MİDE BALONU TAKTIRMAYA ADIM ADIM SÜREÇLER :)

Ben bugün oldum. Fiyat konusunda üzüldüm. Türklere ayrı fiyat yabancıa ayrı fiyat yapıyorlarmış, benimde yanımdaki pasaport yabancı olunca fiyat farklı oldu. Hemşireler birşey bilmiyordu. Damar yolu açıcam diye ignelediler. Doktorum çok iyiydi. Gündüz 11 de oldum. Hastaneden 3 te çıktık. Otekde kalıyorum şimdi. 2 kere su kustum

Sedasyonun etkisi olduğu için bugun hissetmezsiniz, yarın kötü olur dedi doktor. Yarını bekliyoruz şimdi

Merhabalar, umarım kolay geçmiştir süreciniz. Sizde son durum nasıl, süreç nasıl geçti?
İlk gün ve gece daha çok istifra ve batma vardı. Vücutta su kalmadığı için bugün acile gittim serum taktırdım. Ne içsem cikiyo. Şuanda da acayip bı mide yanması var. Evde gaviskon vardı onu içtim Sanırım böyle böyle 1.2 güne rahatlarsın.

Sedasyonun etkisi olduğu için bugun hissetmezsiniz, yarın kötü olur dedi doktor. Yarını bekliyoruz şimdi
Dr haklıymış ilk gün rahatti kusma o kadar rahatsız etmiyordu ama kramp fena geçecek mi böylemi kalacak bilemedim. Bı tık pişmanlık var bende

Benim midem saglamdir, onun icin fazla hissetmiyorum galiba. Bugun ikinci gun,toplamda 4 sefer su kustum. Henuz kramp baslamadi. Su bile icemiyorum. Bu hafta zaten sadece su ve cay falan gececek. Haftaya biraz daha meyvesuyu falan baslayacak galiba. Ama simdi ogrendim bir arkadasim 6 ay once taktirmis ve bir işe yaramamış. Umarım benimki yarar

İlk gün ve gece daha çok istifra ve batma vardı. Vücutta su kalmadığı için bugün acile gittim serum taktırdım. Ne içsem cikiyo. Şuanda da acayip bı mide yanması var. Evde gaviskon vardı onu içtim Sanırım böyle böyle 1.2 güne rahatlarsın.
İnşallah, kolaylıklar dilerim. Çarşamba günü takılacak benim de. Mide ağrı ve krampları dayanılmayacak boyutta mı acaba 😢

İnşallah, kolaylıklar dilerim. Çarşamba günü takılacak benim de. Mide ağrı ve krampları dayanılmayacak boyutta mı acaba 😢
Yok o kadar değil. Ama ben çabucak normale dönmek istiyorum. Hastaya ve hastalığa tahammülüm pek yok genelde. Sabır edin geçecek deyin kendinizi dinlemeyin . Oyalanacak şeyler bulun. Şimdiden çok geçmiş olsun gonlünüzce olsun hersey

Yok o kadar değil. Ama ben çabucak normale dönmek istiyorum. Hastaya ve hastalığa tahammülüm pek yok genelde. Sabır edin geçecek deyin kendinizi dinlemeyin . Oyalanacak şeyler bulun. Şimdiden çok geçmiş olsun gonlünüzce olsun hersey
Çoook teşekkür ederim, size de şifa olsun, geçmiş olsun. Açıkçası bu ağrılı sancılı süreç korkutuyor biraz 😢

Çok teşekkür ederim, inşallah kolay geçiririz. Bilgilendirelim birbirimizi 🥰

Bugun 3. Gun. Dun biraz bulanti ilaci ictim. Cok ise yaradi. Kusma olmadı dünden beri. Bugün bir bardak kadar elma suyu içebildim. Yarın uçuşum var. Umarım iyi geçer.

Çok sevindim, ağrılarınız devam ediyor mu peki?
Yarın balonun takılıyor. Çok heyecanlıyım. Hatta durgunlasmis bile olabilirsin. Endişe ediyorsun cunkü ben takılmadan önceki 2 günden takilana kadar sustum hep eşim tuhafsin deyip durdu. Ama korkma endişe etme. İlaçlarla serumlarla zor olan o 2 gün geçip gidecek. Uzan bol bol Uzan hayatım. Kusadabilirsin bunlar olacak tabiki az bir sabır edeceksin. Ayrıca herkeste aynısı olacak diye birşey yok. Belki de çok hafif atlatacaksin. Serum taktiracak olursan geceye doğru taktir daha rahat uyursun. 3. Gün öyle aman aman bişey kalmiyo. Hafif kasılmalar oluyor. 4. Gün derin bir nefes alıcaksın . Sıhhatli saglikli bir operasyon gecirmeni diliyorum. Ben bugün tartıldım ya Tülaycığım. 84 ile başladım 79 u gordüm şok oldum. Sudan mi yağdan mi bilmem. Ama mutlu oldum. Bol bol eksiler görelim inşallah. Şu boğazımı tutacak bir şeyler olsa keşke de acıkmasam diye yalvardığım zamanlar oldu, hatta ağladım çoğu gece. Allah icad edenden bin kez razı olsun .

Yarın balonun takılıyor. Çok heyecanlıyım. Hatta durgunlasmis bile olabilirsin. Endişe ediyorsun cunkü ben takılmadan önceki 2 günden takilana kadar sustum hep eşim tuhafsin deyip durdu. Ama korkma endişe etme. İlaçlarla serumlarla zor olan o 2 gün geçip gidecek. Uzan bol bol Uzan hayatım. Kusadabilirsin bunlar olacak tabiki az bir sabır edeceksin. Ayrıca herkeste aynısı olacak diye birşey yok. Belki de çok hafif atlatacaksin. Serum taktiracak olursan geceye doğru taktir daha rahat uyursun. 3. Gün öyle aman aman bişey kalmiyo. Hafif kasılmalar oluyor. 4. Gün derin bir nefes alıcaksın . Sıhhatli saglikli bir operasyon gecirmeni diliyorum. Ben bugün tartıldım ya Tülaycığım. 84 ile başladım 79 u gordüm şok oldum. Sudan mi yağdan mi bilmem. Ama mutlu oldum. Bol bol eksiler görelim inşallah. Şu boğazımı tutacak bir şeyler olsa keşke de acıkmasam diye yalvardığım zamanlar oldu, hatta ağladım çoğu gece. Allah icad edenden bin kez razı olsun .
Yaaa çok teşekkür ederim. Ruh halimi o kadar iyi anlamışsınız ki, şuan ailemden biriymişsiniz gibi hissettim 🫶🏻 çok tedirginim, tuhafım. Ama umuyorum ki rahat atlatayım bu süreci. Kilo konusunda maşallah bayaa eksileri görmüşsünüz, inşallah bu süreç istediğimiz gibi ilerleriz.
Desteğiniz için çoook teşekkür ederim, çok sıkıntılı bi durum yaşarsam, tecrübelerinize talibim 🥰🥰🥰🥰

Yaaa çok teşekkür ederim. Ruh halimi o kadar iyi anlamışsınız ki, şuan ailemden biriymişsiniz gibi hissettim 🫶🏻 çok tedirginim, tuhafım. Ama umuyorum ki rahat atlatayım bu süreci. Kilo konusunda maşallah bayaa eksileri görmüşsünüz, inşallah bu süreç istediğimiz gibi ilerleriz.
Desteğiniz için çoook teşekkür ederim, çok sıkıntılı bi durum yaşarsam, tecrübelerinize talibim 🥰🥰🥰🥰
Elbette burdayım yaz bana yardım ederim elimden geldiğince. Dediğim gibi duanı oku rahat ol. İlaçlarını asla ihmal etme. Birde yudumlarini minik minik al. 3 gün fazla değil. Kuş gibi uyanacaksin sonunda. Dualarım seninle haydi şimdiden geçmiş olsun . Bu arada son gece kaygıdan uyumamistim ertesi gün bayağ işime yaradı paşa uykuya daldım. 🤭🥰😇🧿🧿 Hadi Allah'a emanet

Bugun 3. Gun. Dun biraz bulanti ilaci ictim. Cok ise yaradi. Kusma olmadı dünden beri. Bugün bir bardak kadar elma suyu içebildim. Yarın uçuşum var. Umarım iyi geçer.
Sanırım ben senden bir gün ilerideyim necom. Nasıl hissediyorsun. Bugün uçuşun vardı nasıl geciyo. Durumunu merak ediyorum. Geçmiş olsun

Birbuçuk saat side-antalya yaptık. Sonra 4,5 saat uçak yolculuğu. İyiydi. Ama uçaktan indikten sonra 1 saat yolculuk zorladı beni. Havalanındayken 2 kaşık çorba,2 kaşık puding yedim. Eve gelincede eşimin hamburgerinden bir ısırık aldım. Sonra bir çorba kasesi tarhana çorbası yaptım,süzgeçten geçirip içtim. Çok yemiş gibi oldum ama 3gündür çok susuz kaldım. Onun için zorladım biraz kendimi. Suyu çok içmeye çalışıyorum,yudum yudum . Normalde ilk bir hafta su ve meyve suyu,ikinci hafta çorba,üçüncü hafta lokmalara başlayabilirsin demişti diyetisyen ama ben 4. Günde başlamış oldum.

Diyetisyenin verdigi dosyayı maalesef kaybettim,onu aramam lazım haftaya ama zaten sadece 4 hafta takip ediyorlarmış.

Diyetisyenin verdigi dosyayı maalesef kaybettim,onu aramam lazım haftaya ama zaten sadece 4 hafta takip ediyorlarmış.
Burda 6 ay dediler adana özel hastanelerde . Ama ben firmadan direk alıp doç Dr yaptırdım. Devlet diyetisyeni ne baslicam yarın. Zaten takip edecek nesi var. Şunu yeme bunu ye ara öğun ye falan. YouTube'un açsan bı dolu diyetisyen mide balonu videosu var.

Elbette burdayım yaz bana yardım ederim elimden geldiğince. Dediğim gibi duanı oku rahat ol. İlaçlarını asla ihmal etme. Birde yudumlarini minik minik al. 3 gün fazla değil. Kuş gibi uyanacaksin sonunda. Dualarım seninle haydi şimdiden geçmiş olsun . Bu arada son gece kaygıdan uyumamistim ertesi gün bayağ işime yaradı paşa uykuya daldım. 🤭🥰😇🧿🧿 Hadi Allah'a emanet
Sanırım bana da bu gece uyku yok 😊
Uyarıları mutlaka dikkate alıcam. Bakalım, nasıl bi süreçten geçicem. Ben de yarından itibaren deneyimlerimi buraya yazıcam. Takipteyim 🥰🫶🏻

Bugun sabahtan beri hiç bir şey yemedim. Bir kupa açık ılık çay içtim. Bir tane bisküvi yemeye çalışıyorum. Midem az biraz rahatsız gibi oldu. Bir tane renee çignedim. Kilo olarak başlangıç için 78 demişlerdi bana,bu sabah 75 çıktı tartıda. Ama ülke degişikligi tartı farkı olabiliyor. Sanırım 2 kilo vermiş oldum. En son 77diydim çünkü. Bugun 5. Gün. Toplamda 15 kilo civarı vermeyi hedefliyorum

X