Anket Kürtaj konusunda fikriniz nedir?

Kürtaj konusunda fikriniz nedir ?

• Ankete Katılan
    1.411
Benim vucudum, benim kararlarım. Hic kimse karısamaz! Nasıl ben milletin sunnetine karısmıyorsam!
yok ya :) kazin ayagi oyle degil..git o zaman 8 aylik cocugu aldir senin vucudunsa..fikir belirtirken komik olmussunuz sunnetle kiyas ederken. hangi sunneti kastettin acaba diyede dusundum simdi..kadin sunneti diye birseyde var biliyorsundur..ama erkeklerinkinden bahsediyorsan eger...sapla samani karistirmak oluyor seninki kusura bakma

Bu işlem nasıl yapılıyor, anne rahmindeki bebek hissediyor mu, canı acıyor mu? Bunlar sorgulanmalı. Bebeğin canı yanıyorsa çok korkunç...vahşet, cinayet..kucağındaki bebeği öldürmekle aynı şey. Gebelik bebek incinmeyecek şekilde sonlandırılabiliyorsa anne adayının bileceği şey. Allah keşke sadece isteyene verse..
bi videoda izledim.. bebegin elleri ayaklari herseyi belirgin..goz yerleri kafasi minyatur insancik..kurtaj yaparken kolunu bacagini koparmislardi...kafasi ayri yerde..vucudu ayri..vucudu ligme ligme ediliyor bir sekilde. aci cekiyor mu bilmem ama o manzara korkunctu : ( Allahim hic bi kadina bunu yasatmasin

bi videoda izledim.. bebegin elleri ayaklari herseyi belirgin..goz yerleri kafasi minyatur insancik..kurtaj yaparken kolunu bacagini koparmislardi...kafasi ayri yerde..vucudu ayri..vucudu ligme ligme ediliyor bir sekilde. aci cekiyor mu bilmem ama o manzara korkunctu : ( Allahim hic bi kadina bunu yasatmasin
Korkunç gerçekten de. Aslında , düşününce, cinayetten pek farkı yok

Amin...

Korkunç gerçekten de. Aslında , düşününce, cinayetten pek farkı yok
aslinda cocuk isi bitince evlilikte baglattircan rahat edeceksin. hormon hormon bi yere kadar yani. ama ileriyi dusunuyor herkes bi yerde. tekrar istersem diye ya da ne olur ne olmaz diye..birde dunyanin 1001 turlu hali var..cok kimsenin baglattirdigini sanmiyorum. hele erkekler sanirim ya ilerde tekrar evlenirsem ve cocuk yaparsam diye dusunuyor.
bu evliler icin gecerli tabii. bekar ve sex hayati olanlara durum daha zor bence

SINIRLANDIRMA OLMALI ama 35 üstü mesala (35 yaş üstü sıkıntılı denildiği için dedim ) yada farkli bi yasta olabilir
Yada bilmiyorum bu sorunu kökten halledilmeli sorun çözüme kavusayim derken beraberinde farkli sonuclarda cikiyor
Yasak olunca baska careler araniyor
Serbest olunca daha da artacak

yilin 363 gunu banli oldugum icin pek ugrayamiyorum :)))

sunu demek istiyorum..bunlari bilmeyen o kizlar niye cahil?? arastirmadiklarindan..buraya yazacagina google da arasa daha cok isine yarayan seyler cikar. hos gerci google da arasa gene KK cikiyor. sen istedigin kadar egit. biri yazmis kurtaji dogum kontrolu olarak goruyosa kizlar bunlari nasil egitebilirsin? ya da kucuk cocugu olan kadin kocasi psikopatta olsa sex yapma mi diyceksin?

Simdi okullarda nasildir bilmiyorum ama 90larda ortaokul zamaninda 1defa hastaneden hemsireler/ebeler gelir tum kiz ogrencileri bi yerde toplar 1 derslik zamanda nasil ped kullanilmasi gerektigini adet agrisinin apandist agrisiyla karistirila bilicegini anlatip giderlerdi.

Avrupada 9cu sinifda bildigimiz bu konu uzerinde ders isleyip sinav olmustuk. Ureme organlari,korunma yontemleri, regl, ergenlik, menepoz, antropoz, hamilelik diye baya bayaaa ders isleyip sinav olmustuk hemde kiz ve erkek ogrencileri ayristirmadan.
Tamda ayristirmama kisminda olayi normalestirip cazip ve yasak olmaktan cikardiklarini dusunuyorum.
Biz hala el ele tutusmanin yada sokakta sarilmanin ayip oldugunu dusunurken. Pedlerimizi kasaya koyarken kizarirken. Prezarvativ almak erkekler icin bile sorunken
Elalem coktan normallestirdigi icin sapiklari, kurtaj oranlari, sokaga atilan yada öldürülen bebekleri daha az ...

Ps: psikopat kocasi olan 2 bebesi olan bosanmayi dusunen kardesimizede bacim buraya yazmayi akil edene kadar aylik igne yaptirsaydin yada hap yutsaydin gizliden dicez :KK66:

aslinda cocuk isi bitince evlilikte baglattircan rahat edeceksin. hormon hormon bi yere kadar yani. ama ileriyi dusunuyor herkes bi yerde. tekrar istersem diye ya da ne olur ne olmaz diye..birde dunyanin 1001 turlu hali var..cok kimsenin baglattirdigini sanmiyorum. hele erkekler sanirim ya ilerde tekrar evlenirsem ve cocuk yaparsam diye dusunuyor.
bu evliler icin gecerli tabii. bekar ve sex hayati olanlara durum daha zor bence
Tüpleri bağlatmak o kadar kolay olsa çoğu kişi bağlattırırdı şartları var maalesef, eşimle tek çocuk istedik, hayatımız boyunca başka çocuk istemeyeceğimize emindik, ki tek çocuklu hayatımıza devam ediyoruz, her neyse, ben zaten sezaryenle doğum yapacağımdan tüplerin bağlatılmasını istedim ama doktorum asla olmaz dedi, yaşım küçükmüş(23 yaşındaydım) ilk doğumummuş, asla olmaz, bir gün pişman olursun, engel olmayıp tüplerini bağladım diye bana söversin, ben bu isteğini yerine getirmeyeceğim dedi, tonton doktorum tecrübelerine dayanarak ve gayet haklı olarak bu talebimi reddetti, bu operasyonu yapsaydı asla pişmanlık duymayacaktım ama dinletemedim.

Hiç bebek aldırmadım, aldırılmasına da doğum kontrol yöntemi olarak kullanılmadığı müddetçe karşı değilim, lakin sizlerden ricam konuda kürtaj detaylarını yazmazsak iyi olur, bebekte oluşan anomaliler veya annenin sağlığının riske girmesi gibi sebeplerden kürtaj olanlar çok etkileniyorlar, onları tekrar tekrar üzmemiz doğru olmaz.

Pardon uyarımı da yapayım, siyasi yorum da olmasın lütfen, rapor geliyor zira.

Tüpleri bağlatmak o kadar kolay olsa çoğu kişi bağlattırırdı şartları var maalesef, eşimle tek çocuk istedik, hayatımız boyunca başka çocuk istemeyeceğimize emindik, ki tek çocuklu hayatımıza devam ediyoruz, her neyse, ben zaten sezaryenle doğum yapacağımdan tüplerin bağlatılmasını istedim ama doktorum asla olmaz dedi, yaşım küçükmüş(23 yaşındaydım) ilk doğumummuş, asla olmaz, bir gün pişman olursun, engel olmayıp tüplerini bağladım diye bana söversin, ben bu isteğini yerine getirmeyeceğim dedi, tonton doktorum tecrübelerine dayanarak ve gayet haklı olarak bu talebimi reddetti, bu operasyonu yapsaydı asla pişmanlık duymayacaktım ama dinletemedim.

Hiç bebek aldırmadım, aldırılmasına da doğum kontrol yöntemi olarak kullanılmadığı müddetçe karşı değilim, lakin sizlerden ricam konuda kürtaj detaylarını yazmazsak iyi olur, bebekte oluşan anomaliler veya annenin sağlığının riske girmesi gibi sebeplerden kürtaj olanlar çok etkileniyorlar, onları tekrar tekrar üzmemiz doğru olmaz.

Bence doktorun istegini yapmamasi cok sacma ablam. 23 yasindasin yetiskin sayilan bi yastasin kendi kararlarini verebilirsin. Ben dogru bulmadim doktorun bu hareketini, herkes kendi kararini verir sonucunada katlanir.

Kürtaj gerekli durumlarda yapılmalı:

Tecavüz sonrası hamilelik: anne taşımayı istemiyorsa zorlayamazsınız 9 aylık bir işkenceye maruz bırakamazsınız bir kadını. Bu kadının tasarrufunda olmalı kesinlikle. Çünkü doğan çocuğa annelik yapmayı istemeyebilir. Bu da ömür boyu çekilecek ayrı bir işkence demek. Çocuk sosyal servis tarafından alınsa dahi o çocuğun varlığı ve yaşaması o kadın için bir ömür kafasının bir yerinde bir zindan demektir. Bu durumda kimse kadının beden bütünlüğü ve kendi hakkındaki kararlara yasalarla müdahil olamaz olmamalı.

Hastalıklı bir bebek durumunda (kendini idare edemeyecek deformiteye sahipse)

Bunun dışında bir fikrim yok. Aşle planlaması heryerde herkese öğretilmeli. Böylece evli kişilerde istenmeyen gebelik ve çocuk aldırma durumu ortaya çıkmaz ki bence bu çok saçma. Bakmayacaksan korun. Korundun yine de olduysa da o kadar şanslı bir bebeği dünyaya getir bence.:anneadayı:

Simdi okullarda nasildir bilmiyorum ama 90larda ortaokul zamaninda 1defa hastaneden hemsireler/ebeler gelir tum kiz ogrencileri bi yerde toplar 1 derslik zamanda nasil ped kullanilmasi gerektigini adet agrisinin apandist agrisiyla karistirila bilicegini anlatip giderlerdi.

Avrupada 9cu sinifda bildigimiz bu konu uzerinde ders isleyip sinav olmustuk. Ureme organlari,korunma yontemleri, regl, ergenlik, menepoz, antropoz, hamilelik diye baya bayaaa ders isleyip sinav olmustuk hemde kiz ve erkek ogrencileri ayristirmadan.
Tamda ayristirmama kisminda olayi normalestirip cazip ve yasak olmaktan cikardiklarini dusunuyorum.
Biz hala el ele tutusmanin yada sokakta sarilmanin ayip oldugunu dusunurken. Pedlerimizi kasaya koyarken kizarirken. Prezarvativ almak erkekler icin bile sorunken
Elalem coktan normallestirdigi icin sapiklari, kurtaj oranlari, sokaga atilan yada öldürülen bebekleri daha az ...

Ps: psikopat kocasi olan 2 bebesi olan bosanmayi dusunen kardesimizede bacim buraya yazmayi akil edene kadar aylik igne yaptirsaydin yada hap yutsaydin gizliden dicez :KK66:

Nasil desem.. herseyin fazlasi kotu.. rusyada mesela.. gayri mesru cocuklar cok oldugu icin cocuklar icin ozel bir sistem yapmislar. Kimse gormeden sokaktaki buyuk odalara birakabiliyolarmis. Bunu haberde gormustum. Birseyi cok yasaklamak iyi olmaz ama cok alenen yapildigindada maslesef sonuclar boyle

İnsanları eğitmenin daha önemli olduğunu düşünüyorum. Doğan çocuklara ne kadar sahip çıkılabiliyor ülkemizde gerçekçi olalım. İsteyerek doğuran ve o yavruyu doğduğuna pişman eden yüzlerce örnek varken kazayla hamile kalan neler yapmaz? İnsanları eğitirseniz kimse altından kalkamayacağı yükün altına girmez zaten. Yazık bu çağda hala bunları tartışıyoruz. Belli bir süresi vardır onun bence kalbi atmıyorsa tabikide alınmalı. İstenmeyen çocuk olarak hayatla mücadele etmek kolay mı

3 ay önce kürtaj oldum:KK43:
Bebeğimin kalbi durmuştu:KK43:
Benim seçebileceğim bi şık Yok Mune Mune abla

Kürtaj olmak isteyen bir bayana oncelikle psikolojik destek verilip sebepleri sorulmali konusulmali oneri ve cözum sunulmali. Hala aldirmak istiyorsa aldirmali.
Cunku gunumuzdebir anlik korkuyla, ekonomik durumla karar verip aldirip pisman olan veya olmayan kadinlar var.
Mesela kadinin 8 aylik bir cocugu var ve 2.ye hamile kalmiş. Ikinci cocuga nasil bakarim korkusuyla bebegini aldiriyor. Psikolojik destek şansı sunulsa belki de aldirmayacak kendine guveni gelecek.

Bir arkadasim ayni bu sekilde hamile kaldi. Aldiracakti kararinda netti. Bizzat aldim karsima konustum. Guzel oneriler cözumler iyi yanlarindan bahsettim. Ama yasli teyzelerimz gibi " dogur beraber buyurler , aman nolacak seklinde degil" gayet olumlu ve pozitif yaklastim. Sonuc gecenlerde dogum yapti. Cunku beklenmeyen gbeliklerde kadinlar ister istemez etkileniyor yanlis kararlar veriyor.

Serbestlik ve sınırlandırılma arasında gidip geldim serbest olmalı kısmından oyumu kullandım.

Duruma göre değişir ama bana göre en son çare hatta en dip care

X