Mide balonu taktırdım. Adım adım mide balonu.

merhaba bende 23 martta endeskopi ile mide balonu taktırdım 92 kilo ile ilk 3 gunu yatmaktan hatırlamıyorum sonrasında duzeldım 4 ve 5.gun toparlanmıstım..6. ve 7.gun oruc tutmaya basladım daha oncesınden zaten bır besın alamadaım gunde 1 cay bardagı su ve 1 cay bardagı ayran ıctım..orucla bırlıkte tamamen halsızlık bıtkınlık susuzluk... su icmek ıstıyorsun ama ıcemıyorsun..yada bıraz ıcıyorsun tekrar cıkartıyorsun.bugun anladım kı oruc tutmaya devam edersem saglıgımdan olacagım..bıraz ara vermeyı dusundum..dıyetısyenımın verdıgı kahvaltıyı yaptım cok az.. yudum yudum her saat bası su ıcıyorum..sonrasında kusmamak ıcın kendımı zorluyorum..cay ictim sanırım sıcak cay daha ıyı geliyor..ama 3 dakıkalık..sonrasında tekrardan geyirme ve bulantı vs.. dun kontrolum vardı 86 ya dusmusum ama 300 gram yag vermısım..vucudumda su bıtmıs..suan benım durumum cok ıc acıcı degıl ve 8.gunum iyelesecegım gunu beklıyorum..ıyı olucagım Allahın izniye...burdakı arkadaslar hepimiz hemen hemen yenıyız..takıpleslım insAllah morel olur..

Dün taktırdım serum bugün de gideceğim. Balonu hissediyorum ağırlık ve batma hissi hiç geçmiyor sizde de oldu mu? Olduysa sonra bu his ne zaman geçti? Teşekkür ederim
Benim bugün 10. Günüm 1 hafta göğüs ağrısı çektim sonrasında halsizlik ağrı bulantı kusma sancı hepsi vardı dün drımla konuştum serum yaptırmamı söyledi 2 gün boyunca dün yaptırdım biraz daha toparladım bende ağırlık ve batma hissi şuan geçmiş değil.. geçmiş olsun sizede

Balonu içiniz de hissediyormusunuz? Batma ağırlık gibi? Ben çok halsizim kafamı kaldıramıyorum bu halsizlik ne kadar süre sonra geçiyor
Batma ya da bir agirlik hissetmiyorum.ben sadece ilk 3gun kramp yasadim birde 2.gun hizli sekilde fazla su icmistim sonrasinda hemen kustum.suan 24.gunum hep tokum,aclik hissetmiyorum ama canim sevdigim ve onceden tukettigim herseyi hep istiyo.oructa tutuyorum inan yemek yemeyi unuttum,sadece biraz hizli yada fazla yedigimde boyle siskinlik,mide bulantisi,rahatsizlik hissi veriyo bende bunu yasamamk icin az yemege alstryorm kendimi😌

Malesef yok serum taktırırdım ben fakat kramplarım geçmedi
Merhaba, öncelikle çok geçmiş olsun. Taktırdığıma pişman oldum demişsiniz ama acı çekmenin etkisiyledir ve inanın 1 hafta sonra ufak ufak birşeyler hissetsenizde alışıp unutacaksınız :) Benim 6. günüm. Çok halsizim, çalışıyorum da aynı zamanda. Çok zorluyor. İlk 3 günüm zordu, net hatırladığım pek bir şey yok :KK70:

Batma ya da bir agirlik hissetmiyorum.ben sadece ilk 3gun kramp yasadim birde 2.gun hizli sekilde fazla su icmistim sonrasinda hemen kustum.suan 24.gunum hep tokum,aclik hissetmiyorum ama canim sevdigim ve onceden tukettigim herseyi hep istiyo.oructa tutuyorum inan yemek yemeyi unuttum,sadece biraz hizli yada fazla yedigimde boyle siskinlik,mide bulantisi,rahatsizlik hissi veriyo bende bunu yasamamk icin az yemege alstryorm kendimi😌
Geçmiş olsun. Aslında bahsettiğiniz şekilde az yemeğe alıştırsak kendimizi daha çok kilo verebiliriz :)
Sevdiğim şeyleri benimde canım istiyor ama şiş ve tok hissediyorum genel olarak.

Geçmiş olsun. Aslında bahsettiğiniz şekilde az yemeğe alıştırsak kendimizi daha çok kilo verebiliriz :)
Sevdiğim şeyleri benimde canım istiyor ama şiş ve tok hissediyorum genel olarak.
Merhaba bende taktirali 3 gün oldu bende çok fazla bir sikayet olmadı sıvı besleniyorum ama çok şişim nedense vücudum ödem yapiyor

Bu konuyla ilgili herkes yarım yamalak yazıp bırakmış. Herkes amacına ulaşıp devamını getirmemiş o yüzden saat saat sizinle paylaşacağım.
Mide balonu
16.03.23
11:55
Balonum takıldı. Yaklaşık 16 saat birşey yiyip içmedim operasyon öncesi. Enson oldukça susadigimı hatırlıyorum. Ben balonun endoskopik yolla takılmasını talep ettim. Doktorum aneateziyle uyutulmami önerdi fakat ben anastezi kabul etmedim çünkü nasıl birşey olduğunu görmek istiyordum. Biraz debelenedek de olsa işlem çok hızlı bir şekilde bitti. 500 ml sıvı doldurdular. Kiloma göre midem fazla büyükmüş. Eve gelince fazla haraket ettiğim için mide bulantım oldu. Sanırım 2-3 gün yan etki yasiycam.
18:56 midemde bir ağırlik hissi var. Sanırım kramptan çünkü ara ara hafifliyor. Çok fazla mide bulantım oldu. Kusmamak için uyuyorum. 1 yudum su yada meyve suyu içsem kusuyorum. En kötüsü ise boş mideyle oluşan kusma refleksi. Çünkü mide boş ve balon var.
Bir gün sonra. Kramplarim biraz hafifledi fakat bulantilarim devam ediyor. Midemde hiçbir şekilde sıvı dahil durmadigi için müthiş halsizlik yaşıyorum. Telefonu bile elime almak icimden gelmiyor.
17:29 gün içerisinde kramplarim ve bulantilarim arttı. Cidden lanet ettim Ama yarın daha iyi olacağımı umarak güne devam ediyorum.
Bir sonraki gün. Saat 10:22
kramplar biraz olsun geri çekildi. Ama hala devam ediyor. Şuan yarım bardak meyve suyu icebiliyorum kusmadan. Kusmamak için kendimi zorluyorum çünkü çok halsizim. Bugün meyveli yoğurt yemeyi deniycem. Bugün 2 kaşık meyveli yoğurt yedim (tatlı kaşığının ucuyla) 4 kaşık çorba ve yarım kutu meyve suyu içtim. Kramplarim devam ama azaldı. Vücudumda hiç su kalmadigi için 1kg serum takıldı. Gerekli vitaminlerle beraber. Yarın tekrar serum almaliymisim. 21:49 çok daha iyi hissediyorum. Kramplarim azaldı. Ve 4 kaşık çorba içtim
19.03.23 saat 10:12
Bugün kramp hissi yok. Çok nadir geliyor. Haraket ettiğimde yada birşey ictigimde. Mide bulantım da yok. Serum baya iyi geldi. Halsizliğim devam ediyor. Mutfağa yada banyoya gitmek baya efor harcatiyor. Sürekli yatmaktan belim ve kaslarım agriyor. Bugün mutfakla yatakodasi arası ufak yürüyüşler yapicam. Kahvaltı 4 tatlı kaşığı yoğurt yedim. Ve çok doluyum. Bugün biraz koyu olacak şekilde muzlu sut yapmayı planlıyorum püre olacak şekilde. Katı gıdaya geçişim çok zor olacak yoksa. Çünkü mideme 2 kaşık yoğurt bile çok geliyor. ( Tatlı kaşığının ucuyla)
Bu arada 3 kg verdim. Yarın gelişmelerden sizi haberdar ederim.
Konusahibi umarım iyisindir, yaklaşık 10 gündür aktif olmamışsın :KK43:

Merhaba özgür kız ben de kesandayim.. mide balonu düşünüyorum konuşabilir miyiz. Mesaj attım amaa gelmedi sanırım. Burda yeni olduğum için kullanma konusunda sıkıntı cekiyorum

Merhaba bende taktirali 3 gün oldu bende çok fazla bir sikayet olmadı sıvı besleniyorum ama çok şişim nedense vücudum ödem yapiyor
Acaba doktorunuza söyleseniz mi? Bir nedeni vardır belki o yüzden dedim. Bende şiş hissediyorum ama tokluk anlamında bir şişlik. Ödemli değilim.

Slm benim 18. Gün ben hala yemek yıyemıyorum mıde bulntısı yok bır kadık yesem sındıremıyorum mıdem şişiyor nefes almkda zorlamıyor um onun dısında cabuk yoruluyorum sız nasılsınız

17. Gunum daha ıyı o batma hıssı asaldı yemk yıyınce oluyır temk dedıgım bur kaşıktan bahsediyorum

10 gün oldu. 97buçuk tum 93 buçuk oldum. Balonlu olduğumu unutup yada bilerek fazla yiyorum o zaman hafif ya mide ağrısı ya kızması yaşıyorum. Aslında karnım şiş tok fakat beynim aç galiba :) diyet e çok dikkat etmiyorum fakat hafta da 3 gün spor a gidiyorum. Sıkılaşarak kilo vermek istiyorum. Boy 168 kg 93 yaş 37 umarım hiç birimizin emeği boşa gitmez..

Balon takılınca ilk 3 gün cehennem kram bi yudum su da içseniz kusuyorsunuz. Mide balonu kabul etme dönemi ilk 3 gerçekten çok zor. Fakat geçiyor

Merhaba geçmiş olsun umarım istediğiniz kiloya ulaşabilirsiniz 🙏🏼 sabah bana da takılacak mide balonu biraz heyecan var gerçekten işe yarar mı ve kramp ağrılara dayanabilir miyim diye. :)
Umarım 3 güne dayanirsin arkadaşım. Bir ay boyunca yaklaşık 6 kilo verdim ki bu çok iyi fakat sonrasında kilo verim hizim yavaşladı haliyle çünkü balon öncesi de 1000 kaloriyi pek gecmiyordum. Ve anladım ki vücudumun yemekle değil haraketle sorunu var. Bende günlük 10 dklik full aksiyonlu bir spor rutini tutturdum. Şuan tekrardan kilo vermeye başladım. 73 kiloyum. 69'u göreceğim günleri bekliyorum. Yani anlatmak istediğim biraz da çaba harcamamiz lazım kizlar. Malesef sihirli hiçbir şey yok. Biraz çaba ve biraz hileyle bu işi başarabilecegimizi düşünüyorum. Umarım istediğin kiloya inersin sevgiler

X