Matcha cayi

matcha çayını doğru ama yapmaya dikkat edin. bardağa matcha tozunu koyup karıştırırsanız eğer o zaman çözülmez ve tortu dibinde kalır.
suyunuzu kaynatın 2 dakika dinlenmeye bırakın
cam bir kavanoza bir çay kaşığı matcha alın üzerine 1 fincan kadar su ekleyin
kavanozun ağzını sıkı sıkı kapatın
kavanoza havlu sarın ve çalkalamaya başlayın. ne zaman köpükler oluşmaya başlarsa tamamdır çayınız hazır.
matcha yeşil çayın taç yapraklarıdır, gölgede kurutularak elde edilir. tadını sevmiyorsanız eğer yeşil çay ile alıştırma yapın. günde maksimum 2 fincan yeşil çay içerek başlayın. tadına alıştıktan sonra matcha denemelerine başlayın. asla hergün ilk etapta tüketmeyin tansiyon düşüklüğü yapabilir.
kilo verme amaçlı olmasından çok içeriğinde olan vitaminler, antioksidanlar için tüketmenizi nacizane tavsiye ederim.

Ben yaklaşık 1 ay boyunca akşamları 1 bardak içtim. Tadı gerçekten kötü ama bir alışma süresi bulunuyor, 1 hafta sonra tadı kötü gelmemeye başladı. Öncelikle ödem atmakta çok başarılı bir çay. Çok fazla miktarda çay koymamak gerekiyor, çok yoğun ve acı oluyor. Çay içerek ve biraz da dikkat ederek 4 kilo verdim ben. Sadece çay etkili oldu diyemem ama metabolizmayı hızlandırması ve sağlık açısından çok iyi.

Kesinlikle bu çayı almayın kızlar iki gündür içiyorum şiddetli karın agrısı ishal ve soguk terleme yaptı attım şimdi çayı

X