Küfürden hakaretten bıktım

Mavigul34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2019
43
36
Merhabalar.
Ben 23 yaşında üniversite mezunuyum öğrenim hayatım boyunca çalıştım ve kendi ekonomik özgürlüğme sahiptim. Ailemle beni tuttugunu koparan bi kız olarak yetiştirdiler. 3 ay önce yaklaşık 3 yılı geçgindir tanıdıgım aşık oldugum adamla evlendim.

Eşim askeri okulda okuyordu yeni mezundu göreve ataması olacagı sırada darbeden dolayı ataması durduruldu ve sivil üniversiteden mezun etti devlet.
Herşey bununla başlıyor biz o sıralar 1 yıllık falan sevgiliydik aramızda çok sürtüşmeler olurdu fakat psikolojisi bozuk hayatı darmaduman oldu diye ben hep alttan alırdım bu böyle 2 sene sürdü 2018 şubat mart aylarında babasına beni anlattı ve istemeye geldiler . Benim babam çok anlayışlı bi insandır kimseyi gücendirmek istemez o yüzden eşime işiyle ilgili hiçbirley sormadı. İsteme oldugunda biz eşimle daha 2 3 yıl var evliliğe diye düşünüyorduk fakat eşimin babası söz günü babamla düğün tarihi konuştu babam çocuklar bilir biz karışmayalım dediysede sözden sonra hep erkek tarafı düğün için baskı yaptı. Vel hasır eylül ayında evlendik :KK43: çoook seviyordum deliler gibi aşıktık bişey istediği zaman söylemesine görek yoktu ben hemen yapardım gözünün içine bakardım . Fakat balayında beni dövdü. Eşimin annesi düğünde bana ve eşime takı için kurdela takmadı hepsini elden kendisi topladı gelen misafirlerin . Biz şok tabi balayındada eşime takıları sordugum için yerim bu dayağı. Ben bavulumu topladım bırakıp gelirken ağlamaya başladı özür fala diledi . Bende çok zor günlerden geçtik stresliydik ikimiz diye uzatmadm gitmekten vazgeçtim . Balayı bitti evimize geldik şimdi her hafta bir sebepten ötürü küfürler hakaretler işitiyorum boğazım sıkılıyor kafama vuruluyor gecen sefer eşim bunu annesinin yanında yaptı . Son sefer ise dündü . Artık bende kendimi savunmaya başladım ve bende cılız çüssesiz bi kadın değilim gücüm yetiryor. Ben kıyıp kendimi savunamıyorum . Ama o beni yerlerde sürüklemekten hüngür hüngür ağlatmaktan bıkmadı daha 3 aylık evliyiz sevgisizlik ilgisizlik üstüne birde şiddet görmek beni mahvediyor. Bu arada eşim dayak atan bi babaya kayınvalidem ve çocukları sürekli şiddet görmüş ve sürekli kapıya konmuş . Onlr için şiddet çok normal birşey ben bunları yeni öğreniyorum . Babam ne bana ne abilerime nede anneme tek bir tokat attıgını bilmeyiz . Bana yardım edin nolur evlendik eşim 2 ay iş bulamadı benim akrabalarım ona iş buldu çok zor günler gecirdi kendini yetersiz gördü . Ama biliyorum ne olursa olsun ben bunları yaşamayı haketmedim...

GÜNCELLEME :)

konuyu açtıktan sonraki sabah ailemin evine döndüm 2 gün sonra boşanma davası açtık ve darp raporu aldım 1 yıllık evli olmadığımız için 1 yılın dolmasını bekledik malesef boşanmak için 2020 ocakta boşandık. şiddet davamız kamu davası oldu ve hala devam ediyor ailemin evine geldikten sonra buraya gelip kapıya dayandı annesiyle ağıza alınmayacak küfürler ve hakaretlerde bulundular . Dava açtıktan 3 ay sonra annemin meme kanseri olduğunu öğrendik ve kendisi süreçte çok yıpranacağı için hiçbir maddi manevi talebim olmasan tek kalemde anlaşmalı boşandım1 yıl dolduğunda. Fakat şiddet için gereken en ağır cezayı alması için elimden geleni yapıyorum :)

Son düzenleme:
Daha 23 yaşındasın. Ekonomik özgürlüğüm var diyorsun. Babam bize fiske vurmadı diyorsun. Küfür, hakaret, dayak diyorsun.

Canım sen bu dünyaya psikojisi bozuk olan bir erkeği duzeltmek, tribini, öfkesini çekmek için mi geldin ?

Ailen sen dayak ye diye mi seni güçlü, tuttuğunu koparan bir kız yaptı?

Allah.m sen nasıl bir hayvanla evlenmişsin, okurken dehşete kapıldım. Çok üzüldüm gerçekten. Kesinlikle insan değil, herkes zor dönemlerden geçiyor, sebep olarak bunu göremezsin. Böyle bişeyin bahanesi olamaz ki. Gerçekten kişilik bozukluğu. Ailesinde yaşarken normal karşılıyormuş demekki.

Gerçekten evlendiğin kişi tam bir şerefsiz...

Merhabalar.
Ben 23 yaşında üniversite mezunuyum öğrenim hayatım boyunca çalıştım ve kendi ekonomik özgürlüğme sahiptim. Ailemle beni tuttugunu koparan bi kız olarak yetiştirdiler. 3 ay önce yaklaşık 3 yılı geçgindir tanıdıgım aşık oldugum adamla evlendim.

Eşim askeri okulda okuyordu yeni mezundu göreve ataması olacagı sırada darbeden dolayı ataması durduruldu ve sivil üniversiteden mezun etti devlet.
Herşey bununla başlıyor biz o sıralar 1 yıllık falan sevgiliydik aramızda çok sürtüşmeler olurdu fakat psikolojisi bozuk hayatı darmaduman oldu diye ben hep alttan alırdım bu böyle 2 sene sürdü 2018 şubat mart aylarında babasına beni anlattı ve istemeye geldiler . Benim babam çok anlayışlı bi insandır kimseyi gücendirmek istemez o yüzden eşime işiyle ilgili hiçbirley sormadı. İsteme oldugunda biz eşimle daha 2 3 yıl var evliliğe diye düşünüyorduk fakat eşimin babası söz günü babamla düğün tarihi konuştu babam çocuklar bilir biz karışmayalım dediysede sözden sonra hep erkek tarafı düğün için baskı yaptı. Vel hasır eylül ayında evlendik :KK43: çoook seviyordum deliler gibi aşıktık bişey istediği zaman söylemesine görek yoktu ben hemen yapardım gözünün içine bakardım . Fakat balayında beni dövdü. Eşimin annesi düğünde bana ve eşime takı için kurdela takmadı hepsini elden kendisi topladı gelen misafirlerin . Biz şok tabi balayındada eşime takıları sordugum için yerim bu dayağı. Ben bavulumu topladım bırakıp gelirken ağlamaya başladı özür fala diledi . Bende çok zor günlerden geçtik stresliydik ikimiz diye uzatmadm gitmekten vazgeçtim . Balayı bitti evimize geldik şimdi her hafta bir sebepten ötürü küfürler hakaretler işitiyorum boğazım sıkılıyor kafama vuruluyor gecen sefer eşim bunu annesinin yanında yaptı . Son sefer ise dündü . Artık bende kendimi savunmaya başladım ve bende cılız çüssesiz bi kadın değilim gücüm yetiryor. Ben kıyıp kendimi savunamıyorum . Ama o beni yerlerde sürüklemekten hüngür hüngür ağlatmaktan bıkmadı daha 3 aylık evliyiz sevgisizlik ilgisizlik üstüne birde şiddet görmek beni mahvediyor. Bu arada eşim dayak atan bi babaya kayınvalidem ve çocukları sürekli şiddet görmüş ve sürekli kapıya konmuş . Onlr için şiddet çok normal birşey ben bunları yeni öğreniyorum . Babam ne bana ne abilerime nede anneme tek bir tokat attıgını bilmeyiz . Bana yardım edin nolur evlendik eşim 2 ay iş bulamadı benim akrabalarım ona iş buldu çok zor günler gecirdi kendini yetersiz gördü . Ama biliyorum ne olursa olsun ben bunları yaşamayı haketmedim...

Bosan demeyi sevmem ama siz bosanmak icin ne bekliyorsunuz onu merak ettim.

Psikolojisi bozuksa tedavi olsun bu size şiddet göstermesinin gerekçesi olamaz.
Gördüğünüz muameleyi kabul etmekte zorlandığınızı ve geçerli bir sebep bulmaya çalışmanızı anlıyorum ama bu bakış açısı doğru değil.
Balayında onu bırakıp ailenizin yanına dönseydiniz belki gözü korkar ve tekrarına cesaret edemezdi.
Şimdi nasılsa sineye çeker diye düşünüp dozu arttırarak devam edecek.
Çok sağlam bir ayar versin babanız tabii boşanmayı düşünmüyorsanız...

Daha ilk adımda kendini belli etmiş zaten takılar ortada yok.
Üstüne dayak, üstüne küfür hakaret.
E daha ötesi yok bir ilişkinin kötü sayılabilmesi için.

Boşan desek herkese boşan diyorsunuz diyorlar ... Bu kadar şiddetin çözümü var mı sizce bence yok. Aman çocuk yapayım da deme bu evliliğe. Takılarınızda ayrı mevzu..

Balayında sana evliliğinizin nası yürüyeceğini belli etmiş zaten hangi aşk sevgi birinin hakaretlerine ,dayaklarına dayanacak kadar büyük olabilir ki .Bir gün dayanamayacaksın ama o zaman belki bir çocuğun olacak. Evliliğinin ilk günlerinde sana kıyabilen birini gelecekte düşünemiyorum ben... ya kendini kurtarmak istediğinde sorumlulukların artacak ya da bir gün bütün özgüvenini yitirip kabulleceksin. Bence bunu sakın yapma daha cok gencsın.Daha yol o kadar yeni ki. Keşke hayat özür diledi bitti diyerek geçebilse ama ben hiç inanmıyorum.Yalvarsa yakarsa yıllar sonra da barıssan aynı sey . Bu yüzden benden gelecek öneri KURTUL .

Daha 23 yaşındasın. Ekonomik özgürlüğüm var diyorsun. Babam bize fiske vurmadı diyorsun. Küfür, hakaret, dayak diyorsun.

Canım sen bu dünyaya psikojisi bozuk olan bir erkeği duzeltmek, tribini, öfkesini çekmek için mi geldin ?

Ailen sen dayak ye diye mi seni güçlü, tuttuğunu koparan bir kız yaptı?

Ya bunu bir de benim için oku gercekten o kadar kattılıyorumm çünkü.

X