Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Kreş yemekleri..

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları

Medusan

Were all mad here
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2009
1.714
745
Çocugum krese basladi daha oryantasyon surecindeyiz bugun ogle yemeginde cikan yemek corba taze fasulye. Benim cocugum yemedigi icin ac kaldi. Ogle yemeginde 2 cesit yemek ve hic karbonhidratli bir besin olmamasi normal mi sizce ?cok icime de sinmedi kres mecburen basladik. Ben sormasam hic bir sey soylenmiyor. Vasat bir yer evime yakin diye sectim. Cok ucuz da degil verdikleri hizmeye gore. Sizden fikir almak istiyorum cocuklari krese gidenler yemek menuleri fiyatlar hakkinda beni bilgilendirirse sevinirim.

Fasulye mevsim sebzesi değil, karnıbahar ıspanak daha iyi olurdu ama sizin çocuk makarna pilavcı sanırım. Yapmanız gereken menü istemek eğer size uygun değilse çocuğunuzu almak. Madem yemiyor özel yemek yapılamaz ki. Menüde ne yazıyorsa o olur.

Karbonhidrat olmamasi daha iyi değil mi bende makarna pilav dayadilar diyeceksiniz diye geldim
Ben yine mevsim sebzesini tercih ederdim ama taze fasulye iyi bir secenek

Evet ama butun gun orda duran cocuk icin zor cunku cogu cocuk yemez evet yanina bir pilav bir makarna olsa guzel. Ama aksam da atistirmalik geciriyorlar o da bi kurabiye bazen meyve patlamis misir. Cocuk ac kaliyor gibi. Hic bir kres menusunde de 2 ogun cikmiyor oglende 3 ogun genelde mutlaka bir karbonhidrat oluyor korkunc gibi geliyor olabilir ama gunluk karbonhidrat da alinmali gerekiyor.sivinin yaninda bir kati yemek de olmali bence ga da cocuklarin mutlaka sevdigi bir sey. Bilemiyorum belki ben de abartiyorumdur.

Kreş yemekleri konusunu görünce çocukluk travmalarım canlandı gözümde.. 😔
5 yaşında kreşe gidiyordum ve yeşil mercimek yemeğini çok sık yapıyorlardı zorla yediriyorlardı yıllarca yesil mercimek fobim oldu..yakın zamana kadar da yiyemedim 30 yaşındayım hala unutmadım canlandı gözümde çocukluk ne kadar önemliymiş meğer…

Fasulye mevsim sebzesi değil, karnıbahar ıspanak daha iyi olurdu ama sizin çocuk makarna pilavcı sanırım. Yapmanız gereken menü istemek eğer size uygun değilse çocuğunuzu almak. Madem yemiyor özel yemek yapılamaz ki. Menüde ne yazıyorsa o olur.
Makarna pilavi seviyor evet ama kofte et de yiyen bi cocuk evde. Her gun onu beklemem de haftada 1 et veriyoruz dediler bana gore cok az saglikli gelismesi icin bir cocugun. Ama onu da evde ben veririm diye dusundum de makarna pilav da cok sevilen bir yemek ondan da kisilmaz heralde. Ne bileyim zaten zayif cocugum cok yemek yemez simdi iyice oruc moduna gececek. Sagligi daha cok bozulur diye korkuyorum

Evet ama butun gun orda duran cocuk icin zor cunku cogu cocuk yemez evet yanina bir pilav bir makarna olsa guzel. Ama aksam da atistirmalik geciriyorlar o da bi kurabiye bazen meyve patlamis misir. Cocuk ac kaliyor gibi. Hic bir kres menusunde de 2 ogun cikmiyor oglende 3 ogun genelde mutlaka bir karbonhidrat oluyor korkunc gibi geliyor olabilir ama gunluk karbonhidrat da alinmali gerekiyor.sivinin yaninda bir kati yemek de olmali bence ga da cocuklarin mutlaka sevdigi bir sey. Bilemiyorum belki ben de abartiyorumdur.

Bu şekilde bakarsak haklısınız ztn arada olmaz ya sağlıklı beslenme olur ve alışkın çocuklar mutlu gidip gelir - tamamen alternatifler ile ekmek buğday şekerden uzak duran bir kesimde var.
Yada 3. Çeşit olur her çocuk birseyler yer.
Başlarken görüştünüz mu? Size menü veriyorlar mı?

Evet onu da anlamadim bu mevsimde fasulye ne :/

Genelde liste paylaşılır. Alır bakarsınız içinize sinmiyorsa özel yemek koyar ya da kresten alırsınız. Genelde çocuklar kreşte yer. Evde yemediklerini arkadaşları var diye yerler. Taze fasulye çıkıyor hâlâ ayrıca. Çok da mevsime aykırı bir sebze değil. Annem geçen gün bahçeden toplamış. Yetişen yerlerde hâlâ hava soğumadı ki.

Karbonhidrat değil de bir kase yoğurt olmalıymış yanında. Sabah menüler nasıl? İkindi kahvaltısı da veriliyor mu? Benim oğlum anaokulundayken sabahları açık büfe olurdu. Öğlenleri çorba, ana yemek,bazen pilav makarna,yoğurt veya ayran veya başka bir içecek olurdu 4 çeşit mutlaka. İkindi kahvaltısında da kek börek tarzında şeylerle sıkma meyve suyu dağıtırlardı.

Bence vasat dediğiniz yerlere çocuğunuzu göndermemelisiniz. Menüleri iyi de olsa. Okul eğitimiyle,öğretmenin sevecenliğiyle,güvenliğiyle ve sağlığıyla bir bütündür ve bu konular üzerinde doğru düşünülmelidir.

Bu haftaki menümüzü yazayım, fikir olsun. Ben de pilav ve makarna olmasını sevmiyorum aslında, o yaştaki çocuklara olmasa keşke ama çoğu çocuk yemek yemiyor diye koyuyoruz dediler.
Mercimek çorba/ıspanak sufle/makarna/yoğurt

Yayla çorba/izmir köfte/bulgur pilavı/cacık

Tarhana çorba/tavuk elbasan/erişte/meyvE

Mantar çorba/kurufasulye/pilav/cacık
Yıllık kırtasiye ile birlikte toplam 32 bin gibi bir şeydi bu yıl bizim okul
Yemek konusu konuşulabilir de, çoçuğunuza tavırları nasıl öğretmenini seviyor mu, en önemlisi o

Yani bahsettiğiniz yer kreş çocuklara sen onu mu yersen yoksa bunu diye sorduklarında kimisi hepsini der alır ama tabağında karıştırır yemez bırakır, kimisi ikisini de yemiyorum der. Ayrıca hiçbir kreşte çeşit olmaz zaten. Bu vesileyle çocuğunuz yemediği şeyleri yemeye başlar aç kalan çocuk yer çünkü. Veya şöyle olur menü de çocuğunuzun yemediği besin olduğunda siz beslenme koyabilirsiniz

hiç kreş tecrübem olmadı ama bu çocuklarımızın daha farklı ve sağlıklı beslenmesi için bir seçenek olarak görülmeli 🫶 karbonhidradın ne kadar zararlı olduğunu artık hepimiz biliyoruz. biz böyle büyütüldük diye alışkanlıklarımızdan hatta bağımlı demek daha doğru olabilir, bağımlılıklarımızdan vazgeçemiyoruz. keşke çocuklarımızın doğru beslenmesini sağlayarak büyütebilsek 🍄♥️

Genelde liste paylaşılır. Alır bakarsınız içinize sinmiyorsa özel yemek koyar ya da kresten alırsınız. Genelde çocuklar kreşte yer. Evde yemediklerini arkadaşları var diye yerler. Taze fasulye çıkıyor hâlâ ayrıca. Çok da mevsime aykırı bir sebze değil. Annem geçen gün bahçeden toplamış. Yetişen yerlerde hâlâ hava soğumadı ki.
Bugün pazardan mis gibi tarla domatesi aldım,yine patlıcan,kabak taze fasulye gibi yaz sebzeleri de dolu.Artik mevsimi falan kalmadı ki😕.

Çorba da taze fasulye de karbonhidrat zaten? Üçüncü bir karbonhidrat yerine protein deseydiniz anlardım ama 2 karbonhidratin yanına 3.ye gerek yok. Ekmek arası patates versinler oldu olacak.

X