Meme küçültme ameliyatı sonrasında meme başı problemi

remiki

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2023
13
6
46
Merhaba. 15 kasımda meme küçültme ameliyatı oldum. Bugün 12. günüm. Meme ucu ve meme başının bir kısmında kan oturması gibi koyuluk oluştu. Bu Hafta sonuda sızıntı şeklinde kanama başladı. Pazartesi sabah zor attım kendimi doktora. Nekroz mu dedim olabilirde olmayabilirde dedi. 2 günde bir fotoğrafını at bana dedi. Başka hiçbir şey söylemedi. Akıntı, iltihap yok. Meme başının yarısı koyu kırmızı. Nasıl anlayabilirim nekroz başlayıp başlamadığını? Bilenler yardımcı olabilirler mi?

Çok geçmiş olsun inşallah nekroz değildir. Sigara kullanıyor musunuz? Bu son birkaç gün içinde travma çarpma vs oldu mu o bölgede problem oluşturabilecek bir şey? Nekroz genelde ilk günlerde belli olur ama sonradan olmaz diye bir şey yok. Kanama bittikten sonra o bölgede bakarsınız.

Çok teşekkür ederim inşallah değildir. Her gün sabunla yıkayıp batikon ve Balaban kremle bakımını yapıyorum. Takip ediyoruz artık.

Aşağı yukarı aynı zamanlarda ameliyat olmuşuz ben de sizden birkaç gün önce meme küçültme oldum. O yüzden gidişatınızı takip etmek isterim. Temiz tutmak önemli ama nekroz riskinde asıl önemli olan kanamaya ilgili şeyler. Üstüne baskı gelmesin dolaşım bozulmasın çok sıcak soğuk banyo vs yapmayın sigara içmeyin İlaç kullanıyorsanız ya da destek vitamin vs kullanıyorsanız kanama yapıp yapmadıklarına bakın. İnşallah sorunsuz geçer pıhtıların dağılması 10 günü bulabilir

Meme başım hariç çevresi yarım ay biçiminde kıpkırmızı kan oturmuş haldeydi. Şu an o alan kurudu ve koyu kahverengi bir hal aldı. İnceden inceye kanama devam ediyor( üzerine koyduğumuz gazlı bezden anlıyorum) iltihap halen yok.

Bu arada karın germeyle birlikte oldum bu ameliyatı. Pubisin üzerindeki kesi çizgilerinde de var aynı durum

İltihap olmaması, meme ucunu tutmaması iyi bir şey. Sizin dikişleriniz açıkta mı benim üzerinde bantlar var. Kanama zamanla içten içe pıhtısı çözülecek. Sorunsuz iyileşirsiniZ inşallah. His kaybı vs var mı o bölgede

Bantları doktor çıkardı. Sol meme sorunsuz bir şekilde iyileşti. His kaybı her iki memede de var. Ancak bunu anormal görmüyorum. Sezaryenden yıllar sonra gelmişti his. Sizede çok geçmiş olsun. Varlığı bir dert bu memelerin yokluğu ayrı dert.

Teşekkür ederim. Benim doktorum 1.5 aya kadar bantlı dursun dedi herkesin tekniği farklı oluyor gerçekten. O yüzden dikiş kısımlarını tam görmüyorum sorun yoktur inşallah. İzler konusunda filan konuşalım süreç ilerleyince

Uzun ve sancılı bir sabır sürecinin ardından sağ meme başımda oluşan önce kan oturması sonrasında kabuk bağlama durumu, kabuğun altında yeni doku oluşumu neticesinde güzellikle son buldu. Bu süre zarfında günlük sabunla yıkama ve batikon akabinde antibiyotikli krem sürmeyi hiç aksatmadan titizlikle uyguladım. Süreçte hiç iltihaplı akıntı olmadı. Sadece minik minik kanamalar oldu. Ameliyatın 22. gününde rahatlıkla bir oh diyebildim. Böyle bir durumu kimsenin yaşamaması dileğiyle ama olurda yaşarsanız umarım rehber olur.

Uzun ve sancılı bir sabır sürecinin ardından sağ meme başımda oluşan önce kan oturması sonrasında kabuk bağlama durumu, kabuğun altında yeni doku oluşumu neticesinde güzellikle son buldu. Bu süre zarfında günlük sabunla yıkama ve batikon akabinde antibiyotikli krem sürmeyi hiç aksatmadan titizlikle uyguladım. Süreçte hiç iltihaplı akıntı olmadı. Sadece minik minik kanamalar oldu. Ameliyatın 22. gününde rahatlıkla bir oh diyebildim. Böyle bir durumu kimsenin yaşamaması dileğiyle ama olurda yaşarsanız umarım rehber olur.
Merhaba bende 15 gün önce meme küçültme oldum sol memem kararadı,kurudu çok korkuyorum,siz nasıl toparladınız ben umudumu kaybediyorum.benim durumuma benziyor muydu başına gelen varmı😔toparlarmıyım ki

Eklentiler

• IMG_20231229_220125.jpg
    IMG_20231229_220125.jpg
    42,6 KB · Görüntüleme: 406
Merhaba bende 15 gün önce meme küçültme oldum sol memem kararadı,kurudu çok korkuyorum,siz nasıl toparladınız ben umudumu kaybediyorum.benim durumuma benziyor muydu başına gelen varmı😔toparlarmıyım ki
Geçmiş olsun. Doktor unuza sordunuz mu kararmayi.
Bir de siz mi bu kadar istediniz yoksa doktor mu daha fazla küçültmedi. Ben de düşünüyorum ama ben daha küçük yapsın istiyorum

Meme ucunda çok küçük bir bölümde kabuk vardı ancak çevresi sizinki gibi kabuk bağladı. Her gün sabunlu lifle yıkayıp sonrasında batikon ve antibiyotikli krem sürüp sargı bezi koyup kapattım. Sentetik olmayan penye sporcu sütyeni giydim ve sütyeni her gün değiştirdim. Sabırla halen bu işlemi yapıyorum. 1,5 ay oldu yüzde kırkı halen kabuklu duruyor. Ancak kabuğun altı normal meme başı dokusu olarak geliyor. Temizlik ve mikrop kapmaması çok önemli. İltihap olmadığı sürece deri kendini yeniliyor. Doktorunuzun dediğinden çıkmayın. Geçmiş olsun

Merhaba. 15 kasımda meme küçültme ameliyatı oldum. Bugün 12. günüm. Meme ucu ve meme başının bir kısmında kan oturması gibi koyuluk oluştu. Bu Hafta sonuda sızıntı şeklinde kanama başladı. Pazartesi sabah zor attım kendimi doktora. Nekroz mu dedim olabilirde olmayabilirde dedi. 2 günde bir fotoğrafını at bana dedi. Başka hiçbir şey söylemedi. Akıntı, iltihap yok. Meme başının yarısı koyu kırmızı. Nasıl anlayabilirim nekroz başlayıp başlamadığını? Bilenler yardımcı olabilirler mi?
Çok geçmiş olsun bende 15 Aralık ta oldum ve sol memem kötü siz toparladınızmı nasıl oldunuz bana tavsiyeniz olurmu

Eklentiler

• IMG_20231231_103145.jpg
    IMG_20231231_103145.jpg
    87,3 KB · Görüntüleme: 300
Çok geçmiş olsun benimde sorunlu 20 gün ameliyat olalı bi bakarmısınız benimki gibimiydi sizce benim yaramda toparlarmı meme başı düşermi çok korkuyorum

Eklentiler

• IMG_20231231_103145.jpg
    IMG_20231231_103145.jpg
    87,3 KB · Görüntüleme: 305

Çok geçmiş olsun gözünüz aydın

X