Komşumla sorunum

Ya hergün misafiri gelsede gelmesede koyuyorlar şimdi bahane yapmayın.siz sorun etmeyin ben tekmeler geçerim sonuçta onların merdivene ayakkabı dizme gibi bir hakları yok yani çok istiyorsa alır kapısının önüne dizer bir kısmınıda evine alır.o merdiveni her an acil bir durum için kullanmak zorunda kalabiliriz Allah korusun takılsam düşsem kimin sorumluluğu olacak acaba?yeni taşındığım apartmandada komşular koymuş ne var ne yoksa kapısının önüne her katta bir daire var umrumda değil o yüzden merdivene koymadığı sürece umursamam birgün aradı ayakkabılar çalınmış sizden ne çalındı diye bizde kapının önüne ayakkabı yığma adeti olmadığından birşey çalınmadı dedim.gittiler şikayet ettiler bulamadılar kardeşim bulamazsın zaten polis senin kıçıkırık ayakkabının peşine mi düşecek istersen git şikayet et.en fazla kamera görüntüsü varsa bakarlar yoksa geçmiş olsun.o zaman polisin görevi diye herşeyinizi ortada bırakın alıp alıp götürsünler🤷🏻‍♀️
Google’a girip polisin görevi nedir diye yazdığınızda bile halkın malını ve canını korumaktır yazar. Kıçıkırık ya da değil bir polisin ayakkabınız çalındıysa bişey yapamayız vs tarzı şeyler söylemeye hakkı yok. Geçen yıllarda ben evde yokken evime hırsız girmişti mesela polisi aradığımızda çalınan birşey yoksa yapacak birşeyimiz yok deyip gitmişti. Dolap kapıları açık eşyalar döküktü takılarım vardı ama fırsat bulamamış demekki şanslıyım ki bişeyim gitmemişti ama polis parmak izi almaya bile yeltenmedi ülkedeki adelet sistemi ne yazık ki bu ölmediysen yapacak bişeyleri yok eşyan çalınmadıysa ugraşan yok.

Google’a girip polisin görevi nedir diye yazdığınızda bile halkın malını ve canını korumaktır yazar. Kıçıkırık ya da değil bir polisin ayakkabınız çalındıysa bişey yapamayız vs tarzı şeyler söylemeye hakkı yok. Geçen yıllarda ben evde yokken evime hırsız girmişti mesela polisi aradığımızda çalınan birşey yoksa yapacak birşeyimiz yok deyip gitmişti. Dolap kapıları açık eşyalar döküktü takılarım vardı ama fırsat bulamamış demekki şanslıyım ki bişeyim gitmemişti ama polis parmak izi almaya bile yeltenmedi ülkedeki adelet sistemi ne yazık ki bu ölmediysen yapacak bişeyleri yok eşyan çalınmadıysa ugraşan yok.
Googleda yazan herşeyin hayatta karşılığı var mı yok…Evet uğraşan da yok o yüzden kendi malınızın güvenliğini sağlayın mümkün mertebe.mesela evde altın değerli takı da tutmayın çok ciddiyim çalınırsa üzülürsünüz bulunacağının garantisi yok adamlar tamam uğraşıyoruz der bulunamazsa da ee değerli şey evinde neden saklıyorsunuz der.iş arkadaşımın altınları çalındı yıllar oldu yok altınlar.poliste yetişemez bazı durumda mülteci yuvası bir ülkedeyiz kayıt altında olmayan zibilyon tane insan var.

X