KPSS

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
atanan var öyle ama temeli var
önceki sene kasmış ya da.
yani göreceli bir kavram
sizin için 2 ay gözüken zaman dilimi bazısının 6 ayına tekabül edebilir
verim ve inanç ve istikrar çok önemli sanırım
başlamak ve durmamak lazım
ah bu sözleri kendime de söylüyorum da öyle işte :)
Başlamak ve durmamak lazım. Bunu unutmayacağım, hemen göreceğim bir yere yazacağım. 🌸

Bana yetmişti. Ama bizim zamanımızda alan yoktu. Benim branşım fen bilimleri öğretmenliği. 90 üstü almadan atanma pek mümkün değildi ve atanma dışında bir alternatifim yoktu. Tüm motivasyonum buydu..
Aslında benimki de bu olmalı. Branşımın özelde pek şansı olmuyor. Zor bir zamanda çok iyi puanla atanmışsınız hocam, helal olsun. Anayasaya 1 hafta yeter mi?

Kendi alanım için temelim var, öyle aşık oldum ya görmediğim teknik desteğe. :)) ama gygk eğitim bilimleri konusunda işte orada hiiiiç iyi değilim. Ama geçen seneki sıralamamdan iyi yapabilirim ama değil mi
Mühim olan geçen seneden iyi yapmanız değil ki..
Mühim olan ; sizinle aynı yeri tercih edecek kişilerden yüksek puan almanız.
İşte orda denklem sadece size bakmıyor.
95 alırsınız çıkar başka bir vatandaş 96 alır.
Sistem insanları sürekli yaristirip yormaya yönelik ne yazık ki 🤷

Aslında benimki de bu olmalı. Branşımın özelde pek şansı olmuyor. Zor bir zamanda çok iyi puanla atanmışsınız hocam, helal olsun. Anayasaya 1 hafta yeter mi?
Ben 2011 de atanmıştım. O dönem yetmişti. Zaten önceden çalışsam da unuturdum. Çünkü mantık falan yok anayasada safi ezber

Mühim olan geçen seneden iyi yapmanız değil ki..
Mühim olan ; sizinle aynı yeri tercih edecek kişilerden yüksek puan almanız.
İşte orda denklem sadece size bakmıyor.
95 alırsınız çıkar başka bir vatandaş 96 alır.
Sistem insanları sürekli yaristirip yormaya yönelik ne yazık ki 🤷
Aslında eğer geçen seneden iyi yaparsam diğer seneye motivasyon olur diye düşünüyordum da. Yoksa siz çok haklısınız. Her sene bir şey çıkıyor zaten

Bence ders çalışmaktan ziyade sınav psikolojisini halletmeniz lazım. Çünkü ne kadar çalışırsanız çalışın önemli olan sınav anındaki psikolojiniz. Uzman desteği alarak bunu halledin sonra da seneye daha düzenli bir başlangıç yapın. Gönlünüze göre olsun umarım 💖

Bence ders çalışmaktan ziyade sınav psikolojisini halletmeniz lazım. Çünkü ne kadar çalışırsanız çalışın önemli olan sınav anındaki psikolojiniz. Uzman desteği alarak bunu halledin sonra da seneye daha düzenli bir başlangıç yapın. Gönlünüze göre olsun umarım 💖
Ah çok sağ olun. Çok haklısınız gerçekten öyle, sınav psikolojisinin üstesinden gelseydim belki şu an bunu konuşmak zorunda kalmayacaktım. Sizin de gönlünüze göre olsun, çok mutlu olun. 🌸

ben özellikle son ayların çok kıymetli olduğuna inanıyorum kpssde, atandığım yıl hazırlanırken eşim son aylarda askerliğe gitmişti o ara yardırmıştım evde tek başıma. ama 2 aylık bir süre çok iyi değerlendirilmeli, işte uzun uzun yazı yazmak çok uzun videolar izlemek (istisnalar olabilir konusuna bağlı) ama genel olarak yanlış olacaktır. zamanı çok verimli kullanmanız gerekiyor. testler denemeler üzerinden tekrarlar, deneme özet defteri tekrarı, çıkmış soru analizleri ve genel tekrarları en verimli ve kısa şekilde tutarsanız süper olur. olmasa bile seneye tekrardan temel olur.

ben özellikle son ayların çok kıymetli olduğuna inanıyorum kpssde, atandığım yıl hazırlanırken eşim son aylarda askerliğe gitmişti o ara yardırmıştım evde tek başıma. ama 2 aylık bir süre çok iyi değerlendirilmeli, işte uzun uzun yazı yazmak çok uzun videolar izlemek (istisnalar olabilir konusuna bağlı) ama genel olarak yanlış olacaktır. zamanı çok verimli kullanmanız gerekiyor. testler denemeler üzerinden tekrarlar, deneme özet defteri tekrarı, çıkmış soru analizleri ve genel tekrarları en verimli ve kısa şekilde tutarsanız süper olur. olmasa bile seneye tekrardan temel olur.
Alt yapınız var mıydı hocam? Sadece deneme soru üzerinden gitmek havada bırakmaz mı?

Alt yapınız var mıydı hocam? Sadece deneme soru üzerinden gitmek havada bırakmaz mı?
temelim vardı , ve son 4 5 ay yogun olarak çalışmıştım. ama öncesinde toplarsak parçalı da olsa 1 yıldan fazladır çalışmışımdır. sadece size kesin kazanırsınız demek istemedim, sadece sınava yakın bir kere o psikolojiye girince insan olmasa bile en fazla verimi o son aylarda aldıgını, iyi bir temel attıgını ve kendini son süreçte tanıyabildiğini görüyor. neler yapabileceğini. örnek veriyorum benim öabt de vardı zaten , tarihim iyiydi tamam ama son 2 ayda tarihe sadece kitap ve deneme üzerinden çalışmıştım. saatlerce video izleyip zaman kaybetmek mantıklı gelmemişti.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X