Küçük Düşün Büyük Olsun!

İyi geceler,
Hep açıyorum bir türlü okuyup yazamadım.
Bu hafta sonu da teyzeyle dayı bizdeydi.
Bugün onları bıraktık biz de gezip birşeyler baktık. Elaya bayramlık kıyafet ayakkabı çorap aldık.tokası takısı da eksik olmadı😅
Eşim kardeşime buhurdanlık almış.ona koku almaya gittik.Eve geldik.ben uyudum. İftara bir saat kala uyandım.
Elaya yemek yaptım. Bize yemek vardı.
Akşam da Ela heyecanla valizimi indir anne bu akşam valiz hazırlayalım diye tutturdu.
Bir yandan kışlıkları kaldırdım. Bir yandan küçük gelenleri kuzenime götürmek için ayırdım.
En son Elayla valizini hazırlamaya başladık.Başladı söylemeye; Akdeniz karadeniz anneanneme gideceğiz😅
Hazırladık şimdilik.
Eşim diyor yarın akşamdan gidelim, ben diyorum arefe günü gidelim.eserikli ya😅 gidelim gidelim diye tutturur annemlerle son sahuru yaparmışız.sonra gidince de bir süre sonra sıkıldım demeye başlar.
Kardeşimin eşi de demiş gelseneniz yarından diye. Valla yarınki hazır olma durumuma göre bakarım.
Neyse inşallah sağlıcakla gidelim de, erken geç önemli değil.
Bugün Ela bana soruyla geldi. Aslında ben de merak ediyordum acaba ne zaman sorar diye aklımdan geçmişti.
Anne beni sevmeyip bebek evine bırakan kişiyi ben merak ediyorum dedi. Ben de sevmediğini nereden çıkarttın dedim.işte anneliğe hazır değilmiş ya o kişiyi merak ediyorum dedi.
Evet sevmemiş değil, anneliğe hazır değilmiş dedim. Seviyordur dedim.Ayrıca biz de seviyoruz çoğu kişi de seviyor dedim.
Ama siz annemle babamsınız seversiniz tabi dedi.sonra neyi merak ediyorsun dedim. Nasıl biri olduğunu merak ediyorum dedi.
Ben de uzmanın bize söylediği şekilde cevap verdim.Biz de senin bildiğin kadarını biliyoruz, büyüyünce birlikte araştırırız dedim. Konu kapandı.
Daha çok küçük olduğu için, istenmemiş sevilmemiş biriyim psikoljisine girmesini istemedim. Psikolojik olarak ilerki hayatını etkileyebilir.
Sonuçta o bizim canımız kanımız, bu kadar çok sevilirken, neden sevilmedim istenmedim diye bir boşluğa düşsünki.
İnşallah büyüdükçe bu süreçleri kolay şekilde atlatacağız.

babyloading87 babyloading87 çok sevindim babym güzel günleriniz olsun kendim taşınmış gibi sevindim.
tr_lelli tr_lelli canım çok geçmiş olsun, aldıkların da bereketli olsun. Kolay gelsin ben de camlara girişicem bu hafta içinde kışlıkları yıkıyorum, dünden beri, sonra battaniye ve yorganları yıkıcam bayramdan sonraya bırakmak istemiyorum. Usta deme bam telim bize gelenlerde öyle hergün gelip gidiyorlardı neyse bitti tadilat sadece boya kaldı. Bugün evi temizledim, sonra eşimle bankada buluştuk banka işlemlerimizi hallettik sonra kuyumcudan 2 çeyrek 200 euro aldık, mandıradan 5 litrelik süt aldık havalar ısınınca evde yoğurt ve ayran tüketimi arttı. Bende market listesi hazırlamam lazım ama kartlar ayın 5 de kesiliyor. Bu ay çok kabarık kartlar.
Saolasın abla aminnn😍😍

Hayırlı olsun eviniz canım, çok seviniyorum inan...Güle güle oturun.çok güzel günleriniz olsun yuvanızda❤️
Sitede komşuluk normal apartmandan daha çok oluyormuş onu da ben bu siteye taşınıp işi bırakınca anlamıştım.oysa biz buraya taşınınca 3500 civarı daireli bir sitede komşuluktan eser olmayacağını düşünmüştüm. Ama habire komşu komşu anlatıp duruyorum😅
Amin cnm saolasın🌺🌺kapıdan görünmüyorum ben valaa kociyi cıkarıyorum djjdkdkdk

Günaydınnn
Kesin olmamakla birlikte acılan koli sayısına göre yerlestilnffnnfnfnm
3 gün görümce dandinledim🤦🏻‍♀️
Arkadas ben anamı cagırmamısım yardıma ,gerek yok demisim.Kendim yerlescem demisim 3 gün geldiler saolsunlar ama arkadalarından yine is cıktı.
Eline geceni koydular biyere.
Allah razı olsun yinede.
Alyanın oda haric yerlestik.
Orası artık tatilde.

Bugün bayram temizliğimide yaptım. Akşama ekmek yoğuracağım yarın pişiririm, hamuru tazeledim ekşi maya. Akşam için pırasa kavurdum bu ara çok et yedik hafif olsun istedim, çorba ve makarna ayran yeter. Yarına tüm tatlıları bıraktım sabah erken kalkar hallederim annemin sarmasını da dondurucudan çıkardım tatlılar ile beraber yollarım. Eti de dondurucudan çıkardım yarın güveç yapıcam bayrama hazır olsun. Nasıl bir rüzgar var beyazları attım makinaya yıkanıyorlar ütü de var ama az dinlenmem lazım çok yoruldum. Kolonya şişemi de doldurdum, çok şükür hala annem ve babam hayatta onlarıda bu gün eşim ve amcam bankaya götürdü promosyon için banka çok kalabalıkmış. Eşim ve amcam ordan yazlığa geçtiler dış cepheyi boyuyorlar. Amcam son kez yapalım demiş boyayı sonra mantolama yaptır demiş nasıl olur dedim eşime ben boyarım dedi maliyetler çok yüksek ben de istiyorum dış cephe kaplansın inşallah yaptırabiliriz.

Bugün bayram temizliğimide yaptım. Akşama ekmek yoğuracağım yarın pişiririm, hamuru tazeledim ekşi maya. Akşam için pırasa kavurdum bu ara çok et yedik hafif olsun istedim, çorba ve makarna ayran yeter. Yarına tüm tatlıları bıraktım sabah erken kalkar hallederim annemin sarmasını da dondurucudan çıkardım tatlılar ile beraber yollarım. Eti de dondurucudan çıkardım yarın güveç yapıcam bayrama hazır olsun. Nasıl bir rüzgar var beyazları attım makinaya yıkanıyorlar ütü de var ama az dinlenmem lazım çok yoruldum. Kolonya şişemi de doldurdum, çok şükür hala annem ve babam hayatta onlarıda bu gün eşim ve amcam bankaya götürdü promosyon için banka çok kalabalıkmış. Eşim ve amcam ordan yazlığa geçtiler dış cepheyi boyuyorlar. Amcam son kez yapalım demiş boyayı sonra mantolama yaptır demiş nasıl olur dedim eşime ben boyarım dedi maliyetler çok yüksek ben de istiyorum dış cephe kaplansın inşallah yaptırabiliriz.
Nazeninim çok şükür hayattalar🙏 ben de bugün aynı şeyi düşündüm.
Hatta eşime de söyledim. Şimdi hayatta olmasalardı bayramda evine gidecek mutlu bayram geçirecek bu günlerimiz olmayacaktı.
Düşünmesi bile acı.
Çok da dua ettim. Şükrettim hayatta olmalarına.
Allah herkesin annesine babasına sağlık versin. Öncelikle burada babası hasta olan arkadaşlarımıza duam.🤲

İyi geceler kızlar,
Saat kaçlara geldi uyumadım :)
Sabah kalktık, Ela günaydın demeden anneanneme bugünmü gidiyoruz yarınmı sorusuyla gözünü açtı😊
Oyunla devam ettik. Kahvaltı yaptı. Evi toparladım. Biraz iş yaptım oturdum dinlenim.
Balıkları üç günlük yeminden alacaktım. Eşim arabayla gitmiş. Üşendim gidip almaya sen al gelirken dedim.
İşim bitince biraz oyun oynadık.
Sonra saçımı boyamaya giriştim.Ela ben boyamak istiyorım dedi. Eldiven takıp bir kaç fırça sürdürüverdim.sonra beklerken oyun oynadık.ardından banyo yaptık.
Az bir valiz hazırlamıştım. Ama banyo sonrası iyice halsiz düştüm oruçlu olduğum için.Biraz uzandım.
Yanımda oyun oynadı.
Ben namaza başladım eşim geldi.
İftardı çaydı. Tabi Ela tutturdu gidelim diye.
Zar zor ikna ettim.
Yarın rahatça çıkarız.
Kardeşim iftara bendesiniz ona göre ayarlayın dedi.Gelirşz dedim. Kız zaten belinden sıkıntılı yardımım olur. Sağolsun yine de çağırıyor o haldeyken.
Diğer kardeşim de buraya gelin dedi de, biz konuştuk önceden dedim.
Annem zaten her daim ne zaman isterseniz çıkın gelin diyor.
Neyse Elayı uyuttum valizi tamamladım.
Bizim valizde boş yer bile kaldı.
Elanın valiz öyle işime yaradıki 😅 onun eşyalarının tamımı o valizde. İyiki almışım.
Valla yok kıyafetti yok makyaj mal.toka takı ayakkabı saç düzleştirici vs vs vs sığmıyordu.
Annemlerden Akçaya eşimin arkadaşının nişanına gideceğiz yine Bir Akçay 😁 hep karşımıza çıkıyor. İlerde yaşamak istediğimiz emekli yeri 😅
Oradan da Assosa eşimin babasının yanına geçeriz büyük ihtimal.

Selamm
Gelemeyrum
Kendi evim annemin ev mekik dokuyorum
Halam burdaydi 3 gündür birlikte iftar yaptık annemler tutmuyor dedim yalız yeme gel.
Market yaptık, kasap yaptık

Esimin evde olması bana yaradı kıza bakıyor yediriyor, uyutuyor, gezdiriyor.
Simdide parka çıktılar.
Saatlerce takılıyorlar dinleniyom az.
Yine dinlenme saati çaktırmayın
Sinitzel ciger falan alırım bisi yapma dedi bi de.
Canıma minnet.

Babamın mr ı var haftasonu
Onunda durumu pek iç açıcı diil :KK43:
Karsi komsunun kızı kötü hastalıktı.
Ama iyiydi.
Hatta hastanede yatiyordu 3 haftadır falan ama oradada iyiymis morali falanda.
Bir anda fenalasmış vefat etti
Babamda duydu, cenaze geldi gordü falan iyice bunalıma girdi.
Yalnız bırakamıyoruz.
Dün yatağını falan degistim süpürdüm sildim bak bi anda öldü diyo, halamada demiş :KK43:
Ouff bizim kafalar iyice gidik bu ara
Onu teselli etsek hali ortada görüyor kendini
Ne isterse yapmaya çalışıyoruz
Pisirdigimden götürüyorum belki yer diye
Ne ramazandan bisi anladim ne bayram gelmiş hic
Hic bir yerede gidesim yok.
Esim kahvaltiya gidelim diyo, patronuna bile bahane bulsan diyorum gitmesek.
Yarında bi kapışırız bayram klasigi bizde.
Annesini gormeye gidiiyor okey çocuklarda götürüyor oglan biraz zorla gidiyor sırf Alyaya bakim diye (tembihliyorum yanından ayırma diye)
Ama diger eltim falan geliyor oraya onlari istemiyorum
Esimde sevmiyor ama denklesiyorlar
Dedim ara anani onlar orda yokken git
Erken gitmesi lazim
Cunku kocası hödük oraya atiyor karisini cocuklarini kendi kahveye gidiyor artik kacta gelir alırsa
Her bayram öyleler başından atıyor iste oraya.
Onların gezme anlayışı okadar
Erken yollicam hemen namazdan sonra git diyorum :)

Bugün tüm günüm mutfakta geçti dünden ev temizlenince bugün kaburbastı, revani, ekmek yaptım baklava ile birlikte pişirdim şerbetledim. Yarın yemekle uğraşmamak için bu günden güveç ve çorba yaptım. Mutfak bin defa toplanmıştır, düzenlenmiştir. Sonra eşimle annemle -babama revani,kalburastı,ekmek ve sarma götürdük ordan da arkadaşlar iftaraçğırdı bağ evlerine dışarıda ateşte pişirmişler yemeği Allah kabul etsin çok güzel hazırlanmışlar çayımızı da semaverde içtik eve geldik sarmayı ocağa koydum pişiyor kendime de bitki çayı yaptım biraz dinleneyim mutfak tamam topladım. Çamaşır katlarım bir makinada hazırladım yarın çalıştırırım.

Esimle birbirimize girdik yani her bayram olağan bizde ama bu sefer biraz dozu aştı.
Oglanı cok zorladı bayramlasmaya geleceksin diye.
O da gitmiyorum dedi.
Sustum sustum baktım cocuga bunun hesabını sorarım sana dedi bir carladım.
Senin kardeslerinde çocuklarını tehdit ediyorlar dimi dedim.
Yeğenlerin her bayram kapında kuyruklar (hiç gelmezler)
Bayramlık ağzım açıldı anlıcanız.
Ayy artık hic sabredemiyorum
Zaten sabırlı değilim artık duble sabırsızım
Su babamın durumundan sonrada öyle kafam bozuk ki kimseyi ne alttan alacak durumum var ne idare edecek
Kızdı çıktı gitti.
Naparsa yapsın artık onunlada uğraşacak halim yok.
Kim önüme gelirse benden payını alıyor.
Eyvallahım yok artık.
Gidiyosan yol orda dedim selametle

Herkese iyi bayramlar, çok güzel bayramlarımız olsun. Ev halkı olarak bayramlaştık annemin babamın da mübarek ettik ordan halama gittik. Eşim de annesine gitti ama kıymet kopmuş bize birşey söylemiyor ama kardeşi ile konuşurken duydum sıkı kavga etmişler, Kadın doymadı, doymuyor huzuru hiç sevmiyor hep huzursuzluk çıkarıyor. Diğer çocuklarını da kodlamış bize gelmemeleri için bayram ziyaretine hepsi telefon etti eşime canıma minnet dedim içimden hizmet etmek zorunda değilim en azından bizim rutimiz oldu artık her bayram kavga utanmıyorda 76 yaşında ama kavga da 35 yaş benden bile genç oluyor neyse keyfi bilir diyorum.

İyi bayramlar nice şeker tadında bayramlara🍭
Dün kardeşime geldik. Şehir merkezi yazısını görünce çevre yolunda eşim direksiyonu bana verdi. Otobanda hiç girişmedim çünkü hız anında direksiyon toparlamam zayıf.
Kardeşimle sakin ve yakın yere alışverişe gittik arabayı ben kullandım. Karışık yerde o geçti. Eve dönüşte tekrar ben aldım.
Böyle böyle pratik yapmış oluyorum.
Ehliyet alınca bile 2 yıl acemi sınıfında oluyorsun.
Neyse iftarı kardeşimde yaptık.gece anneme geçtik.
Bugün annemde toplaştık kalabalık ailecek kahvaltı yaptık.
Sonra kardeşlerle
kaç kapıya bayramlaşmaya gittik.
Anneme döndüğümüzde saat 8 e geliyordu.
Orda ye burda ye ramazanda verdiğim tüm kiloları fazlasıyla bir günde aldım kesin.
Bizim burada bayramda gelen misafire baklava yanına başka tür tatlı pasta, çerez, sarma, meyve vs hazırlanır.
Bugün kuzenimin hastalığını öğrendim. Aslında yeni ev almışlardı.onun için hayırlı olsuna giderim diyordum.Tam ev almışlar ardından göğüs kanseri hastalığı çıkmış.biraz da tehlikeli bölgede.
Çok üzüldüm. Hayırlı olsuna gideyim derken geçmiş olsuna gittim 😒
İlk kemoterapi olmuş 5 dk konuştu sonra yatmaya gitti
Gerçekten en önemli şey sağlık. Yıllarca evi olmadı kirada oturdu. İlk defa ev aldı onun da sevincini yaşayamadı.
Hayatta bulunduğun her güzel sağlıklı an için Allaha teşekkür etmek gerek.
Sağlık olmadıktan sonra malın paranın hiç kıymeti yok
Manevi olarak her daim yanında olmasam da pozitif bakması için elimden geleni yapacağım.
Ben hastalığımda pozitif düşündüm. Pozitif geçti her anı çok şükür🤲
Bu akşamı da başka kuzenimde geçirdik.
Ela kardeşimle diye kalmaya kardeşime geldik.
Yeğenlerimin ikisi de niye bizde kalmıyorsunuz bu gece de burda kalın vs vs vs sırayla kalıyoruz.

Esimle birbirimize girdik yani her bayram olağan bizde ama bu sefer biraz dozu aştı.
Oglanı cok zorladı bayramlasmaya geleceksin diye.
O da gitmiyorum dedi.
Sustum sustum baktım cocuga bunun hesabını sorarım sana dedi bir carladım.
Senin kardeslerinde çocuklarını tehdit ediyorlar dimi dedim.
Yeğenlerin her bayram kapında kuyruklar (hiç gelmezler)
Bayramlık ağzım açıldı anlıcanız.
Ayy artık hic sabredemiyorum
Zaten sabırlı değilim artık duble sabırsızım
Su babamın durumundan sonrada öyle kafam bozuk ki kimseyi ne alttan alacak durumum var ne idare edecek
Kızdı çıktı gitti.
Naparsa yapsın artık onunlada uğraşacak halim yok.
Kim önüme gelirse benden payını alıyor.
Eyvallahım yok artık.
Gidiyosan yol orda dedim selametle
Bu erkeklerin yiğen aşkı beni bıktırıyor.
Hepsi mi aynı bunların ya
Geçen ökkesin serisini almis kızımıza mi aldın dedim evde görünce
Kiz daha dogdumu yigenime aldım dedi.
İyi dedim
Sonra e bebek e gidip emzik biberon felan alalım dedim.Senin paran yok mu kendin alırsın diyor
Yiğeninin kitabını düşünüyor bebek doğacak herseyini ben aldım annem aldı.
Bir emzik biberon alacak söylediği lafa bak
Dün de kayinvalidedeydik
Eltimlere daha hiç gitmedik yeni eve taşındilar 3 katli.Eski eve de gitmedik.
Bayramda geliriz dedik dün kaynim önce biz gelelim siz sonra gelin dedi iyi dedim şimdi onları bekliyoruz.
Yeni evlenince de gidemedik onlar gelmişti.
Bize sıra gelmiyor
Ev ne zamandir temizlenmiyor ben annemdeyim hep zaten
Pazar günü kayinvalide kadin getirdi
Evi temizlediler ev temiz çocuklar gelince salonu batirttirmayalim zaten zor temizlettik dedim.Batsin diyor hiç beni düşünmüyor sinir oluyorum bu adama

İyi bayramlar nice şeker tadında bayramlara🍭
Dün kardeşime geldik. Şehir merkezi yazısını görünce çevre yolunda eşim direksiyonu bana verdi. Otobanda hiç girişmedim çünkü hız anında direksiyon toparlamam zayıf.
Kardeşimle sakin ve yakın yere alışverişe gittik arabayı ben kullandım. Karışık yerde o geçti. Eve dönüşte tekrar ben aldım.
Böyle böyle pratik yapmış oluyorum.
Ehliyet alınca bile 2 yıl acemi sınıfında oluyorsun.
Neyse iftarı kardeşimde yaptık.gece anneme geçtik.
Bugün annemde toplaştık kalabalık ailecek kahvaltı yaptık.
Sonra kardeşlerle
kaç kapıya bayramlaşmaya gittik.
Anneme döndüğümüzde saat 8 e geliyordu.
Orda ye burda ye ramazanda verdiğim tüm kiloları fazlasıyla bir günde aldım kesin.
Bizim burada bayramda gelen misafire baklava yanına başka tür tatlı pasta, çerez, sarma, meyve vs hazırlanır.
Bugün kuzenimin hastalığını öğrendim. Aslında yeni ev almışlardı.onun için hayırlı olsuna giderim diyordum.Tam ev almışlar ardından göğüs kanseri hastalığı çıkmış.biraz da tehlikeli bölgede.
Çok üzüldüm. Hayırlı olsuna gideyim derken geçmiş olsuna gittim 😒
İlk kemoterapi olmuş 5 dk konuştu sonra yatmaya gitti
Gerçekten en önemli şey sağlık. Yıllarca evi olmadı kirada oturdu. İlk defa ev aldı onun da sevincini yaşayamadı.
Hayatta bulunduğun her güzel sağlıklı an için Allaha teşekkür etmek gerek.
Sağlık olmadıktan sonra malın paranın hiç kıymeti yok
Manevi olarak her daim yanında olmasam da pozitif bakması için elimden geleni yapacağım.
Ben hastalığımda pozitif düşündüm. Pozitif geçti her anı çok şükür🤲
Bu akşamı da başka kuzenimde geçirdik.
Ela kardeşimle diye kalmaya kardeşime geldik.
Yeğenlerimin ikisi de niye bizde kalmıyorsunuz bu gece de burda kalın vs vs vs sırayla kalıyoruz.
Çok geçmiş olsun
Biz de ev almıştık annemin göğüs kanseri olduğu ortaya çıkmıştı.Sağlik herseyden önemli.Allah'ım tüm hastalara şifa versin

X