Lazer epilasyon sonrası kaşıntı kızarıklık şişlik!!!!

Topraksumbul

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2021
33
9
25
Ben yaklasik 10 gün once diod leda lazer epilasyonda 2. Seansimi oldum. Ilk seansimda herhangi bir problem olmamsina ragmen 2. Seans sonrasi alerji oldum. Ayaklarimda kırmızı noktalar ve kil koklerinde şişlik oldu ve dayanılmaz bir kaşıntı.doktor tavsiyesi ile kestine antihistaminik madecasol ve steroid icerikli advantan kullandim.kasintilarim hafifledi kizarikliklarda biraz hafifledi gibi ama hala belirgin bir sekilde kizariklik ve kil koklerinde şişlik var.Bu durumu yasayan var mi .lazere decam edebilir miyim. Eger bir dahaki seanssa kadar gecerse sansimi tekrar denicem. Gitmeden once ne yapabilirim. Birde bu durum ne zmana kadar gecer 10 gun oldu biraz endiselenmeye basladim

Eklentiler

• 20211102_225824.jpg
    20211102_225824.jpg
    66,8 KB · Görüntüleme: 3.049
  • 20211030_084211.jpg
    20211030_084211.jpg
    81,1 KB · Görüntüleme: 4.065
Ben yaklasik 10 gün once diod leda lazer epilasyonda 2. Seansimi oldum. Ilk seansimda herhangi bir problem olmamsina ragmen 2. Seans sonrasi alerji oldum. Ayaklarimda kırmızı noktalar ve kil koklerinde şişlik oldu ve dayanılmaz bir kaşıntı.doktor tavsiyesi ile kestine antihistaminik madecasol ve steroid icerikli advantan kullandim.kasintilarim hafifledi kizarikliklarda biraz hafifledi gibi ama hala belirgin bir sekilde kizariklik ve kil koklerinde şişlik var.Bu durumu yasayan var mi .lazere decam edebilir miyim. Eger bir dahaki seanssa kadar gecerse sansimi tekrar denicem. Gitmeden once ne yapabilirim. Birde bu durum ne zmana kadar gecer 10 gun oldu biraz endiselenmeye basladim
Seans öncesi jilet ile alım yapılıyor bnde gidiyorum aynı lazere. Acaba jiletle alırken bir gün öncesinden alım yapıp gidiyoruz. Bir defasinda gece alıp sabah seansa girmiştim bndede hassasiyet kızarıklık olmuştu bu kadar değildi ama. Daha sonra gece değil daha erken saatlerde yaptım ve nemlendirdim. Sorunu da tekrar yaşamadım .

Merhaba ben dün diode lazer 2. Seansa gittim genital ve komple bacak. Suan genitalim ve bacaklarım sizinki gibi. Çok yanıyor çok kaşınıyor dayanamıyorum. İlk seansimda böyle bi problem yaşamamıştım. 2. Seansta doz arttırıldı galiba ondan mı oldu anlamadım çok korkuyorum sizinkiler geçti mi ne yapmaliyim

Merhaba ben dün diode lazer 2. Seansa gittim genital ve komple bacak. Suan genitalim ve bacaklarım sizinki gibi. Çok yanıyor çok kaşınıyor dayanamıyorum. İlk seansimda böyle bi problem yaşamamıştım. 2. Seansta doz arttırıldı galiba ondan mı oldu anlamadım çok korkuyorum sizinkiler geçti mi ne yapmaliyim
Malesef bazı bunyelerde alerji oluyormus.Bol bol nemlendirin ben dermatolojiye gitmistim advantan krem ve kestin adli ilacı kullandim birde ekstra madecassol kullandim.10 gun içinde geçti.bir sonraki seansima gitmeden once kestin ilacini kullanarak gittim tekrarlamasin diye yine ayni oldu ama bu sefer daha azdı ben gittiğim lazerciden memnun kaldigim icin devam edicem kaşınan yerleri bol bol nemlendiriyorum etkili oluyor.eğer daha sonraki seanslarimda daha kötü olursa bu sefer cihazi degistiricem.Ama endiselenmeyin dediğim ilaclari kullanirsaniz ya da bir dermatolojiye görünüp onun vereceği ilacları kullanirsaniz geciyor.bende başta baya korkmustum.

Ben de ciddiyeye gittim lazer cildini kurutmuş dedi allerset ve ürederm verdi allerset yatmadan içiyorum kasintimi alıyor uredermle sabah akşam nemlendiriyorum. Ama benim bu noktalar hep batık oldu yani içlerinde kıl koku var kırmızı kabartilarin. Lazer batiga çözüm olur derler ama bende hiç batık yokken her tarafımı batık yaptı. Tavuk derisi gibi oldu bacaklarım ne yapicam bilmiyorum 3 gündür ağlıyorum sürekli. Kıllar batık olarak kaldı çıkmıyor ki dökülsün. Sizde de olmuş muydu batık napicam ben

Ben de ciddiyeye gittim lazer cildini kurutmuş dedi allerset ve ürederm verdi allerset yatmadan içiyorum kasintimi alıyor uredermle sabah akşam nemlendiriyorum. Ama benim bu noktalar hep batık oldu yani içlerinde kıl koku var kırmızı kabartilarin. Lazer batiga çözüm olur derler ama bende hiç batık yokken her tarafımı batık yaptı. Tavuk derisi gibi oldu bacaklarım ne yapicam bilmiyorum 3 gündür ağlıyorum sürekli. Kıllar batık olarak kaldı çıkmıyor ki dökülsün. Sizde de olmuş muydu batık napicam ben
Benim de kırmızı kirmizi benekler ve kıl kökü iltihabı olmustu 10 gün icinde geçti kaşımamaya özen gösterin başta benimde batık görünümu çoktu bir iki seans daha deneyin olmadi cihazi değiştirin

Bu makineyi kullanmadıgım icin pek bi bilgim yok alex kullanıyorum ben. Sonraki seansı akex düsünebilirsiniz.

Benim gittiğim merkezde var söylediğiniz cihaz hiç memnun kalmadım bir kez denememe rağmen bilginiz olsun. Sanki hiç yaptırmamış gibiydim. Allahtan tek seçenek o değildi merkezimde
Hangi cihazla deval ettiniz ve neden memnun kalmadınız acaba kılları tıraşlayıp ondan sonra lazer yapıyorlar deneme atışı yaptırdım sadece acısı da baya çok sıcak metal teni yakıyor

X