mesaj atmadan duramıyorum

ben adamı taciz falan etmiyorum. rahatsız etmiyorum kendisini. mesaj atmadan duramıyorumdan kastım dakika başı yazmak etmek değil. o gün mesaj atmicam dememe rağmen o mesajı atmak mesela. evet benim için gurursuzluk bu. karşımdaki kişi zaten isterse engeller veya cevap vermez değil mi? düzgünce teselli etmeye vs. çalışıyor beni bu da demek ki kesin ayrıldık, bu sebeple açıkçası içim daha da parçalanıyor
Kendinize değer verin lütfen, bu konuda kendinizi geliştirin, araştırın, kendini sevmek ile ilgili okuyun dinleyin.. Dünya bi insan üzerine kurulu değil, kendinize değer vermeyi öğrenirseniz bi kişiye bağımlı olmaktan kurtulursunuz..

Şöyle düşün. Sen mesaj yazdıkça, iyi olduğunu, onu düşündüğünü bilecek. İyi olduğunu, onu düşündüğünü bilen adam da merak etmeyecek. Kesinlikle yapma. Merak uyandır. Yazma, arama. Hatta mutlu olduğuna dair fotoğraflar falan paylaş. Sakın ona dair iyi kötü bir şarkıdır, bir sözdür bir şey paylaşma. Arkadaşlarınla buluş , gülümseyerek fotoğraf at. Tabi bunu bir erkekle yapma. Kız arkadaşların olsun yanında. Aman kıskandırayım diye erkek arkadaş falan paylaşma basit kız durumuna düşersin. Ama kızlarla mutlu mesut foto attığında, ona arayıp yazmadığında o diyecek ki bu kız beni unuttu galiba. Hiç üzgün de görünmüyor. O beni unutmadan, yazayım. Arayayım. Kendimi hatırlatayım. O senin peşinden koşsun yani. İzin ver özlesin. Merak etsin

Şöyle düşün. Sen mesaj yazdıkça, iyi olduğunu, onu düşündüğünü bilecek. İyi olduğunu, onu düşündüğünü bilen adam da merak etmeyecek. Kesinlikle yapma. Merak uyandır. Yazma, arama. Hatta mutlu olduğuna dair fotoğraflar falan paylaş. Sakın ona dair iyi kötü bir şarkıdır, bir sözdür bir şey paylaşma. Arkadaşlarınla buluş , gülümseyerek fotoğraf at. Tabi bunu bir erkekle yapma. Kız arkadaşların olsun yanında. Aman kıskandırayım diye erkek arkadaş falan paylaşma basit kız durumuna düşersin. Ama kızlarla mutlu mesut foto attığında, ona arayıp yazmadığında o diyecek ki bu kız beni unuttu galiba. Hiç üzgün de görünmüyor. O beni unutmadan, yazayım. Arayayım. Kendimi hatırlatayım. O senin peşinden koşsun yani. İzin ver özlesin. Merak etsin
İyi yapmışsıniz. Günlük gibi bir deftere içinizi dökün ama ona yazmayın.
Kendinize değer verin lütfen, bu konuda kendinizi geliştirin, araştırın, kendini sevmek ile ilgili okuyun dinleyin.. Dünya bi insan üzerine kurulu değil, kendinize değer vermeyi öğrenirseniz bi kişiye bağımlı olmaktan kurtulursunuz..
hepinize teşekkür ederim o kadar iyi geldi ki bu yazdıklarınız ağlamam dindi ve sakinleştim. aslında ben gün içinde iyi de oluyorum ama bazen bazı hisler geliyor şarkılar falan dinlemeye başlıyorum kalbim o kadar acıyor ki. şuan çok mutluyum yazmadığım için. yapabildim bunu. çok iyi hissettim.

kız arkadaşlar içinse şunu söylemek istiyorum, ben ilişkiye yeni başlarken bir arkadaş grubundan dışlanmıştım ve bunun üzerine ilişkim başlamıştı. bana o kadar iyi gelmişti ki. ben başka arkadaşa ihtiyacım yok sandım onun çevresi dışında. ama kendisi bana ayrılma dönememizdeki bir kavgada " benim dışında çevrende birisi yok" gibi bir laf bile etmişti.. yani ben maalesef acı bir şekilde kız arkadaşlığın önemini anlamış oldum. şuan kendimi açmaya çalışıyorum konuşuyorum insanlarla ama biliyorsunuz derin bir arkadaşlık hemen olmuyor. yüzeysel merhaba merhaba oluyor genelde. mesela haftasonu yakın olmaya başladığım bi arkadaşımla buluşacağım. umarım zamanla daha iyi hissedeceğim ortamlar bulurum

üç ay sonra kpssye gireceğim, kaç gündür ders için masa başına oturup tek kelime anlamıyorum tekrar kalkıyorum nasıl toparlanıp dersime dönebilirim bilmiyorum..

Yazdığın mesajların içeriği ne oluyor
bugün yazdığım mesajlar daha çok kısa kısa napıyorsun, şu derse gelecek misin, ne zaman uygun olursun gibi mesajlardı toplamda 3 - 4 mesaj aslında. bunlara o da kısa açıklamalar yapıp beni soruyordu ama çok uzamadı. çok kötü hissettiğim bir anda şöyle bir mesaj yazmıştım dün "lütfen fevri davranmayalım, barışalım bu zamana kadar hep okulda vakit geçirdik, kahve içtik artık farklı şeyler yaparız, piknik yaparız hem de kavga etmeden vakit geçiririz, sinemaya gideriz yine, ben seninle sonuna kadar varım, gurur yapıp ömür boyu keşke demek istemiyorum"
kendisi de bunun ardından teselli eder gibi konuştu, ben her türlü yanında olurum zaten gibi şeyler dedi. öyle yani:KK43: orda anladım benimle aynı seviyede duygular taşımadığını.

bugün yazdığım mesajlar daha çok kısa kısa napıyorsun, şu derse gelecek misin, ne zaman uygun olursun gibi mesajlardı toplamda 3 - 4 mesaj aslında. bunlara o da kısa açıklamalar yapıp beni soruyordu ama çok uzamadı. çok kötü hissettiğim bir anda şöyle bir mesaj yazmıştım dün "lütfen fevri davranmayalım, barışalım bu zamana kadar hep okulda vakit geçirdik, kahve içtik artık farklı şeyler yaparız, piknik yaparız hem de kavga etmeden vakit geçiririz, sinemaya gideriz yine, ben seninle sonuna kadar varım, gurur yapıp ömür boyu keşke demek istemiyorum"
kendisi de bunun ardından teselli eder gibi konuştu, ben her türlü yanında olurum zaten gibi şeyler dedi. öyle yani:KK43: orda anladım benimle aynı seviyede duygular taşımadığını.
Seni istemeyeni sen hiç isteme.
Önce kendine saygı duy!
Daha çok gençsin
Değmez bunda saplanıp kalmana.
Yaz buraya her gün.

mesela başta beni isteyen benimle olmak için de uğraşan kendisiydi. hatta geçen aylarda ben soğuk davranıyorum diye ayrılmamdan çok korkmuştu. her şeyi düzeltmek istiyordu. maalesef kendimden nefret etme duygusunun yanında dibine kadar sevilme duygusunu bana yaşatan da o oldu. ileride ben çabaladım içim rahat demek istiyorum. ama biliyorum o kadar gurursuzca davranıyorum ki.

mesela başta beni isteyen benimle olmak için de uğraşan kendisiydi. hatta geçen aylarda ben soğuk davranıyorum diye ayrılmamdan çok korkmuştu. her şeyi düzeltmek istiyordu. maalesef kendimden nefret etme duygusunun yanında dibine kadar sevilme duygusunu bana yaşatan da o oldu. ileride ben çabaladım içim rahat demek istiyorum. ama biliyorum o kadar gurursuzca davranıyorum ki.
Hep öyle olur
Emin olunca bırakırlar.
Onunla iletişim kurmadıkca gucleneceksin.
Önünde uzun bir hayat var. Şimdi iradene sahip çıkarsan ilerde meyvelerini toplarsin

ben düşünüyorum ki kendimi engelledikçe daha çok bastırıyorum. belki de ben gurursuzluğu dibine kadar yaşayıp bu şekilde öğrenicem bu ilişkiyi bırakmam gerektiğini. ama bir yandan da kendimi rezil ediyormuşum gibi geliyor. beni istemeyen biri varken ne yapabilirim ki
Evet kendini rezil edip yapış yapış bir duygu yaratıyorsun

Karşıdaki de kibarlığından seni terslemiyor garibim

Aynı sınıfta başka adam yok mu :)? Azcik da ona yaz. Birine yazmamanin en kolay yolu baskasina yazmaktir.
bunu da düşündüm slxlpş maalesef öyle bir etiket var ki 2 senedir sınıftan birine falan yazamam. öylesine instadan konuştuğum kişiler var ama içimden gelmiyor..

Hep öyle olur
Emin olunca bırakırlar.
Onunla iletişim kurmadıkca gucleneceksin.
Önünde uzun bir hayat var. Şimdi iradene sahip çıkarsan ilerde meyvelerini toplarsin
Ya başkasını bulursa, ya başkası onla ilgilenir beni tamamen unutursa ( ki onla ilgilenen kişiler vardı ) ve de en kötüsü ya ben okulda onsuz ezik ezik dururken o bir daha bana hiç yazmayacak kadar mutlu olursa

Evet kendini rezil edip yapış yapış bir duygu yaratıyorsun

Karşıdaki de kibarlığından seni terslemiyor garibim
Evet haklısınız ama ben unutamıyorum, ne olacak ki yazayım arayayım onu kaybetmemiş olurum diye düşünüyorum, beni tanısanız hem dış görünüş olarak falan da her konuda kendime güveniyorum gibi görünürüm aslında dışarıda ama içimi görseniz bu kız niye bu kadar ezik ve gurursuz dersiniz, ilk kez bu kadar sağlıksız düşünüyorum..

Niye ayrıldınız?
aslında o kadar uzun ki konu, hem benim hem de onun hataları oldu ama hatadan ziyade beklentilerimiz daha farklı oldu hep. ilk defa anlaşamamak nedir onu deneyimledim. kendimden taviz versem içim rahat etmiyordu, kendim olsam onunla tartışma çıkarmaya çalıştığımı düşünüyordu normal iletişime geçemiyordum bazen onunla. sonuç olarak ben kaygılı o kaçıngan bağlanan diyebilirim, ama başta hiç böyle değildi hatta roller tam tersiydi

bitmek üzere - bitmiş de denilebilen - bir ilişkim var. karşı taraf ben yazdığımda yazıyor ben kendimi tutamıyorum. ondan başka kimse yoktu hayatımda öyle bir boşluktayım ki. sürekli yazasım var belki onu da bıktırıyorumdur saygısı kalmamıştır bana. iyi yapmaya çalışıyorum hatta iyi bir mesaj atar diye umutla bekliyorum. dayanamıyorum yazmadan. bu gurursuzluğun bir çaresi var mı?
Yani bi erkek icin kendine bunu yapma sinavdan sonra yap düsün suan yapma derslerin var ya aaaaaa😅 sonra pisman olacaksin kafani duvarlara vuracaksin.. gencsin normal suan önemsemiyor olman normal ama yasin 30 yasina geldiginde önemsemeye basliyosun ister istemez.
Kendi yigenim bile öyle kendimi zor tutuyorum saclari tek tek tek yolacagim bi erkek icin yapmayin bunlari degmezz. :sinirli:

X