Koltuk altında oynayan beze

Kızlar merhaba benim geceleri uykumu kaçıran bir derdim var :KK43: Bundan tam 2 ay önce mememde aşırı ağrıyan çok büyük bir kitle fark ettim.Aniden çıkmıştı çünkü ayda 1 kitle kontrolü yapıyorum.Hemen özel hastaneye gittim ultrason erken çekilir diye malum devlette aylar sonraya atılıyor.Gittim doktor ultrason istedi her iki memede de çok yoğun kistlerin varmış.Doktor çok ilgiliydi en büyüğü 8mm ve bunlar içi sıvı olduğu için hiçbir sorun çıkarmaz hepsi iyi huylu dedi.Benim içim rahat etti ama bir doktora daha göründüm ertesi gün devlet Hastanesi'ne randevu aldım dediğim gibi 1.5 ay sonrasına ultrason verdi.Ben arada kontrol ediyorum kendimi her iki koltuk altımda da oynayan küçük beze fark ettim çok korktum dün ultrasona girdim doktora söyledim.Koltuk altıma baya ayrıntılı baktı memedeki kistlerim küçülmüş en büyüğü 8mm idi şimdi 4 mm olmuş.Ama.koltuk altım hakkında bir şey söylemedi başından savdı resmen :KK43: Doktora göstermeye gittim sonucumu bir şey yok 6 ayda bir kontrole gel dedi.Ben ultrason sonucumu inceledim aksiller bölgede kist ya da lenf nodu yok diyor.Ee yoksa bu koltuk altımda oynayan şeyler neler kızlar yardımcı olur musunuz başından böyle şeyler geçen var mı? Ya da doktor varmı aramızda.Cok zayıfım 1.63 boyum 41 kilom var acaba o yüzden mi elime geliyor diye düşünüyorum.Simdidwn teşekkür ederim
Eğer dokununca oynayan beze ise ; korkma . Yağ bezesi oluyor genelde . Doktor bir kere demişti ; eğer oynamıyorsa beze o zaman kork diye :)

benim koltuk altımda sag tarafta yeşil mercimek kadar ama ultrasonda bişey yok yazmış bende başka bi dr gitcem sizinkinin boyutu ne kadar

Merhaba benimde koltuk altında 2 aydır bir şişlik var önceleri hafif ağrısı vardı o şekilde fark ettim geçer sandım geçmedi geçen ay özele gittim doktor önemsiz bir lenf nodu zamanla geçer merak etme dedi sanki biraz büyümüştü 15 gün önce aynı hastaneye yakın başka bir yere gittim yine aynı doktor orda da karşıma çıktı bunun için mi geldin bu seferde kıl kökü iltihabı dedi ilaç yazmadı zamanla küçülür dedi ama küçülmüyor sanki aksine büyüyor yarın için devletten randevu aldım bakalım o ne diyecek bende korkuyor ağrısız olması beni korkutuyor birde başı yok deri altında jiletle Tariş oldugun için oluyor dedi zaten memem de fibroadenomlar var daha öncede ameliyat olmuştum 6 ayda bir kontrole gidiyorum daha öncede kilkoku iltihabı olmuştu ağrısı ve başı vardı kızarmıştı kendiliğinden geçti ama bu hem deri altinda hem ağrısı yok hemde geçmiyor
birebir aynı şikayetle gittim kıl kökü yerleşmiş kist oluşturmuş dedi geçmez o dedi banada büyürse alacaklarmış

Bunun sonu gelmiyor ben de sürekli elliyorum buluyorum bezeler ama sonu gelmiyor bu hastalığın
aynen öyle
sırtıumda da yağ bezleri çıkıyor ben de elleiyorum hery erime,ıltrasonda iyi huylu dendi
rabbim sapğlığımız daim etsim ama ağrı yapıyorlar kasıklarımdaki boynumdakiler baya

aynen öyle
sırtıumda da yağ bezleri çıkıyor ben de elleiyorum hery erime,ıltrasonda iyi huylu dendi
rabbim sapğlığımız daim etsim ama ağrı yapıyorlar kasıklarımdaki boynumdakiler baya
Bnm genital bolgeye yakin bacak arasinda agri vardi kac gundur bir elledim ordada oynayan birsey cikmis . Gecen agda olmustum ondandir diye kendimi tesseli etmeye calisiyorum . Heryerimde cikti artik boyunda , iki koltuk altinda , 1 tane ust sag kasikta ve simdi alt sol kasikta . Yoruldum gercekten . Normalmi bilmiyorum . Bir de doktora gidip nasil ellettiririm genital bilgeyi diye dusunuyorum .

Bnm genital bolgeye yakin bacak arasinda agri vardi kac gundur bir elledim ordada oynayan birsey cikmis . Gecen agda olmustum ondandir diye kendimi tesseli etmeye calisiyorum . Heryerimde cikti artik boyunda , iki koltuk altinda , 1 tane ust sag kasikta ve simdi alt sol kasikta . Yoruldum gercekten . Normalmi bilmiyorum . Bir de doktora gidip nasil ellettiririm genital bilgeyi diye dusunuyorum .
konu elletmek değil de zaten onlara göre nomral ,
ultrasonal b.r baktır da rahatla,
bende de öyle aynıı dedğin yerlerde çıktı

Bana doktor bu iyi huylu önemli değil dedi sonra içim içimi kemirdi başka yerde usg çekildim kanser olabilirsin dediler ve 22 yaşındaydım 2 aylık bebeğim vardı. Ama biyopsi temiz çıktı. 30 yaşında olmanız önmeli değil daha yeni 1 yaşında tanıdığım bi bebek kanserden vefat etti. Benim heryerimde lenf bezi şişlikleri var. Yetmiyor gibi sırtımda belimde de yağ bezeleri var. Sizin yerinizde olsam asla doktora güvenmez başka yerde usg çekilerek emin olurdum çünkü elle muayene olupda kötü yada iyi bişey demenin hiçbir manası yok.
Benım kasıgımda boynumda koltuk altımda varlar ensemde bile .Benım bıldıgım 3 yıldır var ben öncesını hatırlamıyorum Bıle ama oynadıkça daha çok büyüyor 2 kez patolıjım var temız .1 ay önce sağ kalçamdan Amelıyat oldum hemen dızımın üstünde kaşıkta yenılerı çıktı büyüdü bunyemız çok hassas bunalr aşırı tepki verıyor ortopedi doktorum normal amelıyat sonrası çıkar geçer 2 3 aya dedi ben emin olamıyorum yarın gıdecegım

Eğer dokununca oynayan beze ise ; korkma . Yağ bezesi oluyor genelde . Doktor bir kere demişti ; eğer oynamıyorsa beze o zaman kork diye :)
Boynumdakı kasıgımda toplam 5-6 tane oynamayan sabit var patalojı yapıldı bırsey çıkmadı bazen küçücük bezeden çıkıyor bazen kocamandan çıkmıyor .Anladıgım kadarıyla savunma sistemımız çok hassas

Bana dr ağrı yaparsa korkma ağrılı olan lenf nodlarından kötü bişey beklemiyoruz dedi ama babam kolon kanseriydi teşhis konulamadı en son kasıklarındaki lenf bezlerine sıçrama yapınca ağrı yaptı ve şişlikler oluştu. Onun üstüne kolpnoskopi tekrarlanınca kolon kanseri teşhisi konulmuştu. Ben o yüzden dr ların ağrı varsa korkmayın dediklerine inanmıyorum malesef bizzat babamda tersini yaşadığım için. Kpntrollerinizi aksatmayın çok geçmiş olsun 🙏
Kolon kanserinde idrarına kadar büyük degısıklıkler olur aslında.Benım kasıgımda da 6-7 tane lenf var boynumda koltuk altımda .kalca ameliyatı oldum hemoroid sanırım oturunca makat kısmım çok batıyor acıyor doktor zayıfsın çok oturmaktan çatlak oluşuyor dedı ağzında ınsallah bırsey çıkmaz kan vs yok duzenlı tuvalete gıdıyorum 24 yaşındayım

Kolon kanserinde idrarına kadar büyük degısıklıkler olur aslında.Benım kasıgımda da 6-7 tane lenf var boynumda koltuk altımda .kalca ameliyatı oldum hemoroid sanırım oturunca makat kısmım çok batıyor acıyor doktor zayıfsın çok oturmaktan çatlak oluşuyor dedı ağzında ınsallah bırsey çıkmaz kan vs yok duzenlı tuvalete gıdıyorum 24 yaşındayım
Çok geçmiş olsun. İdrara kadar değişiklik yoktu aslında en belirgin sorun sindirim problemiydi karın ağrısı yaşıyodu su bile içse. Ama teşhis konulamadıkca kolondan lenf bezlerine metastaz olmuştu. Herkesin bünyesi farklı olduğundan farklı belirtilerle yaşıyoruz hastalıkları.

Çok geçmiş olsun. İdrara kadar değişiklik yoktu aslında en belirgin sorun sindirim problemiydi karın ağrısı yaşıyodu su bile içse. Ama teşhis konulamadıkca kolondan lenf bezlerine metastaz olmuştu. Herkesin bünyesi farklı olduğundan farklı belirtilerle yaşıyoruz hastalıkları.
Evet bende ne yesem karnım şişiyordu kolonoskopı falan yapıldı en son huzursuz bağırsak denıldı Sımdı ne yesem zaten 48 kıloyım şişiyorum

Evet bende ne yesem karnım şişiyordu kolonoskopı falan yapıldı en son huzursuz bağırsak denıldı Sımdı ne yesem zaten 48 kıloyım şişiyorum
İşin ehli uzman birinde yaptırılırsa sonucu doğru oluyor babam öncesinde iki farklı yerde kolonoskopi olmuştu. Üçüncü de olduğu yer de teşhis konulabildi cok geçmiş olsun

Kasıktan alındı demıstınız ya benim bu lenfler çıktığında bıyopsı yapıldı çıksa çıkardı o zaman 2 kez yapıldı hemde

Evet biyopsi en kesin tanı örneğidir zaten olsa çıkardı gelmiş gwçmiş olsun
Hemde 2 kez alındı bırıne de guvenmedıler bugün tekrar us kan bakıldı doktor gelme artık dedi bunların unuttuğun gün geçecek dedı çok teşekkür ederim Allah tüm şifa bekleyen hastalara yardım etsin babanıza da ınslalah bı daha yaşatmasın

X