Oftalmoloji - Göz Hastalıkları Lazerle Göz ameliyatı olanların paylaşım Alanı

Merhaba. Bu konuda yazmak için üye oldum çünkü ben de göz ameliyatı hakkında başkalarına bir fikir vermek istedim. Tam bir ay önce İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi'nde intralease lasik lazer ameliyatı oldum. Gözlerimden biri - 1.00 biri - 1.25 miyoptu ve biraz da astigmat vardı. Bu numaralar düşük gelebilir lakin gözlüksüz göremiyordum. Hayatımın yarısı gözlük ve lens ile geçti. Gözlük ve lens takanlar da, ne tarz sıkıntılar yaşadığımızı bilirler zaten. Belli bir yaşa geldiğim, göz numaramın da artık durması ve de gözlük ve lensten de artık nefret geldiği için ameliyat için cesaretimi toplayıp karar verdim. Bu arada 10 ay boyunca lens kullanmadım, haliyle gözlerimin toparlanmasına destek oldu bu da. Yıllar önce bir iş arkadaşım Kaşkaloğlu'nda ameliyat olup çok memnun kalmıştı. Ben de orada karar kıldım. Ameliyat olma şansınızın var olup olmadığını öğrenmek için öncelikle mutlaka bu anlamda muayene olmanız gerekiyor. Sonrasında doktor zaten olur veya olmaz diyor. Dr. Bilgehan hanım ( aynı zamanda oranın başhekimiymiş) ameliyat etti beni. Gayet memnun kaldım. Ameliyat ücreti 5600 TL idi. Muayene ücreti 125 TL, tetkik ücreti ise nakitte 120 TL idi. Hastane kurucusu prof. Mahmut Kaşkaloğlu için 7000 TL dediler. Ben hem ücreti daha makul olduğu için hem de kendisine muayene olduğum için Bilgehan hanımı tercih ettim. Ameliyattan önce bir sakinleştirici veriyorlar ve bekletiyorlar. Gevşiyorsunuz haliyle. Sonra göze uyuşturucu damla damlatılıyor ve artık işlem başlıyor. Ameliyat esnasında iki adet cihazla operasyon yapıldı. Doktor sizinle konuşup ne olacağını söylüyor. İlk cihazda gözünüzün üzerinde bir baskı hissediyorsunuz, sadece bu kısım biraz rahatsızlık veriyor ama dayanılmayacak gibi değil asla. Bip bip sesler geliyor ve doktor, lazer gözünüzü çiziyor diyor. Baskıdan başka bişi hissetmiyorsun. Zaten göz kapaklarına açıp kapatmayın diye bir aparat da takıyorlar öncesinde. İkinci cihazda ise, öncesinde yine bir kaç damla işlemiyle artık gözümüz iyice uyuşuyor. Ve gelen ışığa sabit şekilde bakmanız isteniyor. O esnada göz merceğinizin kesilip yerinden yan tarafa alındığını görüyorsunuz ama hiç acıma hissi yok. Bunu görmek biraz enteresan oluyor tabi o anda :) işte o anda göz numaranızı cihaz düzeltiyor. Sonra tabi mercek yine yerine geliyor ve işlem bitiyor. Yani iki cihaz, iki gözümü toplamda 20 dk da falan ameliyat etmiştir. Öyle kısa bir süre yani. Gelelim ameliyat sonrasına... Beni en çok korkutan bu kısımdı ve ben canı çok kıymetli, acı ağrı eşiği düşük bir insanımdır. Sonrasında sizi bir müddet yatırıyorlar, gözünüzde koruyucu gözlük ile. Ve en fazla 4 saat sürüyor yanma, batma, sulanma ve biraz ağrı. Tobradex damla ve Artelac göz yaşı damlası yazıyor doktor. Ameliyat sonrası dikkat edilecekler listesini de veriyorlar ve doğru eve. Size tavsiyem bu ameliyatı akşamüstü saatlerinde, direkt eve gidip uyuyacağınız zaman diliminde ve kışın yani güneşin az olduğu, deniz ve havuza girmediğiniz vakitte yaptırın. Çünkü yaz sıcağında biraz işkence de olabilir bu işlem. Eve gidince ben kapkaranlık ve sessiz odada yattım. Bunu kesinlikle tavsiye ederim. Dediğim gibi yanma, batma, sulanma ve hafif ağrı oldu bende fakat uyuyabildim çok şükür. Ertesi gün gözleriniz kesinlikle daha iyi oluyor. Hepsi geçiyor ve doktor muayenesine gidiyorsunuz. Gözlüksüz görmenin ne muhteşem bir şey olduğunu düşünüp iyi ki yaptırdım diyorsunuz. Yani toplamda 4-5 saatlik acı ve ağrıya kesinlikle değer arkadaşlar. Muayenede, ameliyatın çok başarılı geçtiğini ve her şeyin yolunda olduğunu söyledi doktor. Sonrasında ise eve araba kullanarak geldim düşünün yani :KK66:
Ameliyat izi olarak kırmızı çizgiler oluyor gözde ama 3 hafta içinde küçülerek yok oluyorlar. 10 gün ise makyaj yasak. Size bilgi listesi veriyorlar zaten ne yapılmalı ne yapılmamalı diye. Dün tam bir ay oldu ve artık görüşüm çok çok daha iyi. Gözlerde biraz kuruluk ve ışık hassasiyeti oluyor bu arada ama Artelac göz damlasını gün içinde ihtiyacım oldukça damlatıyorum ve de dışarıda güneş gözlüğü takıyorum. Sadece güneş gözlüğüne ihtiyaç duymak muhteşem bir şeymiş :) hele o lens çilesi ve masrafı bitti ya oh be! :) herkese tavsiye ederim :KK66:

Bu sureci kesinlikle eksiksiz anlatmissiniz. Düşünenler için iyi olmuş bu mesajınız.:)
Bu arada fiyata şaşırdım. Epey artmış.

Merhaba arkadaşlar lazer ameliyatı sonrası göz tansiyonu ölçümü yaptırdınız mı ben özel hastaneye muayene için gittiğimde göz tansiyonuna direk bakılamadığını lazer geçirmemden dolayı ancak 600 lira ücret karşılığında farklı testlerle bakılması gerektiği söylendi bu konuda bilginiz varmı

2002 yılında yaptırmıştım bu işlemi. 12 yıl sonra görmemde bazı sıkıntılar oldu. Şu anda yeniden gözlük bağımlısıyım. Göz kuruluğum yüzünden lens de kullanamıyorum. Yine olsa yaptırır mıydım bilemem;ama o zamanlar zararlarını bilmiyordum. En azından bir kez daha düşünürdüm sanırım.

Selam, ben de 2004 yılından beri kontakt lens kullanıcısıydım. Gözlük numaram en son -4.00 olmuştu. Gözlükten hiç hoşlanmadığım için 2004ten beri lens kullanıyodum. En sonunda canıma tak etti ve lazer ameliyatı olmaya karar verdim. Kocaeli'de bulunan Çağın Göz Hastanesinde iLASIK yöntemiyle lazer ameliyatı oldum. Doktorum çocukluğumdan beri gittiğim, her seferinde çok memnun kaldığım, bilgisine ve samimiyetine güvendiğim Dr. Kürşat Çağındı. Zaten kendisi hastanenin de sahibidir. Çok başarılı bir ameliyat gerçekleştirdi. Bana kalsa ben daha da erken olmak istiyordum ama her kontrolde gözlük numaramın biraz daha artmış olduğu ortaya çıkıyor ve doktorum biraz daha beklemek istiyordu. En sonunda Şubat 2018 de ameliyatımı oldum. Tesadüfen o gün Kürşat Bey kendi kızını da aynı yöntemle lazer ameliyatı yapıyordu. Kendi kızına da aynı yöntemi uyguladığını görünce daha da rahatladım. Ameliyat yaklaşık 10 dakika sürdü. Ameliyat sonrası 1 saat boyunca gözlerim sulandı ama öyle ağrı sızı batma yanma olmadı. 1 saatten sonra en ufak yazıları bile okumaya başladım. Sulanma şikayetimde geçmiş oldu. Ertesi gün pansumana gittiğimde numaralarımın sıfırladığını öğrendim. 1 ay sonra tekrar kontrole çağırdığında yine aynı şekilde göz numaram 0 çıktı. Şuan en ufak yazıyı bile uzaktan okuyabiliyorum ve çok memnunum. Çağın Göz Hastanesi gerçekten çok temiz, personeli çok ilgili bir hastane. Kürşat Bey ise lazer ameliyatlarını Kocaeli'de ilk yapmaya başlayan ve 1996 yılından beri yapan bir hekim. Eğer lazer ameliyatı olmayı düşünen var ise kesinlikle Çağın Göz Hastanesini ve Kürşat Çağın'ı tavsiye ederim. Fiyatlar konusuna gelince eğer lazer olacaksanız öncesinde yapılan tetkik ücretlerini lazer ameliyatına dahil ediyorlar. Ameliyat ücreti ise 3500 TL civarı. Bence böyle hizmete, kaliteye ve tecrübeye bu fiyat değer diye düşünüyorum.

Merhabalar,
Bu operasyonu olan herkes hayat boyu gece ışık saçması, güneşe bakamama gibi sorunlar mı yaşıyor? Yoksa operasyondan sonra kısmi bir kitle mi bu sorunu yaşıyor?
Göz tembelliğim olduğundan tek gözle görüyorum ve olur da bu operasyonu olursam, gören gözüm de sıkıntılı olur. Gözünde tembellik olup bu operasyonu olan var mı?

Başta abim sonra annem sonra kuzenim sonra dayım çizdirdi gözlerini 'Dr.Sinan Göker''yaptı ameliyatlarını.Zaten Türkiye'ye bu ameliyatı getiren kendisiymiş.Çok memnunlar yalan olmasın 5 sene falan oluyor ameliyat olalı..

Selamlar arkadaşım Sinan Gökere yaptıran yakınların lazer ameliyatı sonucundan hala memnunlar mı ? Bilgilendirirseniz çok sevinirim.Sağlıcakla kalın

Canim ben birkac ay once cok iyi bir goz doktoruna gittim oda bana kizdi
Allah akil fikir versin kim sana lazer yaptir dedi diye sordu.
Bende tavsiye etmiyor musunuz dedim oda dedi ki kendime yapmadigim birseyi tavsiye etmem.
Ki ben lasik ameliyati oldum o daha da kotuymus bana dedi cok sanslisin bu ameliyattan sonra
evden disari cikamaz hale gelenler bile var, cok hizli bir sekilde bi yere carpacak olursan
o kesip geri koyduklari tabaka kalkabilir falan dedi, bundan sonra birdaha aksamlari araba kullanma dedi baya birseyler dedi.
Ve bir sene sonra tekrar gozluk kullaniyorum arkadaslar umarim en azindan bu derecede kalir ve daha fazla gerilemez.
Laserden once en azindan kac yildir gozlerim sabitti daha fazla ilerler mi acaba endisesi yoktu vede aksamlari bu sekilde gorme zorlugu yoktu.

Cok cok iyi dusunun sonra karar verin, haa sunda iyi olmus bunda iyi olmus
bende de iyi olur demeyin sonucta goz bu ne olacagi belli degil.
Benim arkabalardan da yapanlar cok kimisinde 7/10 yil once ve hala gozleri 0
bende o sekil dusunerek guvenerek yaptirdim ama benimkisi bir sene icinde tekrar -1,50' a cikti.

bu ameliyat için kornea yapınızın uygun olduğunu söylemişlermiydi ?Sinan Gökeremi yaptırmıştınız ?

bende adanada amelıyat oldum lazer yanı 4 yıl once.allaha cok sukur gayet memnunum gozlerımden sıfırlandı...hıc sorunda cıkmadı sonrasında.3 ay denıze gırmedım ama 15 gun sonra makyaja baslamıstım benn

Adanada nerde oldunuz ameliyatı ? Ve memnunmusunuz ?

Çok saçma bi yaklaşım buohaoldumsmile benim ameliyat olduğum hastanede de fiyat farkı vardı.Sinan Göker in ameliyatları daha pahalıydı.Ben bunu isminin marka olmasına bağlıyorum.Ona yaptırmadım ameliyatımı diğer doktorlardan birine yaptırdım 6 ay oldu maşallah kuruluk dışında hiçbir problemim yok:lepi:
Biri eski teknik diğeri yeni tekniktir muhtemelen ama göz bu yani insan parayı düşünemiyor o noktada

Ya benimde aklımda soru işareti biliyor musunuz ? Ya cevaplarsanız çok çok sevinirm. Türkiyeye ilk lazeri getiren adam Sinan göker ameliyatın 1000 euro asstanları 600 euro yapıyor. Cihaz aynı sırf marka isim diyemi o fiyat ? Siz asistanlarına yaptırmışsınız. Nasıl memnunmusunuz? Bu vereceğiniz cevap benim için önemlidir. Sağlıklı günler dilerim.

Bu konuya daha önce yorum yazmamış olmama inanmıyorum. Çünkü 8 yıl önce olduğum göz ameliyatı, hayatımın dönüm noktasıydı. 8 yaşından beri bir bütün olduğum gözlüğümden, yirmi beş yıl sonra tamamen ayrılmış olmam inanılmaz bir duyguydu.
İstediğim güneş gözlüğünü takabiliyorum, denizde önümü görebiliyorum, soğuktan sıcağa geçtiğimde buharlaşan gözlük camı derdim yok...
Uzun yıllar düşündükten sonra güç bela karar verebilmiştim ameliyata. Çok yer gezdim, çok fiyat aldım; ama eşim her zaman büyük denizde boğulma taraftarıdır. Bu nedenle ben de Dünya Göz Hastanesini ve o zamanki başhekimi Bozkurt Şener'i tercih ettim. Sanırım şu an Acıbadem Hastanesi'nde çalışıyor.
Şiddetle tavsiye ederim.

Hala Bozkurt Şener'e lazer ameliyatı olmaktan memnunmusunuz ?

ben de dün dünya gözün etiler şubesindeki dr efekan beye ilasik ameliyatı oldum.gerçekten dün gözlerim aşırı derecde yandı açamadım.ama bu sabah kalktığımda hiçbişey yoktu ve şuan herşey net sadece gözlerimin içi kanlanmış oda normalmiş.iyiki olmuşum.ilk günkü acıya dayanacaklar hiç durmasın olsun kokulcak birşey yok...
güncel fiyatları merak edenler için ilasik ameliyatı 1300 euro:KK74:

efekan beye lazer olduğunuzdan dolayı memnunmusunuz ? haleler gece görüşünüzde azalma herhangi bir şikayet oldu mu ?

4 gün önce ilasik yöntemiyle dünya göz hastanesi etiler şubesinde dr. Efekan Coşkunseven tarafından operasyon geçirdim. Bekletmelerle birlikte 1.5 saat kadar ameliyathanede durdum. Ama işlemler 20 dk. kadar sürmüştür.Ameliyat sırasında canım acıdı sonrası 4 saat boyunca da çok ağrım oldu.Şu anda da göz kuruluğum, basınç etkisi ve ağrı var. Normal etkiler. Ama tüm bunlar unutulacak geriye yıllar sonra gören gözler kalacak diye düşünüyorum. Gözlerim 6.5 miyoptu. 110 milyon muayene, 1300 E ameliyat, 100 milyon kadar da damlalar tuttu.sgklıyım. Hastaneye gelince ,tüm ününe ve ücretine kıyasla alelade. ne doktorun bilgilendirmesinden ne de hastanenin prosedürlerinden hoşlanmadım.Kendi araştırmalarım ve biliçli olmam dolayısıyla bir çok sorumun cevabını buldum.Ama yine de Efekan Bey'in konusunda oldukça uzman olduğuna inanıyorum. Bilgilendirme, ilgilenme ve hijyen konularında gerek hekimin gerekse de hastanenin bana çok yardımı olmadı. ilasik en gelişmiş yöntem bu yöntemi uygulayan güvenilir başka bir hekim ve hastane tercih edebilirsiniz.

Hala memnunmusunuz Efekan Beye ameliyat olmaktan ?

49 sayfayı saatlerdir bıkıp usanmadan tek tek okudum.Çıkardığım sonuç Dr efekan Coşkunsever ve Sinan Göker bu işin iyilerinden.Ben de Sinan bey için salı gününe randevu aldım.Şu ışıkları yayık görme falan biraz beni huzursuz ediyor inşallah ben de yaşamam buları.Telefondaki bayan muayeneleri başka dr un yapacağını sadece ameliyatta sinan beyin olacağını söyledi.Okadar para bayıl adamı 5 dk. gör nasıl iş anlamadım

Bende aynı sizin gibi araştırıyorum büyük bir sabırla :) Peki hangisine ameliyat oldunuz ? Ve şu an memnunmusunuz ? Benide huzursuz ediyor ışıkları yayık görme durumu ?Umarım bu işin ehli olanları bu sorunumuza çare bulur umarım . Geçmiş olsun

arkadaşlar ben efekan beye ilasik ameliyatı oldum ve 2aya yaklaştı sizinle deneyimlerimi paylaşmak istiyorum.
benim göz numaralarım küçüktü ve bir problem olmamasına rağmen ben geceleri ışık yayılmasından korktuğumdan araba kullanırken bunu doktoruma söylediğimde ilasik önerdi ve fiyat farkını ödeyerek bu ameliyatı oldum.ameliyat öncesinde sakinleştirici vs vermedikleri için ameliyatta kendimi biraz fazla sıktım ve bütün gözlerimin içi kan çanağına döndü ve 1yadan uzun süre frankestien gibi gezdim ortalıkta.ışık yayılması ise gece normalde farkedilmezken, araba kullanıken bariz farkedilio ve ışıklar uzadıkça uzuyorlar.bunu doktoruma söylediğimde zamanla hafifleyeceğini söyledi bakalım göreceğiz.ayrıca göz kuruluğu oluyor arada okadar damla kullanmama rağmen.umarım bu şikayetlerimde zamanla geçer.yinede olacaklara efekan beyi tavsiye ederim bu konuda uzman biri...

Peki bu ışık saçılması sorunu sizde hala sürüyormu ? Geçti mi ? Geçmiş olsun

angelmask selam,
geçenlerde Efekan beye muayene oldum tetkikler iyi korneam kalınmıs, iki seçenek var ıntralasik 1100 euro diğeri daha gelişmiş bi sistem 1400 euro dediler. ikincisini düşündüm ama 500 euro yazmıssınız anlayamadım neden bu kadar fiyat farkı. bu arada akrabam da orda prk ameliyatı oldu ilk zamanlar çok acı çekti baya bi hafta falan sürdü bi de ilk zamanlar bulanık görüyodu şimdi düzelmiş konustum da zamanla geçiyomus yani.

gece görüşündeki ışık saçılmaları geçiyormuymuş ? sizinde geçtimi nasıl son durumunuz geçmiş olsun

Salı günü İzmir Kaşkaloğlu Göz hastanesinde intralase lasik oldum. Operasyon acısızdı fakat sonrasında yaklaşık 4 saati kötü geçti diyebilirim.Bende batma yanmadan çok inanılmaz bi sulanma oldu,gözlerimin yaşarmasından gözlerimi açamadım, zaten doktorum bunların olacağını, akşam 7 den sonra normale döneceğini söyledi, operasyon iki buçukta olmuştu, dört saatin sonunda gözlerimi açabildim.

Gözlerimi açtıktan sonra bi sıkıntı kalmadı, iki saatte bir olmak üzere damlalarımı kullandım, koruyucu gözlüğümü taktım, gözümü açtığım anda da net görmeye başlamıştım.En çok da ona şaşırdım aslında, gözlerimi açar açmaz net görmeyi beklemiyordum :) Bende 4,50 derece miyop vardı, gözlük de lens de kullansam insanın kendi gözüyle görmesi bi başkaymış. Hd kalitesiyle diyorlar ya aynen öyle :) Darısı tüm isteyenlerin başına.

peki gece görüşünüzde azalma oldu mu ?

X