Kızlar evlendiğimden beri halledemediğim bir konu ne yapmalıyım lütfen yardım edin

Mesela kocası için böyle konu açılsa direkt anacı koca derdik. Kadın olunca yine hadi neyse sempatik yaklaşıyoruz. Ama yine söylüyorum konu sahibinin annesi fena ve kızcağız toy biraz, kızı dolduruyor resmen. Konu sahibi olayları sağlam tartmak için bir süre yalnız kalmalı.
Anneme karşı hassasiyetin var dediğiniz gibi o da beni çok bunaltıyior

Çocukluğumdan beri araba tutuyor çok kötü oluyorum. Ama yıllarca çalıştım ve hala otobüse biniyorum.Annemler 3 saat mesafede olmasına rağmen çocukları alıp gidiyorum bazen çünkü eşim herzaman müsait olmuyor.Yapacak birşey yok çünkü mecbur idare etmek zorundayız. Önce bu fikre bi alıştırın kendinizi.

Kayınvalideniz size yemek konusunda yardım etse güzel olur tabi ama etmiyorsa da bunun için suçlayamazsınız. Siz de emir eri gibi gidip her temizliğini yapmazsınız.

Annenize gitme sıklığınızı da aranızdaki ilişki belirler.Çok istiyorsanız her hafta gidersiniz . Ama artık sizin de eviniz var, gidip sizden evini temizlemesini bekleyemez.
Ayrıca eşiniz haklı. Yorgun argın her hafta sizi annenize bırakmak zorunda değil. Çalışan insanlar haftasonunu kendilerince geçirmek ister.

Bu hayatın zorluklarına nasıl yaşıyorsunuz ben çok merak ediyorum. Bu söylediğiniz şeylerin çözümü çok basit hatta bu söyledikleriniz aslında dert bile değil. Öncelikle annenizin gazına gelmeyi ve ona hala bağımlı yaşamayı bırakın. Evlisiniz ve kendi aileniz var. Erkekler anneci olunca ne kadar çekilmez oluyorsa kadınlar içinde böyle.
Eşinizden önce ne yapıyordunuz mesela? Hiç mi tek başınıza otobüs yolculuğu yapmadınız? Arkadaşlarınız ile buluşurken hiç mi tek başınıza toplu taşımaya bitmediniz? Hep özel bir araba mı vardı çevrenizde? Alırsınız bi ilaç o şekilde otobüse binersiniz. Çocuk gibi davranış sergiliyorsunuz her seferinde eşinizin sizi götürmesini bekleyerek.
İkincisi dünürler arası iyi olmak zorunda değil, görüşmezlerse görüşmezler. Anneniz sizin evinize geldiyse siz ağırlayıp yemeyi, çayı düşüneceksiniz. Ayrıca sizin evinizde neden siz değil de misafir gelen anneniz yemek yapıyor, siz neden bunu düşünmüyorsunuz?
Olgunlaşmadan evlenmişsiniz bana kalırsa. Gerçek dert, sorun henüz görmemişsiniz ne güzel.
Ben zaten evime gelen misafiri çok güzel ağrılarım annem kendisi yapmak istiyor.

Anneme karşı hassasiyetin var dediğiniz gibi o da beni çok bunaltıyior
Valla anne manne. İnsanlara karşı belirli sınırlarınız olmalı. Anneniz de olsa her hafta gel, evimi temizle dememeli. Zaten annenizi ihmal edecek değilsiniz. Ama eviniz ve eşiniz var artık. Böyle emrivakiler ciddi sıkıntı. İlk etapta yanlış anlamalar, kırgınlıklar olabilir ama alışır/alıştırırsınız.

Valla anne manne. İnsanlara karşı belirli sınırlarınız olmalı. Anneniz de olsa her hafta gel, evimi temizle dememeli. Zaten annenizi ihmal edecek değilsiniz. Ama eviniz ve eşiniz var artık. Böyle emrivakiler ciddi sıkıntı. İlk etapta yanlış anlamalar, kırgınlıklar olabilir ama alışır/alıştırırsınız.
Ya anneme en son dedim ki sen beni ne zaman aradın ihtiyacın var mı dedin dedim e kocan var nasıl arim dedi bende annemsin ariycaksin tabi kimseye hesap vermek zorunda değilim dedim baktım hala aynı ben kime ne yapsam yaranamiyorum kimse de beni aramasın bundan sonra dedim kapattım artık gına geldi 26 yaşıma geldim hala çocuk gibi davranıyor

Ayyy bayilicam konu onun ağırlaması değil ben yapıyorum zaten mesela onlara geldiğinde herşeyi yapıyorum kendi misafirlerime de yapıyorum
eşiniz 2 haftada bir ancak ailesinin yanına çıkarken
neden siz kvalidenize misafir geldiğinde onun misafirlerini ağırlıyorsunuz? daha iyi bir işiniz yok mu?
evlenmeden önce çalışıyormuşsunuz işi bıraktınız cici gelincilik yapmaya mı karar verdiniz?
e yapmayın.
ondan da beklemeyin.
hani aile apatmanı onlar büyük diyorsanız da arada sırada çıkar hal hatır sorar birşeyler yapınca götürürsünüz ama misafini ağırlamayı görev edinmeyin.
Annem çalışıyor normalde Bugün aradım gelmiyorsun anne birşeye ihtiyacın varmı gelim temizlik yapimmi demiyorsun diyor .
konuyu açarken böyle açmışstınız
ama şimdi diyorsunuz annem kıyamaz temizlik filan istemez?

annenize yüklenilince kıvırdınız gibi duruyor buradan.

İkici konu da
Ben otobüse binemiyorum midem bulanıyor ehliyete yazıldım daha almadım

Ya arkadaşlar anlamak istemiyor musunuz konu nasıl gideceğim değil eşimle tartışıyoruz ne bu her hafta diyor ki haklı bende her hafta gitmek istemiyorum ne işim var ama annem ısrar ediyor bende gidiyorum her hafta gelmemi istiyor sorun sadece her hafta gidilir mi ben size nasıl gideceğimi sormadım her şekilde giderim sorun burda her hafta gidilir mi zaten her gün konuşuyoruz

bu konuda da yemeyin bizi şimdi!
eşinize beni al bırak demeden siz gidip gelebiliyor olsaydnız eşiniz gitmenizi bu kadar sorun edecek miydi?

ben olsam 20 km mesafe varsa üstelik de ben çalışmıyorsam tabii ki giderim her hafta, orada sadece anne değil ki kardeşleriniz var küçüklermiş de
veya dışarıda buluşur onlarla gezerim ama eşime sürekli anneme götür beni demem -hoş bence 20 km lafı edilecek şey değil daha cuma günü 40 km yolu beni bırakıp döndü daha ömrümde ilk kez gördüğüm belki bir daha görmeyeceğim birisi. bir etkinlikten dağılmıştık.

ama belli ki sizin etrafınızda herkes siz dahil ayrı ayrı pamuklara sarılıp büyütülmüş cinsten.

Ya anneme en son dedim ki sen beni ne zaman aradın ihtiyacın var mı dedin dedim e kocan var nasıl arim dedi bende annemsin ariycaksin tabi kimseye hesap vermek zorunda değilim dedim baktım hala aynı ben kime ne yapsam yaranamiyorum kimse de beni aramasın bundan sonra dedim kapattım artık gına geldi 26 yaşıma geldim hala çocuk gibi davranıyor

Belki kabul etmek istemeyeceksiniz bunu ama anneniz evlenmenizi hazmedememiş. Büyük ihtimalle evlilik öncesi yaşanan gerginliklerden ötürü.

Belki kabul etmek istemeyeceksiniz bunu ama anneniz evlenmenizi hazmedememiş. Büyük ihtimalle evlilik öncesi yaşanan gerginliklerden ötürü.
Olabilir mantıklı bencede çünkü keşke evlenmeseydin diyp duruyor evlenmeden önce de kaç yaşına geldin artık evlen doyordu

Olabilir mantıklı bencede çünkü keşke evlenmeseydin diyp duruyor evlenmeden önce de kaç yaşına geldin artık evlen doyordu

Annenizle aranıza sağlıklı bir sınır çizmeniz gerekiyor. Mesela kalkıp bu cümleyi kurduğunda kalbini kırmadan ama gayet kararlı bir şekilde neden böyle bir şey söylememesi gerektiğini kendisine anlatmalısınız. Yani biraz empati yapın. Kayınvalideniz eşinize "keşke evlenmeseydin" dese ne kadar üzülürdünüz.

Annenizle aranıza sağlıklı bir sınır çizmeniz gerekiyor. Mesela kalkıp bu cümleyi kurduğunda kalbini kırmadan ama gayet kararlı bir şekilde neden böyle bir şey söylememesi gerektiğini kendisine anlatmalısınız. Yani biraz empati yapın. Kayınvalideniz eşinize "keşke evlenmeseydin" dese ne kadar üzülürdünüz.
Evet gerçekten üzülürdüm. Haklısınız

Misafir gelse de etrafında fır dönsem diyorum mutlu oluyorum bundan adkfkfkfkg ulan içimdeki hizmetçi cemile her fırsatta kendini açık ediyor
😂😂 Ya çocuklar mısır savaşı yapıyor evin içinde düşünün yani her yer yağ mısır
Yokse bende severim misafir ağırlamayı

Mesela kocası için böyle konu açılsa direkt anacı koca derdik. Kadın olunca yine hadi neyse sempatik yaklaşıyoruz. Ama yine söylüyorum konu sahibinin annesi fena ve kızcağız toy biraz, kızı dolduruyor resmen. Konu sahibi olayları sağlam tartmak için bir süre yalnız kalmalı.

Bazen kız anneleri kızlarına karşı daha hassas olabiliyor diye düşündüm. Sanki annesi istemesinden ziyade kendi tercihi gibi.

benim annem ağlamıştı bir kere niye burada kalmıyorsun diye 😆 eve gidince bende ağladım. Eşimde niye ana-kiz ağlıyorsunuz bana söyleseydin ya ben gelirdim demişti. Amaç beni doldurmak değildi sadece beni özlüyordu.

Teşekkür ederim yorumunuz için sizce annemlere gitme şıklığı ne olmalı anneme göre her hafta
Şunu oğlan anası yapsa ooo neler denirdi.
Her hafta anneye mi gidilir? Sizin karı koca planınız yok mu?
Bir de temizlik bekliyor hazret.
Hoş kraliçe prenses de yetiştirmiş o da toplu taşımada mide bulantısı yaşıyormuş.
Anne kız aşırı kaprislisiniz
Evlerden Irak

Bazen kız anneleri kızlarına karşı daha hassas olabiliyor diye düşündüm. Sanki annesi istemesinden ziyade kendi tercihi gibi.

benim annem ağlamıştı bir kere niye burada kalmıyorsun diye 😆 eve gidince bende ağladım. Eşimde niye ana-kiz ağlıyorsunuz bana söyleseydin ya ben gelirdim demişti. Amaç beni doldurmak değildi sadece beni özlüyordu.
Kayınvalideniz ağlasa, ağlayacaksa oğlunu evlendirmese o zaman derdi ama.
İşte kız annelerinin yaptıkları damatlar umursamadığı için göze geliyor yazık

Anneniz aklı sıra güç gösterisi yapıyor ama annenizin ağzına bakarsanız evliliğinin büyük zarar görür söyleyeyim.İkincisi de,şu premses sendromundan biran önce çıkıp artık evli bir kadın olduğunuzun bilincine varmalısınız.Kimse size yemek yapmak zorunda değil,siz de her hafta annenize gidip temizlik yapmak zorunda değilsiniz.

Merhaba kısaca hemen konuya geçim
Ben iki yıllık evliyim ve nişanlıyken çok sorun yaşadık. evlendikten sonra da aileler görüşmedi, evlendim evleneli iki veya üç defa görüşmüşlerdir. Biz kayınvalidemle aynı binada oturuyoruz, annemde bize geldiğinde hiç çağırmadık gel diye çünkü ilk zamanlar çağırdığında hiç yemek ne yapalım ne yersiniz demedi annem ne yaparsa utanmadan onu yediler hiç gelinimin evinde yapmayın bizde yaparız falan demedi.
Eşim de pek aile ziyaretlerini sevmez, kendi ailesine dahi iki hafta çıkmadığı olur. annem de bu konuda çok sinirleniyor, seni getirsin tek o zaman diyor evimiz de uzak yani yarım saat yol sürüyor. eşim de her zaman götüremem diyor annem haftada bir gelmemi istiyor ne yapacağımı bilmiyorum.
Annem çalışıyor normalde Bugün aradım gelmiyorsun anne birşeye ihtiyacın varmı gelim temizlik yapimmi demiyorsun diyor .
Yani eşimle tartışıyoruz o Zaman da, her zaman nasıl götürim diyor arada kaldım. Ve anneme gidince beş dakika oturmam her işi yapmaya çalışırım kardeşlerim küçük annem çalışıyor yapamaz yardım edim diye. Annem de söz geçiriyorsun eşine falan filan diyor sizce ne yapım.
Düzeltme yapıyorum yanlış anlaşıldı
Kayınvalidem yemek yapmıyor derken konu burda yemek değil mesela onun kızı da evli ne zaman gitsek kayinvalidesi nezaketen de olsa bugun şunu yapalım yemek falan der önemli olan düşünce
İkici konu da
Ben otobüse binemiyorum midem bulanıyor ehliyete yazıldım daha almadım

Ya arkadaşlar anlamak istemiyor musunuz konu nasıl gideceğim değil eşimle tartışıyoruz ne bu her hafta diyor ki haklı bende her hafta gitmek istemiyorum ne işim var ama annem ısrar ediyor bende gidiyorum her hafta gelmemi istiyor sorun sadece her hafta gidilir mi ben size nasıl gideceğimi sormadım her şekilde giderim sorun burda her hafta gidilir mi zaten her gün konuşuyoruz

Üye :
Konudaki cevaplar ne kadar saçma. Kız kayınvalidesinin kendisini gelin gibi değil kızı gibi görmesini istemiş. Bana gelen misafir bi bardak yerleştirmiyor bi catal bicak cikarmiyosa kendimi ona hizmet etmiş gibi hissederim. Ayrica annesine her hafta gitmesi de normal değil.
(Bu yani bunu anlamak bu kadar mı zor bir arkadaş yazmış bunu sorun yemek yapması değil veya benim otobüse binmem değil)
Ne kadar nazlısınız. Her hafta annenize gitmek istiyorsanız binin otobüse gidin kendiniz araba kullanana kadar. Araba tutuyorsa inanamayacaksınız ama bunun için ilaç var yani aile hekimine gidip yazdırıyosunuz bu kadar😄 eşinizinde tek haftasonu varsa her hafta kvde ne işi var sen çalışmıyorsan bir haftaiçi 2 haftada birde haftasonu olarak ayarla kendini bu kadar prenses olma. Yemek konusuna girmiyorum bile bu kadar saçma beklenti hiç duymadım

X