Kuru cilt,buna rağmen sivilcelenme ve tahriş... Önerilerinize ihtiyacım var lütfen...

ebrail

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2011
160
3
Merhaba!
Bende kendi sorunumu ve bilgilerimi burda yazmak istedim.Yanaklarımda ve çene altımda 22-23 yaşlarında tüylenme başladı.Yoğun olarak.İp,ağda,tüy sarartıcı ve cımbızla 3-4 yıl idare ettim ama gelin birde bana sorun neler çektim.Özellikle ağda ve iple aldığımda yaralar çıktı yaralar iyileşene kadar da tüylerim yeniden çıktı.Yani anlayacağınız düzgün bi ciltte gezemedim yıllarca.Daha sonra lazer epilasyoın yaptırdım.İyi geldi,ama 1,5 yıl olmasına rağmen tam bitmedi,ayrıca doktorum ısrarla bana kendi firmasının su bazlı güneşl koruyucu kremini almamı önerdi.Fiyat olarak fazla geldiği için almadım.Bunun yanı sıra burnumun kenarlarında özellikle sağ tarafta kuruma pullanma oluştu.Kış mevsimi ve yaşadığımız yerde kuru soğuk ve ayaz olduğu için hava şartlarına bağladım.Krem vazelin sürmeye başladım.Ve aylar sonra bi cildiyeciye gittim.Egzama iş meslek hastalığıymış.Bana Hipokort adında bi krem verdi ama kortizon içerdiği çok kullanma dedi.Zaten kullandığımda faydalı,bıraktığımda ise tekrar başladı.2 ay sonra tekjrar gittim bu sefer başka bi ilaç verdi,ve ben "yüzümde cilt kuruluğu sorunu olduğumu söyledim aynı ilacı yüzüne de sür dedi.Akıllı davranıp önce burun kenarımda deneyim dedm,iyikide yüzüme sürmemişim sanki yaraya tuz bastılar olduğundan daha fazla yaktı ve acı verdi.İşim nedeni ile doktora şikayete gitmedim sonuçta cilt bu telafisi yok bi çok şeyin hasarı gibi.Laze epilasyon doktoruma anlattım bu durumda benim kremi al yok alamam diyorsan Bepanthen kullan derim dedi çünkü yan etksii yok dedi.Ben o zaman için "buda nesi bebek poposuna sürülen şey benim yzümü nasıl iyileştirebilir ki"dedim almadım.Daha sonra yüzümün genelinde soğuktan,ayazdan ve nedeni bilemdiğim bi sebepten hem kuruluk pullanıp dökülmeler öyleki cildim bir anda yaşlanıp kırışıyordu ve şişlik oluyordu hemde bu kuruluğa rağmen küçük küçük sivilcelenme ve tahriş.İnanılmaz acılı ve kötü görüntü.Nemlendirici sürsem sivilce de var sürmesem kuruluk.Başka bi hastanede cildiyeciye gittim,bana kozmetik bi ürün tavsiye etti aynı zamanada dermatop merhem yazdı.ben kozmetik nemlendirici yi almadım.hem fiyatı hemde bu bi hastalık ise kozmetik ile iyileştirmeyeceğini düşündüm.Dermatop krem çok iyi geldi.Yalnız hem aczacı hemde doktor 4-7 den günden fazla kullanma dedi.Nedeni o zaman için sormamıştım ama eczacı kortizon dedi daha sonraki alışlarımda.Ama cildiimi iyileştirmesinin,sivilcelerimi söndürmesinin ve daha güzel bir görünüm vermesinin yanında özellikle çene altımda dudak kenarımda küçük yağ bezeleri oluşturdu.Sonradan araştırdım bunları yapabiliyormuş.Yaklaşık 5-6 aydır kullanıyorum ama talimatlara uymadığım için belkide cildiim alıştı ,kullanmadığımda kötüleşiyor.Bırakmak istedim bu ilacı ,ve yaşmaya bal ve süt maskesi yaptım bi kaç gün hem gözenekler temizlensin hemde nemlensin diye... Ama yüzüm yine tahriş oldu,Kuruluk pullanma dökülme şişlik ve buna rağmen sivilcelenme.Tesadüfen yazdım ve burda Bepanthen kremi gördüm....(Bu konuyu aynı zamanda Bepanthen konusu altınada yazdım)
Şimdi çok uzun oldu ama bu sorun bi çok kişide hayat şartını etkiliyor bende olduğu gibi.... Sormak istediğim;
-1.Bepanthen krem,plus,veya merhem tüylenme yapsa neden lazer doktoru bunu tavsiye etsin,kaldı ki benim tüylenmem bitmediği için oda rahatsız bu durumdan.Tüylenme yapsa onu kullan dermi,kendi aşına su katarmı????
-2.Tüylenme hormon sorunudur.Ben tüylenmem azaldı ama bitmediği için lazer doktorumun tavsiyesi ile kadın doktoruna gittim tahliller yaptı ve hormonların yüksek diyerek yasmin verdi 3 ay kullan dedi şu an onuda kullanıyorum.Tüylenme yapsa bu krem tüylerimizden kurtulmak içinde bi çok ürün verildi.Sadece yüzeysel bi etken tüylerimizden kurtarmadığı gibi bu kremlerde tüyü arttırmaz kanaatindeyim.Öyleyse keller bunu saçına sürsün de saçları çıksın.
-3.Bepantheni dün ve bugün kullandım.Cildimde küçük pullanmalar ouştu.Tahrişler iyileşmeye başladı ama pullar oluştu.Sanırım yenilenme dediği şey bu.Eski deriyi ölü hücreyi bu şekilde atıp yenilenme oluşturacak....
Hepimizin cilt tipi,bünyesi,vücut işlevi farklıdır."Kesinlikle kullanmayın tüy yaptı,aman dikkat kararttı,iyice berbat etti,yada çok iyi geldi,mücize oldu"diye yazmadan önce lütfen cilt yapınızı,sorunlarınızı ncesinde ne kullandığınız ve nasıl ve ne şekilde başladğını yazarsanız insanlarda bizlerin yorumlarından kendilerince bişeyler bulbilirler... Çok uzun oldu okuyanlara teşekkür ederim.Bu durumda bana da tavsiye edebileceğiniz şeyler varsa lütfen bekliyorum...Cildiyecilere gidip kısa zamanda tahlil yapmadan bildikleri bi ilacı yazmalarından,acı ile eczacıya gittiğimde ateş pahası kozmetik ürünleri hemen bunu al tek çare bu diyip ilaçla tedavi mantığını önermemelerinden fazlasıyla sıkılmış durumdayım... Aynı sorunu olan yada bu durumu bilen arkadaşların yorumlarını bekliyorum.... Teşekkürler....

gecmıs olsun cnm ya :KK43:( bende yogurt+karbonat maskesı yapıyorum burnumun yan tarafları souyuluyo bıraz kuruttu gıbı cıldımı ama ole takır takır degılnemlı kuru arası bısey bende cıldıyeye gıdıcem sen bole dıyınce gıtmesemmı dıyorum ama mecburum cılt yapımıogrenmek ısıtoyrum benım cıldımkarma ama cenmede de sıvılceler cıkmaya basladı ve de alnımda bıtmek bılmeyen 2 3 svılce ılla bı olcak sınır oluyorum bı de beyaz tenlıyım ben lap dıye cıkıyo acayıp bellı oluyo bephanten hakkında okuduklarıma gore ıyı dıo herkes cnm ama kulllnmadım
san atek onererbılcegım cnm annemınde cıldı yası ılerledıgı ıcınsnaırım kuru cılt olmaya basladı ve bı ara gunde 2.5 lıtre su ıcıyodu yuzu nemlenmeye baslamaıstı cok faydasını gordu kesınlıle su dıyorum cnm ben madem kremler ılaclar fayda vermdı su ıc bol bol :KK1:

Teşekkürler merve iki gündür sinirlerim bozulmuş durumda inan yüzümdeki tahriş ve kuruma nedeni ile ..
2 gün içinde bepanten dermatop vs kremlere 30tl üzerinde para verdim.AMa yine dermatopu kullandım geçti gibi.ECzacıya sordum kortizon varmış etkisi ne olur dedim merhem olarak kortizon çok zararlı olmaz yalnız cildi inceltir fazla sürme dedi.Su içiyorum sürekli olarak
Bide geçen yaşmaya süt ve bal maskesi yaptım ilk defa yaptım 3 gün üst üste acaba oda böyle yaaprmı diye düşünüyorum açıkçası
sanada şifalar diliyorum canım.Sivilce kökleri için en iyi bildiğim benimde yoğurt ve limon karışımı haftada iki kez deneyebilirsin...

Teşekkürler merve iki gündür sinirlerim bozulmuş durumda inan yüzümdeki tahriş ve kuruma nedeni ile ..
2 gün içinde bepanten dermatop vs kremlere 30tl üzerinde para verdim.AMa yine dermatopu kullandım geçti gibi.ECzacıya sordum kortizon varmış etkisi ne olur dedim merhem olarak kortizon çok zararlı olmaz yalnız cildi inceltir fazla sürme dedi.Su içiyorum sürekli olarak
Bide geçen yaşmaya süt ve bal maskesi yaptım ilk defa yaptım 3 gün üst üste acaba oda böyle yaaprmı diye düşünüyorum açıkçası
sanada şifalar diliyorum canım.Sivilce kökleri için en iyi bildiğim benimde yoğurt ve limon karışımı haftada iki kez deneyebilirsin...

cnm ben her gun bı hafta boyunca yaptıhım ıcın yuzumde kucuk kcuuck soyulmalar oldu ve yanaklarıma surmemeyı dusunuyorum karma cıltlı oldugum ıcın o bolgeyı daha da kurutmasın dıye ama burun bolgemden memnununm sıyah noktalarım kuculdu bı de bu soyulma goruntusu olmasa daha ıyı olur doktora gıdım de ona gore artık ole her maskeyı denemıcem bı tane olsun tamamdır yoksa yuzumuz deneme tahtası oluyo vala:18:
bencede bol bol su ıc cıdden faydası var acayıp nemlı ve parlak yapıyo annem beyazdır benım bı de yzuunde hıc sıvılce yok nurlu gıbıdır(masallah ) :KK1: ama bı de su ıcınce kuru cıldı ole guzel olmustu kı parlıyodu vala onerırım kesınlıkle
cnm lımonu yuzume surmekten tırsıyorum acıkcası bu paylasımda memnun olnamda olmayan da var yuz tıpıne gore degısıyo sımdılık karbonat maskemden memnunum dedıgım gıbı soyulmalar kucuk kucuk var o da olmasa cok ıyı olcak o yuzden bı gun arayla yapıcam maskeler gun asırı yapılınca olmuyo mus onu anladım

Haklısın her maske her yüzde aynı sonuç vermiyor bakalım hayırlısı
imreniyorum temiz bakımlı cildi olanlara şu son günlerde ise bu konuda netten resmen baya bi bilgi sahibi oldum
bol su içmeye devam ayrıca önerdiğin karbonatlı maskeyi yapıcam iyi gelir inşallah

Haklısın her maske her yüzde aynı sonuç vermiyor bakalım hayırlısı
imreniyorum temiz bakımlı cildi olanlara şu son günlerde ise bu konuda netten resmen baya bi bilgi sahibi oldum
bol su içmeye devam ayrıca önerdiğin karbonatlı maskeyi yapıcam iyi gelir inşallah

cnm sakın benım gıbı her gun yapma cldın hassasa sanırım haftada bır yap sen benım de hassas haftadaıkı kere yapıyorum bısey olmuyo baktın cok acıtmıyo normal sende haftada ıkı kere yaparsın benım yanagımın bı kısmı pul pul gozukuyo o yuzden bıraktım her gun yapmayı
lekerleı gıderıyo ama cıdden sıvılce leken varsa ıyı gelebılır bı de sıyah noktalara ıyı gelıyo
su ıcmeye devam et bence de cnm

iki gündür psikolojim bozulmuş durumda esasen kollarımda ve karnımda kahverengi leblebi büyüklüğünde kaşınmayan ama kuru yaralar çıktı.Yarın cildiyeciye gidicem.Bu ne ya haşa isyan değl ama bu kuruluk beni mahfetti... sanırım karaciğerin temizlenmesi gerekiyor

iki gündür psikolojim bozulmuş durumda esasen kollarımda ve karnımda kahverengi leblebi büyüklüğünde kaşınmayan ama kuru yaralar çıktı.Yarın cildiyeciye gidicem.Bu ne ya haşa isyan değl ama bu kuruluk beni mahfetti... sanırım karaciğerin temizlenmesi gerekiyor

hadı ya umarım gecer cnm bence de gıt kesın bakalım neyın nesıymıs :KK50:

hadı ya umarım gecer cnm bence de gıt kesın bakalım neyın nesıymıs :KK50:

Dün gittim cildiyeye egzama dan korkuyordum şükür ki-şükrediyorum gül hastalığı imiş.Ve yine şükür kol ve karnımda çıkmış.1-1,5 aya kadar geçermiş merhem losyon verdi bakalım geçer inşallah....

Dün gittim cildiyeye egzama dan korkuyordum şükür ki-şükrediyorum gül hastalığı imiş.Ve yine şükür kol ve karnımda çıkmış.1-1,5 aya kadar geçermiş merhem losyon verdi bakalım geçer inşallah....

cok ılgıncmıs cıdden oh ıyı cnmyıne korkulcak bısy yok demekkı :KK34: bı de evet yuzde olmasında :KK50:
bu arada cıldım kuru sıvılce cıkıyo ona ragmen demıstın ya onun caresını soledımı ??

dermatop krem kullandığımı söyledim,ama kortizon varmış bıraktım dedim cilt kuruluğu için normal nemlendirici kullan dedi.
sanırım ben yaptım bal maskesinden belkide 3 gün üst üste kullanmamdan kaynaklı oldu
şimdi cildim düzeldi en son pazar günü bepanten sürdüm o tahrişi önlemek için bepanten ve dermatopla düzelttim ALLAH'ın izni ile
3 gndür herhangi bi krem kullanmadım az kuruluk var ama şimdilik bişey sürmüyüm diyorum
bide karaciğer temizliği yapıcam Ahmet maran kinin kürleri var 21 gün onları yapıcam
muhasebeci olduğum için sürekli işim para ile bakteri kapmışım belki böyle temizlenir bakalım

hadı ya ılerde bende olabılırım dıkkat etmek gerekıyo demmekı aklımda olsun :KK34:
ahmet marankınını 21 gunluk kuru hakkında bıgı verırımısın cnm ?
sıvılcenınkaracıgerle alakası oldugunu bende duymustum benımde cenemde ckmaya basladı bende uygulasammı kı dıyorum

hadı ya ılerde bende olabılırım dıkkat etmek gerekıyo demmekı aklımda olsun :KK34:
ahmet marankınını 21 gunluk kuru hakkında bıgı verırımısın cnm ?
sıvılcenınkaracıgerle alakası oldugunu bende duymustum benımde cenemde ckmaya basladı bende uygulasammı kı dıyorum

Aslında bütün cilt sorunlarının altında karaciğer kirliliği yatıyor.Bi çok kür var canım.Ben pancar yani bizim dilimizde kocabaş kürünü yapacaktım ama burda bulamadım adanadan getirtmek gerekirmiş ki beklemek istemiyorum maydanoz kürünü yapacağım.Sen bulabilirsen pancar kürü ile başla
Hepisni sırası ile aktarıyorum umarım faydalı olacaktır...
Kırmızı pancar : Kırmızı pancarın suyunun sıkılıp içilmesi çok faydalıdır. Kırmızı pancarla birlikte lahana, havuç, ıspanak, tere, maydonoz gibi sebzelerinde suyunu sıkıp karıştırısanız ve bu kürü sabah akşam 1 er bardak olmak üzere 21 gün uygularsanız, vücudunuz tertemiz olacaktır.

Birde bi gün önceden kırmızı pancarı sirkeli suda beklet kirinden arınsın sora 1 kaç dilim şeklinde böl sonra kaynar suya koy 3 dk kaynat sabah akşam suyunu iç.

KARACİĞER İÇİN MAYDONOZ KÜRÜ : 1/2 Lt suyun içine 1 avuç maydonozu atıp 3 taşım kaynatın. İçine 1 adet limon ve bir tatlı kaşığı bal karıştırıp sabah akşam 1 er bardak için. Bu formül hem karaciğer temizler, hem böbrekleri temizler.
* Bu formülü içine bal ve limon koymadan uygularsanız Hepatit B ve Hepatit C hastalarına oldukça faydalıdır. 21 Günlük bir kür halinde uygulayacağınız kür bitince 7 gün ara verin ve yeniden kürü uygulayın.

birde lavanta kürü var onuda aktardan alıyorsun maydanoz kürü yapıyorsan eğer 21 gün süreçten sonra 5-7 gün bekleyip çay şeklinde demleyerek içebilirsin faydası karaciğer için saymakla bitmiyor.Babamda yüksek tansiyon olduğu için ilaç kullanıyor ilaçta karaciğer enzimlerini yükseltiyordu pancar ve lavanta ile ALLAH'ın izni ile bu sıkıntıdan kurtuldu...

cok sagol cnm ya ben bı ara ıcıyodum demlayıp maydonuzu ama bırakmıstım yarın baslıyorum ben bugun evde maydonoz yok :) bız cok tuktrız zaten maydonuzu benım bı de folık asıt eksıklıgım oldugu ıcın ar aara maydonuzun saplarını falan yerım bayılırım yanı benımıcın cok ıyı bı kur oldu :))
cnm sımdı bısey sorucam maydonuzu attık kaynamıs suyunıcıne sonra lıomonu da attık balı da mı o esnada atıcaz yoksa
kaynamıs suyun ıcıne attık bı tutam maydonuzu karıstırdık bıttı soguma dırakmadan balı ve lımonu mu atıyoruz ??
bu arada demelemıyoruz sanırım kaynamıs suya atıyoruz maydonuzu ve gunlu hazırlanıyo dımı cnm bu kür taze taze

sabah ve akşam içebileceğin yani bi günlük miktarı ile yap kaynattığın maydanoz suyunu süzdüğünde içeceğin miktara balı ve limonu kat canım...akşam içeceğin miktara akşam içtiğinde eklersin balı ve limonu...

soguk bı sekılde faydası olurmukı aman 21 gun sonucta hemen gecer :)
cnm pekı 21 gun bıtınce 7 gun ara verılıyomusya ondan sonra tekrar baslalamz sartmı tamamen karacıgerın temızlenmesı ıcın ısı kokten halletmek enıyısı bence de bu yontem hosuma gıttı :) saplarıyla bırlıkte atmıyoruz degılmı suyun ıcıne

yapraklarını at ama istersen saplarından ekle saplarıda faydalı...Aynı zamanda maydanoz kürü ödem atıp kilo vermeye yardımcı.Soğuk sıcak farketmez canım dene derim ... Yapabiliyorsan yılda 2-3 kez yap ben yapıcam valla :KK66:

yapalım bence de cnm faydasını gorucemden emınım bu arada maydonoz mıde agrılarına da bırebır cıdden ben faydasını gordum bu konuda acıyı cok seven bırıyım mıdemde de acayıp agrı olur benım ama bunu yıyınce gecıyo yarın alım maydonoz bakalım :KK34: tadı da guzel olur bence bal da var zaten balsız da guzel bısey fark etmıyo

aynen öyle canım
hadi bakalım inşallah ALLAH'ın izni ile 21 gün sora temiz birr ciğerle merhaba diyelim :)))
Çok kilolu değilim ama ödem atıcı olduğu için zaman zaman maydanoz denerim en azından 21 gün sürekli yaparsam daha faydalı olur...
sanada şifalar diliyorum canım :KK66:

X