Gebeliğe Hazırlık Letu İlaç Nedir ? Kullananlar da Hamilelik Oluştu Mu?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Elzemcan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2019
254
577
Arkadaşlar günaydın bugün doktora gittim doktorum Letu 2.5mg adında bir ilaç verdi (Meme kanseri tedavisinde yazıyor ) Bu ilacı yarın günde iki kez olmak üzere beş gün boyunca kullanacağım.Bu durumda haftaya çarşamba beşinci gün olarak kullanacağım perşembe günü bekle cuma günü kontrole gel dedi. Aynı zamanda diaformin Kullanmaya başladım bugün doktorum insülin direncimi kontrol etmesi için yazdı. Folik asit olarak İnofolic e üçüncü kutu devam ediyorum. Rabbim Şafii ismi ile şifa nasip etsin. Herkesin mevlit kandili ve cuması mübarek olsun dualarımızın kabul olması dileğiyle .

Gunaydin..ben kullandim 9 ay once..ilactan sonra catlatma ignesi vuruldum..ve cok sukur hamile kaldim...doktor benden sonra diger hastalara da verdi bu ilaci ama nasip olmamis onlara..

Gunaydin..ben kullandim 9 ay once..ilactan sonra catlatma ignesi vuruldum..ve cok sukur hamile kaldim...doktor benden sonra diger hastalara da verdi bu ilaci ama nasip olmamis onlara..
Cevabınız için çok teşekkür ederim inşallah bizlerede nasip olur sizin adınıza çok sevindim Rabbim yavrumuza ve sizlere sağlıklı uzun ömür nasip eylesin

Folik asit pek kullanmadim acikcasi..doktor vermisti ama adini unuttum..pko falan yoktu..ilk cocugum da asilamayla olmustu zaten..ikinciside letu ictim oyle nasip oldu...hamile kaldigimi adet gunum gecince once evde test yaptim silik cizgi cikmisti..daha sonra hemen acile gidip kan testi yaptirdim..Rabbim hayirlisi ile nasip etsin..yoksa bu ilaclar zaten vesile..verecek olan Rabbim

Folik asit pek kullanmadim acikcasi..doktor vermisti ama adini unuttum..pko falan yoktu..ilk cocugum da asilamayla olmustu zaten..ikinciside letu ictim oyle nasip oldu...hamile kaldigimi adet gunum gecince once evde test yaptim silik cizgi cikmisti..daha sonra hemen acile gidip kan testi yaptirdim..Rabbim hayirlisi ile nasip etsin..yoksa bu ilaclar zaten vesile..verecek olan Rabbim
Teşekkür ederim 😊 Önceki nasip olmayan gebeliklerim doğal yolla olmuştu. Tabi ki dediğiniz gibi önce Allah ın izni ile. Alan da Rabbim veren de elimden gelen tedaviyi de uygulayayım inş olur

Arkadaşlar günaydın bugün doktora gittim doktorum Letu 2.5mg adında bir ilaç verdi (Meme kanseri tedavisinde yazıyor ) Bu ilacı yarın günde iki kez olmak üzere beş gün boyunca kullanacağım.Bu durumda haftaya çarşamba beşinci gün olarak kullanacağım perşembe günü bekle cuma günü kontrole gel dedi. Aynı zamanda diaformin Kullanmaya başladım bugün doktorum insülin direncimi kontrol etmesi için yazdı. Folik asit olarak İnofolic e üçüncü kutu devam ediyorum. Rabbim Şafii ismi ile şifa nasip etsin. Herkesin mevlit kandili ve cuması mübarek olsun dualarımızın kabul olması dileğiyle .
Mrb canım bende başladım.bu ay letuye adetimin 5.günü bgun. Hakkımızda hayırlısı olsun insh iğneye grek kalmadan hamile kalırız

Teşekkür ederim 😊 Önceki nasip olmayan gebeliklerim doğal yolla olmuştu. Tabi ki dediğiniz gibi önce Allah ın izni ile. Alan da Rabbim veren de elimden gelen tedaviyi de uygulayayım inş olur
Merhaba canim sen letuylami hamile kaldin
Bende bu ay başladım
Merak ettim

Merhaba canim sen letuylami hamile kaldin
Bende bu ay başladım
Merak ettim
Evetttt 🙏 Özet geçeyim size ; PKO’luyum , adetimin üçüncü günü Letu başladık 2x1 onun dışında İnofolic 2x1 , Diaformin 1x1 kullanıyordum adetimin 16.günü 20 mm yumurtaya çatlatma iğnesi oldum. O günden sonra Progestan 1x1 kullandım şuan 6+5 günlük gebeyim. Rabbim hayırlısıyla inşallah sağlıkla kucağıma alırım.Rabbim isteyen herkese de nasip etsin 🙏😇🌸

Evetttt 🙏 Özet geçeyim size ; PKO’luyum , adetimin üçüncü günü Letu başladık 2x1 onun dışında İnofolic 2x1 , Diaformin 1x1 kullanıyordum adetimin 16.günü 20 mm yumurtaya çatlatma iğnesi oldum. O günden sonra Progestan 1x1 kullandım şuan 6+5 günlük gebeyim. Rabbim hayırlısıyla inşallah sağlıkla kucağıma alırım.Rabbim isteyen herkese de nasip etsin 🙏😇🌸
Maşallah banada nasip olur insallah
Daha once klomen kullandim hamile kaldim ama duşuk oldu doktorum ilacimi degistirdi adetin 5 gunu baslicam sabah aksam kullancam yani yarin bakalim yumurtlama gore catlama ignesi verebilir ondan sonra progestan vercek
Insallah banada nasip olur letuy la

Bende pko yok
2 yildir gebelik istiyom iki duşugum var
Doktorum bana bu ilaci verdi yumurtlamamda bi sikintida yok hormonlarda sorun yok

Kızlar bende 3 kere letu kullanıp çatlatma iğnesi oldum. 3 . De tuttu çok şükür 6+4 haftalık hamileyim. Rabbim herkese nasip etsin 🙏

Kızlar dokmtor banada letu verdi fakat ben korkuyorum kullanmaya çünkü gebe kalamama gibi bir sorunum yok düşük yaşamıştım bunu başladı acaba rahmimi guclendiriyor

Bende pko yok
2 yildir gebelik istiyom iki duşugum var
Doktorum bana bu ilaci verdi yumurtlamamda bi sikintida yok hormonlarda sorun yok
Aslında bende iki defa gebe kaldım normal yol ile ilki 6+3 düşük yaptım bir de kimyasal geçirdim o da beta 308 gördüm sonra değer düşmeye başladı.Doktor bozulmuş gebelik dedi. Şehir değiştirdim burda adet gecikmesi için gitmiştim pko dedi ilk ay başladık Letu ya. Aslında doktor olur dedi ama ben çok istediğimden ekstra tedavi yaptı. Allah’ıma bin şükür Rabbim herkese nasip etsin.

Aslında bende iki defa gebe kaldım normal yol ile ilki 6+3 düşük yaptım bir de kimyasal geçirdim o da beta 308 gördüm sonra değer düşmeye başladı.Doktor bozulmuş gebelik dedi. Şehir değiştirdim burda adet gecikmesi için gitmiştim pko dedi ilk ay başladık Letu ya. Aslında doktor olur dedi ama ben çok istediğimden ekstra tedavi yaptı. Allah’ıma bin şükür Rabbim herkese nasip etsin.
Amin insallah
Bende senin gibi oldu 6 haftalik kurtajondan sonra tekrar hamile kaldim ve 680 den degerim duştu banada sagliksiz gebelik dendi
Sen catlama ignesi kullandinmi

Selam kızlar, çok şanslısınızki gebelik elde edebiliyorsunu, ben kendimi doğurgan olmayan bir yaratık olarak hissediyorum
Hiç bir şekilde gebe kalamadım :KK43: neyse bu konuyu gördüğüm iyi oldu genellikle herkes klomen kullanmış çnkü
Benim pko yok, hormonlarım iyi, yumurtalarımda oluşuyor, ama temmuz ayında doktor femara hap verdi sadece letu ile aynıymış, kullandım 5 gün 1 yumurtam oluştu 19 mm idi, çatlatma iğnesi kullanmadm kendiliğinden çatladı ama gebelik oluşmadı
Aradan 4 ay geçti yine oluşmadı, aralıkta yine doktora gittim, hormonlar iyi eşimin testleri iyi herşey normal, bu sefer yine femara günde 2 kere 5 gün kullandım, yanında ek olarak 4 gün menapur diye bir iğne vuruldum, doktora gittiiimde 2-3 yumurtan var çok güzel gelişmiş dedi, ovitrelle verdi onu vuruldum ama bana 36 saat sonra demedi, iğneyi sabah 10:30da vuruldum, akşamına ilişki, sonra bir var bir yok dedi, ben tabi o gün ve ertesi gün değerlendirdim sonradan bir var bir yok yaptım ama tutmadı sanırım, cuma test günüm, ilk günlerde iğnenin etkisiyle bel ve sırt ağrısından ölüyordum, sonra hissizleştim ne bir ağrı sızı belirti vs hiç birşey yok
Ama şimdi dünden beri ara ara kasıklarımda batma oluyor çok az ve sivilcelerim çıktı yani regl olcam sanırım
Neden bende tutmuyor neden gebe kalamıyorum çıldıracam :KK43:

X