi üstüne de biraz kilo aldım.
78 kiloda balon takıldı şu anda. Balon işinden en başta korkuyordum açıkcası çünkü çok mide bulantısı ve mide ağrısı filan yaşadıklarını söyleyenler vardı. Ağrı neyse ağrı kesici filan katlanılır birkaç gün dedim ama bulantıya 6 ay sürekli bulantı yaşadığım bi hamilelik sonrası hiç tahammülüm yoktu. Bu yutulan balondan sonra bulantı filan yaşanma olasılığı daha az diye bunu tercih ettim ama yine de bulantı korkusuyla yuttum balonu açıkcası. Biraz büyükçe bi kapsül, eski gripinlerden hallice :)) Yutamayacağım diye de korktum görünce ama doktorum epey sakinleştirdi her aşamada şimdi su alıyoruz ama yutmuyoruz, şimdi yutkunuyoruz filan diye diye yutturdu bana balonu. Sonra röntgen çekiliyor, balon inmiş mi mideye diye bakılıyor sonra da şişiriyor serumla doktor balonu. Şişirirken hissettim baya içerde balonun şiştiğini de. Sonra tekrar röntgen, balonu gördük röntgende kuzu kuzu yatıyor midemde :)) Ağzımdaki kabloyu çekip çıkardı doktor, öyleydi böyleydi derken bitti gitti boşuna kuruntu yapmışım ya yutamazsam bilmem ne diye. Tabi takılınca iş bitmiyor, asıl önemli kısım şimdi başlıyor. Ben mide bulantısı ne zaman başlayacak diye beklemedeyim, o kadar eminim ki midemin bulanacağına :))
Doktorum bulantı önleyici ilaçlar verdi, korkma çoğu kişide mide bulantısı görmüyoruz bu balonda filan diye rahatlatmaya çalıştı sürekli ama ben tetikte bekliyorum yani. Ama dün de bugün de hiç bulantım olmadı, hatta ara ara midemde hissettiğim kasılmalar dışında hiç bi değişiklik olmadı balon taktırmışım taktırmamışım hiç farklılık yok gibi. Ben midemde onu hissederim herhalde diyordum sürekli ama öyle bişey yokmuş. Şimdi artık kendimi dinlemeyi bıraktım, kilo vermeye başlama zamanı :))
Açlık hissine gelince daha çok yeni sonra ne olur bilmiyorum ama hiç açlık hissetmiyorum. Pandemide çok kötü yemeye vurmuştum, durup dururken aç filan değilken sürekli canım birşeyler istiyordu, hep atıştırma halindeydim. Şimdilik o istek de yok, canım bişey yemek istemiyor. Hatta diyetisyenin verdiği listedekileri bile yemekte zorlanıyorum, ama diyetisyenim listeye uymak için kendinizi zorlamayın miktar fazla gelirse dedi o yüzden zorlamıyorum doyunca bırakıyorum. Bi de yağ vs. ölçümü yapan tartıyla akıllı saat verdiler. Ölçümleri yapıp programa kaydediyoruz sonra gönderiyoruz. Sürekli takip altında olacağım için kilo da verebilirim diye düşünüyorum çünkü kendi halime bırakılınca kaçamakları abartacak bir yapım var :)) Hiç başlayıp da sonuna erdirebildiğim bir diyet olmadı şimdiye kadar.
Aklıma geldiğince tüm detayları yazmaya çalıştım, zaman ilerledikçe arada son durumumu da paylaşırım. Sizlerden de merak edenler olursa sorularını cevaplarım elbette...

İnşallah hiç kaçamak yapmassınız da balonunuzu patlatmazsınız😂şaka tabiki Allah yardımcınız olsun inşallah istediğiniz gibi olur. Rabbim yiyeceklere karşı nefsinizi köreltsinde canınız çok bişey istemesin inşallah 🥰🙏

İyi dilekleriniz için çok teşekkürler arkadaşlar. 1 haftalık oldu balonum :))
Şu anda moralim çok yerinde, canım bisey istemiyor ve şimdiden neredeyse 5 KG gitti çok mutluyum. Umarım hep böyle devam eder tokluk hissi. İlk defa istediğim kiloya ulaşabileceğime inancım tam. Bulantım yok diye diye kendime nazar degdirdim galiba 2 gün ara ara bulantı oldu ama öyle çok dayanılmaz birsey değildi. Şimdi normal hayatıma devam ediyorum. Gelişmeleri bildirmeye devam ederim.

Ben 16.000 TL'ye taktırdım canım yutulabilir mide balonu ama benimki. Normal endoskopiyle takılan mide balonları daha uygun fiyat olarak ama avantajlarından dolayı biraz daha fazla verip bunu tercih ettim. Sadece yutulmasindan dolayı değil balon çıktıktan sonra geri kilo alımı ihtimali de çok düşük bu balonda o yüzden daha az para verip riske atacağıma biraz daha verip garantici olayım dedim :)))
Fiyatı çok pahalıymış diye duydum. 15-20 bin liralarda

İyi gittiğine çok sevindim :)) benim de bu hafta itibariyle 10 kilo oldu çok mutluyum. Haftaya erkek kardeşim de aynı yöntemle yaptıracak, inşallah onda da faydalı olur.

Ben 16 bin versem ağzımı bantlardım sanırım.:)
Ağzımı bantlayabilsem ben de vermezdim o kadar para canım da ağzımı bantlayamadığım için verdim :)))
Kilo yüzünden her tarafımdan bi hastalık çıkmaya başladı yavaş yavaş. Teker teker onların tedavisine vereceğim parayı bir kerede verip kökten çözüm olacak diye teselli ediyorum kendimi. İnşallah kârlı bir yatırım yapmışımdır. :))

Hayırlı olsun. Yazmanıza çok sevindim. Ben de bu yöntemi görünce hemen heveslenip yaptırayım dedim araştırınca cok fazla yorum bulamadim birde fiyatı duyunca tekrar diyet ile zayıflatmayı deneyeceğim sanırım. Yine veremezsem bunu deneyeceğim.
Peki balon ne kadar sure etki ediyor?
Kendi kendine mi düşüyor çıkarmak için baska bir islem yapmak gerekiyor mu?
Diyelim artik daha fazla zayıflamak istemiyorsunuz nasil olacak?

Hayırlı olsun. Yazmanıza çok sevindim. Ben de bu yöntemi görünce hemen heveslenip yaptırayım dedim araştırınca cok fazla yorum bulamadim birde fiyatı duyunca tekrar diyet ile zayıflatmayı deneyeceğim sanırım. Yine veremezsem bunu deneyeceğim.
Peki balon ne kadar sure etki ediyor?
Kendi kendine mi düşüyor çıkarmak için baska bir islem yapmak gerekiyor mu?
Diyelim artik daha fazla zayıflamak istemiyorsunuz nasil olacak?
Balon 4 ay kalacakmış midede, sonra üstünde bir bölüm var orası eriyor balonun içindeki sıvı boşalıyor, sönmüş balon da dışkı ile atılıyormuş. Artık daha fazla zayıflamak istemiyorum dediğiniz noktada balonu çıkartabiliyorlar ama balonu öyle 5-6 kilo fazlası olana yapmıyorlar zaten. Balon için uygun vücut kitle indeksinde olan kişilerin 15-20 kilo fazlası oluyor zaten mantıken. 4 ayda da o civarda kilo veriyorsunuz, erken çıkarttırmayı düşünen olur mu bilmem ama pek sanmıyorum. Zaten kontrollü zayıfladığınız için kilo yağdan gidiyor. Yağ oranı azaldıkça kilo verme de yavaşlar dedi diyetisyen, öyle çok fazla zayıflama ya da sarkma filan olmaz diye düşünüyorum şu durumda. Bakalım zaman ilerledikçe neler olacak. Ben her ihtimale karşı yürüyüş yapıyorum, evde kendim egzersiz yapıyorum sarkmadan güzelce yağlarımdan kurtulurum umarım :)))

Merhaba, kilo durumunuz nedir? ben tüp mideliyim ama 4 yıl oldu. Ve midem eskisi gibi olmasada normal bir insan kadar yiyebilecek vaziyette şuan.ben doğumdan sonra kilo aldım.şimdi yine vermem gereken 15..20 kilom var.sizden balonu okudum ama fiyat fazlaymış.şimdi spor+diyet+zayıflama çayı şeklinde ilerliyorum.

Merhaba, kilo durumunuz nedir? ben tüp mideliyim ama 4 yıl oldu. Ve midem eskisi gibi olmasada normal bir insan kadar yiyebilecek vaziyette şuan.ben doğumdan sonra kilo aldım.şimdi yine vermem gereken 15..20 kilom var.sizden balonu okudum ama fiyat fazlaymış.şimdi spor+diyet+zayıflama çayı şeklinde ilerliyorum.
Merhaba,
Benim kilo vermem ilk zamanlardaki gibi hızlı değil tabiki ama hala vermeye devam ediyorum istikrarlı. 11 kilo oldu şimdi. Yalnız bildiğim kadarıyla isteseniz de mide balonu taktiramazsiniz siz, tüp midelilere mide balonu takilamiyor, mide botoksu yapılamıyor.

X