Premature Bebekler Küvez günleri yaşayan annelerin psikolojik durumu

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
merhaba arkadaşlar bende 19 ekim 2010 da 26 haftalık doğum yaptım. Bebeğim 80 gün hastahanede kaldı. 20 gündür evdeyiz çok şükür. Çok sıkıntılı günler geçirdik. hala devam ediyor sitresimiz bebeğim hasta olacak yine benden alacaklar diye ödüm kopuyor. istanbulda olanlar kontrollere nereye gidiyorsunuz? Bera testini nerede yaptırdınız bilgi verirseniz sevinirim

merhaba arkadaşlar ben 26 mayıs 2010 da doğum yaptım 28 haftalık doğdu bebeğim 1030 gr 36 cm çok kötü bi gündü bi yandanda güzel tabi ailem yaktu yanımda rizeden eskişehire gelin gittim o gün binip ertesi gün yanımdaydılar ama yanlızlık çok zor bebeğim 2 ay 13 gün küvezde kaldı 1 ay beslemek için çağırdılar hastanede kaldım bende iki üç kere elimde mosmor oldu çok kötü oldum ve çıkmamıza son bir hafta falan kaldı besledim bebeğimi ve ayakta kucağımda duruyodu kolunda oksimetre var tabi kalp ve nabzını gösteren alet işte bir an ağzından katı beyaz birşey çıkardı ben hemşire diye bağırdım ve hemşire geldi eks oldu dedi elim ayağım titremeye başladı doktorlar geldi ve 15 dakka sonra falan hemşire yanıma geldi yaşıcak ömrü varmış dedi yaşıyo bebeğin dedi gel gör bbeğini dediler bana ben tabii konuşamıyorum sesim titriyo ne oldu falan dedim ben bişey yapmadım dedim neyse böle işte kötü günlerdi çok şükür bbeğim sağlıklı ama çok sabrettim dua ettim eylülümü allah bana bağışladı...çok tatlı hareketli bi kızım var şimdi...

Bana yardım edin 37+2gunluk dogdu bebegim 3gundur küvezde cigerleri gelişmemiş gidip görüyoruz camdan ama ne zaman verirler bilmiyorum artık delircegim aglamakdan uyumuyorumda bana yardım edin sanki bi telefon gelecek öldü diyecekler ne yapmalıyım bilmiyorum

korkma bol bol dua et allah sana bagislasin kuzunu oyle kotu seyler dusunme iyi seyler dusun iyi seyler olsun saglig yerindeyse kuvezde bi muddet sonra zaten sana vericeklerdir durumu iyiye kotuye gidiyo diye soylemiyolarmi

e tamam bunlar guzel haber insallah canim benim ya safi ek icinden bolbol rabbim sifa versin bebegine kendini toparlar insaah

evlat bambaskadir cok iyi anliyorum seni bende gec kavustum kuzuma gec hamile kaldim olmicak diye hep agladim neler neler ama simdi yanimda 1 bucuk uasinda cok sukur sende bu gunleri gorceksin uzulme allah korusun daha kotuleri var emziriyomusun izin veriolarmi hergun goruyomusn

Emzirmiyorumda camdan görüyorum benimde gec oldu cocugum zor buldum onu oyle birde tatlıki cigerim yanıyorrrrr gecmiyor hiç

gercekten aglicam simdi bende cok hassasim cok cocuk konusunda bi anne olarak dua edyorm sana bi an once kavusursun insallah normalmi sezeryanmi oldu

Merhabalar Allahım saglıkla buyutmeyı nasip eylesin ınsallah. Benımde bebegım 23 gundur yogun bakımda 33 haftalık dogdu ve suan agır kombine immün yetmezlikten dolayı ilik nakli olmak üzere ankaraya sevk yapılacak bir kere dokunamadım bır kere emzıremwdım o kadar zoruma gıdıyorkı anlatamam bu gunlerı asacagız Allaha inancım tam şifasını verecek insallah tez zamanda kavusurum bebegıme

X