Labioplasti Düşünenler

Merhaba, ben de harun özkan’a bu ameliyatı yaptırmayı düşünüyorum. Bi de Ankarada esra çabuk cömert var sanırım. Yaptıran oldu mu hiç? Bi de fiyatlar ne kadar yüksek böyle, 8-10 bin diyenler var.

Ayrıca burada birkaç başlıkta okudum. Ne hikmetse doktor özgüre olanlar çocukluklarından başlayıp 100 satır en ince ayrıntısına kadar yazıyorlar. Bana da biraz reklam gibi geldi.
Esra Çabuk Cömertten ben fiyat aldım bugün aradım 6500 tl'ymiş bende araştırıyorum Ankara da bir seçim yapabilirsem gidip ameliyat olacağım artık bıktım yürüyemiyorum.Aklımda bir kaç isim var buradan bakıyorum inşallah doğru seçim yaparım.

Merhaba ben geçen sene labioplasti ameliyatı oldum. Ergenlikten sonra farketmiştim farklı olduğunu. Uzun araştırmalar sonucu yani bi 15 yıl sonra filan 😁 olmaya karar verdim. 1 hafta boyunca iyice araştırdım internette yerli yabancı bütün sayfalara baktım diyebilirim.Bu ameliyatla ilgili tecrübeleri olan doktorlara yapılan yorumları okudum.Her doktor hakkında kötü bir yorum buldum ve tedirgin oldum. En son bi ismi buldum beni ikna eden öncelikle doktorun revizyon ameliyatlarında başarılı olmasıydı.Çünkü bozulmuş olanı yapmak daha zordur.Sonra randevu alıp görüşmeye gittim.Gerçekten herşeyi anlattı hatta bana da sonra anlattıklarından sorular sordu 😁Kendimi tıp öğrencisi gibi hissettim🙃 sonuç görüşmeden çıktığımda tam olarak netleşmiştim başka kimseyle görüşme ihtiyacı duymadım.Şu anda ameliyat olalı tam 1 yıl 3 ay oldu ve sanki daha önce hiç böyle bir sorun yaşamamış gibiyim. Çok memnun kaldım.Ben hiç ağrı yaşamadım tabiki hareket kısıtı oluyor yavaş yürüyorsunuz hafif yanma olabiliyor ama ağrı kesici kullanmadım.Bu dediğim ağrı eşiğiyle de alakalı olabilir.Kusura bakmayın uzattım ama gerçekten bu düşünme aşamasının zorlu olduğunu bildiğim için yazmak istedim.Emin olun karar verdikten sonrası daha kolay. Doktorun adı Özgür KARTAL
Ben de ona oldum 3 gun once gram agrım yok c mutuyum

Herkese Merhaba,
Ufacık kısacık bir paylaşımda bulunmak istiyorum.

Deşifre olmamak için face hesap üzerinden yazıyorum. Türk kadını... bizler gizemi severiz. 😊.

Bundan taaaaa seneler önce ablama rahatsız olduğum bu durum ile ilgili bilgimi sır olarak sadece ona anlatmıştım. Üstünden seneler geçti...

34 yaşına 2 ay kala ablam acaba bu kız bu yüzden mi evlenmek istemiyor diye benden habersiz estetik kliniğinden randevu almış. Doktorun bayan olması en büyük kriterimdi. Çünkü geçmişte acil olarak girdiğim iki erkek Prof. Dr. la yaşamış olduğum ya da benim yanlış anlamamdan dolayı birisi ile tartışıp - ötekisinin ise odasından kaçmam sonucu hepsine küs kaldım. Bayan doktorlar nedense benim acil durumlarımda hep doluydu. Neyse konu bu değil.

9 Temmuz tarihinde özel klinikte ablamın randevu aldığı bayan doktorla muayeneye girdim.
Muayene öncesi doktorun acelesi var - yanında 5 dk kalabilecigimiz konusunda bilgi verildi. Olur dedim. Tabi ben deneyimsiz olduğum için doktora ne yapmam gerektiğini sordum. Hemen ayak üstü inceledi ve ameliyat dedi. Aman Allah'ım ne tatlı bir bayan - ne kadar güler yüzlü - ne kadar anlayışlı - ne kadar şeker bir doktor. Hemen anladı derdimi. Bu kadar kolaymış yani... Çünkü hiç soru sormadım. Ameliyat yani. Benim beklediğim cevap buydu işte. Doktor her şeyi bilir. Ameliyatı da bilir. Yani ilaç tedavisi uygulanacak bir durum değildi ki ben neden ameliyat deyince heyecan yaptım. Tabi ki ameliyat diyecekti. Yani pek bir bilgi paylaşımı olmadı aramızda. Şunu şunu keseriz dedi.

Klinikten çıktıktan 5dk sonra ablamın telefonu çaldı. .... Hanım Ameliyat olacaksanız size göndereceğimiz Iban numarasına bir milyar para yatirmaniz gerekiyor dedi. Toplam ameliyat tutarı ise 30 milyar istendi. Bende sanırım genel olarak fiyat budur diye kabul ettim. Yani hiç bilgim yoktu. Çat kapora parasını gönderdim ve ameliyat tarihini aldık. Ay ben bir heyecan - bir mutlu - bir kurtuluş narası... . 5 dk muayene - 2dk içinde hesaba bir milyar parayı gönderdim. Çok kolay... niye bekledim senelerce. Başka doktora gerek yok dedim.

O kadar oku oku oku - finans konusunda uzman ol. Kalk heyecanla hemen parayı gönder. Artik kurtulacaktim - mutluydum. Guler yüzlülüğe kanan cahilliğim. 27 temmuz ameliyat için anlaştık. Biraz pazarlık ile ameliyatı 25 milyara düşürdük.

Ikinci muayene için çağrıldım. O gün ameliyat parasını da teslim etmemi istediler. 2 dk yine ayak üstü muayene oldum. Ilk girdiğim muayene ile 2. girdiğim muayene ise birbirinden farklı anlatım oldu. Benim surat asıldı. Para ile ilgilenen asistanın muayene odasında ne işi vardı hem?. Sadece ayak üstü şuradan düz keseriz dedi. Doktor başka sorun var mı dedi. Başka sorum yok dedim. Yani gereksiz bir muhasebe asistanin yaninda ne sormam gerekirdi bilemedim. Bu benim özelimdi. Odadan ciktim. Parayı ödedim. Mutlu olmam gerekirken bir gergin hal aldı beni.

Ameliyat gününe iki gün var. Ben ağla ağla. Düz kesi ne demek. Doktoru araştırdım iyice. Doktorun bu konuda ne bilgi paylaşımı var, ne anlatımı. :) ilgili estetik doktorun sadece farklı konularda deneyimi var. Estetik uzmanlığı burun ameliyatı da falanda değil. Resim yok. Ameliyatın nasıl olacağı bilgisi yok. Doktorla birebir muhattap olamıyorsun. Doktora sormam gereken soruları para konusunda ilgilenen kişiye sormam istendi. Bizde ona sorduk. Yani ben panik içindeyim. Ameliyata iki gün var. Ne olacak, ne bitecek ya daha kotu olursa. Allah'ım o asistanın sorularımıza vermiş olduğu cevap yani bizim sorularımıza açık cevap vermek yerine doktor yurt dışında bu ameliyatları cok yaptı siz güvenin, yurt dışında cok eğitim aldı - çok eğitim verdi vs. vs... kişisel sorularıma cevap olarak bayan doktorun hakkındaki genel bilgi künyesi olarak cevap verildi. Sağlık konusunu - bu özel sorunu, satış & ticarethane & pazarlama konusuna alet edilmesi üzücü. Pazarlama diline kanarak ameliyat korkum biraz dindi. Göz yaşlarımı sildim. Herşey güzel olacak dedim.

Pazar akşamı oldu hastane çantamı hazırlıyorum. Ben hala ağlıyorum. Üzerimde bir gerginlik. Yarın ameliyat var.

Hala asistan ablam aracılığı ile ameliyat konusunda ikna ediyor. Muhasebe asistanı. Bir şeyler ters gidiyor. - ters gidiyor. Ben ertesi gün ameliyat gireceğim ne yapmam gerektiği - ne almam gerekiyor - ne olacak konusunda hiç bir bilgilendirme bile telefonu ya da mesajı almadım. Tek bilgilendirme :) kalacağımız oda da klima var olması - televizyon varmış (ben bunları duymadım ablama demiş) bunu duysam olayı anlardım.

Gece saat 22.00 balkonda oturmuş gizli gizli ağlıyorum. Ameliyata 10 saat var. Mutlu olmam lazım dedim.

Derken...

Ablam, Dr. Özgür Bey'in instagram hesabını gönderdi. Yarım saat düşündüm yazsam mı - yazmasam mı? Çünkü erkek doktor ve ben onlara küsüm :KK43:

Cesaretimi toplayıp 22.38 gibi ilk mesajımı attım. Çat doktordan cevap - tekrar bir soru - bir soru - bir soru - bir soru daha derken işte aradığım doktor bu dedim. Çünkü yaklaşık 01.30 tüm sorularım cevapsız kalmadım. Sanki ameliyat edecek doktormuş gibi davrandı.

Diğer ameliyat sabah 7 de iptal.

Öğlen 12 de Dr. Özgür Bey'in muayenesine gittim. 2 saatte yakın bir vakit ile bu konu üzerine - tanımları ile beraber anlatarak ufak bir eğitim verdi. Ameliyatları - resimleri gösterdi. Nasıl ameliyat olması gerektiğini animasyonlarla anlattı. O anlattıkça sorular arttı. Soru cevap şeklinde muayene oldum. Aklınızda tek bir soru bile kalmıyor. Sonra kontrol ediyor. Öyle size düz kesik olacağı söylenmiyor. Teknikleri ile anlatıyor. Yani düz kesik olması revizyon ameliyatına neden olabilir.

Tüm paylaşımlarını, bilgilerini mutlaka araştırın - iyice okuyun - aklınıza takılan soruların hepsini mutlaka sorun.

Ameliyat öncesi para isteyen doktor var ise o odadan hemen kaçın :) (vazgeçtiğiniz zaman parayı geri almak için ayrı bir uğraş içine giriyorsunuz ve paraniza resmen el koyuyorlar)

- Ameliyat olacağınız Doktorla muhattap olun. Asistanla değil.

- Benim görüşüm bu konu ile ilgili özel estetik kliniklerine gitmeyin.

- Doğru ameliyat mı olacaksınız bunu da araştırın, çünkü bana yapılacak ameliyat ile yapılan ameliyat birbirinden farklı. Tek doktor ile yetinmeyin. Zaten Doktor Özgür Bey muayene bitince sizi bu konuda uyarıyor.

- Hastanedeki hemşireler her konuda sizinle samimi olarak ilgileniyor.

Fiyat için bilgilendirme beklerken sanırım diğer özel klinik 30 milyar demişse Doktor Özgür Bey 40 milyar falan tutar diye düşündüm. Olsun dedim. Kurtulcam bu olaydan dedim. Fiyatı umrumda değil dedim.

Fiyatı duyunca ne diyeceğimi şaşırdım. Istenileceğini düşündüğüm para ile oturduğum apartmandaki emekli teyzelerle toplu olabilecek karşılığı var.
Apartmanda 4 emekli teyze + ben + toplu olacağı için belki +1 promosyon bile kapabilirdik. :)

Ameliyatın 3. günündeyim;
- ağrı yok. (ilk gün eve trenle döndüm ayakta gitmek istedigim icin )
- acı yok.
- pişmanlık yok.
- gerginlik / stres yok.

Eğer özel klinkte düz kesi olsaydım Doktor Özgür Bey'i revizyon ameliyatı için tanıyabilirdim. Ama böyle bir şey olmadı Allah'a şükürler olsun.

- Özel klinikten hala paramın geri kalanını almak için uğraşıyorum.

- Ayrıca Doktor Özgür Bey'in muayene odasında ilgilenen asistanı ile sizi ameliyat konusunda bilgilendirip ilgilenen asistanlar farklı kişiler ve ikisi de çok tatlı - güler yüzlü ve yardımcılar.

Özel klinikteki gibi hem pazarlamaya bakan - hem satış için 1 saat süre veren - hem muayene odasına giren - hemde doktora soru sorulması gereken konularda doktor adına konuşan tek kişi değil. Özgür Bey tüm soruları kendisine sorulmasını özellikle sizden istiyor.

Dr. Özgür Kartal... mutlaka araştırmasını yapacagınız doktor isimleri arasında yer alsın. :) :)
AYnennnnnnnnnnnnn

Merhaba, şimdiki görüntüden memnun musunuz? Boğumlu görüntü geçti mi acaba

Hasan Yıldız a yaptırdım. yarın kontrolüm var. görüntü iyi ama klitorsi bölgesinde boğumlu görüntü ve aşırı hassasiyet var. çoğu kişi aynı şeyi yaşamış. açıkcası hemen ayağa kalktım yani ağrım sızım olmadı ama şuan 11. gün dikişlerden kaynaklı yanma hissi vs var. yarın sorucam aklımda kalan her şeyi umarım istediğim gibi olur çok bekledim çünkü :KK17: :KK17:

Kızlar bu operasyonu yaptırma nedeni nedir? Sağlık sorunu ıluşturuyor mu tamamen estetik anlayısıyla ilgili mi

Labioplasti kesinlikle önermiyorum çok iyi araştırın ne istediğinizi çok iyi bilin..bildiğini okuyan dr ye olmayın..ben çok sıkıntı çektim çok şükür iyiyim artık galiba..doktorum süleyman eserdağ idi..ben tavsiye etmiyorum..çünki hastasının ne istediğinden ziyade kendi bildiğini okuyan bi dr..Ben sadece asimetrinin gitmesini isterken hudoplasti labioplasti ne varsa yapmış “efenim böyle olması lazımmış”tek yöntem çalışıyor..hastalık yok hasta vardır..çok sıkıntı yaşadım ağrılar çektim psikolojim altüst oldu..iyi düşünün doktorunuzu iyi seçin ne istediğinizi iyi bilin..çok gerekli değilsede olmayın..bu ameliyatı olmamış olmayı çok isterdim..eski halimle ne kadar mutluymuşum..neyse geçti gitti..sağlık olsun..bye
peki görüntüsünden memnun musunuz simdi ? benim 9gün oldu Dr Süleyman Eserdag ya amelyat olali pek bsy diyemicem henüz sisik yani güzel bi görüntü göremiyorum... Ama bende kendisine biraktim islemi :/ peki sislikleriniz ne kdr sürdü ?

Merhaba, şimdiki görüntüden memnun musunuz? Boğumlu görüntü geçti mi acaba
Ya herkez görüntü cok iyi cok memnunum dio ben 9 günümdeyim yani sisliktn dolayi bsy diyemicem :/ kot pantolon giyormusunuz? bide sigara yi yasakladi benim doktor 5hafta iyilesme sürecini geciktirirmis asaltim ama birakamam sizin doktor ne dedi ?

Ya herkez görüntü cok iyi cok memnunum dio ben 9 günümdeyim yani sisliktn dolayi bsy diyemicem :/ kot pantolon giyormusunuz? bide sigara yi yasakladi benim doktor 5hafta iyilesme sürecini geciktirirmis asaltim ama birakamam sizin doktor ne dedi ?
Elif hanım süleyman esendağ mi yaptı ameliyatınızı nasıl geçti iyileşme süreci nasıl azda olsa bi şekil belirmiştir memnun musunuz sadece labioplastimi yapıldı bide ücret ne kadardı bilgi verirseniz çok memnun olurum bende düşünüyorum ama bilemedim 🙈🥺

Bu arada geçmiş olsun çıkan sonuç olarak memnun musunuz görüntü his vs
İç dudaklar çok alındığı için kapalı bir görüntü oldu fakat vajinın sol tarafındaki dikişler bence açıldı ve geç kaynadı. Hala ara ara sancıma var tam3 ay oldu. Evli olsam ilişki asla olmaz öyle söyliyeyim ben size!! Bir de klitoris üzerinde potluk hala var resmen dikiş potluğu gibi belki daha uzun vadede azalır bilemiyorum. Fakat çok acılı bir süreç oldu benim ki günlerce çamaşır giyemedim, hassasiyet oldu vs... bu süreçte de doktor ilgisiz olunca iyice asfalyalar attı tabi benim

X