Lamine diş yaptıranlardan yardım istiyorum

sevi84

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2010
68
0
arkadaşlar üst ön dişlerim biraz problemli arası açık ve renk kaybı var bende artık rahat gülmek istiyorum bu tedaviyi öneren yada önermeyen var mı ? ACİL YARDIM LÜTFEN!!!

ölçüm alındıı bakalım diş yapım uygun mu bakılkacak bayramdan sonra belli olurmuş. tek derdim doğal durması doğal oluyor mu kızlarr

ihsallah guzel olur.bizi habersiz birakma.u konuda uzman birine mi yaptirdin merk ettim.

Canim sana ozelden mesaj atmistim. ayni problem var bende de. Birileri bilgilendirse ne guzel olurdu :KK43: Yani bir yandan da dogal dislerime kiyamiyorum ben. Gidip oylece kestirmek bictirmek cok korkutuyor beni. Rozalinda, bu isin ilerisi icin ne diyor doktorlar sen yaptirmistin?

benim bir sene oluyor laminate yaptıralı hatta geçiyor bir seneyi...çok çok memnunum toplam 20 dişimi yaptırdım...bazı dişlerim laminate müsait değildi porselen kaplama yapıldı....herşeyi yiyebiliyorum hiçbir sorun yaşamadım...benim dişlerimde aşınma vardı,sızlıyorlardıve renkleri koyuydu...doğru düzgün gülemiyordum...şimdi çok memnunum...yaptırmak isteyen herkese öneririm....

Canim sana ozelden mesaj atmistim. ayni problem var bende de. Birileri bilgilendirse ne guzel olurdu :KK43: Yani bir yandan da dogal dislerime kiyamiyorum ben. Gidip oylece kestirmek bictirmek cok korkutuyor beni. Rozalinda, bu isin ilerisi icin ne diyor doktorlar sen yaptirmistin?

Merhabalar..Bu işlem iki şekilde yapılıyor. Biri dişinin üstüne sadece ön yüzeye yapıştırılarak, diğeride dişi biraz daha küçülterek tümden kaplanarak oluyor. Benim dişlerimde çarpıklık çok olduğu için tümden yapıldı. Kullanım süresi ve ömür açısından soruyorsan canım, ömürlük dedi doktor bana. Ön dişlerimi kullanıyorum, herşeyi ısırabiliyorum, çok şükür bir sıkıntı yaşamadım ben. Burdaki yaptıran arkadaşlardan fikir alarak yaptırdım bende, memnun kaldım.

bende ciddi ciddi yaptirmayi dudunuyorum ama izmite bu isi yapabilecek guvenilir bir dr bulamiyorum.buradaki arkadaslardan yardim isedim ama malesef kimse yardim etmedi.

Merhaba kızlar ben de uzun süren bir ortodontik tedaviden sonra dişlerimi lamina yaptırmak istiyorum. Şimdi neden diyeceksiniz benim çok bilmiş ortodontistim arkada çekilen dişimi öne yaklaştırsığı için orta hattım kaydı ve üst dişlerimin ortası ile alt dişlerimin ortası tam hizalı değil. Aslına bakarsanız çok dikkatli baklılmadıkça anlaşılmıyor ama ben yinede görünce ifrit oluyorum bu yüzden sadece üst ön iki dişimi yaptırmak istiyorum. Sizce bu problemimi iki diş yaptırarak çözebilir miyim ne dersiniz?

benim bir sene oluyor laminate yaptıralı hatta geçiyor bir seneyi...çok çok memnunum toplam 20 dişimi yaptırdım...bazı dişlerim laminate müsait değildi porselen kaplama yapıldı....herşeyi yiyebiliyorum hiçbir sorun yaşamadım...benim dişlerimde aşınma vardı,sızlıyorlardıve renkleri koyuydu...doğru düzgün gülemiyordum...şimdi çok memnunum...yaptırmak isteyen herkese öneririm....

mrb şüko..hangi doktora yaptırdın ve kaça mal oldu öğrenebilirmiyim..bende yaptırcam ama etrafımda yaptıran bir kişi bile yok..önerilen bi doktor olmasını istiyorum...

Merhabalar..Bu işlem iki şekilde yapılıyor. Biri dişinin üstüne sadece ön yüzeye yapıştırılarak, diğeride dişi biraz daha küçülterek tümden kaplanarak oluyor. Benim dişlerimde çarpıklık çok olduğu için tümden yapıldı. Kullanım süresi ve ömür açısından soruyorsan canım, ömürlük dedi doktor bana. Ön dişlerimi kullanıyorum, herşeyi ısırabiliyorum, çok şükür bir sıkıntı yaşamadım ben. Burdaki yaptıran arkadaşlardan fikir alarak yaptırdım bende, memnun kaldım.

mrb rozalinda..sende ankaradasın hangi doktora yaptırdın ve kaça mal oldu acaba? benim dişlerimde baya problemli rahay rahat ağzımı aça aça gülmeyi unuttum diyebilirim :KK43:

mrb rozalinda..sende ankaradasın hangi doktora yaptırdın ve kaça mal oldu acaba? benim dişlerimde baya problemli rahay rahat ağzımı aça aça gülmeyi unuttum diyebilirim :KK43:

Merhabalar, öncelikle size özelden mail attım..Benimde görsel sıkıntım çoktu. Hatta resimlerimide koydum bakabilirsin, toplam 6 tanesi diş lamine oldu, 2 dişimede estetik dolgu ve bütün diş etlerimede pempe estetik yapıldı. Toplam 3000 TL ödedim.
Kesinlikle tavsiye ederim, eskiden gülerken rahatsız oluyordum, şimdi gayet rahatlıkla gülüyorum ve artık resimlerimde hep tebessüm ile dişlerim var :)

Merhabalar, öncelikle size özelden mail attım..Benimde görsel sıkıntım çoktu. Hatta resimlerimide koydum bakabilirsin, toplam 6 tanesi diş lamine oldu, 2 dişimede estetik dolgu ve bütün diş etlerimede pempe estetik yapıldı. Toplam 3000 TL ödedim.
Kesinlikle tavsiye ederim, eskiden gülerken rahatsız oluyordum, şimdi gayet rahatlıkla gülüyorum ve artık resimlerimde hep tebessüm ile dişlerim var :)

cvbın için çok tşkkr ederim rozalında :) bi kaç şey daha sormak istiyorum pembe estetik dediğin olay nedir..bide yanlış anlamadıysam eger sen dişlerine tek tek yaptırmadın kaplama gibi 6 dişi toptan yaptırdın dimi..laminantta tek tek yapılıyo die biliorum yada ben ciddi ciddi araştırmaya yeni başladığım için daha hiç bişey bilmiorum :KK43:

cvbın için çok tşkkr ederim rozalında :) bi kaç şey daha sormak istiyorum pembe estetik dediğin olay nedir..bide yanlış anlamadıysam eger sen dişlerine tek tek yaptırmadın kaplama gibi 6 dişi toptan yaptırdın dimi..laminantta tek tek yapılıyo die biliorum yada ben ciddi ciddi araştırmaya yeni başladığım için daha hiç bişey bilmiorum :KK43:

Ben bu konuda epey bilgi sahibi oldum, anlatayım canım :) laminete özel bir porselen maddesi, diğer porselenlere göre daha ince ve doğal duruyorlar. 2 şekilde yapılıyor. Birincisi diş yüzeyi soyularak üstüne sadece ön yüzeye yaprak şeklinde yapıştırılıyor ve bir diğeride (bana yapılan) empress dedikleri yani dişi küçültürek bütün etrafında geçecek şekilde yapıyorlar.Bunu doktorum kararı verdi. Benim dişlerimde çarpaşıklamalar olduğundan ömürlük ve kullanım açısından empress yapalım dedi. Diğerini çok uzun kullanamazsın dedi. İkiside aynı fiyat..

Pempe estetik konusuna gelince benim gülerken diş etlerim fala görünüyordu. Birde daha önce diş eti ameliyatı geçirmiştim, şiş ve biçimsizdi ön dişlerim. Onları lazerle yukarıya çekerek düzeltti, dişlerimin gülerken daha çok görünmesini sağladı. Eskisi gibi değiller çok şükür..

anladm cnm :) benim ağzım dişim diş etlerim hepsi baya problemli doktora gidince 5 de aşağı çıkamıycamı biliorum :KK43: paramı birazz daha biriktiriym kesinlikle yaptırıcam en geç bi kaç ay içinde..eleimi kapatmadan ağzımı aça aça gülcem inş :) haberdar ederim mutlaka randevuya gittiğim ilk gün

anladm cnm :) benim ağzım dişim diş etlerim hepsi baya problemli doktora gidince 5 de aşağı çıkamıycamı biliorum :KK43: paramı birazz daha biriktiriym kesinlikle yaptırıcam en geç bi kaç ay içinde..eleimi kapatmadan ağzımı aça aça gülcem inş :) haberdar ederim mutlaka randevuya gittiğim ilk gün

İnşallah canım yaptırıp mutlu olursun..bende artık elimi ağzıma kapatmadan gülüyorum, darısı sana canım ...
Sevgiler..

sizler adına seviniyorum kızlar,DR.çok büyük bir şans biliyosunuz her sağlık konusunda,DR.var DR.cuk var biliyosunuz :)) tanesini nekadardan yaptırdınız mümkünse solermisnz? birde DR.larınz nerde hangi ilde?

X