K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz Kulaktaki ses! Kafayı yiyeceğim.

nanim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2019
596
1.042
Hanımlar sol kulağımda kalp atma sesi var sürekli. 2 haftadır hiç gitmedi. Ne uyuyabiliyorum ne bi şey yapabiliyorum kafayı yedirtecek bana. Doktor tansiyonun normalse sorun yok dedi geçen de bebek için rutin kontrole gittiğimde, ölçüyorum sürekli normal. Ertesi gün sağlık ocağında aşım vardı aile hekimine de sordum stresten olabilir bi psikoloğa görün dedi. Bu aralar çok düşünüyorum ailemden uzağın doğumuma gelemeyecekler yalnız kalıcam diye. Ama me bileyim başka zaman sıkılıp stres yaptığımda böyle olmamıştı. Nolur başına gelen varsa bi cevap versin şuanda kulağım patlayacak gibi. Şimdiden teşekkürler.

Benim kardeşimin de küçükken kulağı onun tabiriyle sürekli ''davul taş'' diyordu. :KK70: Sorunun ne olduğunu hatırlamıyorum tam olarak ama en sonunda tüp takılmıştı kulağına. Umarım sizinki ciddi bir sorun değildir ama dilerseniz tüp takılma sebeplerini araştırabilirsiniz.

anneminde kulaginda su sesi gibi birsey vardi.. doktor iltihap dedi.. sizede gecmis olsun..

İkinci gebeliğimde uzun bir süre kulağı sanki basınçlı ortamda bulunmuşum gibiydi. Doktor gebelikten olmadığını söylemişti, tansiyonum normaldi. Neden olduğunu bilmiyorum. Bir süre sonra geçti.

Hanımlar sol kulağımda kalp atma sesi var sürekli. 2 haftadır hiç gitmedi. Ne uyuyabiliyorum ne bi şey yapabiliyorum kafayı yedirtecek bana. Doktor tansiyonun normalse sorun yok dedi geçen de bebek için rutin kontrole gittiğimde, ölçüyorum sürekli normal. Ertesi gün sağlık ocağında aşım vardı aile hekimine de sordum stresten olabilir bi psikoloğa görün dedi. Bu aralar çok düşünüyorum ailemden uzağın doğumuma gelemeyecekler yalnız kalıcam diye. Ama me bileyim başka zaman sıkılıp stres yaptığımda böyle olmamıştı. Nolur başına gelen varsa bi cevap versin şuanda kulağım patlayacak gibi. Şimdiden teşekkürler.
Babamda olmuştu kbb ye gitti bi ilaç verdiler 2 3 güne geçti

Aynı benimde öyle. Hatta benimki bir aydır falan var. Burda doktora gitmeye korkuyorum. Şu süreçte gitmeyi de düşünmüyorum. Gün içinde sürekli tekrar etmiyor aslında. Ara ara çıt çıt diye ses çıkarıyor. Bazen iki kulak birden çıt çıt sesi çıkarırken bazen sadece bir tanesi o sesi çıkarıyor. Benimkisi faranjit olduktan sonra başladı. Bogazım çok şişken ateşim falan varken aşırı şiddetliydi. Sonra antibiyotik falan kullandıkça şiddeti azaldı. Hala tam manasıyla bu faranjiti atlatmış degilim. Sabahları falan hafif bogazımı kötü hissediyor gibi oluyorum ögleye dogru geçiyor.

Bende yaşadım bu rahatsızlıgı gitmedigim doktor kalmadı,en sonunda da psikolojik olduğunu söyledi ler gerçekten de doğru çıktı.
Psikiyatri uzmanı na gidin çok kafaya takmış sin
ondan .
Benimde su anda yaşadığımız sıkıntılar dan dolayı arttı şimdilik sabrediyorum.
Size tavsiyem takıntı yaparsan daha çok şiddeti artar ,takmamaya çalışır san geçer

1 aydr bende de vardı kalp atması gbi çıt çıt sesleri ve çınlama sınra kulagım tıkandı yüzde 70 duymadım iltihap var dedi doktor antibiyotik kullandım tıkanıklığı acldı ama çınlama geceleri devam ediyo eskisi kadar olmasada
Annemin de kristalleri oynamıştı vertigo yani
Oda aynı belirtiler bende de oldu tıkanma hariç dedi acıkcası korkuyorum bende de olurmu diye

Stres sebebi ile vertigo geçiriyor olabilirsiniz.
Şu an hamile olduğunuz için maalesef bir şey öneremiyorum.
İlaç kullanamıyorsunuz ama nar çiçeği çayı hamile iken zarar vermiyorsa tavsiye edebilirim. Kanı biraz duru tutmak en güzel çözüm şimdilik.

Vertıgo olabilir
Bende Vertıgo var ama oyle ses yapmıyor sadece kulağımda baskı oluyor o zamanlarda da bas donmem cok oluyor. Midem falan bulanıyor. Depresyon dahi yapıyormuş bilmiyordum, doktordan ogrendım bunu.

Hareketlerinize dikkat edın, anı sekilde basinizi dondurmeyın egılmeyın.
Belkı ise yarar, bende yarıyordu.

Damar kulağa yakın geçiyorsa kalp atma sesi duyulurmus çoğu insanda olabiliyor tansiyon değilse korkmayın birde vücut şiştiği için hamilelikte ondandır belkide geçici bir durum olduğunu düşünüyorum

üstüne yatıncamı oluyor oturduğun yerdede oluyor mu ? bendede mesela üstüne yatınca aynen öyle ses geliyor düzeltince kendimi yani üstüne yatmayınca geri gidiyor.

Benim 6 yıldır var sürekli zonklama kaç kere doktora gittim bişey yok diyorlar.Geceleri o kulağımın üzerine yatmassam uyuyamiyorum
kesinlikle devamlı aynı tarafa yatmaktan alnımda çizgi çıktı

Cevaplar için çok teşekkürler. Şuan da zaten doktora gitmeyi düşünmüyorum. Ama bazen öyle oluyor ki uykumdan uyanıyorum. Hiç geçmiyor sadece bazen az geliyor ses bazen çok. Daha önceden arada sırada oluyordu ama öyle rahatsız edecek kadar değil hiç doktora gitmeyi düşünmedim.

Bende de oldu aynısı. Kulak iltihabı muhtemelen. Kendiliğinden geçti benimki. İlaç almadım ama vitamin takviyesi başlamıştım.

Benim de ara ara çınlama gibi oluyor. Dr a da gittim. Sorun görmedi/ler. Kansızlığın yol açabileceğini okumuştum. Kan değerlerim düzelince geçti gerçekten. İnşaallah bir daha olmaz.

X