Oftalmoloji - Göz Hastalıkları Lazerle Göz ameliyatı olanların paylaşım Alanı

Memnun kalmanız ne güzel. İnşallah hep bu şekilde devam eder. Bende astigmat yok sadece miyop var. Bayrampaşa göz hastanesinde de çevremde yaptıranlar olmuş. Biraz orayı da düşünür oldum. Acaba nasıldır diye.

sağlık olunca insan ince eleyip sık dokuyor. Ama çok araştırdıkça da insanın kafası daha çok karışıyor.

Selam Benim Ogrenmek Istedigim Lazerle Goz Ameliyatiyla Ilgili Bilgisi Olanlarin Buraya Yazmasi
Ben Yaptirmak Istedim Burda Bana Doktor Ameliyattan 14 Gun Sonra Yakini Gozluksuz Goremezsin Dedi Bende Vaz Gectim
Benim Uzagi Germe Problemim Vardi Eger Yaptiran Veye Bu Konuda Bilgisi Olanlar Yazarsa Sevinirim

Selam Benim Ogrenmek Istedigim Lazerle Goz Ameliyatiyla Ilgili Bilgisi Olanlarin Buraya Yazmasi
Ben Yaptirmak Istedim Burda Bana Doktor Ameliyattan 14 Gun Sonra Yakini Gozluksuz Goremezsin Dedi Bende Vaz Gectim
Benim Uzagi Germe Problemim Vardi Eger Yaptiran Veye Bu Konuda Bilgisi Olanlar Yazarsa Sevinirim

Geçen yaz İstanbuldaki Kudret göz merkezinde oldum lazer ameliyatımı oldukça başarı ile gerçekleştirdiler çok memnun kaldım.Ameliyat sonrası gözlükten kurtulmak ayrı bir keyif oldu benim için.Lazer ameliyatı konfor demek.

Geçen yaz İstanbuldaki Kudret göz merkezinde oldum lazer ameliyatımı oldukça başarı ile gerçekleştirdiler çok memnun kaldım.Ameliyat sonrası gözlükten kurtulmak ayrı bir keyif oldu benim için.Lazer ameliyatı konfor demek.
Kaç yaşındasınız ve göz dereceniz kaçtı? Kudret Göz merkezi nerede bulunuyor Avrupa Yakasında var mı?

merhaba arkadaşlar,
ben lazer olacağım fakat hala hastane konusunda çok kararsızım.
ankara kudret göz hastanesiyle ankara avrupa göz arasında gidip geliyorum. cihazlar aynı fakat doktor tercihi yapamıyorum bir türlü. aranızda oralarda lazer olan var mı? doktor önerebilir misiniz?
Merhabalar İstanbul Kudret Gözde babamı ve yeğenimi muayene ettirdik. Babam kataraktı için ameliyat oldu. Dr Nail beye. Doktor olarak kendisini öneririm. Hastane olarakta Kudret gözü biz çok beğendik. Çalışanlar falan çok ilgili güleryüzlü halden anlayan insanlar.

Merhabalar İstanbul Kudret Gözde babamı ve yeğenimi muayene ettirdik. Babam kataraktı için ameliyat oldu. Dr Nail beye. Doktor olarak kendisini öneririm. Hastane olarakta Kudret gözü biz çok beğendik. Çalışanlar falan çok ilgili güleryüzlü halden anlayan insanlar.
teşekkür ederim. fakat ben lazer ameliyatımı oldum yukarıda da yazdım zaten :)

cnm bak ben 16 yaşındayım ve ilk. 4 den beri gözlük kullanıorm.ilk başladığmda 0,75 di şimdi 2,50 a 1,50 oldu.ilk zmnlar gözlük takıodm ama sonra takmamaya başladm ve insan ne kdr bulanık gördüğünü farketmio.gözlük takmaya başladığında aa ne kdr netmiş ortalık dio. saha sonra baktm tahtayı göremiyorum yine başladım gözlüğe bu sefer.hala da kullanıorm. lens düşündüm ama o da çok zor iş. lazer çok gzl bişi bnce ama göz no 0 inmiyomuş.bir kaç yıl snra yine miyoplaşıyormuşsun die duydum vazgeçtm bnde.ama no 0 a iniosa,bir daha yükselmiyosa yaptırmak isterim.mesela diolar ki lazer çok iyi bişi olsa doktorlar nie yaptırmıo gözlükle dolaşıo?bi yandan da böyle walla napcağıma karar veremedm gözlüğe dewam ediyorm mecburen.
P

Kaç yaşındasınız ve göz dereceniz kaçtı? Kudret Göz merkezi nerede bulunuyor Avrupa Yakasında var mı?
27 yaşındaydım yaptırdığımda bende -1.75 astigmat bulunmaktaydı her iki gözdede ..İstanbul Kudret göz merkezi Anadolu yakasında tek şubesi var benim bildiğim kadarıyla..Acıbadem Kadıköy tarafında bulunuyor.Bende sitelerinden adresi öğrenmişti.Şimdiden geçmiş olsun..

Merhabalar herkese;
Dün lazer için görüştüm. Bende küçüklükten beri göz tembelliği var. Miyop ve astigmat da var.
Göz tembelliği olan arkadaşlar varsa ameliyat olup nasıl bir netice aldınız?
Lazerden sonra gözde kuruluk, güneş hassasiyeti çok mu fazla oluyor?
Deniz altı gözlüksüz yüzerken hassasiyet gibi sorunlarla karşılaştınız mı?
bir de neden acaba göz doktorları gözlük takıyor da böylesine kolay bir operasyonla gözlükten kurtulmuyorlar bunu merak ediyorum. Doktora da sordum o da doktorların detayları daha iyi görmesi gerektiği için gözün iyice zoom yapabilmesi için olmadığını söyledi ama çok da tatmin olmadım.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler:)

Merhaba arkadaşlar, ben eylül 2016da Ankarada Koray Budak'a intralasik yöntemiyle ameliyat oldum, kendim de bir doktorum. Malesef bu ameliyat %95 oranında başarılı olsa da siz o %5in içinde kalırsanız geri dönüş olmuyor. 4.5 - 4.75 derece miyop olan gözlerimle araştırmalarım sonucu Koray Bey'in iyi olduğuna karar vererek ona başvurdum. Lazer sonrası herkes pırıl pırıl gördüğünü söylerken benim için sancılı bir süreç başladı çünkü lazer sonrası ne yakını ne uzağı net göremiyordum ve başım ağrıyordu fakat 1. gün muayenesinde bana her iki gözümün de 0 derece olduğu söylendi. Ben göremediğimi söylememe rağmen zamanla iyileşeceği söylenerek eve gönderildim. 1 ay süren sancılı süreçten sonra fazla düzeltme yapıldığı ve gözlerimin 2 ve 3 derece hipermetrop olduğu anlaşıldı. Kendisi arayıp cihaza 4.5 4.75 miyop degerleri girmesine ragmen 7 / 7.8 derecelik işlem uygulandığını ve bunun nedenini bilmediğini, düzeltme yapacağını söyledi fakat artık öyle bir korku gelişti ki bende aynı yere gitmek istemedim. Daha sonra İstanbul Ankara arasında mekik dokudum, en iyi doktorları bulup durumu düzeltmeye çalıştım fakat konuştuğum doktorlar 2. lazerin riskli olacağını ve yeni komplikasyonlar gelişebileceğini söylediler. Şu anda yumuşak lensle artık göremiyorum, gozluk takıyorum ve gözlükle dahi eskisi gibi net göremiyorum. Harfleri çift görüyorum, sol gözümde sinek ucusmalari var, gece görüşüm korkunç, sokak lambaları alev topu gibi görünüyor ve az ışıkta insan yüzlerini bile zor seçiyorum. Bu lazer operasyonu kuskusuz hayatımın en büyük hatasıydı ve geri dönüş yok, gözlerim artık asla eskisi gibi olmayacak. Bu işlemi yaptiracak kisilere de çok çok dikkatli olmalarını ve daha fazla araştırma yaparak iyi seçim yapmalarını oneriyorum. Lasik sonrası kuru göz ve gece görüş problemleri ömür boyu devam edebilir ve de lazer sırasında goze uygulanan vakum nedeniyle gözünüzde sinek ucusmalari (floaters) gelişebilir. Daha erken yaşta katarakt olabilirsiniz ve katarakt cerrahisindeki hesaplamalar karışacağı için cerrahinin başarı oranı düşer. Gözünüze acılan flep omur boyu orada kalacak ve gozunuze alacaginiz herhangi bir travmada flebin açılması ve altında yara dokusu gelismesi riski olacak. Peki ne yapalim mutlaka yaptırmak istiyorsanız SMILE yönteminde daha az vakum uygulanıyor ve flep açılmıyor küçük bir delik var sadece o da kapanıyor. İsim olarak da daha sonra gittiğim doktorlardan Ankara Dünya Gözde Doç.Dr.Volkan Hürmeriç ve İstanbul Dünya Gözde Prof.Dr.Akif Özdamarı önerebilirim. Keşke geri dönme şansım olsa ama yok.Bari bu mesajı okuyanlar doğru karar versinler. Para asla düşünülmemeli çünkü sadece bir çift gözünüz var...

Adanada göz lazer yaptırmak isteyenler varsa bilgi verebilirim gözlerim 6.5 numara miyoptu uzun yıllar lens taktım..Kesinlikle tavsiye ediyorum ameliyat acısız ve çok kısa sürüyor sadece relax olmanız lazım aşırı heyecan yapmayın.herşey çok güzel olacak sizde mükemmel görmeye baslayacaksınız gercekten çok güzel bir duygu keşke daha önceden yapsaydım diyorum..şu an 1 yıl oldu ben yaptıralı ve hiçbir sıkıntım yok sadece arada sırada kuruma oluyor onuda gözyaşı damlatarak hallediyorsunuz..beni doktorum Özel Akdeniz Lazer Merkezine yönlendirdi.Ödemeyi euro ile yaptım.

Bursada Gözlükten kurtulmak istiyorsanız Bursa Göz Merkezi tavisye ediyorum geçen sene smile lazer oldum. gözlükle alamadığım netliği şuan çıplak gözle alabiliyorum.Doktor Bülent Köse hocam sağolsun çok yardımcı.

Son düzenleyen: Moderatör:
aaa pelin su bende cuma günü ameliyat oldum küçük bir videomu dahi aldılar yorum amaçlı gerçekten çok sıcak kanlı insanlar dr Bülent köse çok ilgili bir doktor. şuan gözümde kuruluk hissi falanda yok bi ara forumlarda hep bu şikayet vardı. şuan çok memnunum. Bursa Göz Doktor Bülent KÖSE ve ekibine çoook teşekkür ediyorum

bir doktor olarak söyleyeceğim ki kesinlikle olunmaması gereken bir işlemdir .
ne gerek var korneanızı geri dönüşümsüz olarak laser ile yaktırmaya .
kendim yaptırdım özellikle pişmanlığını gece araba kullanırken yaşıyorum , gözüm eskisine göre çok daha sık enfekte oluyor ve kuruyor . güneş ışığında gözlük kullanmadan duramıyorum . operasyondan sonra sağ gözümün flappi tam oturmadığı için de bir gözüme iki kere işlem yapıldı. türkiye nin bu konuda en meşhur doktor una yaptirdim.
tabi yıllar geçse de flappin herhangi bir küçük darbede bile kalkma ve yırtılma ihtimali var. bir sıkıntı olduğunda kadavradan nakil mi yaptıracaksınız , nakil de rejeksiyon (kabul etmeme ) da olabiliyor .
kesinlikle kesinlikle olmayın olmayın . gözcülerin ekmek kapısı lazer (bu konu da baba hocaların) . büyük rant dönüyor.
göz doktorları derinlik algısı kaybolmasın diye olmuyorlarmış yok öyle bir şey .
henüz güvenli değil bir sürü komplikasyon da cabası , kimse korneasını kaybetmek istemiyor en nihayetinde bir organ sonuçta .
zaten yaş ilerledikçe gözünüzün numarası küçülüyor myopi de canınız isterse lens isterse istediğiniz çeşit gözlüğü takın .
Aklınızı kullanın , gaza gelmeyin olmayın.

I iphoss bu ameliyatı olup, çok memnun olanlar var ve sayıca çok fazla.
Mesela Dr Öz 'ün youtube da bu operasyonu eleştirdiği bir video var.
Altta yaklaşık 200-300 yorum var ve Dr. Öz ü elrştiriyorlar. Ben oldum çok memnunum yazmışlar.
Bunlar kafamızı karıştıyor.

Merhaba. Bu konuda yazmak için üye oldum çünkü ben de göz ameliyatı hakkında başkalarına bir fikir vermek istedim. Tam bir ay önce İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi'nde intralease lasik lazer ameliyatı oldum. Gözlerimden biri - 1.00 biri - 1.25 miyoptu ve biraz da astigmat vardı. Bu numaralar düşük gelebilir lakin gözlüksüz göremiyordum. Hayatımın yarısı gözlük ve lens ile geçti. Gözlük ve lens takanlar da, ne tarz sıkıntılar yaşadığımızı bilirler zaten. Belli bir yaşa geldiğim, göz numaramın da artık durması ve de gözlük ve lensten de artık nefret geldiği için ameliyat için cesaretimi toplayıp karar verdim. Bu arada 10 ay boyunca lens kullanmadım, haliyle gözlerimin toparlanmasına destek oldu bu da. Yıllar önce bir iş arkadaşım Kaşkaloğlu'nda ameliyat olup çok memnun kalmıştı. Ben de orada karar kıldım. Ameliyat olma şansınızın var olup olmadığını öğrenmek için öncelikle mutlaka bu anlamda muayene olmanız gerekiyor. Sonrasında doktor zaten olur veya olmaz diyor. Dr. Bilgehan hanım ( aynı zamanda oranın başhekimiymiş) ameliyat etti beni. Gayet memnun kaldım. Ameliyat ücreti 5600 TL idi. Muayene ücreti 125 TL, tetkik ücreti ise nakitte 120 TL idi. Hastane kurucusu prof. Mahmut Kaşkaloğlu için 7000 TL dediler. Ben hem ücreti daha makul olduğu için hem de kendisine muayene olduğum için Bilgehan hanımı tercih ettim. Ameliyattan önce bir sakinleştirici veriyorlar ve bekletiyorlar. Gevşiyorsunuz haliyle. Sonra göze uyuşturucu damla damlatılıyor ve artık işlem başlıyor. Ameliyat esnasında iki adet cihazla operasyon yapıldı. Doktor sizinle konuşup ne olacağını söylüyor. İlk cihazda gözünüzün üzerinde bir baskı hissediyorsunuz, sadece bu kısım biraz rahatsızlık veriyor ama dayanılmayacak gibi değil asla. Bip bip sesler geliyor ve doktor, lazer gözünüzü çiziyor diyor. Baskıdan başka bişi hissetmiyorsun. Zaten göz kapaklarına açıp kapatmayın diye bir aparat da takıyorlar öncesinde. İkinci cihazda ise, öncesinde yine bir kaç damla işlemiyle artık gözümüz iyice uyuşuyor. Ve gelen ışığa sabit şekilde bakmanız isteniyor. O esnada göz merceğinizin kesilip yerinden yan tarafa alındığını görüyorsunuz ama hiç acıma hissi yok. Bunu görmek biraz enteresan oluyor tabi o anda :) işte o anda göz numaranızı cihaz düzeltiyor. Sonra tabi mercek yine yerine geliyor ve işlem bitiyor. Yani iki cihaz, iki gözümü toplamda 20 dk da falan ameliyat etmiştir. Öyle kısa bir süre yani. Gelelim ameliyat sonrasına... Beni en çok korkutan bu kısımdı ve ben canı çok kıymetli, acı ağrı eşiği düşük bir insanımdır. Sonrasında sizi bir müddet yatırıyorlar, gözünüzde koruyucu gözlük ile. Ve en fazla 4 saat sürüyor yanma, batma, sulanma ve biraz ağrı. Tobradex damla ve Artelac göz yaşı damlası yazıyor doktor. Ameliyat sonrası dikkat edilecekler listesini de veriyorlar ve doğru eve. Size tavsiyem bu ameliyatı akşamüstü saatlerinde, direkt eve gidip uyuyacağınız zaman diliminde ve kışın yani güneşin az olduğu, deniz ve havuza girmediğiniz vakitte yaptırın. Çünkü yaz sıcağında biraz işkence de olabilir bu işlem. Eve gidince ben kapkaranlık ve sessiz odada yattım. Bunu kesinlikle tavsiye ederim. Dediğim gibi yanma, batma, sulanma ve hafif ağrı oldu bende fakat uyuyabildim çok şükür. Ertesi gün gözleriniz kesinlikle daha iyi oluyor. Hepsi geçiyor ve doktor muayenesine gidiyorsunuz. Gözlüksüz görmenin ne muhteşem bir şey olduğunu düşünüp iyi ki yaptırdım diyorsunuz. Yani toplamda 4-5 saatlik acı ve ağrıya kesinlikle değer arkadaşlar. Muayenede, ameliyatın çok başarılı geçtiğini ve her şeyin yolunda olduğunu söyledi doktor. Sonrasında ise eve araba kullanarak geldim düşünün yani :KK66:
Ameliyat izi olarak kırmızı çizgiler oluyor gözde ama 3 hafta içinde küçülerek yok oluyorlar. 10 gün ise makyaj yasak. Size bilgi listesi veriyorlar zaten ne yapılmalı ne yapılmamalı diye. Dün tam bir ay oldu ve artık görüşüm çok çok daha iyi. Gözlerde biraz kuruluk ve ışık hassasiyeti oluyor bu arada ama Artelac göz damlasını gün içinde ihtiyacım oldukça damlatıyorum ve de dışarıda güneş gözlüğü takıyorum. Sadece güneş gözlüğüne ihtiyaç duymak muhteşem bir şeymiş :) hele o lens çilesi ve masrafı bitti ya oh be! :) herkese tavsiye ederim :KK66:

Son düzenleme:
X