Meme protezini çıkaranlar baksın lütfen

4-5 yıldır istiyordum fakat kabullenemiyorum eski göğüslerim hiç yok değildi en azından istediğim zaman dekolte verebiliyordum 2-3 gecedir huzursuz bacak sendromundan dolayı hastaneye gidiyorum her gitmemde ağır ilaç yapılıyor göğüs altındaki izinede razıyım sadece hemen çıkarttırmak istiyorum ne kadar erken olursa o kadar iyidir diye düşünüyorum çıkarttıran varsa lütfen bana bilgi verin arkadaşlar

Arkadaşlar 1 hafta önce meme protezi oldum psikolojik olarak kabullenemiyorum sırt ağrı çok oluyor huzursuz bacak sendromu yaptı bence çıkarttırmak istiyorum kaslarım ve dokularım gevşemeden bu mümkünmü lütfen bilgisi olan yazsın bana
Bence acele etmeyin daha cok erken vucut kabullenecek biraz daha sabretmenizi tavsiye ederim.cok isteyerek yaptirmissiniz bence biraz zaman verin hepsi gececek.

4-5 yıldır istiyordum fakat kabullenemiyorum eski göğüslerim hiç yok değildi en azından istediğim zaman dekolte verebiliyordum 2-3 gecedir huzursuz bacak sendromundan dolayı hastaneye gidiyorum her gitmemde ağır ilaç yapılıyor göğüs altındaki izinede razıyım sadece hemen çıkarttırmak istiyorum ne kadar erken olursa o kadar iyidir diye düşünüyorum çıkarttıran varsa lütfen bana bilgi verin arkadaşlar

Gercekten sabredin bence. Agri sizi gectiginde dusunsenize , harika gogusleriniz olcak biticek gidicek. Agriya odaklandikca hersey ters gidiyor kafanizda. Bakin, su agrili surrc gecince cikartmak istiyorsaniz cikartabilirsiniz. Kolay oluyormus.okumustum burda. Kendi kendinize eziyet etmeyin biraz sabir

Ağrım yok denilcek kadar az şuanda inanın ki çıkarttırınca eski haline dönermi dönmezmi düşünmekten psikolojim alt üst oldu kas altı yapıldı döner diye umut ediyorum

Ağrım yok denilcek kadar az şuanda inanın ki çıkarttırınca eski haline dönermi dönmezmi düşünmekten psikolojim alt üst oldu kas altı yapıldı döner diye umut ediyorum
Kas altiysa hic bir sorun olmaz rahat olun. Hekiminizle dusuncenizi paylastiniz mi ne diyor kendileri?

Bakın bu süreci en zor atlatan hatta daha atlatamayıp 2. Ameliyati persembe gunu olacak biri olarak soyluyorum biraz sabredin gercekten cok guzel olcaklar.kaslar gevsesin normal hayatiniza bir dönün onlarsiz asla diyceksiniz.cok cikarmak istiyorsaniz henuz yeni problem olacagini sanmiyorum ben eski formuna kisa surede doner.iz kalir evet onuda iz tedavisiyle halledersiniz ama bence biraz sabredin

Su an daha cok yeni. Beyniniz ve vücudunuz onu yabancı bir madde olarak algılayıp reddediyor ilk başta. Nasıl bir kıymık batınca içerde ilerleyip vücut onu dışarı atıyorsa bunuda atmak istiyor var gücüyle. Ama 1-2 hafta sonra pes edip kabullenecek 😊 O zaman da etrafında bir zar kapsül olusturup sizinle bütünleşmeye başlayacak. Harika olacaklar onu düşünüp sabredin bence. 1 ay sonra hala istemiyorsanız o zaman aksiyon alırsınız, gayet erken bir süre 1 ay zaten , sevgiler :KK200:

Acele karar vermeyin biraz daha zaman verin belki ilerde iyi ki diyeceksiniz. Benim kadar kimse acı cekmemistir ilk 1.5 hafta canım o kadar yanıyordu ki ölüyorum triplerindeydim gercekten zaman her seyin ilacı su an evlatlık gibi sahiplendim onları o yuzden biraz daha sıksanız disinizi buraya kadar gelmissiniz zaten :KK43:((

Açıkçası yazmak istedim ben bu ameliyatı zorunlu olmuştum.artik memem birseye benzemiyordu .diklestirme ve protez.hatta protezin küçük olmasında da çok ısrar etmiştim.ameliyattan sonra ben de sizin gibi düşündüm.bu ameliyat zorunluluk dışında hayatta çekilmez diye.ancak şimdi başka .şimdi eskiye göre çok iyiler.iyiki yaptırmıştım. Şimdi de keşke daha büyük olsaymış diyorum.acikcasi tekrar büyüyebilirim.bence biraz bekleyin .inanin değdiğini goreceksiniz

Evet görüştüm pazartesi kontrole gideceğim çıkarılırsa biraz ödem olacağını ama eski haline geri dönebileceğini belirtti umarım öyle olur o açılan cepler geri nasıl kapatılıyor hiçbir filrim yok
Öncelikle geçmiş olsun. Maalesef bu forumda verdiğiniz kararda size destek olacak ve yol gösterecek pek kimseyi bulamazsınız 😟herkes ağız birliği etmiscesine sonradan süper olacagini falan söyleyeceklerdir. Bence önemli olan sizin hisleriniz ve yasadiklariniz .. ama biraz dikkat ederseniz silikon yüzünden sizin gibi sorunlar yaşayanlar, büyüklüğü ve küçüklüğü konusunda memnun olmayanlar, asimetri olanlar vs durumunda olanlar da çok fazla. Ben 8 sene önce bir hata yaptım ve( buradan özellikle çok etkilendigime inaniyorum) çok basit bir islem ve sonrasında süper hissedecegim gibi şeylerle silikon taktırdım. Asimetrik memeler ve emzirmeye sarkan memelerim oldu😞 bilmiyorum belki de çok istemiyormusum. Maddi imkansizliklardan çıkarmayı erteliyordum. Ama en son bu silikonlarin hasta ettiğini ve hatta bu sebeple lenfomadan hayatini kaybeden kadınlar olduğunu öğrendiğim an araştırmaya başladım ve sonuç olarak bir ay önce bunlardan kurtuldum. Şuan kendimi çok ama çok iyi hissediyorum 👍. Her geçen gün deformasyon biraz daha toparlanıyor. Eskisi gibi olmayacak zaten yas aldikca aynı deformeler olacaktı. Sizin çok yeni. Sadece kendinizi dinleyin ve ne istediğinize odaklanın. Vücudunuz eski haline döner her şekilde onu düşünmeyin.siz sadece aklınıza ne kalbinize sorunbu soruyu 🙋hakkınızda en hayırlısı olur inşallah 🙏

Merhaba geçen yıl tamda bugünlerde çıkarttırdım silikonları.3 ay kaldı bende ilk taktırdığım günden itibaren hep huzursuz etti İnanın görselde çok çok iyiydi.fakat gelin görün görsellik her zmn mutlu etmiyor insanı.dr um en erken 3 ay sonra çıkartabiliriz demişti ve öyle de oldu.vücudun kabul etmeyip huzursuz olduğu birşeyi sadece güzel görünmek için orda tutmaya çalışmak ne kdr mantıklı bilemiyorum.kısacası ben çok rahatlamıştım hala çok rahatım çok hafifledim iz konusuna gelince belli belirsiz çok şükür.çıkarma işleminden 3 4 ay sonrada eski formuna dönüyor göğüsleriniz.hakkınızda hayırlısı olsun.

Peki protez çıkarıldığında açılan cepleri nasıl kapatıyorlar bilgi verirmisiniz göğüslerim normalde 75 ti ama dolgundu da deforme yada yırtık olmaz değil mi çok tedirginim

Merhaba geçen yıl tamda bugünlerde çıkarttırdım silikonları.3 ay kaldı bende ilk taktırdığım günden itibaren hep huzursuz etti İnanın görselde çok çok iyiydi.fakat gelin görün görsellik her zmn mutlu etmiyor insanı.dr um en erken 3 ay sonra çıkartabiliriz demişti ve öyle de oldu.vücudun kabul etmeyip huzursuz olduğu birşeyi sadece güzel görünmek için orda tutmaya çalışmak ne kdr mantıklı bilemiyorum.kısacası ben çok rahatlamıştım hala çok rahatım çok hafifledim iz konusuna gelince belli belirsiz çok şükür.çıkarma işleminden 3 4 ay sonrada eski formuna dönüyor göğüsleriniz.hakkınızda hayırlısı olsun.
[/
Peki protez çıkarıldığında açılan cepleri nasıl kapatıyorlar bilgi verirmisiniz göğüslerim normalde 75 ti ama dolgundu da deforme yada yırtık olmaz değil mi çok tedirginim

İçerde nasıl bi işlem yapılıyor bilmiyorum protezi koyarken cep açılıyor ve koyduktan sonra açık kalan Kısım nasıl kapatılıyorsa öyledir belkide.ama sizin şu an çok yeni ve içerde henüz dokular iyileşmedi en az 3 ay beklemeniz gerekiyor fikriniz değişmezse çıkarırsınız korkmayın çok kısa bi işlem ve ağrısı yok denecek kdr az.

İçerde nasıl bi işlem yapılıyor bilmiyorum protezi koyarken cep açılıyor ve koyduktan sonra açık kalan Kısım nasıl kapatılıyorsa öyledir belkide.ama sizin şu an çok yeni ve içerde henüz dokular iyileşmedi en az 3 ay beklemeniz gerekiyor fikriniz değişmezse çıkarırsınız korkmayın çok kısa bi işlem ve ağrısı yok denecek kdr az.
Benim acele etmememin sebebi dokular kaslar kendini bırakmadan biran önce çıkarttırmam bakalım yarın doktoruma gidicem ne dicek çok merak ediyorum

Benim acele etmememin sebebi dokular kaslar kendini bırakmadan biran önce çıkarttırmam bakalım yarın doktoruma gidicem ne dicek çok merak ediyorum
Protezin koyulduğu yerden bir iki cm daha fazla açılıyor. Sizin daha çok yeni olduğu için kapsül oluşmamıştır ama normalde silikonun etrafında vücudumuz bir kapsül oluşturuyor. Kapsul kazınarak silikon ile birlikte cikariliyor. ameliyat sonrası açılan ceplerde sıvı birikmesi olmasın diye iki üç gün dren takılı kalıyor. Sıkıca tüm göğüsler bandajla sarılıyor ki açılan cepler birbirine yapissin. Benim üç gün dren kaldı. 5-6 gün sanırım sıkıca bandajli kaldı.

Öncelikle geçmiş olsun. Maalesef bu forumda verdiğiniz kararda size destek olacak ve yol gösterecek pek kimseyi bulamazsınız 😟herkes ağız birliği etmiscesine sonradan süper olacagini falan söyleyeceklerdir. Bence önemli olan sizin hisleriniz ve yasadiklariniz .. ama biraz dikkat ederseniz silikon yüzünden sizin gibi sorunlar yaşayanlar, büyüklüğü ve küçüklüğü konusunda memnun olmayanlar, asimetri olanlar vs durumunda olanlar da çok fazla. Ben 8 sene önce bir hata yaptım ve( buradan özellikle çok etkilendigime inaniyorum) çok basit bir islem ve sonrasında süper hissedecegim gibi şeylerle silikon taktırdım. Asimetrik memeler ve emzirmeye sarkan memelerim oldu😞 bilmiyorum belki de çok istemiyormusum. Maddi imkansizliklardan çıkarmayı erteliyordum. Ama en son bu silikonlarin hasta ettiğini ve hatta bu sebeple lenfomadan hayatini kaybeden kadınlar olduğunu öğrendiğim an araştırmaya başladım ve sonuç olarak bir ay önce bunlardan kurtuldum. Şuan kendimi çok ama çok iyi hissediyorum 👍. Her geçen gün deformasyon biraz daha toparlanıyor. Eskisi gibi olmayacak zaten yas aldikca aynı deformeler olacaktı. Sizin çok yeni. Sadece kendinizi dinleyin ve ne istediğinize odaklanın. Vücudunuz eski haline döner her şekilde onu düşünmeyin.siz sadece aklınıza ne kalbinize sorunbu soruyu 🙋hakkınızda en hayırlısı olur inşallah 🙏
Çok teşekkür ederim içimi rahatlattınız yarın doktorumla görüşücem biran önce çıkarttırmak istiyorum çünkü beynim bunu kabul etmiyor ve huzursuz bacak sendromu yaşıyorum her gece taktırırken sonrası ne olcak diye hiç bir düşüncem yoktu açıkcası birande böyle birşey hissetmeye başladım ve doktorum minyon tipli olmama rağmen 325 cc taktı onu suçlayamam ben seçtim cc yi sorun şu ki bana diyebilirdi bu protez sana büyük olur diyebilirdi üstelik hamile kalıp çocuk bile emzirmedim en azından bilgilendirilebilirdim neyseki artık herşey için çok geç ve protez taktırmamın önemli nedenlerinden biride bu site çünkü taktıran herkez mutlu gibi görünüyor belkide kişiden kişiye değişiyorlar ama ben kabullenirsem eğer 3 yada 5 sene sonra yine çıkarıcam ve dokum lastik gibi esneyecek taktırırken bunları hiç düşünmedim bana çok söylediler hamile kaldığında zaten büyüycek o zaman sarkarsa eğer taktırırsın diyen çok oldu ama umursamadım çekiceğim var diyormuşum şuanda Allah tan tek isteğim dileğim sorunsuz bir şekilde çıkarttırmak ve eski hallerine biran önce dönmelerini sağlamak ne kadar erken o kdar iyi

X